Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Bank postawił na nie tego konia w wojnie, trudno, żeby domagał się spłaty długu od kogokolwiek. To było ich ryzyko. Musiałoby Sześć Królestw wziąć na siebie odpowiedzialność za działania Cersei, ale przecież dla obecnej władzy była uzurpatorką, tak więc dziękuję, dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Spoiler

Przecież dług zaciągnięty przez rodzinę Lannisterów wchodzi do masy spadkowej. Tak się składa, że ród Lannisterów ma dziedzica, który na dodatek ma się dobrze i ma niezłe widoki na zarabianie dużych pieniędzy, więc nie bardzo rozumiem, dlaczego bank miałby specjalnie kombinować gdzie znaleźć dłużnika :keke: 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Misiek napisał:
  Ukryj zawartość

Koń - pompatyczna scena wydmuszka, odjechała sobie na białym koniu "w stronę zachodzącego słońca" i w sumie nic z tego nie wynika, bo w kolejnym odcinku normalnie jest w tym samym miejscu

Symbole - nie wiem, robili jakieś znaki, układali je w jakiś wzór i co? Czy to miało coś robić? Nie wiem

Bank - że Lannisterowie zawsze spłacają swój dług? A co z tym, że bank zawsze odbiera swoje długi? Teoretycznie bank mógł się odwrócić od Lannisterów, wcześniej trochę się wpływów banku obawiano

Dzieci - no co ta scena miała reprezentować? Że też sobie armię "chodowali"?

 

 

Spoiler

Źle zrozumiałeś scenę z koniem. To nie jest koniec westernu. Jeździec na białym koniu to w kulturze europejskiej Śmierć. Tu to jest jeszcze fajny bonus, bo przecież Arya przez jakiś czas służyła temu bogu.

 

symbole: co mam Ci jeszcze wyjaśniać :) to jest symbol Dzieci Lasu który Inni używali w takim celu, w jakim odwróconego krzyża używają sataniści - by zamanifestować odwrócenie wartości. Wątpię, by ten symbol cokolwiek robił.

 

Bank - no tu już przedmówcy skomentowali.

 

Dzieci - no ta scena wyjaśnia, dlaczego Innych jest wielu. 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dużo było narzekania, że Jon Snow w każdej scenie wyglądał jakby miał się zaraz rozpłakać. No więc okazuje się, że bardzo możliwe, że tak było - podobno od miesiąca jest w klinice, gdzie stara sobie poradzić z problemami natury osobistej :( Podobno wpadł w depresję po zakończeniu filmowania GoT.

https://www.bbc.co.uk/news/newsbeat-48442474

Odnośnik do komentarza

Mi w Czarnobylu brakuje tylko języka rosyjskiego. To świetny serial z niesamowitym klimatem i szkoda, że zaraz koniec, z drugiej strony przynajmniej nic nie zdążą zepsuć. No i genialny Harris. 

 

Mimo wszystko te "towarzyszu" i innego tego typu zwrotu lepiej i autentyczniej brzmiałyby w ojczystym języku. No ale rozumiem, że wtedy mniejsza szansa na międzynarodowy sukces. 

 

Jest znakomicie i czekam na finał. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Lucas07 napisał:

Mi w Czarnobylu brakuje tylko języka rosyjskiego. To świetny serial z niesamowitym klimatem i szkoda, że zaraz koniec, z drugiej strony przynajmniej nic nie zdążą zepsuć. No i genialny Harris. 

 

Mimo wszystko te "towarzyszu" i innego tego typu zwrotu lepiej i autentyczniej brzmiałyby w ojczystym języku. No ale rozumiem, że wtedy mniejsza szansa na międzynarodowy sukces. 

 

Jest znakomicie i czekam na finał. 

No tak, tylko Amerykanie, przy rosyjskim języku w serialu, by musieli oglądać to z napisami, a to jak wiadomo odpada w przedbiegach. Myślę, że to decydowało. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.05.2019 o 14:31, Lucas07 napisał:

Mi w Czarnobylu brakuje tylko języka rosyjskiego. To świetny serial z niesamowitym klimatem i szkoda, że zaraz koniec, z drugiej strony przynajmniej nic nie zdążą zepsuć. No i genialny Harris. 

 

Mimo wszystko te "towarzyszu" i innego tego typu zwrotu lepiej i autentyczniej brzmiałyby w ojczystym języku. No ale rozumiem, że wtedy mniejsza szansa na międzynarodowy sukces. 

 

Jest znakomicie i czekam na finał. 

Właśnie we wspomnianym przez @bartrix podcaście zostało to wytłumaczone. Rosyjski akcent odgrywany przez Amerykanów brzmi po prostu komicznie, więc zupełnie nie pasuje do powagi serialu. Poza tym aktorzy zamiast na graniu skupialiby się na odgrywaniu akcentu. A rosyjscy aktorzy to raczej niemożliwa rzecz przy produkcji UK/USA. ;)

Zresztą to razi tylko na początku, potem zamiast zwracać uwagę jak mówią zacząłem skupiać się tylko na tym co mówią.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ostatni odcinek Czarnobyla nie zawiódł i świetne podsumowanie świetnego serialu. Piąty odcinek spodobał mi się głównie dlatego, ze 

 

 w końcu rozumiem co tam tak naprawdę zaszło, bo zeznania Legasowa były idealnie skrojone pod widza mającego tak małą wiedzę o działaniu reaktora jak ja. Jedyne co mnie ciekawi, to dlaczego Diatłowa zrobiono aż takiego potwora. W rzeczywistości  np. Legasow nie mówił, ze zasługiwał na smierć a i inni nie widzieli go aż tak negatywnie jak przedstawiono w serialu. Może potrzebowali czarnego charakteru choć imo to zbyteczne w serialu opartym na faktach.

Super serial, więcej takich perełek.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
 

 


Wydaje mi sie, ze chodzilo o pokazanie Diatlowa jako czlowieka, ktory nie cofnie sie przed niczym, zeby tylko osiagnac swoj cel. Cel, ktory pozwoli mu na osiagniecie prywatnych korzysci. Pokazano w serialu, ze Diatlow mial obiecany awans jesli wszystko dobrze sie potoczy. Dlatego naciskal na przeprowadzenie eksperymentu za wszelka cene.
 

 

Tu jeszcze ciekawy wywiad konfrontujacy historie pokazana w serialu z opinia naukowca:

https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/2318516,Czarnobyl-Serial-a-rzeczywistosc-Czy-tak-przebiegala-katastrofa-Pytamy-fizyka-jadrowego

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...