Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taka sąsiadkę, co chyba jest wkręcona w to poprawne rodzicielstwo. Na FB sharuje jakieś strony, do dzieciaka też przemawia jak z książki. A dzieciak rozpuszczony. Ona zawsze cierpliwie tłumaczy, nie podnosi głosu. I pewnego dnia wszystko sie skumulowało i całe lata rodzicielskiej poprawności poszły się jebać jak się zaczęła drzeć "jesteś bachorem i mam cie dość" :D 

  • Lubię! 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

Szczególnie że z całym szacunkiem dla fabuły Last of Us ale co w nie jest w tak unikatowego? Poza oczywiście relacją głónych bohaterów z tym że takich historii w kinie było już mnóstwo. I teraz po prostu powstaje pytanie jak z tematem zombie apokalipsy zrobić coś świeżego w obecnych czasach ?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ajerkoniak napisał:

Wiadomym jest, że serial może być rozszerzeniem gry i oby poszli w tym kierunku. Może większe skupienie na nowych postaciach, o które tylko Ellie i Joel zahaczają? Może na samym świecie. Na pewno skupienie się na bohaterach gry byłoby nudne.

Nudne dla osób, które grały w TLoU. Nie zapominajmy jednak, że mimo całej swojej zajebistości ta gra jest exem na jednej tylko platformie, oczywiście bardzo popularnej, ale nie jest to coś masowego w skali świata.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ogląda ktoś może "Devs"? Miniserial sci-fi od Alexa Garlanda, gościa od "Ex-Machiny". Całość ma mieć osiem odcinków. 

 

Lily i Siergiej są parą pracująca w korpo zajmującym się informatyką kwantową. Siergiej dostaje awans i przechodzi do owianego tajemnicą działu firmy - tytułowego "Devs". Po pierwszym dniu na nowym stanowisku nie wraca do domu i Lily próbuje ustalić co się stało.

 

Po trzech odcinkach wygląda dość intrygująco. Audiowizualna perełka, co do fabuły to jeszcze za wcześnie oceniać czy to ma sens ;) . Powolne tempo, podobny klimat do "Ex-Machiny", rolę Lily gra Sonoya Mizuno - Kyoko z najgłośniejszego filmu Garlanda. Do tego Nick Offerman w poważnej roli (!) CEO firmy Amaya, w której pracują nasi bohaterowie.

 

PS. Poprzedni film Alexa Garlanda ("Annihilation") nie przypadł mi do gustu.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jestem w trakcie 4 sezonu Peaky Blinders i pokazano już postać Luki. Jakkolwiek uwielbiam Brody'ego to mam wrażenie, że gra odrobinę stereotypowego Włocha. Może się mylę i Włosi w 1925 tak się właśnie zachowywali, ale no jest wszystko. Śmieszny akcent, gest złożony palców, nawet żucie wykałaczki. Z jednej strony wierzę, że się nasłuchał Włochów mieszkając w dzieciństwie w Nowym Jorku, ale z drugiej no zalatuje to strasznym stereotypem :D ktoś miał podobne wrażenia?

Odnośnik do komentarza

Sunderland 'Til I Die

(sezon 2)

Serial wrócił w wielkim stylu, bo i sam klub dostarcza materiału jak chyba mało który :D W drugim sezonie moim zdaniem znacznie poprawiono pokazywanie meczów, dodano dramatyzm w kluczowych chwilach używając slo-mo, podkładając muzę i kierując kamerę na trybuny. Podoba mi się też bardziej poukładana struktura serialu, każdy z sześciu odcinków ma jakiś motyw przewodni (np. w pierwszym jest to "sprzątanie" w klubie po spadku, w trzecim próba bicia rekordu frekwencji na meczu League One, a piąty jest cały o rozgrywkach EFL Trophy) co fajnie "fabularyzuje" całą historię sezonu 2018/19 w wykonaniu Black Cats. A co to jest za sezon, naprawdę, czapki z głów, tylko życie to mogło wymyślić :D 

Olbrzymi minus za katastrofalne polskie tłumaczenie (napisy), gdzie pojawiają się niesamowite babole z kuriozalnym "It's Michael Gray who missed penalty - To Michael Grey, który spóźnił się na karne" na czele. Ale proszę się tym nie zrażać, tylko odpalić i chłonąć tę atmosferę pracy klubu piłkarskiego. Z pewnością wielokrotnie będziecie mogli odnaleźć swoje doświadczenia z FM patrząc z czym borykają się pracownicy Sunderland różnego szczebla :) 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...