Skocz do zawartości

Patch 9.3.0


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Zepsty pressing to patologia, jeszcze bylbym w stanie to zrozumiec przy 1 wydaniu, ale nie po 3 patchu(a w dodatku we wczesniejszych wszystko bylo ok) Wogóle zastanawiam sie komu oni dają to do testów skoro nie zauważają takich mega błędów.... Co do kontuzji, u mnie w normie, mało kontuzji, moze to zależy od treningu albo po prostu pech.

 

Co do bramkarzu grających mecze życia, zdarza sie ,ale nie tak czesto jak było opisane(przynajmniej u mnie) Nawet strzały z dystansu troche opanowane, juz nie wpada po 3 gole na mecz z ponad 25 metrów.Fakt ze gra napastników jest troche dziwna, czasami nie wiedzą co z sobą zrobić na boisku, ale jakos sie spisuja(gram Juve i mój głowny napastnik - regen - jest królem strzelców narazie ale potrafi w 1 meczu strzelić 2 bramki a w następnym nota 5.5......) Gdyby nie pressing to silnik meczowy byłby bardzo dobry, nie wiem czy będzie im sie chciało jeszcze wypuszczać fixa, sam fakt ze zrobili 3go patcha juz mnie zaskoczył bo od zawsze były 2 patche i koniec.

 

Nie wiem czy to jakis bug czy co ale Milan wygrał juz 24 mecze z rzędu, na 26 kolejek... do tego 1 remis i 1 porażka, nie idzie ich w zaden sposób dogonic.Srednio pakują 3-4 gole na mecz, lekko wqrzająca sie robi gra o 2 miejsce :D Już pomijam fakt ze kupują kogo sie da, wiec maja 5 bdb napastników, z 8 pomocników, mase obrońców i 1 marnego bramkarza... i zamiast kupić właśnie go to oni dokupują następnych napadziorów.:D Podobną sytuacje miałem na 9.1, tyle ze inter skupił z połowe lepszych zawodników w serie a. Jeszcze dorzuce ze gram ten save od początku, wiec od 9.0 przez 9.1,9.2 i teraz 9.3 więc to moze mieć jakiś wpływ.

Odnośnik do komentarza
nie wiem czy będzie im sie chciało jeszcze wypuszczać fixa, sam fakt ze zrobili 3go patcha juz mnie zaskoczył bo od zawsze były 2 patche i koniec.

Gwoli ścisłości:

CM 4 - 4.0.8

CM 03/04 - 4.1.5

FM 05 - 5.0.5

FM 06 - 6.0.3

FM 07 - 7.0.2

FM 08 - 8.0.2

 

Pisanie, że zawsze były dwa patche to przesada.

Odnośnik do komentarza

No moze nie od zawsze ale ostatnio :) Ale CHYBA ostatni patch wydawany był zwykle w okolicach lutego (np 8.02 byl wydany 14 lutego, akurat pamiętam) może nie będzie czasu na 9.04 bo trzeba sie zabrać za fm10:P Ale nie mam nic przeciwko fix'owi ktory poprawiłby pressing ;]

Odnośnik do komentarza
Ciekawe czy to już ostatni patch, czy SI zdecyduje się jeszcze coś wydać.

Na 99% nie będzie chyba, żę znajdzie się jeszcze jakiś mega duży błąd.

 

Wielkie rozczarowanie. Tyle czekania na 9.0.3 i po kilkunastu meczach rozegranych na tym patchu grę niestety mogę odłożyć na półkę.

Można sobie pograć dla zabawy, dla zabicia czasu, ale o sensownej karierze nie ma sensu mówić. Przy następnej edycji nie chcę nawet słyszeć o nowych opcjach, niech SI położy w końcu nacisk na dopracowanie FM do stanu grywalności. I mam nadzieje, że skończy się to ewentualnie jednym patchem. Bo premiera gry, a jej użytkowanie to daty zbyt odległe od siebie. Szkoda, że przy wersji FM 2009 nawet zbyt długie czekanie na patche nic nie dało. Przynajmniej takie są moje odczucia.

