Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.05.2019 o 20:22, jasonx napisał:

Hataki już skorygowały, że niepełny wyciek :) Ale pewnie i tak trzeba uważać na spoilery.

Więc jakby kto chciał poczytać o podobnym zakończeniu całego serialu to tu ponoć jest całość (SPOILER ALERT prawdopodobny, aczkolwiek zobaczymy po dzisiejszym odcinku):

 

lldWTjv.jpg

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

GoT s08e04

 

Takie trochę good ol’ GoT - zdrady, śmierci i zaskoczki. Kompletnie się nie spodziewałem tak błyskawicznej śmierci smoka, takiej właściwie bez żadnego wprowadzenia i łzawego pożegnania. Bardzo GoT. Z drugiej strony w zabitego smoka trafiło 100% wystrzelonych pocisków, na tego z Dany już żaden, trochę żeżun. Szkoda Missandei bo to była miła osoba choć jej rola od kilku sezonów malała. Podoba mi się, ze Varys znowu zaczyna działać, bo to bardzo w zgodzie z jego naturą. Jego knucia wraz z wyraźną niechęcią Sansy mogą jeszcze namieszać. Z drugiej strony Sansa po coś została na Północy, a wydaje się ze kluczowe działania będą miały miejsce na Południu, wiec może jej rola będzie ograniczona. Rola Ogara i Aryi aż nadto wiadome, wiec pomińmy. Bardzo mi się nie podobała mocno siłowo zrobiona „odprzemiana” Jaimiego. Bardzo nienaturalna, właściwie nic nie zapowiadało takiego zachowania. Dla mnie było to wymuszone po to, żeby ułatwić scenarzystom scenę gdy daje się zaciukac w obronie Cersei. Inna rzecz jaka mi się nie podobała, to pojawiający się znikąd Bronn. Owszem, to zdolny człek, ale tutaj sobie wbił do braci Lannisterów z nabitą kuszą jak do siebie :roll: 

Ciekawe tez skąd Tyrion wiedział o ciąży Cersei? Varys się dowiedział? Zgadywał? Ponadto imo Tyrion dla ratowania dupska musi dołaczyc do Varysa. Logicznym by było, ze to jego Dany obciąży za „sukces” negocjacji. A to jego druga skucha związana z Cersei. 

Ciekawy odcinek, trochę przewidywalny w aspekcie takim, ze budowana jest nienawiść do Cersei poprzez jej ciagle skurwysyństwa i sukcesy. W piątym odcinku zakładam kłótnie miedzy oszalała Daenerys i Snowem, który nie będzie chciał dopuścić do rzezi/będzie przerażony rzezią (w zależności jak bardzo scenarzyści zagną czas jego podróży, podobno jest dwa tygodnie od Przystani ;) ).

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

GoT s08e04

 

Spoiler

Dziwna sytuacja ze smokiem. Chyba znowu wojna skończy się dzięki Aryi bo kluczowe postacie zachowują się co najmniej dziwnie. Jak Danka lecąc na smoku nie widziała floty statków? Rozumiem schowanie się za skałą i czekali na nią. Ale chyba powinna bardziej ostrożnie poruszać się na smoku, bo też wiedziała, że Cersei posiada taką broń i ma flotę statków. Posiada doradców, którzy mieli być najbardziej inteligentni i sprytni, a dają się ogrywać przy każdej potyczce. 

Z królobójcą może nie takie oczywiste. Nie wiem czy mówił prawdę w scenie pożegnalnej i czy zamiast jechać za nią walczyć czy chronić jedzie jednak ją powstrzymać, próbować przekonać do poddania się. Mogłaby się wtedy spełnić przepowiednia która jej dotyczyła, że zginie z ręki brata.

comment_OWcfMGMzzfldvHAEGQXpPVatvVeKmkmx

Może jakąś wskazówką jest też ten miecz. Jeden dorosły smok i trzy małe. Może smoki Danki dorobiły się potomstwa i włączą się do gry w odpowiednim momencie.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, pescar napisał:

GoT s08e04

 

  Ukryj zawartość

Dziwna sytuacja ze smokiem. Chyba znowu wojna skończy się dzięki Aryi bo kluczowe postacie zachowują się co najmniej dziwnie. Jak Danka lecąc na smoku nie widziała floty statków? Rozumiem schowanie się za skałą i czekali na nią. Ale chyba powinna bardziej ostrożnie poruszać się na smoku, bo też wiedziała, że Cersei posiada taką broń i ma flotę statków. Posiada doradców, którzy mieli być najbardziej inteligentni i sprytni, a dają się ogrywać przy każdej potyczce. 

