Skocz do zawartości

Sporty amerykańskie


me_who

Rekomendowane odpowiedzi

Hajsy znowu lecą w MLB szerokim strumieniem. Przedwczoraj Strasburg wrócił do Nats z nowym kontraktem (245M/7) co było wówczas rekordowym dealem dla pitchera, ale wszyscy czekali jakie góry złota położą przed Gerritem Cole nowojorscy Yankees. No i już wiemy: 324M dolarów płatne przez 9 lat. To izi najwyższy kontrakt dla pitchera i najwyższa średnia roczna (36M $). Cole do tego ma prawo zawetować każdą próbę transferu, a po 5 latach ma prawo rozwiązać umowę.

Bronx Bombers już kładą pełną naprzód na zakończenie ponad 10 letniej posuchy i wygranie World Series. Zważywszy jak bardzo są "lubiani" w reszcie ligi, w końcu chyba można z czystym sumieniem wrócić do nazywania ich Evil Empire i podśmiechiwać się z ich potknięć i zdolności do niszczenia pieniędzy :) Ale skład mają iście mistrzowski i teraz pozostaje im chuchanie i dmuchanie na swoich graczy by byli zdrowi, bo z tym różnie bywało.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Całe Lions w tym sezonie :kekeke: .

 

Dobra panowie, jak typy na post season?

 

Wczoraj pomeczowo oglądałem sobie pogadankę typa od Packers Nation i - aż mnie zaskoczył pozytywnie - bardzo zdroworozsądkowe podejście, na przykład do tego, że ta drużyna nie zasługuje na numer 1, bo nie jest po prostu najlepsza ;), spodziewałem się rzygania tęczą.

 

W AFC, Ravens są mega faworytem, zresztą faworytem do wygrania całości. Chcę ich zobaczyć w finale AFC z Chiefs i daj boże, żeby Andy w końcy coś wymyślił ;), no ale raczej ta defensywa Kansas aż tak dobra na Ravens nie będzie. O zespole na P. nie wspominam, bo nie chcę, poza tym trzymam kciuki za Bills, żeby dotarli jak najdalej.

 

W NFC - nie mam pojęcia. Najmocniejsi mi się wydają Saints, potem 49ers na równi z Seahawks, no i jako czwarty team Packers. Na korzyść GB w divisional będzie przemawiać tylko Lambeau (zacieram rączki na Packers - Saints :wub:). Finał NFC typuję - z racjonalnej perspektywy - Seahawks - Saints i wygraną tych drugich, jednak Packers są tak nieprzewidywalni, że równie dobrze mogą wejść do SB ?‍♂️

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Ernie Souchak napisał:

Seahawks to najpierw muszą przejść Eagles, oba zespoły się posypały kadrowo przez kontuzje, pojedynek inwalidów :D

 

Jara mnie też w tym sezonie to jak Tannehill uwolniony spod pojebanych oczu Gase okazuję się bardzo dobrym QB. Fajna historia, Titans to mój cichy faworyt do kibicowania dzięki temu Dolphins connection :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, me_who napisał:

Nieoficjalnie póki co:

Astros ukarani 5M dolarów grzywny, zabrane picki z pierwszej i drugiej rundy draftu 2020 i 2021, dodatkowo GM Luhnow i manager AJ Hicks zawieszeni na rok. Wszystko to za oszukiwanie w trakcie mistrzowskiego sezonu 2017.

Hmm... myślałem, że kara (przynajmniej finansowa) będzie większa :-k 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, schizzm napisał:

Hmm... myślałem, że kara (przynajmniej finansowa) będzie większa :-k 

To jest rekordowa kara, ale faktycznie przy pieniądzach w MLB to niedużo.

Ciekawe teraz jaka karę dostanie Cora z BoSox, bo on jest zamieszany w oszustwa w 2017 (jako coach w Astros) i w 2018 (manager Red Sox).

Odnośnik do komentarza

W MLB mogą się za chwilę zacząć ruchy kadrowe i to ważne. Twins wygrali wyścig po Donaldsona (92M/4), także zespoły potrzebujące 3B, a którym się nie udało go zatrudnić mogą szukać innych opcji. Niestety dwa potencjalnie najgłośniejsze transfery mogą być szalenie przykre dla Cubs. Po pierwsze większość analityków uważa, że Cubs wytransferują Krisa Bryanta ( ;( )  ponieważ nie jest realne utrzymać wszystkich zawodników z obecnego rostera, a Kris jest graczem, który ma najkrótszy ważny kontakt i posiada sporą wartość transferową. Druga zła wieść (a ta też zła dla Brewers @schizzm) jest taka, że Cardinals są w dość zaawansowanych rozmowach z Rockies by ściągnąć Nolana Arenado, zdecydowanie Top3 3B w NL, a może i MLB. No jakby w St. Louis mieli power-duo Goldschmidt-Arenado, to byłoby to potężne kombo, a Cardinals z automatu byliby niemal pewniakiem do wygrania NL Central. Plusem (dla innych) jest to, że Areando ma szalony kontrakt (~230M/7) i Rockies są świadomi jego wartości i mogą od Cards powyciągać fajnych zawodników. Ale jeśliby ten transfer doszedł do skutku, to Cards mogą wrócić do lat świetności, gdzie wygrywali dywizję w cuglach :(

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dodgers znowu all-in na World Series :) Dzisiaj w nocy zgodzili się na warunki Red Sox i ściagają do LA Mookie Bettsa (AL MVP 2018) i Davida Price’a. Ten drugi to był warunek konieczny Bostonu, Price ma absurdalny kontrakt, a nowy GM dostał zadanie zejścia poniżej luxury tax. Do Bostonu wędruje kilku graczy, z których najlepszy jest Verdugo. Dodgers oddają tez do Twins swojego pitchera, Maedę a z kolei Twins dają za to Bostonowi jeden ze swoich prospektów, młodego pitchera Graterola.

Dodgers naprawdę maja szalona pakę, jeśli dotrwają w zdrowiu, to myśle mogą pobić rekord jeśli chodzi o bilans regular (oidp 116-46). Ja jestem bardzo ciekawy jak to wypali :-k 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...