Odnośnik do komentarza
Zepsty pressing to patologia, jeszcze bylbym w stanie to zrozumiec przy 1 wydaniu, ale nie po 3 patchu(a w dodatku we wczesniejszych wszystko bylo ok) Wogóle zastanawiam sie komu oni dają to do testów skoro nie zauważają takich mega błędów....

Szlag mnie trafiam jak czytam coś takiego. Zgłoś się w takim razie do testów - przekonasz się jak na informacje od testerów reagują "siły wyższe". Wyobraź sobie, albo przynajmniej spróbuj, że tester może tylko błąd zgłosić, sam go raczej nie naprawi.

Odnośnik do komentarza

WItam

 

W weekend nie miałem za bardzo czasu na grę więc rozegrałem tylko 8 meczy sparingowych + 5-6 o punkty

Gram na sejwie z czasów pierwszej łatki w sumie 6 sezon zespół Cardiff City

W zeszłym sezonie zdobyłem puchar uefa i 2 miejsce w ekstraklasie

Taktyki po wgraniu najnowszego patcha nei zmieniłem

Z tego co widze mecz wygląda trochę płynniej

Co do kontuzji to przytrafił mi się kilka ale w poprzedniej łatce też się zdażały (na dodatek jak narazie te które się objawiły to same krótkie 5 dni do 2 tygodni)

Co do taktyki to gra wygląda po prostu bosko w końcu obrońcy włączaja się do akcji i dosirodkowują z końca boiska

Jedyna wątpliwość to skuteczność napastników (za mało meczy żeby oceniać)

Wszystkie mecze które rozegrałem wygrałem rozmowy dalej działają dobrze tak zresztą jak i zmiana taktyki w czasie meczu

 

Nie chce wyjść na buca ale może ci co narzekają niech spróbują nauczyć się grac

Na poprzednim patchu 2 zawodników z podstawowego składu złapało mi kontuzje na 6-8 miesięcy a podstawowy napastnik w ciągu 4 miesięcy miał 6 krótkich 2-3 tygodniowych kontuzji ale ja nie biadoliłem na forum tylko ściągnąłem dodatkowego napastnika i rozgrywającego i tyle

Czy Wenger narzeka na forum jak mu wypada zawodnik albo dwóch ??

Ja wiem że ta gra ma mnóstwo WAD i wiem że wszystkim się nie dogodzi ale gdyby ci co nazekaja poświęcili ten czas na grę to by i wyniki mieli

A jak już czytam że ktoś narzeka na patcha bo mu scout nie działa to sory ale ręce opadają

IMO ta gra jest za łatwa bo w RL nie ma szans żeby po 5 sezonach średniak 2 ligi zdominował ekstarklase w Angli więc proszę nie piszcie głupot bo tylko zniechęcacie innych do gry

Odnośnik do komentarza

Frever - to jak skomentujesz to:

 

Wczoraj przy rozegraniu tych kilkunastu meczów zdarzały mi się mecze gdzie miałem ponad 20 celnych strzałów na bramkę (gram Wisłą Kraków) w meczu z Polonią Bytom. Goście oddali 2 celne. Wynik 0:2. W następnej kolejce jadę do Gliwic na mecz z Piastem i wygrywam 12:0. Komedia!!! Oczywiście kariera rozpoczęta na nowo, nie korzystałem ze starych save z poprzednich łatek.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z Freverem na całej linii.

 

Zagrałem już cały sezon na nowym patchu i co?

 

I świetnie! Taktyka hula! Pressing - złoto! Jeśli piłkarze coś "umiom" to "robiom", a jak nie umieją to nie robią. Jeśli ktoś siada przed kompem, ładuje jakąś taktykę bez specjalnej refelksji nad tym, czy pasuje ona do składu i jego możliwości to tak, nowy patch ma mnostwo bugow. Jak każdy w takim wypadku.

