Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuję pierwszy samochód (od dobrych kilku miesięcy ;) ). Miało to być Subaru, ale zgodnie w rodzinie stwierdziliśmy, że ~ 160 koni w Legacy Outback na początek to trochę za dużo. Po wielu przejrzanych ogłoszeniach, naradach i tym podobnych zawęziliśmy wybór do trzech aut. Są to: Toyota Avensis I w benzynie, Honda Accord VI i Nissan Primera P11. Wszystkie one cechują się podobno bezawaryjnością i łatwością w eksploatacji. Czy któryś z forumowiczów miał z nimi do czynienia i może powiedzieć coś więcej? Może macie też jakieś inne propozycje? (do 10 tysięcy)

Odnośnik do komentarza

A to swoją drogą ;). Rzecz w tym, że praktycznie co tydzień będę podróżować na trasie Ostrołęka - Warszawa - Ostrołęka. Chciałbym ze sobą zabierać pasażerów, żeby zmniejszyć koszty paliwa. Ludzie zazwyczaj podróżują z bagażem (walizki, torby, różne inne). Sam będę mieć jakieś klamoty, kota w koszyku i tak jak wspomniał Smętek, wóz pełen nieśmiertelnych słoików ;). Od zawsze podobały mi się normalne sedany, nie mam przekonania do małych samochodów w typie Golfa, Micry, Corsy czy Peugeot 206.

Odnośnik do komentarza

Czytasz w ogóle co napisałem? Gdyby to ode mnie zależało, to tak, kupiłbym Outbacka. Nie zależy to jednak ode mnie, większość pieniędzy nie będzie moja. Ma to być mój pierwszy samochód, prawo jazdy mam od niedawna. Zamiast użalać się nad kondycją polskiej myśli motoryzacyjnej podpowiedz może po prostu jeśli możesz. Jeśli nie, to wykładów, nauk i "sugestii" nasłuchałem się już od groma ;).

 

CMF, forum na którym można się dowiedzieć co masz w bagażniku, jak chujowy jest samochód, który chcesz kupić i dlaczego nie kupisz takiego, który Ci się nie podoba :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Kupuję pierwszy samochód (od dobrych kilku miesięcy ;) ). Miało to być Subaru, ale zgodnie w rodzinie stwierdziliśmy, że ~ 160 koni w Legacy Outback na początek to trochę za dużo. Po wielu przejrzanych ogłoszeniach, naradach i tym podobnych zawęziliśmy wybór do trzech aut. Są to: Toyota Avensis I w benzynie, Honda Accord VI i Nissan Primera P11. Wszystkie one cechują się podobno bezawaryjnością i łatwością w eksploatacji. Czy któryś z forumowiczów miał z nimi do czynienia i może powiedzieć coś więcej? Może macie też jakieś inne propozycje? (do 10 tysięcy)

Same tłuste fury, której byś nie wziął będzie zajebista.

I podbijam Beboka.

Odnośnik do komentarza

Racja, ja mam diesel :) Co do bolączek, to nie chciałbym się wypowiadać, bo ja tak naprawdę użytkuje ten samochód od ok. 2 lat i w tym czasie nie przypominam sobie problemów ani z jednym ani z drugim. Obecnie samochód jest już lekką ruiną, ale to raczej standardowe rzeczy - zawieszenia, przeguby i takie pierdy. Pewnie nie będę w niego już więcej inwestował, uważam że zasługuje na emeryturę po przejechaniu ponad 400k kilometrów :)

Odnośnik do komentarza

Muszę kupić dwie zimowe opony R15 195/60 możecie polecić jakieś? Chodzi o używki, może jakaś firma, na ile mm patrzeć, od 5mm? Moje cztery zimówki są dobre, ale mam trzy jednakowe, a jedna ma inny bieżnik, muszę kupić zatem dwie sztuki, żeby na jednej osi mieć jednakowe.

 

Lepiej opłaca się kupować przez neta, sklep, allegro czy może gdzieś w wulkanizacji, żeby od razu założyli? Muszę to ogarnąć jak najszybciej, bo mam przegląd do końca grudnia, a bez tego to nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem. Kilka miesięcy poszukiwań, zbierania grosza, zrobione dziś 1000 km i jest. Kupiliśmy w końcu Toyotę Avensis z 2000 roku, D4D. Auto bez kłopotu dojechało z Łodzi do Ostrołęki przy średnim spalaniu 6 litrów na 100 km. Potwierdzona historia i przebieg, wersja SOL, jest zestaw głośnomówiący, podgrzewany fotel kierowcy, elektryczne szyby, webasto i kilka innych fajnych funkcji. Jestem cholernie zadowolony i mam nadzieję, że auto mi posłuży :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...