Skocz do zawartości

Heroina


IDiO

Rekomendowane odpowiedzi

jason - ależ oczywiście. Chodzi mi o to, że Idio nie pomogą truizmy w stylu - "heroina rujnuje Ci życie", "idź do lekarza" - bo on to wie doskonale, w końcu sam się publicznie do tego przyznał. Ważne, że pierwszy - najważniejszy - krok zrobił, przyznał się przed samym sobą.

Odnośnik do komentarza

Wiem i wydaje mi sie, ze wymagalo to duzej odwagi, zeby przyznac sie publicznie. Chce mu tylko pomoc uzmyslowic, ze rodzinie wiecej da jego powrot do "normalnosci" niz $$, które teraz sa a za chwile pewnie i tak ich nie bedzie, jesli sie nie wezmie za siebie :)

A czy zrobi to w szpitalu, u psychologa czy sam siła woli - to akurat najmniej istotne

Odnośnik do komentarza
A czy zrobi to w szpitalu, u psychologa czy sam siła woli - to akurat najmniej istotne

 

Sam mialem tez kontakt z takimi ludzmi i z obserwacji wiem, ze sila woli jest potrzebna, ale watpliwe jest by wystarczyla. Bez wsparcia zewnetrznego (a problemem moze byc np. fakt, ze zona, ktora moglaby byc potencjalnym wsparciem i dodatkiem do pomocy czysto medycznej/psychologicznej, tez bierze...) trudno wyjsc z tego nalogu. To nie sa cmiki, czy ziolo, zeby mozna sobie bylo powiedziec od dzis nie pale, a kazda zaoszczedzona zlotowke wrzucam do skarbonki, albo wydaje na plastry z nikotyna.

Odnośnik do komentarza

IDiO!

jest jedna roślina, która pomoże ci na pewno: IBOGAINA;

co ciekawe dla Polaków, pochodzi z modnego ostatnio Gabonu

niestety w USA jeszcze niedawno nielegalna nawet do prowadzenia badań; wiadomo dlaczego... UWAGA TEORIA SPISKOWA! (a jakże): właśnie dlatego, że leczy z uzależnień wszelakich, a wiadomo, że lepiej mieć społeczeństwo nawalone (w Polsce tradycyjnie za pomocą alkoholu)...

wracając do tematu: w latach bodajże 50tych pojawiła się w USA jako kolejny egzotyczny narkotyk; niestety dla dilerów klienci, którzy ją dostali nie wrócili już ani po następną dawkę, ani po herę... dlatego znikła z rynku - po co komu szybkie leczenie z uzależnień jeśli można zarabiać i na sprzedaży hery i na kosztownym i długim leczeniu...

tu kilka linków na szybko:

1

2

3

 

leczy na zasadzie bad tripa jaki niektórzy łapią po LSD, ale warto się przemęczyć

nie ma co dyskutować o skuteczności, gorzej, że ciężko ci będzie znaleźć ten specyfik w zakłamanych Stanach Zjednoczonych... powodzenia!

Odnośnik do komentarza

On jest narkomanem, im się nie wierzy (bez urazy IDiO, mówię z autopsji). Może faktycznie odpada z powodów jakich tu nie podał, ale jak dla mnie to jego przeraża wizja bycia na odwyku i leczenia się przez miesiące, a nawet lata. IDiO szuka drogi na skróty, a IMHO przy wychodzeniu z nałogu takowa nie istnieje. Chwytanie się po jakieś eksperymentalne cuda to jest wersja ostateczna, a nie punkt startowy.

Odnośnik do komentarza

Trzymaj sie IDiO (cholera zawsze mialem problem, aby twoj nick napisac) - zawsze na forum jak sie do czegos przyczepiles to byles upierdliwy i nie odpuszczales :D zastosuj to samo w real life - jeszcze mozesz wszystko odkrecic i wrocic na wlasciwa droge

Odnośnik do komentarza
Chwytanie się po jakieś eksperymentalne cuda to jest wersja ostateczna, a nie punkt startowy.

nie jest w fazie eksperymentów, jest "tylko" kwestia dostępności i ceny; poza tym jaki jest % uzdrowień metodą klasyczną?

Bardzo mało, za mało. Przejrzałem linki, które nam podrzuciłeś i wydaje mi się, że ibogaina jest to specyfik, który musi być dokładnie zbadany, gdyż jest on niesamowicie silnym środkiem, a efekty jego działania jest ciężko przewidzieć. Jeżeli jest możliwość wyjścia z uzależnienia w "naturalny" sposób, to po co od razu kazać komukolwiek wchodzić w to?

 

Ja się z Tobą nie sprzeczam, przecież nie chodzi tutaj o to kto ma rację. Uważam, że jeżeli faktycznie ibogaina może być tak skuteczna, to warto w nią wierzyć. Jednak na ten moment, moim zdaniem IDiO nie powinien rozpoczynać swojej kuracji od wzięcia tego środka.