 

Moim zdaniem, w porownaniu do gołej wersji gry i do wersji 9.0.1 to teraz jest naprawdę nieźle. I nie wiem czemu ja nie mam więcej kontuzji niż przedtem, napastnicy grają właściwie tak samo jak wcześniej, gwiazdki u trenerow owszem, nie tworzą już mlecznej drogi, ale wiecie... ja wolę patrzeć na strzałki wzrostu atrybutow w treningu, niż na gwiazdki. Jakoś tak bardziej mi się to opłaca...

 

Myślę, że należy zwołać powszechny zjazd (anty)fanow FM09 do pewnej małej miejscowości pod Wenecją, co zwie się...

 

Malcontento

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Frever - to jak skomentujesz to:

 

Wczoraj przy rozegraniu tych kilkunastu meczów zdarzały mi się mecze gdzie miałem ponad 20 celnych strzałów na bramkę (gram Wisłą Kraków) w meczu z Polonią Bytom. Goście oddali 2 celne. Wynik 0:2. W następnej kolejce jadę do Gliwic na mecz z Piastem i wygrywam 12:0. Komedia!!! Oczywiście kariera rozpoczęta na nowo, nie korzystałem ze starych save z poprzednich łatek.

 

 

Skomentuje to tak mecz w RL Legia kontra Polonia Bytom zeszła runda cały mecz Legia ciśnie ma przewagę Polonia oddaje jeden fartowny strzał z połowy boiska i 0:1 jak poszukasz to w RL znajdziesz więcej takich spotkań

Też mi się takie wyniki zdażały i to w obie strony zauważyłem że czasami pomaga zmiana podań z długich na krutkie bądź odwrotnie no i oczywiście wymiana napastnika

Gratuluję wygranej 12 :0 czy raczej 0:12 mnie się takiego wyniku w meczu o punkty nie udało osiągnąć

Tylko że nie wiem czy to wina patcha czy różnicy w słabej polskiej lidze między prowadzonym przez gracza potentatem (Legia, Wisła, Lech) a słabiutką drużyną w której komp nie zmienia praktycznie składu

Napisz ilu masz zawodników nowo pozyskanych i jakiej klasy i zastanów sie czy gdyby w RL Wisła pozyskała takich graczy to również nie zdominowała by rozgrywek (niestety komp nie bieże IMO pod uwagę że przy wyniku 0:6 zawodnicy przestali by się tak bardzo starać)

Odnośnik do komentarza

Akurat nie rozmawiasz z laikiem tylko z wieloletnim graczem. Mecz, który miałem z Polonią Bytom nie był jedynym meczem. Na kilkanaście meczów na łacie 9.0.3 - 3-4 spotkania wyglądały podobnie. Wynik 12:0 dla mnie z Piastem był na wyjeździe. Nie pozyskiwałem nikogo, rozegrałem te mecze tylko i wyłącznie klikając na kontynuuj aby sprawdzić mniej więcej funkcjonalność nowego patcha. Ba nie stosowałem nawet żadnej modyfikacji taktyki. Zwykłe komputerowe 4-4-2. Na dodatek Brożek, Sobolewski, i Łobodziński byli kontuzjowani. W rzeczywistości jak i i na poprzednich łatkach wygrać 12:0 na wyjeździe grając w osłabieniu bez 3 kluczowych zawodników nawet z tak słabym Piastem nie jest jednak realne. Bez przesady. Piast zagrał swoim normalnym 1 składem. Ponadto w sparingach przed sezonem wygrałem z Teplicami 11:0. Fakt, że była to druga drużyna (rezerwy), jednak wynik z Piastem mocno mnie zaskoczył, zwłaszcza, że kolejkę wcześniej męczę się z Polonią i przegrywam. Odnośnie kontuzji nie wypowiadam się, ponieważ trzeba rozegrać nie kilkanaście a kilkadziesiąt meczy żeby móc w miarę obiektywnie się wypowiedzieć. Fakt, że przy tych meczach, które rozegrałem nie wyglądało to dobrze, ale na razie to przemilczę.

