Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Meeeeeeeeeeeeeeeeh

 

Spoiler

Przyznam, że podoba mi się po prostu odegranie przez panią Clarke szaleństwa. O dziwo nie musi wiele mówić, aby było widać furię i nutkę szaleństwa, a miałem wrażenie, że nie umie najlepiej w aktorstwo niewerbalne ;)

Nie zakładałem happy endu Janek - Danka na tronie, jakoś spodziewałem się, ze to Janek sam usiądzie na nim. Ewentualnie pojawia się opcja Sansa, może z Tyrionem o ile sobie w łepetynę nie palnie.

Ale niesamowita nieśmiertelność smoka (mimo ataków pod słońce, flankowania) i Aryi.. eh. Ze smutkiem żegnam to, ale jednocześnie z ulgą.

 

Odnośnik do komentarza

ja pierdolę co za nielogiczne gówno

 

1/10

 

trzy rzeczy imo confirmed do książek:



1. dany oszaleje i spali kl

2. arya zabije daenerys

3. cleganebowl na remis w płomieniach

 

reszta jest tak totalnie bezsensowna, że wolę pospać 20 minut dłużej niż męczyć się z wypisywaniem. niestety, szczególnie przemiana bohaterów i błyskawiczna młócka wątków wygląda tak, że równie dobrze ten sezon mógłby być nie ostatnim, a pierwszym w jakiejś niszowej serii low fantasy

 

G Ó W N O

 

Jak coś jest mnie tak to akceptuje łarny i te inne, ogólnie jestem zrobiony, pis ałt joł madafaka

Odnośnik do komentarza

GOT e05s08

 

Piękne ujęcie zrobione, jak jakiś obraz barokowy czy tam jakiejś innej epoki koło tego:

comment_bdi3tHxqsZI9iLO67c1juPEkwJmrwKVI

Te barwy, oświetlenie- mega. Nie sądzę, żeby był to przypadek.

 

 

I już bez spoilera (chyba ;) ) - ponoć Martin ma napisane już wszystko do końca i ustalone z HBO, że dopiero po finale serialu mają być wypuszczone książki. Podobno odkąd serial odszedł od wydanych książek, to w nich jest co innego i inaczej niż w obrazie HBO, więc jest szansa na coś znacznie lepszego i pewni inne zakończenie. Co by znowuż nie było bardzo głupie. Choćby dlatego, że jednym i drugim przyniesie sporo $$ w kolejnym czasie. Ludzie sięgną po książki, będą chcieli się przekonać jak GoT skończy się w książce, a ci co przeczytają, a nie oglądali zrobią na odwrót.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Makk napisał:

GOT e05s08

  Pokaż ukrytą zawartość

Piękne ujęcie zrobione, jak jakiś obraz barokowy czy tam jakiejś innej epoki koło tego:

comment_bdi3tHxqsZI9iLO67c1juPEkwJmrwKVI

Te barwy, oświetlenie- mega. Nie sądzę, żeby był to przypadek.

 

 

I już bez spoilera (chyba ;) ) - ponoć Martin ma napisane już wszystko do końca i ustalone z HBO, że dopiero po finale serialu mają być wypuszczone książki. Podobno odkąd serial odszedł od wydanych książek, to w nich jest co innego i inaczej niż w obrazie HBO, więc jest szansa na coś znacznie lepszego i pewni inne zakończenie. Co by znowuż nie było bardzo głupie. Choćby dlatego, że jednym i drugim przyniesie sporo $$ w kolejnym czasie. Ludzie sięgną po książki, będą chcieli się przekonać jak GoT skończy się w książce, a ci co przeczytają, a nie oglądali zrobią na odwrót.

Jakie jest źródło tych informacji? Przecież to jest nierealne. Jemu 6 lat zajęło napisanie Tańca ze Smokami, a w 8 miałby napisać dwa tomy?

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, lad napisał:

Jakie jest źródło tych informacji? Przecież to jest nierealne. Jemu 6 lat zajęło napisanie Tańca ze Smokami, a w 8 miałby napisać dwa tomy?

Nie pamiętam już, wczoraj czytałem gdzieś tam na necie. Być może to było to, co pisze @Monti. Może po prostu napisał później resztę, do końca. Jak napisałem- ponoć.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Perez napisał:

Hmm, no chyba niekoniecznie z tymi książkami i dogadaniem się z HBO. 