Odnośnik do komentarza

Szukam po medycznych portalach i ani hu hu pozytywnego o tej cudownej ibogainie. :>

 

I ku przestrodze - z The New England Journal of Medicine (artykuł z 19 stycznia 2009):

 

Anecdotal evidence suggests that ibogaine alleviates drug craving and relapse of drug use in humans, as has been confirmed for animals.1 Ibogaine is currently used as an antiaddiction drug in alternative medicine. In 1993, the Food and Drug Administration approved a clinical trial in humans to study those effects. The National Institute on Drug Abuse decided not to fund this study because of safety issues.

 

I dalej:

 

Ibogaine is a naturally occurring alkaloid with hallucinogenic and psychedelic effects, derived from the bark of the root of the West African Tabernanthe iboga plant and is used in Gabonian initiation ceremonies. At least 11 sudden deaths were described after ibogaine use, in which the cause of death remained unclear even after autopsy.4 It was hypothesized that ibogaine might dysregulate the autonomic nervous system, causing sudden death.5

 

A 31-year-old American woman was admitted to our emergency department because of a seizure-like attack after she had taken a single dose of 3.5 g of ibogaine 15% (usual dose, 2 to 6 g). She had not taken any other drugs or alcohol concurrently with the ibogaine. Her medical history was unremarkable, and there was no family history of cardiac-rhythm abnormalities. Besides nausea, she had no specific symptoms to report. She had come to the Netherlands to receive ibogaine as an alternative medicine for treatment-resistant alcohol addiction.

 

Electrocardiography showed a severe prolonged QT interval of 548 msec (QT interval corrected for the heart rate, 616 msec) and ventricular tachyarrhythmias during prolonged monitoring (Figure 1). Laboratory findings revealed mild hypomagnesemia (magnesium level, 0.49 mmol per liter [1.2 mg per deciliter]; reference range, 0.70 to 1.00 [1.7 to 2.4]), hypokalemia (potassium level, 3.2 mmol per liter [12.5 mg per deciliter]; reference range, 3.8 to 5.0 [14.9 to 19.5]), and a normal serum osmolal gap (3.1 mOsm per kilogram; reference value, <10). Despite rapid correction of the electrolyte levels, the QT interval remained prolonged. During admission to the intensive care unit, with no further doses of ibogaine given, the QT interval normalized at 42 hours after presentation. The patient was subsequently discharged, in good condition.

 

In this case, ibogaine use was associated with severe lengthening of the QT interval and ventricular tachyarrhythmias, which normalized after 42 hours. These findings are suggestive of a causal relation. The electrolyte imbalance may also have played a role. The previously described sudden deaths may thus have been caused by cardiac-rhythm abnormalities induced by QT-interval lengthening, ventricular tachyarrhythmias, or both.

 

At the doses currently used, ibogaine can lead to serious cardiac-rhythm abnormalities. The use and possible future trials of the drug should be permitted only under strict medical observation and continuous electrocardiographic monitoring.

 

Czyli słowem - polecając mu taki "lek" narażasz go na nagły zgon a to zagrożene i bez ibogainy ma już ze strony heroiny. Z jego postów nie wynika, że chce popełnić samobójstwo, lecz wyciagnąć się z gówna w jakie się wpakował. Więcej rozsądku życzę i jeśli nie wiesz o czym piszesz, nie pisz nic. :x

Odnośnik do komentarza
Amicus, a co powiesz o terapii metadonem? Pytam się z czystej ciekawości.

Podczas moich studiów była to uznana metoda odwyku, jedna z alternatyw. Jakie obecnie są na ten temat opinie, nie wiem, ale metadon jest w użyciu, bo ostatnio wypisywałem skierowanie do ośrodka na taką właśnie kurację. Największym problemem narkomanów nie jest jednak płacz, że nie można rzucić, bo oczywiście można, choć wymaga to wyrzeczeń i jest "niemiłe" z fizycznego punktu widzenia. Problem w tym, żeby do nałogu nie wrócić, co jest piekielnie łatwe a okazje trafiają się niemalże na każdym kroku. Potrzeba silnej woli a tej narkomani mają najczęściej bardzo znaczne niedobory.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy później...

Wielkie dzięki wszystkim, którzy sie odezwali. Gramatycznie mój polski jest dzisiaj na poziomie przedszkola :) więc przepraszam.

 

No co powiem - bez wszelakich szpitali rzucilem. Teraz już nie używam jakichkolwiek narkotyków zupełnie. Trzasnełem dzisiaj po raz pierwszy od prawie roku znowu heroiny (dla pracy) ale już bez tego samego poczucia. Ogólnie rzecz biorąc, z heroiną jest tak samo jak z wódką. Jeśli ktoś chce używać, to będzie. Jeśli ktoś chce pić, to będzie.

 

Teraz już regularnie nie używam, gram nawet już w FM 10. Więc możliwość jest, trzeba tylko spróbować.