Z królobójcą może nie takie oczywiste. Nie wiem czy mówił prawdę w scenie pożegnalnej i czy zamiast jechać za nią walczyć czy chronić jedzie jednak ją powstrzymać, próbować przekonać do poddania się. Mogłaby się wtedy spełnić przepowiednia która jej dotyczyła, że zginie z ręki brata.

comment_OWcfMGMzzfldvHAEGQXpPVatvVeKmkmx

Może jakąś wskazówką jest też ten miecz. Jeden dorosły smok i trzy małe. Może smoki Danki dorobiły się potomstwa i włączą się do gry w odpowiednim momencie.

 

 

Spoiler

W którymś momencie intro na tej obręczy widać przybitego do bramy wilka (chyba), liczę więc, że tego nie można odczytywać jakoś dosłownie, bo zagłada całkowita Starków to jednak smutek dla mnie by był :(

 

Odnośnik do komentarza

Ale z drugiej strony chyba już po prostu lecą na jak najszybsze skończenie serialu i nie ma co na siłę się czegoś doszukiwać. Chyba zabrakło pomysłu na fajne zakończenie i logiczne z pozamykanymi wątkami. Raczej wątpię, żeby Martin w swoich książkach poprowadził historię tak samo. HBO wyciśnie ile kasy się da z Gry o Tron i pewnie potem pojawią się książki, które domknął historię bardziej sensownie i z serialem pokrywać się nie będzie.

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem odcinek i... to co wrzuciłem 3 posty wyżej: ( nie zaglądać w ten spoiler poniżej, jeśli się nie czytało tego wyżej i nie chce się tego robić- na własną odpowiedzialność jakby co) 

 

...się sprawdza :-k  Wydaje się, iż to będzie ok i sprawiedliwe zakończenie ;) 

Nie wiem czy to co napisałem to jakiś wielki spoiler, ale...

 

  • Nie lubię! 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, pescar napisał:

Ale z drugiej strony chyba już po prostu lecą na jak najszybsze skończenie serialu i nie ma co na siłę się czegoś doszukiwać. Chyba zabrakło pomysłu na fajne zakończenie i logiczne z pozamykanymi wątkami. Raczej wątpię, żeby Martin w swoich książkach poprowadził historię tak samo. HBO wyciśnie ile kasy się da z Gry o Tron i pewnie potem pojawią się książki, które domknął historię bardziej sensownie i z serialem pokrywać się nie będzie.

Historia, jeśli nie napisana już (a zapewne nie jest) prze Martina pójdzie inną ścieżką. I pewni (obyśmy się doczekali) będzie więcej książek niż sezonów serialu- tak mi się zdaje. Na szybko zamknięcie może i tak, ale z drugiej mańki mogli o te dwa odcinki wydłużyć ten sezon. Nie wnikałem czemu akurat taki wymysł mieli. Może ktoś coś? Przecież kasę by mieli jeszcze na dwa odcinki powiedzmy po 60 minut. 

Odnośnik do komentarza

Osobiście jestem dość przekonany, że wszyscy są tam po prostu zmęczeni tym serialem i chcą doczłapać do końca — pewnie zarówno ekipa kreatywna, jak i aktorzy mają już ciekawsze rzeczy do roboty po tych 10 latach. Poza tym tak naprawdę 2 ostatnie sezony to jeden sezon z 13 odcinkami, tylko nie dało się go nakręcić na raz przez te wszystkie bitwy.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Makk napisał:

Historia, jeśli nie napisana już (a zapewne nie jest) prze Martina pójdzie inną ścieżką. I pewni (obyśmy się doczekali) będzie więcej książek niż sezonów serialu- tak mi się zdaje. Na szybko zamknięcie może i tak, ale z drugiej mańki mogli o te dwa odcinki wydłużyć ten sezon. Nie wnikałem czemu akurat taki wymysł mieli. Może ktoś coś? Przecież kasę by mieli jeszcze na dwa odcinki powiedzmy po 60 minut. 

