Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

"W głębi lasu" - polski serial Netflixa na podstawie książki Cobena. Powieść czytałem dość dawno więc zagadek i ich rozwiązania nie pamiętałem (zresztą powieści Cobena nigdy na dłużej w głowie nie zostają).

Serial dobrze zrealizowany, niezłe aktorstwo (choć polskie głosy dograne są z jakąś dziwną intonacją). Bardzo ładnie wygląda wątek rozgrywający się w 1994 r., zaskakująco dobrze wypadli młodzi aktorzy. 

Niestety, mam wrażenie, że scenarzyści zmienili w stosunku do powieści kilka wątków i przez to mam wrażenie, że rozwiązanie zrobiło się bezsensowne, bądź w ogóle go nie ma (tak jakby zapomniano, że jak w konstrukcji zagadki zmienimy jeden element to potem trzeba pozmieniać i inne żeby to wszystko pasowało).

W każdym razie serial mi się podobał, choć rozwiązanie było bardzo rozczarowujące. 

  • Lubię! 2
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie to tam nie ma żadnej chemii, Malkovich jest po prostu Malkovichem, a Carrell Carrellem. Historia z tą córką jest tak kliszowa, że aż zęby bolą. Komentarze do rzeczywistej sytuacji są płytkie i wręcz żenujące dla inteligencji widza. Szkoda że Carrell zagrał w czymś tak słabym. Na całym sezonie uśmiałem się może z 3 razy.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, szramek napisał:

Szkoda że Carrell zagrał w czymś tak słabym. Na całym sezonie uśmiałem się może z 3 razy.

Brzmi to jak podsumowanie każdej produkcji, w której wystąpił dotychczas Carrell. Wciąż najlepszą - i chyba jedyną jako tako dobrą - produkcją, w której wziął udział, jest Bruce Wszechmogący, gdzie nie grał postaci pierwszoplanowej.

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.06.2020 o 16:13, Gabe napisał:

Najlepszą rzeczą jaką IMO zagrał Carrell była jego rola w The way, way back, chyba dlatego, że nie była ani trochę komediowa (choć sam film trochę taki jest).

Big Short. Dziękuję, dobranoc ;)  Choć może mam słabe porównanie, bo nie oglądałem Foxcatcher, za którego był nominowany do Oscara. Ale generalnie ja mam fisia na punkcie Big Short i wszystko w nim jest najlepsze :D

No i ja się nie zgadzam z @Gacek, że Carell nie grał w niczym śmiesznym - dla mnie jego rola w amerykańskim The Office jest fantastyczna, a sam serial bardzo śmieszny.

 

A co do Space Force odpadłem na drugim odcinku. Nienawidzę żartów z małpami, są dla mnie szczytem nieśmieszności, a tutaj jest zbudowany na tym cały odcinek.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Gacek napisał:

De gustibus - dla mnie The Office to jest niewiarygodny cringe, nawet Chłopaki z baraków są śmieszniejsi, a to przecież poziom Graczyków, od oglądania czego zęby bolą.

Graczykowie są o wiele lepszym serialem – tam scenariusze odcinków tworzył nie kto inny, jak Krzysztof Feusette, a biorąc pod uwagę jego dokonania W Tyle Wizji, to on na poczuciu humoru zna się jak mało kto.

  • Haha 1
  • Hurra! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

OK, może upływ czasu (!) sprawi, że trochę ochłonę i to się zmieni, ale na dziś, po obejrzeniu finalnego sezonu, Dark stał się dla mnie najlepszym serialem ever. Wszystko tam dla mnie zagrało: plot, bohaterowie, muzyka, zdjęcia. No i ta „niemieckość”, nie wiem jak to zdefiniować, ale tam widać tę specyfikę odróżniającą Dark od produkcji jankeskich (no i ta gracja w ominięciu nieprzyjemnych momentów historycznych :D ). 

Odnośnik do komentarza

Myślę, że Dark stoi w kontrze do amerykańskich produkcji przede wszystkim na 2 sposoby, w tym:

1) Nie prowadzą widza za rączkę, w S03 trzeba już naprawdę się wysilić, żeby ogarnąć co się dzieje, kto jest kim itd.

2) Aktorki i aktorzy nie mają takiej cukierkowej, perfekcyjnej urody

 


Mnie w Dark bardzo zabolało szkalowanie atomu, też bardzo subtelny przekaz podprogowy pod dyktatem niemieckiego rządu i Energiewende :keke: Ale ogólnie na plus, po paru odcinkach w pierwszym sezonie myślałem że to tylko średnio udana kalka Stranger Things, ale w kolejnych niemiecki serial zdecydowanie zdystansował Amerykanów właściwie pod każdym kątem (świetny casting - wszyscy aktorzy są do siebie bardzo podobni; świetna muzyka, mnóstwo nawiązań do religii czy filozofii. Od strony formalnej zdjęcia też na bardzo dobrym poziomie. No klasa.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, kuab napisał:

Nie prowadzą widza za rączkę, w S03 trzeba już naprawdę się wysilić, żeby ogarnąć co się dzieje, kto jest kim itd.


Tzn trochę prowadzą, ale ani przez chwilę nie mówią, że prowadzą. To odwrócenie obrazu w świecie Marthy to zarąbisty przykład zasady „show, don’t tell”. 
 

Ciągle patrzyłem na grzywkę Jonasa by wiedzieć, gdzie aktualnie jestem :lol:

 

11 minut temu, kuab napisał:

Mnie w Dark bardzo zabolało szkalowanie atomu, też bardzo subtelny przekaz podprogowy pod dyktatem niemieckiego rządu i Energiewende

To niestety prawda, ale z drugiej strony, jak piszesz: jako tako subtelne to było. 
 

12 minut temu, kuab napisał:

Ale ogólnie na plus, po paru odcinkach w pierwszym sezonie myślałem że to tylko średnio udana kalka Stranger Things

No ja w ogóle po takich głosach odpuściłem sobie Dark przez rok... i bardzo dobrze, bo obejrzenie dwóch sezonów pod rząd było megadobre :)

 

13 minut temu, kuab napisał:

świetny casting - wszyscy aktorzy są do siebie bardzo podobni

Oooo właśnie, ten casting triad był niesamowity. Prawie w każdym przypadku trafiony, może jedynie do Kathariny (mam nadzieję, że nie mylę, matki Marthy) nie mam przekonania, ale może jeśli wychodzisz z roli pankówy do dyrektorki szkoły, to faktycznie zmiana wydaje się radykalna). 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...