Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Drawn Together czyli pierwszy animowany reality show ;] Świetna kreskówka w klimatach powiedzmy South Parka. Co prawda poziom dowcipów nie jest najwyższy, ale jest zabawnie. Leci chyba na MTV, a niedawno zaczął. Jak na razie jestem w połowie 1szego sezonu, a jest ich 2 i pół. 2 połowa 3 serii pojawi się w październiku i będą to niestety ostatnie odcinki serialu :/

Odnośnik do komentarza
Drawn Together czyli pierwszy animowany reality show ;] Świetna kreskówka w klimatach powiedzmy South Parka. Co prawda poziom dowcipów nie jest najwyższy, ale jest zabawnie. Leci chyba na MTV, a niedawno zaczął. Jak na razie jestem w połowie 1szego sezonu, a jest ich 2 i pół. 2 połowa 3 serii pojawi się w październiku i będą to niestety ostatnie odcinki serialu :/

Mi też się bardzo podoba. :] Aż się zdziwiłem, że to produkcja MTV. Ale w porównaniu do polskich produkcji typu Kartony czy Włatcy Móch to bije je na głowe.

Odnośnik do komentarza

Drawn Together - jako "Przerysowani" lecą też na Comedy Central.

W ogóle jest to mistrzowski kanał. Jest parę seriali, które są bardzo śmieszne - "Scrubs" (Hoży doktorzy), "King of Queens" (Diabli nadali),

"My wife and kids" (Ja, żona i dzieciaki) i "Everybody loves Raymond" (Wszyscy kochają Raymonda), a także znany "South Park". Do tego lecą w blokach, więc na upartego można siedzieć cały dzień na CC :] No i oczywiście Saturday Night Live (który jest bardzo słabo przetłumaczony, na szczęście tylko w napisach :))

W weekendy wieczorem leci jeszcze "Trailer park boys" (Chłopaki z baraków). Jest to kanadyjski serial, zrobiony niby amatorsko jako niby paradokument. Serial jest bardzo specyficzny, ale przezabawny. Teksty, mimo nasycenia wulgaryzmami czasem kładą na łopatki. Sytuacje w jakich znajdują się bohaterowie też są do głębi absurdalne, tak jak ich problemy i "intrygi". Aktorzy też wymiatają, mimo, że to chyba w większości naturszczykowie. Do tego nie ma denerwującego sztucznego śmiechu. Ale ostrzegam, bo "TPB" są naprawdę specyficzni i wielu osobom ten serial może się nie podobać, albo będzie odebrany jako wyjątkowo prymitywny. Mi się podoba.

Odnośnik do komentarza

o 'Diabli Nadali' i "Wszyscy Kochają Raymonda" już pisałem wcześniej, do "Scrubs" musiałem sie długo przekonywać, ale jeśli motorem napędowym serialu sa złośliwości i wredne uwagi - kupuje to :). Spodziewałem się, że będzie to coś w stylu 'szpital w krzywym zwierciadle', a nie do końca tak jest - są przecież normalne przypadki w szpitalu, normalne problemy, więc zapowiedź serialu w CC jest myląca. "My wife and kids" ma baaardzo mocne lecz też i średnie momenty. Od czasu do czasu można obejrzeć. "South park" znam cały na pamięć, więc nie oglądam. Tak na marginesie - tłumaczenie jest słabe, a lektor skandaliczny i psuje całą przyjemność z oglądania. SNL - nie jestem wielkim fanem :P. Co do "Chłopaków z baraków"... zwiastun jest straszny, na dodatek nie jestem zbytnio fanem kanadyjskiego poczucia humoru, jednak jak będzie okazja to obejrzę.

 

Nie można natomiast zapomnieć o całkiem sympatycznych produkcjach takich jak "Zdrówko" (niezła obsada: Woody Harrelson [pierwsza poważna rola], Rhea Perlman, Shelley Long, Ted Danson i inni) oraz "Bill Cosby Show". Ale to raczej oglądam z sentymentu (dzieciństwo te sprawy...). I oczywiście "Seks w wielkim mieście". Także świetna "Roseanne", tylko nie wiem czy dalej leci, chyba nie :-k.

