Skocz do zawartości

[CM 01/02] - Uaktualnienia


fatih

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące później...

Jako członek grupy ODB Update Team - grupy tworzącej regularnie ukazujące się uaktualnienia do naszego ulubionego CM-a 01/02 otwieram temat, w którym będę na bieżąco informował o najnowszych uaktualnieniach oraz wiadomościach.

 

Na dobry początek chciałbym zapowiedzieć, iż najnowsze uaktualnienie ujrzy światło dzienne 15. września 2010 roku i będzie zawierało wszystkie aktualne transfery na całym świecie. Jako że nad uaktualnieniem pracuje bardzo duża grupa niezwykle zaangażowanych w ten projekt osób możecie się spodziewać pracy na najwyższym poziomie.

 

Osobiście do ODB Update Team dołączyłem dość niedawno i jestem odpowiedzialny za przygotowanie polskich lig, które w przeszłości były mocno zaniedbane. Aktualnie pracujemy wraz z innym forumowiczem - Kowalinho nad uaktualnianiem składów Ekstraklasy i Pierwszej Ligi tak, aby oddawały one rzeczywistość.

 

Na sam koniec pragnę wszystkich zaprosić do podążania za nami na Facebooku: http://www.facebook.com/pages/CM-0102-ODB-Update-Team/145538438807519#!/pages/CM-0102-ODB-Update-Team/145538438807519. Klikając "Lubię to" możesz dołączyć do naszej społeczności i otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące naszej pracy.

Odnośnik do komentarza

Na pierwszy rzut oka od razu wychwyciłem (wiel)błąd - Witold Cichy w Kolejarzu Stróże jako DL :omg: Szymiczek jako DLC :D

Nie dość, że nie jestem zwolennikiem uaktualnień to jeszcze chwalicie się screenem na którym widać błędy. Dwóch doświadczonych researcherów odpowiedzialnych za polską ligę. Strach się bać co z tego wyjdzie ;) mimo wszystko powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Na pierwszy rzut oka od razu wychwyciłem (wiel)błąd - Witold Cichy w Kolejarzu Stróże jako DL :omg: Szymiczek jako DLC :D

Nie dość, że nie jestem zwolennikiem uaktualnień to jeszcze chwalicie się screenem na którym widać błędy. Dwóch doświadczonych researcherów odpowiedzialnych za polską ligę. Strach się bać co z tego wyjdzie ;) mimo wszystko powodzenia.

 

Na pewno wiele rzeczy musi przejść jeszcze weryfikację, gdyż jak sam zauważyłeś, są pewne błędy. Niestety, liga polska była niesamowicie zaniedbana w ichnich uaktualnieniach i tak naprawdę zaczynamy pracę od samego początku, co łatwe nie jest. Jako że dopiero zaczynamy pracować jako updaterzy na samym wstępie mogą pojawić się pewne problemy, lecz przy kolejnych aktualizacjach na pewno będzie już dużo lepiej. Musimy zebrać niezbędne doświadczenie i zyskać trochę czasu, gdyż dołączyliśmy do zespołu dość późno, a pracy jest naprawdę dużo. Mam jednak nadzieję, że wraz z Waszymi uwagami uda nam się stworzyć bardzo dobrze odwzorowaną ligę polską :)

Odnośnik do komentarza

Czarls, jeżeli chcecie się za to zabrać naprawdę poważnie to nasze forum może Wam pomóc. Jestem w stanie udostępnić osobny dział dla uaktualnienia byle by tylko wystrzegać się takich bubli. Na pewno znajdzie się większe grono osób, które pomogą Wam ustalić pozycje i orientacyjne PA/CA. Tylko żeby Wam starczyło zapału.

Odnośnik do komentarza

Czarls, jeżeli chcecie się za to zabrać naprawdę poważnie to nasze forum może Wam pomóc. Jestem w stanie udostępnić osobny dział dla uaktualnienia byle by tylko wystrzegać się takich bubli. Na pewno znajdzie się większe grono osób, które pomogą Wam ustalić pozycje i orientacyjne PA/CA. Tylko żeby Wam starczyło zapału.

 

Dziękuję za pomoc. Myślę, że na razie możemy zostać przy tym temacie i tutaj szukać pomocy forumowiczów. Widzę, że jest trochę chętnych do pomagania, więc spróbuję jakoś to skoordynować. Jeśli będę potrzebował osobnego działu czy innych zmian na forum, to wiem że mogę się do Ciebie odezwać. Jeszcze raz dziękuję za inicjatywę.

Odnośnik do komentarza

Po dość długim "dłubaniu" w bazie danych udało mi się dokonać paru znaczących zmian w kadrach pierwszoligowców. Nie jest to jeszcze dokładnie to, czego bym oczekiwał, ale mam nadzieję, że wszystko podąża w dobrym kierunku. Przedstawiam Wam aktualne screeny wszystkich zespołów Ekstraklasy i czekam na Wasze opinie. Widzę, że jesteście chętni do pomocy i bardzo mnie to cieszy, gdyż razem możemy znacznie więcej.

