Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy sezon Lucyfera wraz z Żoną pochłonęliśmy szybko, drugi już nieco wolniej. Przy trzecim obejrzeliśmy 2-3 odcinki i zapomnęliśmy o nim. Gdy dowiedziałem się, że zbliża się premiera 4 sezonu szybko nadrobiliśmy 3 sezon. Zgadzam się z @ajerkoniak widać, że pojawił się większy budżet - więcej lepszej jakości efektów. Nie znam komiksów więc nie przeszkadza mi odejście od nich. Czekam na kolejne sezony - to ten rodzaj produkcji przy której można się odprężyć, nie trzeba myśleć, a zawsze trafi się żart który rozbawi.   

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, lad napisał:

A Riverdale ktoś oglądał? Bo pierwszy odcinek obejrzałem w piątek z mojo i wydaje się całkiem sympatyczne. Mogę kontynuować bez obawień?

Pierwszy sezon jest ok. Drugi sezon oglądałem z sentymentu parę odcinków, później już miałem dość jak widziałem, co ci nastoletni bohaterowie wyprawiają.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

GoT finał

 

Spoiler

Gdzie ta petycja o powtórzenie sezonu? 

Dla mnie beznadziejny sezon. Pizdooka wrona na tronie, północ się odrywa. Śmierć Dany może i logiczna, ale jakoś spałbo to wyglądało. Spełniła się jej wiza w śnie gdzie dotyka tronu, ale na nim nie zasiada. Zero wyjaśnienia o co chodzi Branowi. Gada jakby wszystko zaplanował i wiedział jak się wydarzy. Nie powstrzymał rzezi w królewskiej przystani, poświęcił JS żeby poszedł na mur. Oddał Północ siostrze. Dlaczego będąc sroką uznał, że będzie najlepszym królem? Jeżeli zależy mu na dobru ludzi to dlaczego dał spalić całe miasto. Dla mnie słabe rozwiązanie.

 

Odnośnik do komentarza

GoT

Spoiler

 

Cytat

Zero wyjaśnienia o co chodzi Branowi. Gada jakby wszystko zaplanował i wiedział jak się wydarzy. Nie powstrzymał rzezi w królewskiej przystani, poświęcił JS żeby poszedł na mur. Oddał Północ siostrze. Dlaczego będąc sroką uznał, że będzie najlepszym królem? Jeżeli zależy mu na dobru ludzi to dlaczego dał spalić całe miasto. Dla mnie słabe rozwiązanie.

To akurat oczywiste - w ostatecznym rozrachunku wygrały dzieci lasu. Odkąd Bran podłączył się do ich internetu nie jest już Branem, a zbiorową świadomością. A dzieci lasu to nie enty z LotR-a, czyli przedstawiciele sił natury, którzy jednoczą się z człowiekiem (ich wrogiem) w obliczu jeszcze większego zagrożenia. Bran (czyli dzieci lasu) czekał, aż najpotężniejsi przeciwnicy sami się powybijają, a potem sięgnął po władzę formalną.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

GoT

 

Dziwne zakończenie. Najbardziej nie mogę zrozumieć faktu, ze Jon zabija Dany, a sfanatyzowany, bezwzględny i krwiożerczy Szary Robak ZAMYKA GO W WIĘZIENIU I CZEKA NA DECYZJE INNYCH. No ja jebe. Nie dziwie sie, ze po zabiciu Dany musieli przesunąć akcje o jakieś pare tygodni, bo nie byliby w stanie tego wyjaśnić na ekranie. Bran na tronie, w sumie mogłem sie spodziewać, bo przecież tak go zepchnęli na szósty plan, ze wreszcie mógł na końcu wyskoczyć jak diabeł z pudełka. Fajnie, ze Pod i Brienne dostali dobre zakończenie. No i Duch.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jestem po dwóch odcinkach Czarnobyla - ależ to jest dobre. Bałem się, że będzie zbyt hollywoodzkie, ale wydaje mi się, że jest bardzo dobrze odwzorowane, tak sobie właśnie wyobrażałem to co tam się działo. Świetnie pokazane gierki polityczne, a także czynnik ludzki przy różnych decyzjach. Ten serial to powinna być pozycja obowiązkowa dla wszystkich. 