 

http://georgerrmartin.com/notablog/2019/05/13/idiocy-on-the-internet/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Być może i tak. Napisałem to jako ploteczkę wyłowioną. Nie śledzę całość w ogóle. Wyjdzie to wyjdzie, nie wyjdzie to nie wyjdzie. Już nawet nie pamiętam na czym skończyłem czytać GoT.

Albo później Martin napisze: no co ty! Na żartach się nie znasz?! :keke:

12 minut temu, pescar napisał:

Miał łatwiej bo przepisał to co w serialu:keke: 

Jak pisałem wyżej- na bank to zrobi inaczej, pójdzie inną drogą, nawet z tak błahego powodu jak kasa.

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Makk napisał:

Być może i tak. Napisałem to jako ploteczkę wyłowioną. Nie śledzę całość w ogóle. Wyjdzie to wyjdzie, nie wyjdzie to nie wyjdzie. Już nawet nie pamiętam na czym skończyłem czytać GoT.

Albo później Martin napisze: no co ty! Na żartach się nie znasz?! :keke:

Jak pisałem wyżej- na bank to zrobi inaczej, pójdzie inną drogą, nawet z tak błahego powodu jak kasa.

 

Ale zakończenie będzie mniej więcej to samo, bo zdradził je HBO jeszcze przed pierwszym sezonem. 

Odnośnik do komentarza

Gorąco polecam miniserial Czarnobyl od HBO, fabularyzowana historia o awarii z 1986 roku. Do tej pory wyszły dwa z pięciu odcinków.

Wygląda kapitalnie i jest obłędnie klimatyczny. Dziwnie to zabrzmi o serialu opartym na faktach - ależ trzyma w napięciu!

 

A to wszystko od showrunnera, który ma na koncie takie "arcydzieła" jak "Kac Vegas" 2 i 3, "Straszny film" 2 i 3 :keke:

W zasadzie jedyny malutki minus: decyzja twórców by serial był po angielsku (całe szczęście bez udawanego wschodniego akcentu) - ale po początkowym zdziwieniu szybko się przyzwyczaiłem. Rozumiem ich argumenty o dotarciu do szerszej publiki. Plus grają wysokiej klasy aktorzy m.in. Stellan Skarsgård i Jared Harris. Ze scenografii bije autentycznością, pojawiają się fragmenty z radzieckiej TV i radia - język angielski w dialogach troszkę nie pasuje do całej reszty.

 

Warto!

PS. No i zobaczyć jednego z maestrów z GoT w roli starego komucha - bezcenne ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 8.05.2019 o 14:03, verlee napisał:

Nie martw się, Brotherhood do końca jest bdb.

No niestety jak wszystkie dotychczasowe anime jakie widziałem tak i Brotherhood na końcu odjechał w dłużyzny i delikatne pierdololo. Piąta część  była dla mnie męcząca, brakowało tej lekkości i zawadiackości jaką cechował się serial budując całą opowieść. Brakowało wyjazdów braci w nowe miejsca, brakowało nowych przygód, Właściwie tylko

 

zamach stanu jest ciekawy w końcówce, ale cała ta walka z Ojcem przeciągnięta ponad miarę. Napięcie można budować, ale w pewnych granicach, tutaj to było przesadzone. Tak jakby twórcy stwierdzili "kurde, nie mamy materiału na 12 odcinków" ale nadal postanowili je zrobić. I to kolejne anime, które zaczyna się fajnie, przyziemnie po to by na końcu odpalić akcje z pożeraniem bogów :( 

Nadal uważam to za dobry serial i nie żałuję, że obejrzałem, ale chciałbym znaleźć w końcu tytuł, który ma bardziej przyziemną fabułę.

Odnośnik do komentarza

Lucifer sezon 4

 

To chyba ostatni z seriali, które nazwałbym jako swoje guilty pleasure...do tego sezonu. Po trzech sezonach Lucifer został przejęty przez Netflix i wiele na tym zyskał. Realizacja, efekty specjalne, odrobinę więcej brutalności i serial stał się oglądalny co ciekawe. Oczywiście dalej mamy daleko do pierwowzoru Gainmana, niemniej jednak serial zapewnia dobrą, luźną rozrywkę.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...