 

Arka Gdynia

GKS Bełchatów #2

Cracovia Kraków #2

Górnik Zabrze

Jagiellonia Białystok

Korona Kielce

Lech Poznań

Legia Warszawa*

Lechia Gdańsk**

Polonia Bytom

Polonia Warszawa

Ruch Chorzów

Śląsk Wrocław

Widzew Łódź #2

Wisła Kraków

Zagłębie Lubin

 

*Wypożyczenie Bruno Mezengi będzie uwzględnione później

**Lechia Gdańsk jest w fazie "przebudowy", więc dlatego tak mało zawodników

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia czym dokładnie zajmuje się PLU. Myślałem, że tworzą uaktualnienie tylko do niższych lig. Jeśli jednak jest inaczej, to trzeba będzie pomyśleć w tę stronę. W niedalekiej przyszłości zamierzamy także odezwać się do reserchearów polskiej ligi w Football Managerze 2011 - myślę, że oni także nam mogą pomóc.

Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia czym dokładnie zajmuje się PLU. Myślałem, że tworzą uaktualnienie tylko do niższych lig. Jeśli jednak jest inaczej, to trzeba będzie pomyśleć w tę stronę. W niedalekiej przyszłości zamierzamy także odezwać się do reserchearów polskiej ligi w Football Managerze 2011 - myślę, że oni także nam mogą pomóc.

Poczytaj odpowiedni dział. ZTCW to jest to aktualizacja Ekstraklasy plus niższych lig.

Odnośnik do komentarza

Tak, będzie to zwykłe uaktualnienie składów, sztabów itp. bez ingerowania w struktury gry. A ilość obokrajowców jak dobrze pamiętam w Polsce wynosi 18 i tyle wynosić powinna w uaktualnieniu.

 

Właśnie sprawdziłem. Ilość obcokrajowców równa się pięć w składzie. Te ograniczenia można znieść używając dodatku zozoa.

Odnośnik do komentarza

polska liga polską ligą, to są w końcu bezgłowe kurczaki, ale wierzę że premier league (zwłaszcza niższe ligi) będzie na poziomie chapmana :)

pozdr i olbrzymi szacun za pracę!

 

Miałem przyjemność już grać na bazie danych, która ciągle jest w przeróbce i powiem Wam, że chłopaki z ODB Update Teamu naprawdę robią dobrą robotę. Mamy zamiar dorównać im poziomem podczas tworzenia polskiej ligi. Dziś wieczorem mogę powrzucać parę "promocyjnych" screenów z innych lig europejskich.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Uwaga, uwaga! Po długich staraniach mogę stwierdzić, iż składy zarówno polskiej Ekstraklasy, jak i polskiej Pierwszej Ligi są aktualne na dzień dzisiejszy (01.09.2010). Niestety, tworząc uaktualnienie ciężko jest dotrzeć do wszystkich informacji, o paru rzeczach czasami można zapomnieć, coś przeoczyć - człowiek nie jest maszyną. Jako że za dwa tygodnie uaktualnienie ujrzy światło dzienne i nadal mamy trochę czasu, aby nad nim popracować, upubliczniam screeny składów drużyn Ekstraklasy i Pierwszej Ligi i proszę wszystkich o uwagi. Szczególnie jeśli chodzi o: pozycje na boisku (czasami w Internecie można znaleźć tylko informacje o tym, czy zawodnik jest obrońcą/pomocnikiem/napastnikiem, dużo trudniej o takie informacje jak: strona na jakiej gra oraz to czy jest ofensywny czy defensywy) oraz o wypożyczenia (czasami zawodnik może mylnie być przetransferowany definitywnie do innego klubu, zamiast na zasadzie wypożyczenia)

EKSTRAKLASA:

PIERWSZA LIGA:

Odnośnik do komentarza

ale już teraz można powiedzieć że

1) na pewno nikt w polskiej lidze nie zasługuje na CA powyżej 140 i PA powyżej 160

2) trzeba ustalić ramy CA i PA wg schemat

Ja zrobiłbym tak

 

Ekstraklasa

###Zespoły grające o mistrzostwo

+gwiazdy w zespołach do 130

+średni zawodnicy do 120

+słabi zawodnicy do 90

 

###zespoły ze środka tabeli

+gwiazdy w zespołach do 120

+średni zawodnicy do 100

+słabi zawodnicy do 80

 

###zespoły walczące o utrzymanie

+gwiazdy w zespołach do 110

+średni zawodnicy do 90

+słabi zawodnicy do 70

 

####Pierwsza liga

###Zespoły grające o awans

+gwiazdy w zespołach do 110

+średni zawodnicy do 80

+słabi zawodnicy do 70

 

###zespoły ze środka tabeli

+gwiazdy w zespołach do 90

+średni zawodnicy do 70

+słabi zawodnicy do 60

 

###zespoły walczące o utrzymanie

+gwiazdy w zespołach do 85

+średni zawodnicy do 65

+słabi zawodnicy do 50

 

Pozostałe zespoły

+gwiazdy w zespołach do 70

+średni zawodnicy do 50

+słabi zawodnicy do 30

 

Przy ustalaniu PA (CA+20 ) , wyjątki to "gwiazdy"

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...