 

Dodatkowo jestem w połowie 1983 i jestem zawiedziony. Pamiętam, że zbierał on świetne recenzje nawet poza granicami Polski, a wydaje mi się kompletnie przekombinowany, a aktorstwo mocno średnie. Cisnę do końca, ale na drugi sezon nie będę czekał.

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gacek napisał:

GoT

  Ukryj zawartość

Czyli wychodzi na to, że głównym złym był Bran, który ze swoją mocą przewidywania przyszłości dopuścił do tych wszystkich zbrodni tylko po to, by samemu zasiąść na tronie? xD

Nie mam słów.

 



Wydaje mi się, że nie tyle sam Bran, co instytucja trójokiej wrony, która chciała zaprowadzić pokój w Westeros i zmienić funkcjonowanie królestwa. Bran dostawał kluczowe wizje zanim jeszcze został Wroną 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

GOT

 

 



Finał GoT tak jak i cały sezon miał parę momentów, ale generalnie rozczarował. 

Straszny ból mam o to, że oni już nawet nie potrafią dobrze sprzedać śmierci. Śmierć Neda i kilku innych postaci miałem opisane w książce, ale i tak robiły mniejsze lub większe wrażenie. Tutaj poleciały takie postacie jak Dany czy NK, a jakoś emocji nie czułem. 

Przecież Viserys został fajniej uśmiercony niż dużo ważniejsza w całym cyklu Dany. 

Wybieranie kolejnych króli też jakoś do mnie nie przemawia. Zwłaszcza gdy padło na bezjajecznego Brana. Już serio wolałbym Sanse, która jako jedna z nielicznych postaci w tym serialu się rozwinęła, a nie cofała w rozwoju. 

No i jeśli Szary Polak i jego Nieskalani i tak uciekli to po co ta akcja z Jonem. Kwestia honoru nie można tego wytłumaczyć, bo wszystko wskazuje na to, że zostanie Królem za Murem, a nie tysięcznym (?) Lordem Dowódca. 

Na końcu mamy Jona, Sanse i Brana na tronach, ale meh i tak. 

Podoba mi się koncepcja z tym, że Arya rusza w swiat. Można sobie wyobrazić, że będzie żeńskim wcieleniem Węża Morskiego i zbuduje potęgę morska przywożąc bogactwa z Zachodu. 

No i to jak Sansa zgasiła Tully'ego jakby był jakimś psem, a nie uznanym lordem było trochę dziwne wręcz. 

Dobrze, że się skończyło. Oby Martin dożył wydania Wichrów Zimy i Snu o Wiośnie, bo nawet jeśli będzie kończyło się podobnie to będzie to poprowadzone mądrzej.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Reaper napisał:

Jestem po dwóch odcinkach Czarnobyla - ależ to jest dobre. Bałem się, że będzie zbyt hollywoodzkie, ale wydaje mi się, że jest bardzo dobrze odwzorowane, tak sobie właśnie wyobrażałem to co tam się działo. Świetnie pokazane gierki polityczne, a także czynnik ludzki przy różnych decyzjach. Ten serial to powinna być pozycja obowiązkowa dla wszystkich.

Tak, Czarnobyl jest bardzo godny polecenia. Te dwa odcinki są dopracowane co do szczegółu (no prawie). Ten ciężar i napięcie co wisi jest mega ciężkie, w sumie chyba żaden horror z ostatnich lat nie miał tak ciężkiego klimatu. W ogóle nie ma do czego się przyczepić.

Żona ogląda na wdechu każdy odcinek ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

GoT

 

Spoiler

Mi finał się podobał :)

 

Sprawa Brana: Bran nie jest już Branem, tak jak jego wrośnięty w drzewo poprzednik nie był już Bryndenem Riversem. Myśl, że ten quasiBran dopuścił do masakry Kings Landing po to, by zniszczyć reputację Daenerys zanim jeszcze jej władza się ugruntuje jest dla mnie ok.

