Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem całe nowe Black Mirror i jakie to jest meeh. Najbardziej podobał mi się chyba trzeci odcinek z Miley xD i to już trochę mówi o poziomie tego sezonu. 

BM wcześniej potrafili zaskoczyć, a ten sezon był nudny i nijaki. Dobrze że taki krótki. Już Bandersnatch fabuła nie powalalo, ale ta cała interakcja i wybory odwracały od tego uwagę.

Całość jakieś 6/10 maks. 

Z takich mniej popularnych na Netflixie dobrze mi się oglądało ostatnio Bad Blood, gdzie Coates (Tig z SoA) zagrał świetnie. Całkiem przyjemny serial o mafii w Montrealu. 

 

Kończę też Undercover holenderskie i również trzyma niezły poziom. Oba jakieś 6-7/10, akurat do odpalenia w tle przy FM/pracy. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Polecam "Jak nas widzą" na Netflixie. Czteroodcinkowy serial obejrzeliśmy za jednym podejściem. W dodatku w trakcie pierwszego odcinka pomyślałem, że obejrzę tylko pierwszy i dam spokój bo za bardzo mnie dołuje historia niewinnie skazanych chłopaków. Serial opowiada historię słynnej "Piątki z Central Parku" - nastolatków (czterech czarnoskórych, jednego latynosa) skazanych za napaść i gwał białej biegaczki w Central Parku. Nie dało się w trakcie oglądania nie myśleć o historii Tomasza Komendy.

 

A na Amazonie przypadkiem wpadłem na "Good omens". Dyskusja w Marynii o książce Pratchetta i Gaimana sprawiła, że nabrałem ochoty na lekturę, zresztą czeka już w moim telefonie. I miałem dylemat czy zaczynać serial przed przeczytaniem książki ale nie oparłem się pokusie ;) Świetny serial, ze świetnymi aktorami i bardzo trafiający w moje poczucie humoru. Polecam. 

Odnośnik do komentarza

Złote życie - węgierski serial produkcji HBO. Już dawno miałem na radarze, ale jak to ze mną bywa, odkładalem oglądanie na później i oczywiście po obejrzeniu było wielkie wow i pukanie się w czoło czemu tak późno? Scenarzyści zrobili świetna robotę, każdy( dosłownie każdy) odcinek kończy się w taki sposób, że automatycznie człowiek chce więcej. Zaowocowało to trybem zombie przez kilka dni( nic dziwnego skoro się śpi po 3,4 godziny na dobę) ale warto bylo. Kolejny plus to wyraziste postacie, szczegolnie Jonka wzbudzała we mnie duże emocje. 

3 sezony, każdy po 8 odcinków ale zwłaszcza dla pierwszego sezonu warto obejrzeć. Prawdziwa perełka :)

Odnośnik do komentarza

Karppi

(Netflix)

Od razu zaznaczam, że nie znam się na nordyckim kryminale i nie znam innych produkcji tego typu, więc nie mam porównania do innych przedstawicieli gatunku.

Fiński serial o pani detektyw z helsińskiej policji, która to detektyw wraca do pracy po śmierci męża. W dzień powrotu do pracy po przerwie spowodowanej wspomnianą tragedią, szef przydziela jej sprawę zaginięcia pracownicy społecznej, a także nowego partnera. Sprawa zaginięcia szybko zamienia się w sprawę zabójstwa, a pani detektyw Sofia Karppi przez 13 odcinków będzie się zmagać ze skomplikowaną łamigłówką kryminalną. Główną zaletą serialu jest Pihla Viitala, która doskonale wciela się w rolę zdeterminowanej pani detektyw. Nie jest to postać sztucznie pompowana, bo "gurl power", ale jest doskonale autentyczna - jest inteligentna, przenikliwa, uparta, ale też nie jest nadczłowiekiem i potrafi oberwać po głowie. Po prostu zwyczajny, świetny detektyw. Reszta postaci daje radę, ale nie wyróżnia się tak na plus, jak wspomniana Viitala. Oczywiście z ekranu wypływa obficie klimat Europy północnej, dużo scen jest w nocy, jest zima, dodaje to serii uroku. Najpoważniejszą wadą serialu jest zbyt mało materiału "głównego" na zbyt wiele odcinków - 13x45 minut. W kilku odcinkach dzieje się dokładnie nic, jeśli chodzi o główne śledztwo, a poznajemy życiowe dylematy Karppi, jej partnera, jej pasierbicy, męża ofiary, jej pracodawcy i tak dalej, i tak dalej. Nie wszystkie te wątki są interesujące i są trochę zapychaczami. Ale może komuś tak nie będą przeszkadzać. Ogólnie serial na plus, jak ktoś lubi takie klimaty to będzie zadowolony. Oczywko puszczamy w wersji z lektorem napisami, język fiński jest piękny :D 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Ogląda ktoś drugi sezon Dark? Jestem w połowie i mam pewien problem z tym serialem. Pierwszy sezon przypadł mi do gustu znacznie bardziej niż np. Stranger Things, więc twórcy otrzymali duży kredyt zaufania. Drugi to jeszcze więcej wszystkiego co otrzymaliśmy w pierwszym sezonie, ale jednocześnie odpadł efekt zaskoczenia. W rezultacie efekt „jeszcze jeden odcinek” jest słabszy, przynajmniej dla mnie. Zobaczymy co wydarzy się w finale.