 

Na minus należy zaliczyć program "Ale wtopa" (amerykańskie 'śmiechu warte') i krótkie wstawki między filmami a la ukryta kamera produkcji francuskiej. Co innego jednak można się spodziewać po Francuzach.. ;). To są żenujące twory i powinni się tego jak najszybciej pozbyć.

 

"Przerysowani" w ogóle mnie nie śmieszą. Bleh.

Odnośnik do komentarza

"Ale wtopa" jest dramatyczna, to fakt :]

"Bill Cosby Show" jest przechodzący, ale to humor za bardzo familijny i wygładzony. Po "Zdrówku" widać już lata, to takie trochę "Skrzydła" - wszystko w jednym pomieszczeniu i ze stałą obsadą.

Niedawno wszedł do emisji jeszcze "Jak poznałem waszą matkę" - owszem, da się to oglądać, ale po 3-4 odcinkach nuży - chyba, że ktoś lubi rozterki sercowe głównego bohatera. Na plus fajne lachonki ;)

Jeśli Ci się meyde nie podoba lektor przy South Park, to możesz nie wytrzymać na "Chłopakach". Tam koleś jest wzięty chyba z ulicy. Mówi beznamiętnie przez cały odcinek jednym tonem. Nie wiem czy założeniem było żeby udawał amatora, jak aktorzy? Na początku w ogóle nie można się do niego przekonać, później przestaje przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza

Owszem, sporo jest familijnego humoru w Billu, ale gdy nie ma dzieci, to niektóre teksty samego Cosby'ego rządzą. Ale jak mówiłem, to raczej sentymenty ;). "Jak poznałem..." nie widziałem, choć z zapowiedzi nie należy spodziewać sie czegoś świetnego - w sumie nie poznałem jeszcze jakiegoś fajnego klonu "Przyjaciół" :-k.

 

Lektor - wiesz, tylko ja zawsze oglądałem SP bez lektora i dla mnie jakiś polski głos zabija wiele dowcipów. I chyba serial jest delikatnie przerobiony - sceny są szybsze, mniej tutaj momentów gdzie była cisza. Dlatego być może w "Chłopakach..." nie będzie mi przeszkadzał. Aczkolwiek na CC jest też jakaś taka kreskówka twórców Beavisa i Buttheada i tam tez lektor daje dupy, zmieniając ton głosu w zależności od bohatera i wychodzi to irytująco.

Odnośnik do komentarza
THE RETURN OF JERICHO

 

Jericho will return this summer and air Fridays at 9:00PM ET/PT starting July 6th.

Już tak nie długo...

Owszem Jericho powróci już 6 lipca do CBS ale będą to powtórki odcinków 1 sezonu. Najpierw wyemitują odcinek pilotowy. Tydzień później będzie emisja odcinka "Return to Jericho", który streszcza wszystko to co wydarzyło się w odcinkach 1-11, zaraz po nim 12 odcinek zatytułowany "The Day Before". I do końca wakacji w ramach przypomnienia wyemitują kolejne odcinki.

Na 7 nowych odcinków musimy poczekać do zimy.

Odnośnik do komentarza

Tak a propos Jericho :]

 

Aktorzy wdzięczni widzom za uratowanie serialu

Aktor Skeet Ulrich podziękował telewidzom za uratowanie serialu "Jericho".

W związku z coraz słabszą oglądalnością serial o losach społeczności ocalałej po wybuchu jądrowym został niedawno zdjęty z anteny, jednak jego fani zmusili kierownictwo telewizji do zmiany decyzji. Amerykanin Jeff Knoll namówił innych wielbicieli serialu do nadsyłania na adres telewizji orzeszków – w nawiązaniu do jednego z wątków serialu.

 

Po tym, jak do przedstawicieli sieci telewizyjnej nadeszło pocztą łącznie ponad 9 ton orzechów, kierownictwo postanowiło dać serialowi jeszcze jedną szansę, za co grający w "Jericho" Ulrich jest fanom niewymownie wdzięczny.

