Skocz do zawartości

Patch 9.3.0


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem z match engine po zainstalowaniu patcha 9.3.0. Nie wiem może mi się wydaje ale jest strasznie skopana gra pressingiem. Grałem do tej pory na 9.2.0. Górnikiem Zabrze, GPP miałem ustawioną wg. zaleceń osławionego artykułu tactics & frameworks, wszystko wyglądało ok. Obrońcy ładnie podchodzili do graczy przeciwnika i przeszkadzali im kiedy trzeba. Teraz jest masakra! Przeciwnik stoi! lub powoli prowadzi piłkę na mojej połowie a moi zawodnicy NIC! stoją,podbiegają do niego dopiero gdy jest na wysokości pola karnego. Zaznaczam że pressing ustawiałem na całym boisku nawet obrońcą max na własnej połowie a reagują dopiero przed samym polem karnym, poza nim przeciwnik podaje piłkę jak między słupkami. Czy to jest BUG?(wydaje mi się że tak - już raz to przerabialiśmy), czy jest jakaś recepta na pressing i mentalność przy 9.3.0 bo gra wygląda tragicznie

Odnośnik do komentarza
Witam. Mam taki problem z match engine po zainstalowaniu patcha 9.3.0. Nie wiem może mi się wydaje ale jest strasznie skopana gra pressingiem. Grałem do tej pory na 9.2.0. Górnikiem Zabrze, GPP miałem ustawioną wg. zaleceń osławionego artykułu tactics & frameworks, wszystko wyglądało ok. Obrońcy ładnie podchodzili do graczy przeciwnika i przeszkadzali im kiedy trzeba. Teraz jest masakra! Przeciwnik stoi! lub powoli prowadzi piłkę na mojej połowie a moi zawodnicy NIC! stoją,podbiegają do niego dopiero gdy jest na wysokości pola karnego. Zaznaczam że pressing ustawiałem na całym boisku nawet obrońcą max na własnej połowie a reagują dopiero przed samym polem karnym, poza nim przeciwnik podaje piłkę jak między słupkami. Czy to jest BUG?(wydaje mi się że tak - już raz to przerabialiśmy), czy jest jakaś recepta na pressing i mentalność przy 9.3.0 bo gra wygląda tragicznie

 

 

A dawałeś w poleceniach indywidualnych przed meczem pressing na zawsze dla niektórych zawodników ? Może to jest rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
(6 czy 7 dostaje się za reputacje)

7* to world class

 

Tak przynajmniej wynikało z dyskusji na forum SI kiedy pisałem swojego posta.

 

ddm = determination + discipline + motivating

 

strength, aerobics

 

fit * 9 + ddm * 2

>= 270 -> 7

>= 240 -> 6

>= 210 -> 5

 

goalkeeper

 

gk * 2 + ddm

>=90 -> 7

>=80 -> 6

>=70 -> 5

 

tactics

 

tac * 2 + ddm

>=90 -> 7

>=80 -> 6

>=70 -> 5

 

ball control

 

tec * 6 + men * 3 + ddm * 2

>=270 -> 7

>=240 -> 6

>=210 -> 5

 

defense

 

def * 8 + (tac + ddm) * 3

>=360 -> 7

>=320 -> 6

>=280 -> 5

 

attack

 

att * 6 + tac * 3 + ddm * 2

>=270 -> 7

>=240 -> 6

>=210 -> 5

 

shooting

 

tec * 6 + att * 3 + ddm * 2

>=270 -> 7

>=240 -> 6

>=210 -> 5

 

set pieces

 

(att + men + tec) * 3 + ddm * 2

>=270 -> 7

>=240 -> 6

>=210 -> 5

 

example:

 

