Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

Poległem i zacząłem od nowa, znowu Nordladem. Tym razem swoje oczy skierowałem ku Wielkiemu Wodzostwu Kola, które ostatecznie podbiłem. Niestety po śmierci pierwszego Wielkiego Wodza Kola, jego syn dostał w spadku Stolicę oraz tereny na półwyspie Kola, czyli prawie samą biedę.

 

7ERiRIZ.png

 

Moja sytuacja jest nie do pozazdroszczenia, ponieważ mam tytuł Wielkiego Wodza, za to bogaty zachód jest poza zasięgiem. Trzeba było opanować Nidaros i okolice.

 

Rozumiem, że po zdobyciu Wielkiego Wodzostwa Kola, np. stworzyłbym wasala na tym terenie, to tytuł po dziedziczeniu zostaje nadal przy głównym spadkobiercy.

Odnośnik do komentarza

Pamiętajmy o ograniczeniach militarnych :profesor: z czym na Szwecję ^^

 

7 godzin temu, Brachu napisał:

Rozumiem, że po zdobyciu Wielkiego Wodzostwa Kola, np. stworzyłbym wasala na tym terenie, to tytuł po dziedziczeniu zostaje nadal przy głównym spadkobiercy.

Gavelkind to piękna sprawa. W dużym uproszczeniu najwyższy tytuł zgarnie pierwszy syn, jak będziesz mieć dwa równoległe tytuły, nie wiem np Wielki Wódz Pabianic i Wielki Wódz Mrągowa to wtedy zostaniesz z jednym, tym gdzie masz swoją stolicę. Chociaż w jednej grze miałem władzę dalej nad obydwoma, ale myślę, że to był bug. W każym razie mając tylko Wielkiego Wodza i wasala jako Wodza to zostaniesz Wielkim Wodzem owszem, po dziedziczeniu dalej nim będziesz. Jeżeli masz dwójkę dzieci i nie rozdzielisz tego na osobnego wasala, to młodszy jako Wódz zostanie wasalem starszego.

W skrócie rób tak, aby mieć tylko jeden tytuł wyższy od innych ^^

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Brachu napisał:
W dniu 3.10.2018 o 08:31, z0nk napisał:
:kekeke: 
 
Rozważam wczytanie mojego zapisu gdzie moim celem było bycie wasalem lizodupem i pomaganie cesarzowi Bizancjum utrzymanie się przy władzy ^^ ciekaw jestem czy i jak długo dałbym radę

Dawaj tego sewja może będzie koń kanclerzem.

MIałem tam rozegrane może 15 lat i już udział w jednym stłumieniu rebelii. Jutro będę siedzieć w domu to może coś zacznę, chyba że znowu włączy mi się jakimś cudem stellaris zamiast ck2 ^^

 

Swoją drogą rozważam modyfikację założeń gry, czyli wspieranie tego, aby władza cesarza była stabilna. Słowem, jeżeli na tron trafi jakiś tyran, lebiega itp. wspieranie frakcji chcącej osadzić kogoś lepszego itd. brzmi nawet ciekawiej chyba. No i nie zamierzam sam przejmować władzy. Jeżeli już trafię na tron będę kombinować jak z niego zejść nie rujnując kraju itp. może to obudzi wenę do przemielenia Buraków do końca ;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...