Serio liczysz, ze 70 letni pan nagle wpadnie w szał twórczy i stworzy cztery tomy cyklu? „Ucztę dla wron” i „Taniec ze smokami” dzieliło 6 lat. Teraz przerwa wynosi 8 lat. Niestety w przypadku pana Martina biologia może być bezlitosna i nie będzie mu dane zamknąć dzieła. Chyba, ze ma w szufladzie kilka tysięcy stron rękopisu gotowego do wydania, a czekał na koniec serialu.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, me_who napisał:

Serio liczysz, ze 70 letni pan nagle wpadnie w szał twórczy i stworzy cztery tomy cyklu? „Ucztę dla wron” i „Taniec ze smokami” dzieliło 6 lat. Teraz przerwa wynosi 8 lat. Niestety w przypadku pana Martina biologia może być bezlitosna i nie będzie mu dane zamknąć dzieła. Chyba, ze ma w szufladzie kilka tysięcy stron rękopisu gotowego do wydania, a czekał na koniec serialu.

 

W dodatku ma side-projects. Aczkolwiek prawda jest też taka, chyba sporo Wichrów jest już napisane (parę rozdziałów już spoilerowano). 

Odnośnik do komentarza

GoT S08E04:

 

Spoiler
11 godzin temu, pescar napisał:

Może jakąś wskazówką jest też ten miecz. Jeden dorosły smok i trzy małe. Może smoki Danki dorobiły się potomstwa i włączą się do gry w odpowiednim momencie.

 

No tak też o tym pomyślałem, bo tutaj dziwnie "napuchnięte" te klaty mają te smoki:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, me_who napisał:

Serio liczysz, ze 70 letni pan nagle wpadnie w szał twórczy i stworzy cztery tomy cyklu? „Ucztę dla wron” i „Taniec ze smokami” dzieliło 6 lat. Teraz przerwa wynosi 8 lat. Niestety w przypadku pana Martina biologia może być bezlitosna i nie będzie mu dane zamknąć dzieła. Chyba, ze ma w szufladzie kilka tysięcy stron rękopisu gotowego do wydania, a czekał na koniec serialu.

Zarzućmy klasykiem, który i tak ma już 3(!) lata :)

 

 

Osobiście nie wierzę, że skończy. Chyba, że jak @me_who wspomniał, ma, tylko czeka, bo np. jakieś uwarunkowania kontraktowe z HBO go powstrzymują. Tak przy okazji to chciałbym, żeby poprowadził to i zakończył inaczej niż w serialu :) 

  • Lubię! 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

GoT

 

 

Nie wiem czy nie ponosi mnie znowu fantazja, ale chciałbym wierzyć że za cały ten obecny plot odpowiedzialny jest Littlefinger, tylko że w postaci swojej najlepszej uczennicy, Sansy Stark.

 


 

- Mamy scenę z Gendrym w której Danaerys zaczyna grę, co widocznie dotyka Sansę.

- Sansa zasiewa w głowie Tyriona wątpliwości dotyczące Dany.

- Arya udaje się do KL żeby zabić Cersei. Patrząc na ostatnio zażyłe stosunki między siostrami, nie wydaje mi się żeby zrobiła to bez pożegnania.

- Wojska Północy nie dotarły jeszcze do KL, więc jeśli Cersei rozbije armię Smoczej Królowej, Północ nie poniesie kolejnych strat.

- W zasadzie żaden rezultat nie gwarantuje Północy niepodległości, więc dla władczyni Winterfell nie ma różnicy między Cersei, a Danaerys.

 

Jeśli nie przeceniam "kunsztu" panów D&D, planem Sansy jest ciche wsparcie Cersei, następnie pozbycie się jej ostrzem Aryii i posadzenie na Żelaznym Tronie Jona Snowa.

 

I to byłoby rozwiązanie, które by mnie satysfakcjonowało.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

GoT

 

Spoiler

BEKA W CHUJ Z TEGO MARNEGO SERIALU

 

Nie jestem jednym z tych, którzy czepiają się szczegółów typu dlaczego trebusze są przed piechotą albo czemu statki, które stoją na kotwicach mają rozłożone żagle, ale nie mogę zdzierżyć tych wszystkich zachowań, które są totalnie niezgodne z charakterami danych postaci. Nie wiem też, czemu Tyrion wciąż uchodzi za mądrego, skoro od paru sezonów każdy jego pomysł jest chujowy. I nie wiem, czemu wszyscy tak się przejmują opinią publiczną – podczas rebelii Roberta Tywin Lannister wyrżnął KL i jakoś nikomu to później nie przeszkadzało.

