Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

S? w?ród Was fani "Twin Peaks". Ju? drugi raz ogl?dam ca?? seri?. Oczywi?cie TVP musi go puszcza? o nieludzkich porach (1.30), dobrze chocia? ?e w soboty.

Ja niedawno obejrza?em ca?e dwa sezony w dwa tygodnie prawie. ;) Niestety serial w drugiej serii ju? wyra?nie s?abszy, a jak odszed? Lynch to ju? ca?kiem kiepsko. Na szcz??cie wróci? na ostatni odcinek, chocia? troch? mnie zawiód?. Ale serial jako ca?o?? co by nie mówi? kultowy.

 

Ja jestem fanem ?cie?ki d?wi?kowej. Jak dla mnie arcydzie?o.

 

 

Sam serial ogl?da?em baaardzo dawno temu i ma?o ju? pami?tam...

Oj tak, ?cie?ka d?wi?kowa genialna. Lubie sobie czasem pos?ucha?, ?eby przypomnie? ten mroczny klimat tego miasteczka. :] A w po??czeniu pocz?tkiem serialu, widokiem wodospadu, tartaku to po prostu genialne.

 

Teraz si? przymierzam do obejrzenia filmu Twin Peaks: Fire Walk With Me, ale to ju? inny topic jest od tego. :]

Odnośnik do komentarza

Szkoda ze Jericho zostalo zdjete, jeden z najlepszych seriali jakie ogladalem, niestety przerwa w emisji miedzy 11. a 12. odcinkiem wplynela bardzo negatywnie na liczbe widzow, a co za tym idzie na wyniki finansowe :/

 

Teraz zaczalem ogladac Heroes na TVP1, wczesniej ogladalem 12 odcinkow ale przerwalem i postanowilem ogladac od nowa :P

Odnośnik do komentarza

Co do Jericho to chodz? s?uchy ?e by? mo?e zostanie dokr?cony jaki? np. 1,5h odcinek, który zako?czy ten serial w miar? sensownie. Oby tak si? sta?o, ja jednak obawiam si? ?e b?dzie podobnie jak w zesz?ym roku z Invasion :evil: .

Swoj? drog? ciekawe, który z nowych seriali za rok zostanie tak potraktowany jak Invasion w zesz?ym roku i Jericho w tym.

Odnośnik do komentarza

Zabili Monik?... ;(

 

Mogli Nielata zabi? zamiast niej, bo taki najbardziej cipowaty z nich wszystkich jest ;)

 

Pitbull - IMO najlepszy polski serial kryminalny, bez patosu, bez ugrzeczniania, bez superbohaterów. Co jeszcze tworzy tak? atmosfer?? Kamera z ramienia, ci z W11 niech si? ucz?. No i podoba?o mi si?, jak zr?cznie kamera omija etykietk? na flaszce :keke:

Odnośnik do komentarza

Zajebioza, ogl?dam co czwartek. Te? wydaje mi si? ?e mogliby kogo? innego u?mierci?, tylko nie Monik?. Zauwa? ?e wszystkie sprawy, to lu?ne interpretacje prawdziwych zdarze?. Tym razem Vega zainspirowa? si? strzelanin? w Parolach. Zero ?ciemy i patosu, tylko chamska, brutalna rzeczywisto??.

 

Szczurek - mam identyczne odczucia co do Twin Peaks. Drugi sezon by? wyra?nie s?abszy. Ale klimat, karykaturalne postaci, napi?cie. Miodzio.

Odnośnik do komentarza
Zauwa? ?e wszystkie sprawy, to lu?ne interpretacje prawdziwych zdarze?. Tym razem Vega zainspirowa? si? strzelanin? w Parolach. Zero ?ciemy i patosu, tylko chamska, brutalna rzeczywisto??.

 

Yep. Despero inspirowany jest S?awomirem Opal? (tym z "Prawdziwych Psów"), Nielat lu?no wzorowany na synu Lindy, komendant Barszczyk to te? autentyk (scena z czyszczeniem pistoletu, po tym jak zostawi? na niej odciski mia?a miejsce w rzeczywisto?ci), Igor to niejaki Adam Bajbak z Radomia (kolczyki autentyczne), Monika te? w rzeczywisto?ci przesz?a z konnej... Mo?na tak wymienia? w niesko?czono?? (genialny Ko?cz w roli dobrotliwego gangstera Kwadrata)....

Odnośnik do komentarza

Kwadrata te? mi by?o szkoda. I ten jego piesek Salwador :P Po obejrzeniu dzisiejszego odcinka zastanawia mnie tylko czy mo?liwa by?a w Polsce taka rozwa?a jak w ostatnich scenach? Troch? to dziwne ?e biegali tak sobie z automatami po mie?cie. Czy je?li gangusy za?atwiaj? policjanta, to funkcjonariusze maj? prawo rozwali? takich jak psy? Bo tak to wygl?da?o w filmie. Jak na razie to jeden z najdramatyczniejszych odcinków jaki widzia?em.

Odnośnik do komentarza

Co? w tym jest... pewnie troch? licentia poetica ;)

 

A czy zatrzymanie dwóch gangsterów (tam gdzie ?ledzili dziwki) nie by?o przypadkiem wzorowane na Magdalence? :> EDIT: chyba jednak nie, bo tam by? Rusek (który uciek?) i miny... Pewnie b?dzie w nast?pnym odcinku

 

A i w tym odcinku nieco rozbroi?a mnie scena, gdzie Igor strzela w latarni? :keke:;)

 

EDIT: Znalaz?em fotk? pierwowzoru Despero - http://gfx.filmweb.pl/po/03/00/200300/7007034.2.jpg (nawet kurteczka identyczna :keke:)

Odnośnik do komentarza
Zabili Monik?...

