Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Reaper napisał:

IMHO dość słabe :-k Wyłapałem sporo nieścisłości, gdzie największa dla mnie była (dam wszystko w spoiler na wszelki wypadek)

 

 

  Ukryj zawartość

Dlaczego przez tyle lat Numer pięć nie wrócił do swoich czasów, po czym nagle w tej scenie z Kennedym nagle postanowił, że wraca i nara? Nie użył do tego walizki, tylko swoich mocy.

 

ale było jeszcze kilka innych. Większość postaci mega sztywnych, z nikim nie poczułem nawet najmniejszej więzi. Numer jeden do tej pory nawet nie wiem do końca jaką miał niby mieć moc, bo nigdy nic nie pokazał (zakładam, że super silny, ale jakoś z Hazelem walkę przegrał od razu). Numer pięć najfajniejszy, ale też strasznie przerysowany, za bardzo ironiczny, szczególnie jak nagle się pojawia i kompletna wyjebka na wszystkich, chociaż później jednak chce ich ratować i ich kocha i w ogóle. Po kilkudziesięciu latach samotności i świadomości, że bliscy nie żyją dość chujowa reakcja. Scena końcowa z białymi skrzypcami mega lolowata (ale dobra, niech będzie że tak w komiksie było), nawet ta jej gra była tak mega sztuczna :/ 

 

Ogólnie nie oglądało się tego źle i zakładam, że te wszystkie minusy wynikały z oddawania wierności komiksowi, który miał takie luki w scenariuszu. Ale tak jak ja ogólnie nie mam problemu na przymykanie oka na jakieś niedociągnięcia, tak tutaj mnie mocno raziły.

 

 

Odnośnie numeru pięć - on nie do końca kontrolował skoki w czasie, zresztą właśnie cały sezon przecież powtarza że źle wyliczył algorytm czy równanie. Skoki w czasie przedstawiono jako dużą loterię. A z tego co kojarzę z Kennedym to wtedy wpadł na rzekomo celne równanie. Numer jeden przed serum był silny i wytrzymały. Hazel to wyjątkowy agent, więc walka nie była łatwa. No i przecież nie przegrał od razu, dostał żyrandolem i wstał zaraz po, walka była wyrównana. Numer pięć ciężko mi określić, w końcu trochę był zgorzkniałym starcem w ciele dziecka

;) odnośnie gry aktorskiej Ellen Page jest dużo skrajnych ocen. Ogólnie jej postać cierpi na coś podobnego do autyzmu i osoby, które cierpiały na podobne zaburzenie chwalą jej grę aktorską. Duża część innych recenzentów krytykowała skrajny brak emocji i nijakość. Więc ciężko mi tu się odnieść, ale fakt że była bardzo stonowana. Część Twoich zastrzeżeń faktycznie trzeba by zrzucić na stylistykę komiksową i zachowanie jego ducha, no ale nie każdemu musi pasować

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, jmk napisał:

Ogląda ktoś tzw. drugi sezon Odwróconych? Co sądzicie? Dla mnie na razie nijakie.

Ja. Na razie powoli się rozkręca, ale dla mnie spoko. Generalnie odeszli od nawiązań do prawdziwych wydarzeń, więc jak liczysz na taki ciąg dalszy historii to się zawiedziesz.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, jasonx napisał:

A trzeba wczesniej ogladac 1 czesc, czy to tylko luzne nawiazanie?

Jak dla mnie trzeba, tam masz nakreślonych wszystkich bohaterów, część z nich się tu pojawia i nie ma jakiegoś wprowadzenia kto i po co.

Jak nie chce Ci się całego sezonu oglądać (choć imo warto), to wystarczy obejrzeć Świadka koronnego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czy korzysta ktoś z Was z Prime Video? Skusiłem się dziś, by sprawdzić trzeci sezon Grand Tour. Dużo rzeczy jest z polskimi napisami. 7 dni za darmo, potem przez 6 miesięcy za 2,99 euro (potem za 5,99 euro). 

Co poza GT warto obejrzeć w serwisie? Sprawdzę chyba Jacka Ryana i Człowieka z Wysokiego Zamku, popatrzę też na Wszystko albo nic: Manchester City (ośmioodcinkowy dokument o sezonie 2017/18)

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, tio napisał:

Człowieka z Wysokiego Zamku

Mnie to nie przypadło do gustu. Obejrzałem chyba ze 4 odcinki. I to tak na siłę. Dla mnie to bardzo budżetowo i słabo wygląda. Fabuła też mnie jakoś nie pociągnęła.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, tio napisał:

Czy korzysta ktoś z Was z Prime Video? Skusiłem się dziś, by sprawdzić trzeci sezon Grand Tour. Dużo rzeczy jest z polskimi napisami. 7 dni za darmo, potem przez 6 miesięcy za 2,99 euro (potem za 5,99 euro). 

Co poza GT warto obejrzeć w serwisie? Sprawdzę chyba Jacka Ryana i Człowieka z Wysokiego Zamku, popatrzę też na Wszystko albo nic: Manchester City (ośmioodcinkowy dokument o sezonie 2017/18)

Amerykańscy Bogowie na postawie książki Neila Gaimana o tym samym tytule. Właśnie ruszył drugi sezon. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, tio napisał:

Czy korzysta ktoś z Was z Prime Video? Skusiłem się dziś, by sprawdzić trzeci sezon Grand Tour. Dużo rzeczy jest z polskimi napisami. 7 dni za darmo, potem przez 6 miesięcy za 2,99 euro (potem za 5,99 euro). 

Co poza GT warto obejrzeć w serwisie? Sprawdzę chyba Jacka Ryana i Człowieka z Wysokiego Zamku, popatrzę też na Wszystko albo nic: Manchester City (ośmioodcinkowy dokument o sezonie 2017/18)

The Office :P

Odnośnik do komentarza

"Jack Ryan" daje radę - wielkiego szału może nie ma, ale określiłbym ten serial jako przyjemne oglądadło w stylu ekranizacji prozy Toma Clancy'ego z H. Fordem w roli głównej jak najbardziej. Obejrzałem pierwszy sezon, chętnie wrócę po następny. Większy kłopot mam zdecydowanie z "Człowiekiem z Wysokiego Zamku" - ciągnę kolejne sezony, bo lubię klimaty historii alternatywnej, ale zaczyna być już coraz bardziej męczące. Przede wszystkim, z literackim pierwowzorem Phillipa Dicka serial ma niewiele wspólnego. Nieco z idei, coś tam z bohaterów oraz miejscami z fabuły. Im dalej w sezon (już pierwszy), tym więcej odstępstw, co wcale nie służy serialowemu scenariuszowi. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...