Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwszym dniu zagranym jakimś pomniejszym władca w Gwinei (która zjednoczyłem)  mam kilka wrazen

Na ogromny plus system militarny, jest jednocześnie uproszczony, ale i ciekawszy. Na plus też AI, jest bardziej agresywne i wykorzystuje okazję do ataku.  Bardziej Czytelny jest tez

system perkow dla dynasti, coś co zastąpiło bloodlines i jest IMO ciekawszym systemem. No i rozwój postaci, owszem jest powtarzalny, ale lepsze niż to co wprowadzono w Ways of life 

Minusem jest brak niektórych rzeczy z ck2, chyba najbardziej brakuje mi hord i chorób. Inny minus - niemożnośc dostania się do mapy diplo bez toczenia wojny. Średnio też mi podobają się zmiany w radzie, kanclerz staje się IMO bezużyteczny teraz i to bardziej niż był. Brakuje mi też centrowania na domenę jakiegoś wladcy przez klik na władcę 

 

Odnośnik do komentarza

Po początku nolifienia dzięki cudownej informacji od jmk, że jednak mnie stać na game pass stwierdzam, że zrobili niezłą robotę. Irlandia zjednoczona, militaria fajnie przerobione, super ui. Podoba mi się system perków, podobają mi się eventy i mechanika stresu. Już wiem, że jak przy ck2 będę i tu kupować dlc :keke: 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, z0nk napisał:

Po początku nolifienia dzięki cudownej informacji od jmk, że jednak mnie stać na game pass stwierdzam, że zrobili niezłą robotę. Irlandia zjednoczona, militaria fajnie przerobione, super ui. Podoba mi się system perków, podobają mi się eventy i mechanika stresu. Już wiem, że jak przy ck2 będę i tu kupować dlc :keke: 

Ja już bym kupił z Battlepassem na PC.

Odnośnik do komentarza

Zonk, a masz jakiś pomysł jak szybko wbijać innowacje? Mam 930, królestwo Irlandii, zajeta Mercia, 8k wojska, kuzynka królową Lotaryngii, dynastia rośnie w siłę ale wbiłem dopiero baraki i uprawy. W tym tempie będę plemienny do 1050 :D

 

A król z focusem na learning i właśnie mu wbiłem wszystkie perki.

 

Dobrze że dev idzie trochę szybciej i w Thomond mam już 10, chociaż dla tribali to zupełnie niepotrzebne.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Monti napisał:

Zonk, a masz jakiś pomysł jak szybko wbijać innowacje? Mam 930, królestwo Irlandii, zajeta Mercia, 8k wojska, kuzynka królową Lotaryngii, dynastia rośnie w siłę ale wbiłem dopiero baraki i uprawy. W tym tempie będę plemienny do 1050 :D

 

A król z focusem na learning i właśnie mu wbiłem wszystkie perki.

 

Dobrze że dev idzie trochę szybciej i w Thomond mam już 10, chociaż dla tribali to zupełnie niepotrzebne.

Nope :D Irlandię rozegrałem tutorialowo na szybko i zacząłem Siemowitem jednoczenie kraju. Narazie 20 lat za mną, ale wyłączyłem gdy zdałem sobie sprawę z tego, że z tym rozwojem to ja będe również dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo plemienny :kekeke: Normalnie żałuję, że przejąłem rolę lidera kultury polskiej ^^ ale nabiłem już 4ty poziom prestiżu, Piastowie awansowali też, tylko no w wierze zrobił mi się grzesznik ^^

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Monti napisał:

Zonk, a masz jakiś pomysł jak szybko wbijać innowacje? Mam 930, królestwo Irlandii, zajeta Mercia, 8k wojska, kuzynka królową Lotaryngii, dynastia rośnie w siłę ale wbiłem dopiero baraki i uprawy. W tym tempie będę plemienny do 1050 :D

 

A król z focusem na learning i właśnie mu wbiłem wszystkie perki.

 

Dobrze że dev idzie trochę szybciej i w Thomond mam już 10, chociaż dla tribali to zupełnie niepotrzebne.

Musisz mieć wysoka średnia devu dla swojej kultury (bo ona się lidzy też podobno) i perki z drzewka scholar, tam więc opłaca się zmieniać kulturę bogatym w dev prowkom

 

Odnośnik do komentarza

Piękna akcja :)

 

Udało mi się stworzyć tytuł Królewstwa Polski i zunifikować większość terytoriów dzięki dyplomatycznemu skillowi (28)

 

Wtedy okazało się, że Papież planuje krucjatę celem zdobycia dla chrześcijaństwa Królewstwa Pomorza. Władca Polski dojrzał szansę, błyskawicznie przekonwertował kraj na katolicyzm i przyłączył się do krucjaty, wskazując swoją wnuczkę jako beneficjenta. Tak oto po szybkiej i okrutnej wojnie Alicja Piast zasiadła na tronie Królewstwa Pomorza. Jej babcia zaś, Gniewosadka Piast, Królowa Polski parę lat później zmarła, unifikując tytuły u Alicji.

 

image.thumb.png.54886196d33235a33a2e54d7aed85846.png

 

Czas by skupić się na ustabilizowaniu spraw wewnętrznych i dokończeniu konwersji na katolicyzm. 

 

Tereny we władzy Piastów (a w zasadzie Alicji)

image.thumb.png.50b1d8730c7a577ffd49dd6895e087b5.png

  • Lubię! 7
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Uwielbiam te twisty :)


Alicja była bardzo niesmiała, miała więc ciężko utrzymywać stado wasali tak by ją lubili. Stres generowany imprezami i rozmowami topiła w gorzale (Polish style), co zaowocowało tym, że zapiła się na śmierć w wieku 30 lat bezpotomnie, kończąc tym samym linię Piastów 

 

Gejm ower :)

  • Lubię! 1
  • Haha 7
  • Hurra! 1
  • Jahu 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Feanor napisał:

Mój pierwszy, testowy sejw tworzy mi jak na razie najdziwniejszą protopolskę w historii moich gier :)

 

20200906233658_1.thumb.jpg.c4768196f1b12fbf9db6b6db2b249620.jpg

Tyle ile pograłem też zacząłem Polską, ale wygląda to ciut normalniej. Chełmno już nie istnieje (Siemowit zjadł je), Lower Silesia jest zjadana przez Siemowita i Kujawy. Eh szkoda że doba ma tak mało godzin bo też bym pogrął w to

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...