Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

@Scorpio - nie masz racji.

Ustawa Prawo o ruchu drogowym, art. 71:

Cytat

1. Rejestracji pojazdu dokonuje, na wniosek właściciela, starosta właściwy ze względu na miejsce jego zamieszkania (siedzibę), wydając dowód rejestracyjny i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne oraz nalepkę kontrolną, jeżeli jest wymagana, z zastrzeżeniem ust. 2-5.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Nadszedł ten moment, że samochód przeszedł ostatni przegląd, ale drobnych rzeczy do poprawy jest tyle, że nie opłaca się tego już robić i pora rozejrzeć się za czymś nowym. Do tej pory jeździłem Matizem, a moja główna trasa, to praca-dom-praca, czasem jakaś podróż do Łodzi, więc rocznie robiłem niecałe 2,5k kilometrów.

 

Szukałem czegoś do 10k, ale już widzę, że będzie trudno, więc podniosłem do 13-14k, ale powiedzmy że mając budżet w okolicach 15k wolałbym sobie coś zostawić na potencjalne poprawki na starcie.

 

Do tej pory myślałem głównie o czymś takim jak Fiat Grande Punto, Chevloret Aveo, Honda Jazz, może Ford Ka II ?

 

Bylibyście w stanie coś polecić w tym przedziale cenowym? Albo odradzić, bo to też mi może pomóc w wyborze :P

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeszcze Yaris i Fabia II. Z tą drugą jest ten plus, że każdy to naprawi i wszędzie są części. Fiesty MK V nie bralbym pod uwage.

 

Wbrew pozorom można pomyśleć o Clio III - to bardzo dojrzały i trwały samochód, pozbawiony wielu bolączek poprzednich generacji. Duży plus jest taki, że Clio na rynku wtórnym będzie sporo tańsze niż japończyki, więc kupisz młodszy rocznik. Aveo też nie jest głupim pomysłem, bo to w praktyce platforma Corsa/Grande Punto.

 

Ford Ka to przy tym zabawka. Jest to oparte na Fiacie 500, co już samo w sobie jest wystarczającą anty-rekomendacją. Tak wiem, Fiat 500 świetnie się sprzedaje, wszyscy się nim jarają co nie zmienia faktu, że to średnio udane auto.

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

fiestty mk5 bym unikał, co do mk6 mam z roku 2004 i jestem mega zadowolony, tylko ona jest w 1.4 TDCI, jak walisz krótkie odcinku to bez sensu, miałem w rodzinie 2 sztuki benzynowe - 1.25 zetec benzyna, druga nie pamiętam, obie pierdoliły się na potęgę, więc też nie polecam

 

nie wiem co znaczy 2500 rocznie, ile masz do roboty km? 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Pomóżcie forumek, nowe auto, benzyna, automat, okolice 110 tyś. PLN pewnie trochę do przekroczenia, ale w granicach rozsądku (no i też nie golas, tylko już trochę wyposażony).

Auto dla taty, przesiadka z E-klasy W211, ale na coś mniejszego, głównie jeżdżone po mieście. W związku z tym, że mama ma służbowego T-Rocka i tacie się nim dobrze jeździ (bo się fajnie, wysoko siedzi), to sobie wymyślił, że może Toyotę C-HRa (wersja benzynowa, bo mu na hybrydzie generalnie nie zależy). Tylko teraz mi się wydaje, że chyba bez sensu kolejny crossover w rodzinie (jeszcze Jeep Renegade, bo gdzieś tam sobie w necie oglądał no i tu już bliżej do suva niż crossovera niby, ale dla mnie to dalej crossover, lepszy o tyle, że więcej miejsca z tyłu). Tylko pytanie jaka alternatywa, żeby wyżej siedzieć? Golf Sportsvan? Touran to już chyba za duży względem oczywiście C-HRa (chociaż umówmy się, to jest raptem 16-17 cm dłuższy)? Seat Arona/Ateca? Może jest coś fajnego, nieoczywistego, a poruszam się tylko kurde w kręgach VAG :-k 

 

 

Odnośnik do komentarza

Za tyle to może fajnie wyposażoną octavie wziąć? Chyba wychodzi teraz nowy model to można ze starego coś  okazyjnie wyrwać. A jak ma być wyżej to ze skody odpowiednikiem T-Roca będzie chyba Kamiq.

 

Seat wg moich subiektywnych odczuć jest najsłabiej wykończony w środku pod względem materiałów.

 

to może Kia X Ceed/Mazda CX 30? 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Za 103 200 zł masz CHRa na full. Czas oczekiwania dwa tygodnie (do zweryfikowania jak dotrę jutro do pracy). Przyjedź do Warszawy, dam Ci samochód na cały dzień. Zobaczycie sami.

 

Z ciekawszego wyposażenia:

 

„Przednie i tylne czujniki parkowania, podgrzewana kierownica, elektrycznie składane lusterka zewnętrzne, inteligentny system automatycznego parkowania (S-IPA), światła główne w technologii LED, światła przeciwmgielne w technologii LED, automatyczna regulacja świateł głównych, sekwencyjne światła kierunkowskazu, lusterka zewnętrzne z funkcją oświetlenia przestrzeni wokół pojazdu z logo „Toyota C-HR”, system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM)”

 

Ponadto kamera cofania, podgrzewane siedzenia, inteligentny kluczyk, felgi aluminiowe 18”, aktywny tempomat i wiele innych.

 

Jesli chcesz to podeślij mi maila na priv, prześlę ofertę.

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...