 

  • Lubię! 6
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Hajd napisał:

GoT

 

  Pokaż ukrytą zawartość

BEKA W CHUJ Z TEGO MARNEGO SERIALU

 

Nie jestem jednym z tych, którzy czepiają się szczegółów typu dlaczego trebusze są przed piechotą albo czemu statki, które stoją na kotwicach mają rozłożone żagle, ale nie mogę zdzierżyć tych wszystkich zachowań, które są totalnie niezgodne z charakterami danych postaci. Nie wiem też, czemu Tyrion wciąż uchodzi za mądrego, skoro od paru sezonów każdy jego pomysł jest chujowy. I nie wiem, czemu wszyscy tak się przejmują opinią publiczną – podczas rebelii Roberta Tywin Lannister wyrżnął KL i jakoś nikomu to później nie przeszkadzało.

 

100% zgody. Dobrze, że jeszcze tylko 2 odcinki bo zęby mnie bolą od oglądania tego.

Odnośnik do komentarza

Mi się nadal podoba. Czego Wy chcecie od serialu fantasy? Ostatni odcinek dobry.

 

Już ktoś tu to napisał: czytacie te wszystkie reddity i oczekujecie dwunastopiętrowej, szkatułkowej fabuły, która poziomem skomplikowania będzie taka sama jak książka. Otóż po pierwsze, czasem proste jest lepsze, a książka tak duża nie ma szans na pełne odzwierciedlenie w serialu. Jak tu oddać subtelności z odniesieniami do Tańca Smoków, Dunka i Duncana czy opowieści o młodości Tywina? I tak wsadzono tu dużo, czasem nawet chyba za dużo (wątek Dorne został tak okrutnie spłycony, że akcja obyłaby się chyba bez niego, Góra Która Jeździ zraniony mógłby być przez kogoś innego. Książka ma zazwyczaj niespieszne, leniwe tempo akcji które spokojnie pozwala na retrospekcje, aluzje czy bawienie się w historyczne odniesienia. Serial zbyt długo w coś takiego bawić się nie może. No i jednak porusza się po omacku: realizatorzy znają jedynie zakończenie historii, nie dziwię się, że wiele wątków w związku z tym brutalnie ścinają i upraszczają (jak akcja z najmłodszym Starkiem). Pretensje owszem mam, nie podoba mi się Dorne, słabe moim zdaniem jest zrobienie z Eurona niedobrego rokendrolowca czy to, że w walce myślą zazwyczaj tylko ci źli - tym niemniej jednak to nie burzy mi ogólnej oceny.

  • Lubię! 1
  • Nie lubię! 2
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Feanor napisał:

Mi się nadal podoba. Czego Wy chcecie od serialu fantasy? Ostatni odcinek dobry.

Tego co w początkowych sezonach, czyli zrozumienia motywacji poszczególnych postaci. Teraz wydają mi się totalnie oderwane od rzeczywistości i nie ma to nic wspólnego z tym, że dookoła latają smoki. Nie mam pojęcia, co np. kierowalo Jaimem w ostatnim odcinku.

Jesteś historykiem, więc może powiesz mi dlaczego lordowie Westeros uznali Cersei jako królową, skoro nie miała ona dzieci i miała słabe perspektywy na przedłużenie dynastii? To świat fantasy, ale oparty na feudalizmie – przecież nawet jeśli Cersei urodzi dziecko, to przecież będzie ono bękartem.

 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Hajd napisał:

Tego co w początkowych sezonach, czyli zrozumienia motywacji poszczególnych postaci. Teraz wydają mi się totalnie oderwane od rzeczywistości i nie ma to nic wspólnego z tym, że dookoła latają smoki. Nie mam pojęcia, co np. kierowalo Jaimem w ostatnim odcinku.

Jesteś historykiem, więc może powiesz mi dlaczego lordowie Westeros uznali Cersei jako królową, skoro nie miała ona dzieci i miała słabe perspektywy na przedłużenie dynastii? To świat fantasy, ale oparty na feudalizmie – przecież nawet jeśli Cersei urodzi dziecko, to przecież będzie ono bękartem.

 

 

Spoiler

1. No chyba jasne, co kierowało Królobójcą... a właściwie jasna jest alternatywa: albo chce ją zabić, albo wynika to z głębokiego, destrukcyjnego uzależnienia od Cersei. Uzależnienia które starał się stłumić, ale powrót został skatalizowany ostatnimi wiadomościami.

2. W Westeros kobiety dziedziczą, o ile nie ma męskich kontrkandydatów. A dziecko nie będzie bękartem, jeśli zawarty zostanie wcześniej związek małżeński. Ja zresztą nie wierzę jakoś w jej ciążę. I jeszcze jedno: na razie z „lordów Westeros” uznają ją jedynie Lannisterowie i ten biedny, zastraszony brat Catelyn z Riverrun.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...