Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

Ja teraz mam problem z wybraniem następnego sejwa :P Mam trochę wcześniej zapisane (to co jest screenshot) ale nie za bardzo wiem jak ogarnąć temat - może po prostu przekażę tytuł jakiemuś pobocznemu Piastowi, żeby nie było gejm oweru? 

 

A nowy sejw mnie kusi coś poza Europą, Afryka zwłaszcza i koptyjskie chrześcijaństwo :)

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Meler napisał:

Uwielbiam te twisty :)


Alicja była bardzo niesmiała, miała więc ciężko utrzymywać stado wasali tak by ją lubili. Stres generowany imprezami i rozmowami topiła w gorzale (Polish style), co zaowocowało tym, że zapiła się na śmierć w wieku 30 lat bezpotomnie, kończąc tym samym linię Piastów 

 

Gejm ower :)

Nie okowita ją zabiła a węgrzyn i miód pitny. 

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, me_who napisał:

Rozważam zakup i chyba jednak powstrzymam się przed Royalem :-k Fizyczna kopia podstawki kosztuje w MM 149 zł co jednak jest dużą różnicą w porównaniu z 270 zł jakie RE kosztuje na Steam :-k

Póki co i tak przez kilka miesięcy podstawka będzie pełną wersją, dobrze kminię? :)

Tak podejrzewam i mam podobny tok myślenia. Pytanie jak długo to będzie dostępne na game pass? I jak to w ogóle działa? Gry zmieniają się po jakimś czasie? Czy jak coś zainstalowałem to mi nie zabiorą póki nie usunę (marzenie ściętej głowy pewnie)

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, z0nk napisał:

I jak to w ogóle działa? Gry zmieniają się po jakimś czasie?

Game Pass w dużym uproszczeniu działa jak Netflix. Dopóki płacisz abo, to masz dostęp do wszystkiego co GP obejmuje. Ale tak jak na Netflix, nie masz wpływu na ofertę - gry są dodawane i usuwane z tej usługi, choć nie tak "dynamicznie" jak z Netflix.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Piastami na razie gra mi się cudnie :) Siemowit stworzył naleśnika, którego wcześniej tu zaprezentowałem, po śmierci zastąpił go wnuk Szczęsny. Ten to już rozhulał się na dobre: zamordował bezpłodną żonę, wziął zwycięski udział w krucjacie przeciw Normanom w Brytanii (na zdobytych terenach osadził siostry, ale po kilku latach potraciły te prezenty), został ekskomunikowany i obił już niemal wszystkich swoich sąsiadów poza Pomorzanami, którzy też niestety bawią się nieźle. Tym niemniej, po wojnie z Wielkimi Morawami, w której odebrałem im całe księstwo małopolskie, mój Szczęsny został królem Polski. Przy okazji też zaczął prowadzić hodowlę homo superior, wprowadzając do linii potomków trait inteligencja i błyskotliwość (już syn Rusłan jest obdarzony tym pierwszym).

20200911235438_1.thumb.jpg.2b99ed2e43c5acb1f9f8c7fcd315f3c1.jpg

 

20200912004520_1.thumb.jpg.68b5627832c98bded5b87689f4acabd9.jpg

 

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

@Feanor ooo, skąd masz chrześcijaństwo? U mnie cały czas pogaństwo wszędzie dookoła. Drugie co wkurza to brak opcji wyjścia z plemienności (serio, 4 lvl władztwa??) i każda sukcesja kończy się tym, że muszę mozolnie odzyskiwać od braci utracone tereny przez kretyńskie zasady dziedziczenia. Do tego ZNOWU jak zawsze w CK mam na Wschodzie monstrum, tym razem Chazarów, którzy demolują wszystko na swojej drodze i zaraz będą władcami świata. Dość powiedzieć, że mamy wspólną granicę na Wiśle, więc nie mam jak dostać się do Małopolski, żeby stworzyć królestwo.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, me_who napisał:

@Feanor ooo, skąd masz chrześcijaństwo? U mnie cały czas pogaństwo wszędzie dookoła. Drugie co wkurza to brak opcji wyjścia z plemienności (serio, 4 lvl władztwa??) i każda sukcesja kończy się tym, że muszę mozolnie odzyskiwać od braci utracone tereny przez kretyńskie zasady dziedziczenia. Do tego ZNOWU jak zawsze w CK mam na Wschodzie monstrum, tym razem Chazarów, którzy demolują wszystko na swojej drodze i zaraz będą władcami świata. Dość powiedzieć, że mamy wspólną granicę na Wiśle, więc nie mam jak dostać się do Małopolski, żeby stworzyć królestwo.


Rościsław z Moraw dał się ochrzcić Cyrylowi i Metodemu. Potem rozpoczął świętą wojnę z Wielkopolską (żył jeszcze Siemowit). Było strasznie źle, jakoś tak zajrzałem w zakładkę z tą fatalną wojną, a tam......... elegancki przycisk z konwersją na rzymski katolicyzm kończący wojnę :D

 

Ale dojście do feudalizmu to faktycznie mordęga. Jak rozumiem, muszę mieć te 20 innowacji by wyjść z fazy plemiennej... miałem 6, mam 8, przyrasta to strasznie wolno, a w dodatku rośnie mi tyle, że po finalizacji będę miał 15 skompletowanych, nie 20... Nie rozumiem tego. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Feanor napisał:

Ale dojście do feudalizmu to faktycznie mordęga. Jak rozumiem, muszę mieć te 20 innowacji by wyjść z fazy plemiennej... miałem 6, mam 8, przyrasta to strasznie wolno, a w dodatku rośnie mi tyle, że po finalizacji będę miał 15 skompletowanych, nie 20... Nie rozumiem tego. 

Ha, innowacje to jest pikuś i one są żeby przejść we wczesne średniowiecze "technologicznie" co jest zablokowane przez bycie formacją plemienną. A żeby wyjść z plemienności do feudalizmu musisz mieć czwarty, maksymalny (absolutny) poziom władztwa plemiennego. U mnie wejście na każdy poziom to jest ~450 punktów prestiżu, a do tego gwałtownie rośnie niezadowolenie feudałów.

 

18 minut temu, Feanor napisał:

Rościsław z Moraw dał się ochrzcić Cyrylowi i Metodemu.

U mnie Morawianie chyba nie dotrwali do tych panów, więc się nie odpaliło i żyjemy w całkowitym pogaństwie. Najbliżsi chrześcijanie to oidp Waldensi na Łużycach :D 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, me_who napisał:

innowacje to jest pikuś i one są żeby przejść we wczesne średniowiecze "technologicznie" co jest zablokowane przez bycie formacją plemienną. A żeby wyjść z plemienności do feudalizmu musisz mieć czwarty, maksymalny (absolutny) poziom władztwa plemiennego.


No ja mam już ten czwarty poziom, ale na feudalizm przejść i tak nie mogę, przez innowacje. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...