 

Zgadzam się z me_who, że dziwna jest reakcja Robaka który tygodniami przetrzymuje Snowa i Karła. Być może jednak jego niewolnicza przeszłość zabrała mu nieco zdolności samodzielnego podejmowania decyzji.

 

Że śmierć Dany mało efektowna? Czy ja wiem? Ta śmierć była mniej wstrząsająca, bo wiele elementów nas na nią przygotowywało. Na śmierć Neda czy Robba nie przygotowywało nas nic.

 

usadzenie Edmura akurat było super i całkowicie do tej nędznej postaci pasowało (tak samo pomiatał nim już wcześniej Blackfish).

 

Bardzo miła była scena z nową Małą Radą.

 

Słabe rozwiązanie z Jonem. Nie do końca rozumiem, czym się na końcu stał. Dowódcą NW? Królem Za Murem? Nie wiem. Nie wiem też, jaki jest dalszy sens utrzymywania Muru.

 

Najbardziej cieszę się z finału Sansy. Chyba najlepsza ewolucja serialu. Królowa, Która Nie Klękła <3

 

  • Lubię! 2
  • Dzięki! 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

W sumie to zgadzam się z Feanorem poza

Jonem. Moim zdaniem dostał dobre zakończenie. Po tym wszystkim co przeszedł nie widziałbym go na murze. Wrócił "do swoich", wolnych ludzi, którzy są wolni od spisków itp. Może przeżyć swoją żałobę w pełni wolny nie oglądając się na kolejne walki w królestwie.



Poza tym baaaardzo podoba mi się wizja niepodległej Północy. Dobrze, że podkreślili to w serialu, że przez większość czasu Północ była niepodległa, a tylko chwilowo podlegała żelaznemu tronowi.

  • Lubię! 1
  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza

GoT

 

Oglądam jeszcze raz i nie mogę wyjść ze zdumienia kto wpadł na pomysł, żeby Davos, jeden z najrozsądniejszych ludzi w serialu zaproponował eunuchowi ziemie by ten założył ród o_O W ogóle żeby ktokolwiek to zaproponował. 


Inna rzecz, jakkolwiek uważam wątek Sansy za najlepszy w serialu, tak nie rozumiem jak wszyscy gładko przeszli nad secesja Północy. Anonimowy Książę z Dorne, który moglby zapewne militarnie zaorać resztę milczy. Yara, która przed chwila gotowa była mordować za Dany również ślubuje przyrodniemu bratu zabójcy jej królowej i nie ogłasza secesji Żelaznych Wysp...

 

Kiedy Sam został zwolniony z Nocnej Straży i został maestrem? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.05.2019 o 20:41, Makk napisał:

Więc jakby kto chciał poczytać o podobnym zakończeniu całego serialu to tu ponoć jest całość (SPOILER ALERT prawdopodobny, aczkolwiek zobaczymy po dzisiejszym odcinku):

  Ukryj zawartość

lldWTjv.jpg

 

sprawdził się w 100% (to o GoT)

 

Moim zdaniem



nudne zakoczenie nudnego sezonu. Odjeżdżający w siną dal Jon od razu skojarzył mi się z odjeżdżającym na motorze Dr Housem w równie durnym zakończeniu.

Ogólnie w tym sezonie z Jona zrobili za przeproszeniem pizde. Prawie w każdej scenie był bliski płaczu.

Przejście od zabicia Dany do sceny z Lordami totalnie bez sensu. Po śmierci Missandei spalili całe miasto, po śmierci Dany nie wydarzyło się nic. Dortakowie i Nieskalani wzieli to tak na luźno?

Chyba już na siłę szukano absurdów, byle zamknąć serial

Słaaaabe to było niestety. Z perspektywy, nie wiem czy był jakiś fajny odcinek w tym sezonie (nie mylić z efektownym, bo chyba właśnie na efekciarstwo tu postawili)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...