 

strength, aerobics

fit 20 + ddm>= 45 =7

fit 19 + ddm>= 50 =7

fit 18 + ddm>= 54 =7

fit 17 + ddm>= 59 =7

 

goalkeeper

gkp 20 + ddm>= 50 =7

gkp 19 + ddm>= 52 =7

gkp 18 + ddm>= 54 =7

gkp 17 + ddm>= 56 =7

gkp 16 + ddm>= 58 =7

gkp 15 + ddm>= 60 =7

 

tactics

tac 20 + ddm>= 50 =7

tac 19 + ddm>= 52 =7

tac 18 + ddm>= 54 =7

tac 17 + ddm>= 56 =7

tac 16 + ddm>= 58 =7

tac 15 + ddm>= 60 =7

 

defense

def 20 + (tac+ ddm)>=67 =7

def 19 + (tac+ ddm)>=70 =7

def 18 + (tac+ ddm)>=72 =7

def 17 + (tac+ ddm)>=75 =7

def 16 + (tac+ ddm)>=78 =7

def 15 + (tac+ ddm)>=80 =7

 

Example

 

Some people have difficulty understanding the way I presented it, so here's an example:

 

Open Meulensteen in the data editor:

det=18 dis=18 mot=18

ddm=18+18+18=54

tac=15

att=18

def=12

 

Tactics Rating:

15 *2 + 54 = 84 -> 6 star

 

Attack Rating:

18 *6 + 15 * 3 + 54 *2 = 261 -> 6 star

 

Defense Rating:

12 * 8 + (15 + 54) * 3 = 303 -> 5 star

 

In a game where a coach (here I used Reulensteen as an example) has those stats, that's the training star rating they will get, as computed above. Depending on your luck, you might get a better or worse Reulensteen than the default setting.

 

Teraz podobno wygląda to tak.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie fajna sprawa z tym treningiem, teraz będzie się trzeba tochę natrudzić żeby zgromadzić dużo gwiazdek, a zwłaszcza jak ktoś gra słabszym klubem. Te kontuzje mogą tochę denerwować, Tomasson mi wypadł na 9 miesięcy, ale jak się nad tym zastanowić to na wcześniejszej łatce takie kontuzje mi się nie zdażały więc to raczej wtedy można było mówić o bugu. Mam nadzieje, że w daszej części gry plaga kontuzji mnie ominie, a jak nie to zawze można liczyć na to, że SI wyda jakiś fix czy coś w tym stylu do tego patcha.

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Jestem tu nowy. Mam taki problem ściągnołem Patcha 9.3.0, ale w trakcie instalowania wyskakuje taki oto napis "Error reading file block 41". Bardzo prosze o pomoc bo bardzo chciałbym pograć na nowym Patchu, zaznaczam że Patch 9.2.0 działał bez problemu.

Odnośnik do komentarza

Patch 9.3.0. wprowadził błąd (albo w inny sposób niż poprzednio można to zmienić),że nie da sie odznaczyc pilkarzy pierwszego składu ,których przydzielilo sie do udzialu w meczu rezerw,caly czas maja przy nazwisku ikonke "Rez".Wczesniej sie to odznaczalo klikajac kolo nazwiska prawym klawiszem myszki,teraz po rozwinieciu opcji nie ma tej funkcji odznaczenia :doh!:

Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę na 9.3.0 i mam kilka spostrzeżeń, nie wiem czy je podzielicie.

Przede wszystkim zauważyłem, że w na tej łacie pomocnicy tracą sporo szybciej kondycję w czasie meczu niż w poprzednim. Prócz tego liczba kontuzji zwiększyła się, ale nie jakoś zbyt dużo, jest na akceptowalnym poziomie. Kolejna zmiana to poprawa napastników. Nareszcie strzelają bramki, zmniejszono nieco "niepokonywalność" bramkarzy. Guziczek "Wyczyść wszystko" to wg. mnie tak samo genialne rozwiązanie jak te kropeczki przy koszulkach w menu taktyki. Mała rzecz, a naprawdę cieszy, wcześniej gdy asystent palnął jakąś głupotę dla każdego z osobna, musiałem każdemu zmieniać, teraz klikam jeden guzik i po kłopocie. Jeżeli chodzi o zmiany w środowisku trenerów, może i jest to realniejsze, ale nie podoba mi się to, że niemal nie da się znaleźć trenera na przynajmniej 6 gwiazdek, nawet gdy gra się potencjalnie mocnym klubem (jak Man City). Rozwiązanie byłoby fajne, gdyby było więcej trenerów na rynku mogących zapewnić dobry poziom treningu. No i ostatnim bardzo fajnym rozwiązaniem jest podkreślenie poziomu danego atrybutu kolorem (powyżej 15 niebieski, poniżej 11 szary) także na ekranie wyszukiwania. W ekranie wyszukiwania są jeszcze posegregowani piłkarze wg. nazwiska, co również wg. mnie jest prostym, acz naprawdę pomocnym rozwiązaniem, bo wcześniej niemal nie dało się wyszukać konkretnego piłkarza, gdy jego nazwisko nosiło za wiele grajków.

