Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Od okolo pol roku szukam sobie pierwszego powaznego auta. Na razie ogladalem glownie Mercedesy C klasy W204 i BMW E90, ale w budzecie 40k PLN brutto ciezko znalezc normalny egzemplarz, wiec sprobuje sie zwrocic do braci z zapytaniem o polecenia. Ogolnie auto powinno byc maks. 10 letnie, ale moze tez byc sporo mlodsze ofc, najlepiej diesel (czesto jezdze wynajmowanymi samochodami wiec mam przeglad nowych hatchbackow roznych marek i nie mialem jeszcze takiego z benzynowym silnikiem w ktorym zadowalalaby mnie dynamika przyspieszenia), nie mniej niz 150KM, wazne jest wyposarzenie, przyzwyczalilem sie w robocie do parktronikow, bluetooth, chcialbym miec porzadna nawigacje w srodku. Interesuja mnie sedany i hatchbacki, nie potrzebuje na razie duzego auta. Najwazniejsza sprawa - im bardziej niezawodny i pewny model tym lepiej - rozumiem, ze moge trafic na mine w Niemczech, a tak samo kupic niezawodnego Francuza, ale liczy sie prawdopodobienstwo wystapienia usterek. Im mniejsze, tym lepiej.

 

Czytalem Wasze wczesniejsze dyskusje o autach Francuskich, rozumiem, ze moje obawy sa raczej slabo uzasadnione, ale widzialem wsrod sporo aut, ktore trzeba bylo baaardzo czesto serwisowac i po prostu nie chce sie zblizac.

Odnośnik do komentarza

Chcesz dobrego przyśpieszenia i chcesz diesla :> ? Bluetooth to standard w sumie w samochodach paroletnich już. Parktronic to fikuśna nazwa czujników parkowania? Nawigacji bym jednak nie polecał fabrycznych, ogranicza Ci to wybór, a nie są lepsze od kupnych. W tej cenie i wieku znajdziesz Insignie, Passata, nawet Superba czy Lexusa IS od biedy ;) podobnie Mondeo czy ze starszych Volvo S60/S80. Masz szerokie wymagania więc jest masa do wyboru ;)

Odnośnik do komentarza

Parktronic to nie fikusna nazwa tylko nazwa systemu w niemieckich autach. Ja mam fabryczna nawigacje w bmw i daje sobie super rade. Najnowsze mapy sa spokojnie do znalezienia w necie i wszystko dziala. I nie musze nic wyciagac, przyklejac na szybe czy chuj wie gdzie, tylko elegancko mam wszystko na monitorze, ktorego zaden janusz cudzych rzeczy nie ukradnie.

 

E90 ogladales po liftingu czy przed? Niczego sensownego w 40k nie znalazles? :|

Odnośnik do komentarza

@ajerkoniak
Jezdzilem Astrami i Kia Ceed z dyzlem i reagowalo na pedal gazu znakomicie :) Diesel zazwyczaj ma fajna wartos momentu obrotowego i stad dobre przyspieszenie. Benzyniaki mniejsze zbieraja sie do przyspieszenia strasznie dlugo. Odnosnie wymagan ktore da sie opisac mam faktycznie male,, gorzej jest z tymi nieopisanymi jak "miodnosc". W Insygnii czulem sie jak w wiezeniu (jezdzilem z 2016r.), Passat mnie odrzuca, a starsze Volvo jest niesamowicie brzydkie. Kupilbym Ceed albo Volvo V40, ale mnie nie stac :D O Mondeo pamietam jakies niepochlebne opinie o silnikach ok. 2l (2.2 bodajze?), prawda to, czy tylko jakies glupoty mi sie przypominaja? Lexusa i Superby zobacze, ale jakie silniki w nich patrzec, co jest warte polecenia?

 

@Scorpio
BMW E90 patrzylem i przed liftem i po. Sensowne modele z interesujacym mnie wyposazeniem to zazwyczaj koszt ok 40-50k, tylko pojawiaja sie na drugim koncu Polski (mieszkam kolo Suwalk :D), a na Litwie sensowne modele znikaja z predkoscia swiatla. Stad problem. No i odrzucam od razu silnik 2.0, bo jest w czolowce wszystkich rankingow usterek fabrycznych.

Odnośnik do komentarza

@Scorpio

BMW E90 patrzylem i przed liftem i po. Sensowne modele z interesujacym mnie wyposazeniem to zazwyczaj koszt ok 40-50k, tylko pojawiaja sie na drugim koncu Polski (mieszkam kolo Suwalk :D), a na Litwie sensowne modele znikaja z predkoscia swiatla. Stad problem. No i odrzucam od razu silnik 2.0, bo jest w czolowce wszystkich rankingow usterek fabrycznych.

Pisales o dieslu, wiec jakiego silnika szukasz, jezeli nie 2.0? I co az takiego chcesz z wyposazenia, co w e90 kosztuje 40-50k? :-k

 

ja mam 2.0 163km i oprocz malych problemow z turbina (ktorych usuniecie okazalo sie zupelnie prozaiczne) prawie roku od zakupu, wiekszych ekscesow nie mialem.