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.06.2019 o 20:25, me_who napisał:

Karppi

(Netflix)

Od razu zaznaczam, że nie znam się na nordyckim kryminale i nie znam innych produkcji tego typu, więc nie mam porównania do innych przedstawicieli gatunku.

Fiński serial o pani detektyw z helsińskiej policji, która to detektyw wraca do pracy po śmierci męża. W dzień powrotu do pracy po przerwie spowodowanej wspomnianą tragedią, szef przydziela jej sprawę zaginięcia pracownicy społecznej, a także nowego partnera. Sprawa zaginięcia szybko zamienia się w sprawę zabójstwa, a pani detektyw Sofia Karppi przez 13 odcinków będzie się zmagać ze skomplikowaną łamigłówką kryminalną. Główną zaletą serialu jest Pihla Viitala, która doskonale wciela się w rolę zdeterminowanej pani detektyw. Nie jest to postać sztucznie pompowana, bo "gurl power", ale jest doskonale autentyczna - jest inteligentna, przenikliwa, uparta, ale też nie jest nadczłowiekiem i potrafi oberwać po głowie. Po prostu zwyczajny, świetny detektyw. Reszta postaci daje radę, ale nie wyróżnia się tak na plus, jak wspomniana Viitala. Oczywiście z ekranu wypływa obficie klimat Europy północnej, dużo scen jest w nocy, jest zima, dodaje to serii uroku. Najpoważniejszą wadą serialu jest zbyt mało materiału "głównego" na zbyt wiele odcinków - 13x45 minut. W kilku odcinkach dzieje się dokładnie nic, jeśli chodzi o główne śledztwo, a poznajemy życiowe dylematy Karppi, jej partnera, jej pasierbicy, męża ofiary, jej pracodawcy i tak dalej, i tak dalej. Nie wszystkie te wątki są interesujące i są trochę zapychaczami. Ale może komuś tak nie będą przeszkadzać. Ogólnie serial na plus, jak ktoś lubi takie klimaty to będzie zadowolony. Oczywko puszczamy w wersji z lektorem napisami, język fiński jest piękny :D 

Obejrzyj sobie kolego Most nad Sundem, to jest najlepsza produkcja tego typu. 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
Ja nie oglądałem i właśnie wszedłem w ten temat zapytać czy ktoś już to zrobił i jak wrażenia. [mention=1502]wojt3k[/mention], bracie!

Pod koniec finałowego odcinka pojawiła się nowa perspektywa, więc polecam Ogólnie nie nastawiaj się na rewolucję i będzie Ok.
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.06.2019 o 14:07, wojt3k napisał:

Ogląda ktoś drugi sezon Dark? Jestem w połowie i mam pewien problem z tym serialem. Pierwszy sezon przypadł mi do gustu znacznie bardziej niż np. Stranger Things, więc twórcy otrzymali duży kredyt zaufania. Drugi to jeszcze więcej wszystkiego co otrzymaliśmy w pierwszym sezonie, ale jednocześnie odpadł efekt zaskoczenia. W rezultacie efekt „jeszcze jeden odcinek” jest słabszy, przynajmniej dla mnie. Zobaczymy co wydarzy się w finale.

A mi brak chęci do rozpoczynania drugiego, bo pewnie musiałbym najpierw jakoś odświeżyć znajomość pierwszego sezonu a tego mi się nie chce.

Odnośnik do komentarza

Strona Netfliksa super, wczoraj z pol godziny klikalem :). Sensownie wszystko opisane, pogrupowane w trzy kategorie, jednoczesnie bez jakiegos wielkiego rozpisywania sie. Wczesniej jeszcze to przerobilem https://entuzjastagier.pl/2018/02/dark-od-netflixa-wyjasnienie-fabuly.html i naprawde fajnie bylo to sobie poukladac. Poki co dopiero pierwszy odcinek ruszony.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...