Szkoda, strasznie mi ?al by?o "W?adka" :| Rozwali?y mnie z ni? trzy sceny - jak si? rozbiera?a w lokalu nocnym (kiedy Metyl nagrywa? robot? Gebelsowi), po spaleniu si? ojca z dzie?mi (jak pisa?em, jedna z najlepiej zrobionych "scen p?aczu" w polskich serialach - naprawd? wgniata?a w fotel) no i wczoraj jak trzaska?a wód? z ch?opakami z sekcji.

 

Mogli Nielata zabi? zamiast niej, bo taki najbardziej cipowaty z nich wszystkich jest

wiesz, przy Despero, Gebelsie i Igorze, to by Szwarceneger wygl?da? cipowato ;)

Ale wczoraj juz mi si? kolega Mohr podoba?. Bo do?? wiarygodnie rozpacza? po ?mierci "W?adka" i pó?niej z kamienn? twarz? przes?uchiwa? gangsterów (tekst Gdzie Nielat? - Robi se herbat? po prostu mnie rozwali?). Post?p od "S?odko-gorzkiego" wr?cz kolosalny.

 

genialny Ko?cz w roli dobrotliwego gangstera Kwadrata

Faktycznie, Ko?cz mi umkn??. ?wietnie gra? swoj? rol?. Udany debiut na ekranie. Ciekawe czy budowa? postac na w?asnych prze?yciach ;) Ale by? wiarygodny jako "ch?opak z miasta". A czy by? dobrotliwy? Po napadzie na t? hurtownia, wida? by?o, ze jest gotów odstrzeli? dup? Despero, bo mu zacz?? miesza?.

 

Co do wczorajszej strzelaniny w ?rodku miasta - troch? przegi?li spraw?, bo takiej siekaniny w centrum miasta na karabiny, to chyba w Polsce jeszcze nie by?o. Normanie dostali by za strzelanie przy postronnych i zastrzelenie dwóch ludzi, bo w obronie w?asnej to nie by?o ;)

No a strza? Igora w ?arówk? to by? niestety dramat :|

Ale nie ma co narzeka?, serial mia?d?y. Ba?em si?, ?e po paru odcinkach zacznie kule?, ale widz?, ?e chyba mieli materia?u na ca?? seri?.

Na bank kupi? sobie Pitbulla na DVD :]

Odnośnik do komentarza
(tekst Gdzie Nielat? - Robi se herbat? po prostu mnie rozwali?)

 

Cytaty w ogóle rozbrajaj?, np ten z filmu:

[Despero] O, pan naczelnik, mo?e gdzie? tam zapodzia? si? mój kwit na komisarza?

[Gebels] ?eby kwit podpisa? trzeba mie? jedn? r?k? woln?, a tu obie zaj?te bo trzymaj? sto?ek"

 

Albo z którego? z ostatnich(?) odcinków:

[Despero - patrz?c na trupy]Kasy nie by?o?

[Technik - nie przerywaj?c pracy, beznami?tnym g?osem]By?a. Wzi?li?my sobie :keke: - to trzeba by?o zobaczy? na w?asne oczy

 

Faktycznie, Ko?cz mi umkn??. ?wietnie gra? swoj? rol?. Udany debiut na ekranie. Ciekawe czy budowa? postac na w?asnych prze?yciach wink.gif

AFAIK Kwadrat to ca?kiem autentyczna posta?, w rzeczywisto?ci te? lecia? na "Despero" ;) . A czyta?em, ?e Vega rozpisuj?c kolejne postacie ma ju? upatrzonego aktora, i pod niego pisze rol?, a dopiero pó?niej przesy?a scenariusz z propozycj? - w ten sposób nieznany re?yser zwerbowa? ?mietank? wyjadaczy do filmu. :D

Odnośnik do komentarza

Te? mam nadziej?, ?e po wykupieniu przez TNT Jericho b?dzie kontynuowane, a nie zako?czy swojego ?ywota jak Invasion.

 

Fina? "Heroes" zawiód? mnie ca?kowicie, liczy?em na efektown? walk? pomi?dzy Sylarem i reszt? bohaterów, która w pe?ni poka?e si?? ich umiej?tno?ci, a to co zobaczyli?my by?o na poziomie przedszkolaka.

 

Nie zawiod?em si? za to na ko?cówce "LOST", który znów powróci? na szczyt moich ulubionych seriali. Z niecierpliwo?ci? czekam na kontynuacje "Dextera","Eureki" i "Battlestara"

 

"Twin Peaks" dla mnie jest mistrzostwem a muzyka do serialu jest masakryczna, zreszt? polecam inne p?yty Julee Cruise, która ma anielski g?os

Odnośnik do komentarza

ja czekam na nowy serial "Traveler", który wed?ug oficjalnych ?róde? ma wystartowa? 31 maja, po obejrzanym pilocie zapowiada si? kawa?ek dobrego filmu w lekkim klimacie "Prison Break" i tylko trzeba mie? nadziej?, ?e pilot nie zostanie najlepszym epizodem, a reszta b?dzie skopana

 

Trójka przyjació? postanowi?a wspólnie wybra? si? na wycieczk? podczas której odwiedzili muzeum sztuki w NY. Pod wp?ywem m?odzie?czego impulsu zrobili tam kawa?, który zako?czy? si? eksplozj? przez co zostali oskar?eni o atak terrorystyczny. Jedyn? osob?, która mo?e oczy?ci? ich z zarzutów jest Will, którego jak si? okazuje nie znali tak dobrze jak by si? wydawa?o...a nawet nie mog? udowodni?, ?e istnia?. Postanawiaj? ucieka? i rozwi?za? sprawe na swoj? r?k?.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...