Odnośnik do komentarza

 

 

Parktronic to nie fikusna nazwa tylko nazwa systemu w niemieckich autach. Ja mam fabryczna nawigacje w bmw i daje sobie super rade. Najnowsze mapy sa spokojnie do znalezienia w necie i wszystko dziala. I nie musze nic wyciagac, przyklejac na szybe czy chuj wie gdzie, tylko elegancko mam wszystko na monitorze, ktorego zaden janusz cudzych rzeczy nie ukradnie.

 

A to przepraszam :)

 

Jezdzilem Astrami i Kia Ceed z dyzlem i reagowalo na pedal gazu znakomicie :) Diesel zazwyczaj ma fajna wartos momentu obrotowego i stad dobre przyspieszenie. Benzyniaki mniejsze zbieraja sie do przyspieszenia strasznie dlugo. Odnosnie wymagan ktore da sie opisac mam faktycznie male,, gorzej jest z tymi nieopisanymi jak "miodnosc". W Insygnii czulem sie jak w wiezeniu (jezdzilem z 2016r.), Passat mnie odrzuca, a starsze Volvo jest niesamowicie brzydkie. Kupilbym Ceed albo Volvo V40, ale mnie nie stac :D O Mondeo pamietam jakies niepochlebne opinie o silnikach ok. 2l (2.2 bodajze?), prawda to, czy tylko jakies glupoty mi sie przypominaja? Lexusa i Superby zobacze, ale jakie silniki w nich patrzec, co jest warte polecenia?

 

To nie tylko o moment chodzi, a o różnicę między mocą, a momentem, ale to nieważne ;) benzyna z niewielką różnicą też dobrze przyspiesza.

 

Ceeda polecam mocno, do 40k znajdziesz, ale poprzednią (dwie?) generacje temu, a nie był zbyt urodziwy IMO. Mondeo masz fajne 2.0 ecoboosty, ale to doprecyzuj trochę. Mnie zadowala moje 1.6 z turbiną, ot taki ecoboost, ale dla Ciebie może byłby za wolny.

 

1.9tdi w przypadku Skody będzie spoko, benzynowe olej tylko 1.4TSI i 1.8TSI. W Lexusie akurat diesle średnio sobie radziły, no ale te markę rzuciłem powiedzmy jako realne marzenie, bo mało ich jest na rynku wtórnym i bardzo trzymają cenę. Acz da się znaleźć ;)

Odnośnik do komentarza

@Scorpio

Flagowca patrzyłem ;) 3 litry w wariantach 325 i 330 i właśnie takie wyposażone w parktroniki, GPSy, skóry schodzą szybciutko z rynku albo mają jakieś przebiegi po 160k, w które ciężko uwierzyć przy takim aucie..

 

2.0 z którego roku? Łańcuch rozrządu wymieniony?

 

@ajerkoniak

W tym właśnie problem, że Ceed mi się podoba tylko najnowszy :P

 

Querfa tyle się naprodukowałem a zapomniałem wspomnieć, że koniecznie musi być automat :/ Mam dosyć machania wajchą.

Odnośnik do komentarza

@Scorpio

Flagowca patrzyłem ;) 3 litry w wariantach 325 i 330 i właśnie takie wyposażone w parktroniki, GPSy, skóry schodzą szybciutko z rynku albo mają jakieś przebiegi po 160k, w które ciężko uwierzyć przy takim aucie..

 

2.0 z którego roku? Łańcuch rozrządu wymieniony?

 

 

2007r. automat. Rozrzadu nie wymienialem, ale nic nie dzwoni, wiec narazie go nie dotykam. Zreszta, mam zamiar w przyszlym roku kupic cos nowego, wiec nie za bardzo chce sie ladowac w koszta. 325 i 330 fajne autka :) Ja mam 320d i z opcji dodatkowych to chyba nie mam tylko skladanych lusterek.

Odnośnik do komentarza

 

@Scorpio

Flagowca patrzyłem ;) 3 litry w wariantach 325 i 330 i właśnie takie wyposażone w parktroniki, GPSy, skóry schodzą szybciutko z rynku albo mają jakieś przebiegi po 160k, w które ciężko uwierzyć przy takim aucie..

 

2.0 z którego roku? Łańcuch rozrządu wymieniony?

 

 

2007r. automat. Rozrzadu nie wymienialem, ale nic nie dzwoni, wiec narazie go nie dotykam. Zreszta, mam zamiar w przyszlym roku kupic cos nowego, wiec nie za bardzo chce sie ladowac w koszta. 325 i 330 fajne autka :) Ja mam 320d i z opcji dodatkowych to chyba nie mam tylko skladanych lusterek.

 

 

To uważaj, bo 320 z początku produkcji ma właśnie problem z pękającymi łańcuchami rozrządu. Zalecana wymiana po 200k. To jedna z usterek, których się boję, bo sama wymiana jest dosyć kosztowna niestety..

 

@ajerkoniak

dzięki za opcje, będę oglądał, może coś wpadnie w oko.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...