 

PS. Nie czytałem tego wszystkiego z lata, więc pojęcia nie miałem co tu było napisane. Teraz dopiero przeczytałem. No i "ogonki" zainstalowałem :D. Ogólnie - nie rekomenduje. Czasami "trzeba", ale lepiej bez tego...

Odnośnik do komentarza

To w takim razie po co znowu wziąłeś? Minął rok czasu, zupełnie nie musi to oznaczać, że wyzwoliłeś się z nałogu. Z tego co piszesz wynika wręcz przeciwnie. Podświadomie się bronisz, że nie musisz brać, ale "czasem" możesz sobie strzelić. W taki sposób nigdy nie uwolnisz się od tego gówna.

Odnośnik do komentarza

Szukam po medycznych portalach i ani hu hu pozytywnego o tej cudownej ibogainie. :>

 

I ku przestrodze - z The New England Journal of Medicine (artykuł z 19 stycznia 2009):

 

Anecdotal evidence suggests that ibogaine alleviates drug craving and relapse of drug use in humans, as has been confirmed for animals.1 Ibogaine is currently used as an antiaddiction drug in alternative medicine. In 1993, the Food and Drug Administration approved a clinical trial in humans to study those effects. The National Institute on Drug Abuse decided not to fund this study because of safety issues.

 

I dalej:

 

Ibogaine is a naturally occurring alkaloid with hallucinogenic and psychedelic effects, derived from the bark of the root of the West African Tabernanthe iboga plant and is used in Gabonian initiation ceremonies. At least 11 sudden deaths were described after ibogaine use, in which the cause of death remained unclear even after autopsy.4 It was hypothesized that ibogaine might dysregulate the autonomic nervous system, causing sudden death.5

 

A 31-year-old American woman was admitted to our emergency department because of a seizure-like attack after she had taken a single dose of 3.5 g of ibogaine 15% (usual dose, 2 to 6 g). She had not taken any other drugs or alcohol concurrently with the ibogaine. Her medical history was unremarkable, and there was no family history of cardiac-rhythm abnormalities. Besides nausea, she had no specific symptoms to report. She had come to the Netherlands to receive ibogaine as an alternative medicine for treatment-resistant alcohol addiction.

 

Electrocardiography showed a severe prolonged QT interval of 548 msec (QT interval corrected for the heart rate, 616 msec) and ventricular tachyarrhythmias during prolonged monitoring (Figure 1). Laboratory findings revealed mild hypomagnesemia (magnesium level, 0.49 mmol per liter [1.2 mg per deciliter]; reference range, 0.70 to 1.00 [1.7 to 2.4]), hypokalemia (potassium level, 3.2 mmol per liter [12.5 mg per deciliter]; reference range, 3.8 to 5.0 [14.9 to 19.5]), and a normal serum osmolal gap (3.1 mOsm per kilogram; reference value, <10). Despite rapid correction of the electrolyte levels, the QT interval remained prolonged. During admission to the intensive care unit, with no further doses of ibogaine given, the QT interval normalized at 42 hours after presentation. The patient was subsequently discharged, in good condition.

 

In this case, ibogaine use was associated with severe lengthening of the QT interval and ventricular tachyarrhythmias, which normalized after 42 hours. These findings are suggestive of a causal relation. The electrolyte imbalance may also have played a role. The previously described sudden deaths may thus have been caused by cardiac-rhythm abnormalities induced by QT-interval lengthening, ventricular tachyarrhythmias, or both.

 

At the doses currently used, ibogaine can lead to serious cardiac-rhythm abnormalities. The use and possible future trials of the drug should be permitted only under strict medical observation and continuous electrocardiographic monitoring.

 

Czyli słowem - polecając mu taki "lek" narażasz go na nagły zgon a to zagrożene i bez ibogainy ma już ze strony heroiny. Z jego postów nie wynika, że chce popełnić samobójstwo, lecz wyciagnąć się z gówna w jakie się wpakował. Więcej rozsądku życzę i jeśli nie wiesz o czym piszesz, nie pisz nic. :x

no no mocne słowa! samobójstwo? a może oskarżysz mnie o próbę morderstwa? wyluzuj poślady panie akademiku, sam nie wiesz o czym piszesz, w przeciwieństwie do ciebie znam temat od lat, a nie przeczytałem coś na szybko w necie przed chwilką - poza tym to samo mogę powiedzieć o polecaniu szczepionki na świńską grypę...

Odnośnik do komentarza

To forum dyskutowało na temat powstawania gór z geomorfologiem- geotektonikiem,.

To forum uważa , że odległość między dwoma fotonami nie może się zmieniać z prędkością 2c.

To forum dyskutuje na temat zmian klimatu mając niewielką wiedzę z geologii historycznej regionalnej, paleogeografii i paleoklimatu.

To forum wierzy w Teorie Darwina.

 

To jakoś Twojego zdziwienia nie wywołuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...