 

- Nie potrafię sobie wyobrazić, że przedsięwzięcie z moim udziałem stało się przedmiotem prawdziwego powstania. Teraz nasz serial należy do fanów - mówi aktor w wywiadzie dla amerykańskiego magazynu "TV Guide" przyznając, że zdjęcie serialu z anteny było dla niego ogromnym zaskoczeniem. - Wszyscy byliśmy bardzo zaangażowani w swoje role i nie dopuszczaliśmy do siebie złych wyników oglądalności - dodaje.

 

Mina producentów po otrzymaniu tych orzechów musiała być bezcenna :kekeke:

Odnośnik do komentarza
Drawn Together - jako "Przerysowani" lecą też na Comedy Central.

W ogóle jest to mistrzowski kanał. Jest parę seriali, które są bardzo śmieszne - "Scrubs" (Hoży doktorzy), "King of Queens" (Diabli nadali),

"My wife and kids" (Ja, żona i dzieciaki) i "Everybody loves Raymond" (Wszyscy kochają Raymonda), a także znany "South Park". Do tego lecą w blokach, więc na upartego można siedzieć cały dzień na CC :] No i oczywiście Saturday Night Live (który jest bardzo słabo przetłumaczony, na szczęście tylko w napisach :))

W weekendy wieczorem leci jeszcze "Trailer park boys" (Chłopaki z baraków). Jest to kanadyjski serial, zrobiony niby amatorsko jako niby paradokument. Serial jest bardzo specyficzny, ale przezabawny. Teksty, mimo nasycenia wulgaryzmami czasem kładą na łopatki. Sytuacje w jakich znajdują się bohaterowie też są do głębi absurdalne, tak jak ich problemy i "intrygi". Aktorzy też wymiatają, mimo, że to chyba w większości naturszczykowie. Do tego nie ma denerwującego sztucznego śmiechu. Ale ostrzegam, bo "TPB" są naprawdę specyficzni i wielu osobom ten serial może się nie podobać, albo będzie odebrany jako wyjątkowo prymitywny. Mi się podoba.

Hehehe, mnie "Trailer park boys" też kładą na łopatki :keke: Uwielbiam wszelkiego rodzaju przejaskrawione chamszczory i ten też daje radę. A co powiecie o "Kookłach"? Jak dla mnie ten serial ma duży potencjał i może się jeszcze wyrobić.

Odnośnik do komentarza
ja czekam na nowy serial "Traveler", który wed?ug oficjalnych ?róde? ma wystartowa? 31 maja, po obejrzanym pilocie zapowiada si? kawa?ek dobrego filmu w lekkim klimacie "Prison Break" i tylko trzeba mie? nadziej?, ?e pilot nie zostanie najlepszym epizodem, a reszta b?dzie skopana

 

Trójka przyjació? postanowi?a wspólnie wybra? si? na wycieczk? podczas której odwiedzili muzeum sztuki w NY. Pod wp?ywem m?odzie?czego impulsu zrobili tam kawa?, który zako?czy? si? eksplozj? przez co zostali oskar?eni o atak terrorystyczny. Jedyn? osob?, która mo?e oczy?ci? ich z zarzutów jest Will, którego jak si? okazuje nie znali tak dobrze jak by si? wydawa?o...a nawet nie mog? udowodni?, ?e istnia?. Postanawiaj? ucieka? i rozwi?za? sprawe na swoj? r?k?.

 

polecam. obejrzalem 5 odcinkow i moge stwierdzic, ze to kawalek naprawde mocnego kina akcji + rozwinieta sfera teorii spiskowych :)

Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem oglądać Jeircho. Na początek serial był troche drętwy, ale z odcinka na odicnek coraz bardziej się rozkręcał. Na plus jest na pewno sam pomysł świata, rozwinięcie trochę gorsze, ale i tak jest dobrze. Zawiódł mnie trochę ostatni odcinek, bo myślałem, że sporo się rozwiąże i zostanie nakręcone tylko kilka odcinków kończących serial. Mam nadzieję, że nie będą robić dalszego ciąge na siłę i wymyślać dodatkowe durnoty. Najlepszym wyjściem byłaby kilkuodcinkowa druga seria, która by kończyła serial. Ale i tak dostaje ode mnie 8/10 za to, że w przeciwieństwie do wielu innych produkcji z każdym odcinkiem coraz bardziej wciąga, a nie odrzuca.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...