Odnośnik do komentarza

Może to wina taktyki, ale bardzo denerwuje mnie gra moich napastników, gram sobie Arsenalem i zwykle mam przewagę nad rywalem w posiadaniu piłki ok 10% tworzę dużo akcji, ale napastnicy są niewidoczni, znacznie częściej w polu karnym znajdują się pomocnicy. Napastnicy nie potrafią odnajdywać się w polu karnym i nie wiem dlaczego tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Witam. Mam taki problem z match engine po zainstalowaniu patcha 9.3.0. Nie wiem może mi się wydaje ale jest strasznie skopana gra pressingiem. Grałem do tej pory na 9.2.0. Górnikiem Zabrze, GPP miałem ustawioną wg. zaleceń osławionego artykułu tactics & frameworks, wszystko wyglądało ok. Obrońcy ładnie podchodzili do graczy przeciwnika i przeszkadzali im kiedy trzeba. Teraz jest masakra! Przeciwnik stoi! lub powoli prowadzi piłkę na mojej połowie a moi zawodnicy NIC! stoją,podbiegają do niego dopiero gdy jest na wysokości pola karnego. Zaznaczam że pressing ustawiałem na całym boisku nawet obrońcą max na własnej połowie a reagują dopiero przed samym polem karnym, poza nim przeciwnik podaje piłkę jak między słupkami. Czy to jest BUG?(wydaje mi się że tak - już raz to przerabialiśmy), czy jest jakaś recepta na pressing i mentalność przy 9.3.0 bo gra wygląda tragicznie

mam to samo odczucie ze jest zjebana gra pressingiem ale walcze z tym i jak narazie cos tam sie uklada czyli instrukcje dotyczace rywala

Odnośnik do komentarza

Gram od nowa na łatce z nową bazą danych Yorkiem. Rozegrałem 4 mecze, a złapałem kontuzji też 4.. W tym dwie na 3-5 miesięcy, jeden na 5 tygodni, a inny na 11 dni. Plus przy graniu Yorkiem już na wstępie jest 2 zawodników kontuzjowanych. Mam teraz na styk...

Ale kurde, aż wczytałem ostatni mecz, bo mówię, jeśli gra mi czituje, kontuzjując mi wszystkich zawodników (bo teraz poszło dwóch... miałbym dziurę w obronie, bo brak obrońców), to ja też zaczituje i se wczytam. No ale naprawdę jeśli tak będzie jeszcze przez 10 meczy, złapie 8 kontuzji, to ja nie będę w to gówno grał. Wracam do FM08.

Odnośnik do komentarza

Dobrze, że dzielicie się swoimi spostrzeżeniami. Teraz wiem, że aby się nie denerwować poczekam aż SI wypuści jakiegoś fixa, a 9.2.0 wcale nie jest taki zły. Jeśli ja miałbym tyle kontuzji to zrezygnowałbym z gry, do tego dochodzi niedziałający Genie Scout, bez którego nie wyobrażam sobie gry (tylko proszę nie komentujcie tego) i jeszcze jakieś problemy zawodników z "słuchaniem" poleceń (chodzi o zgłoszony problem z pressingiem). Słowem - wolę moich nieskutecznych napadziorów, walących ciągle w słupki i poprzeczki, niż sytuacje opisane wyżej. Jeszcze raz dzięki za podzielenie się spostrzeżeniami. Ja czekam....tylko nie wiem jeszcze na co :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...