Odnośnik do komentarza
Akurat nie rozmawiasz z laikiem tylko z wieloletnim graczem. Mecz, który miałem z Polonią Bytom nie był jedynym meczem. Na kilkanaście meczów na łacie 9.0.3 - 3-4 spotkania wyglądały podobnie. Wynik 12:0 dla mnie z Piastem był na wyjeździe. Nie pozyskiwałem nikogo, rozegrałem te mecze tylko i wyłącznie klikając na kontynuuj aby sprawdzić mniej więcej funkcjonalność nowego patcha. Ba nie stosowałem nawet żadnej modyfikacji taktyki. Zwykłe komputerowe 4-4-2. Na dodatek Brożek, Sobolewski, i Łobodziński byli kontuzjowani. W rzeczywistości jak i i na poprzednich łatkach wygrać 12:0 na wyjeździe grając w osłabieniu bez 3 kluczowych zawodników nawet z tak słabym Piastem nie jest jednak realne. Bez przesady. Piast zagrał swoim normalnym 1 składem. Ponadto w sparingach przed sezonem wygrałem z Teplicami 11:0. Fakt, że była to druga drużyna (rezerwy), jednak wynik z Piastem mocno mnie zaskoczył, zwłaszcza, że kolejkę wcześniej męczę się z Polonią i przegrywam. Odnośnie kontuzji nie wypowiadam się, ponieważ trzeba rozegrać nie kilkanaście a kilkadziesiąt meczy żeby móc w miarę obiektywnie się wypowiedzieć. Fakt, że przy tych meczach, które rozegrałem nie wyglądało to dobrze, ale na razie to przemilczę.

 

W meczach towarzyskich wyniki po 11:0 to norma mój rekord na poprzednim patchu to 20:0

Rzeczywiście wygrana 0:12 w meczu o punkty bez wzmocnień standardową taktyką wygląda niepokojąco ale jeden mecz to mało żeby krytykować łatkę

Puść jeśli możesz urlop i zobaczymy co się dalej działo w tym sezonie

U mnie wyniki były normalne (najwyższy 3:1) ale to dopiero kilka meczy więc ciężko ocenić

 

Generalnie mój post miał zniechęcić do zbyt szybkiego ferowania wyroków bo zwykle to czy patch działa czy nie da się stwierdzić po sezonie dwóch a nie po meczu czy dwóch ;-)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o wysokie wyniki to wg mnie to nie jest jakiś bug. Ja grając Man City i robiąc wzmocnienia i modyfikując taksę wysoko wygrywam z typowymi cieniasami (jak np. w dwóch pierwszych rundach P UEFA czy w grupie z FC Timisoara 7:0), ale w ligowych meczach najwyżej wygrałem 6:3 (u siebie z WHU) a tak to reszta to 1:0, 2:0, 2:1, itp.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego nowy patch likwiduje to co było wcześniej bardzo użyteczne?

Chodzi mi o możliwość udostępnienia zawodników pierwszego składu do gry w rezerwach przez skorzystanie z funkcji w profilu zawodnika "udostępnij do gry w rezerwach."

Ten manewr można było stosować do każdego zawodnika z osobna, co było bardzo praktyczne, raz zaznaczona opcja działa do momentu odhaczenia.

A od czasu nowego patcha można udostępnić przed meczem rezerw zawodników rezerwowych 1 zespołu a co w przypadku jak nie chcę oddać wszystkich, tylko np. 3 ? A przerzutka między 1 zespołem a rezerwami jest uciążliwa.

Dodam, że gram w Serie A, gdzie rezerwom trzeba samemu organizować sparingi, które były świetnym miejscem ogrywania się zawodników pierwszej drużyny, którzy nie mieścili się w 18 meczowej lub powracali po kontuzji.

Ale SI chciało coś polepszyć a wyszło jak zwykle!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...