Skocz do zawartości

Zakątek konsolowców


Konsole forumowiczów  

214 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Skonczylem wczoraj Gone Home, ktore bylo w PS+ 2 miesiace temu. Gra w sumie calkiem fajna, ale zakonczenie...

 

 

Spodziewalem sie ze na tym strychu znajde zwloki czy cos podobnego (uczucie niepewnosci, ciemnosc i burza przez cala gre) a tam ksiazka z informacja ze lesbijka pojechala do drugiej lesbijki i napisy koncowe :| No kurwa...

 

Odnośnik do komentarza

Ziomeczki konsolowcy. Przymierzam się coraz bardziej do kupna PS4. Stąd parę pytań:

Bardzo bym chętnie zagrał w Uncharted, a widzę Kolekcję wraz z konsolą 500GB za okolice 1500zł. Czy warto zostać przy 500GB czy może warto inwestować w 1TB? Wykorzysta się to w ogóle? Konsola mi będzie służyć pewnie głównie do gier.

 

Wiem, że zapowiadane Neo ma być mocniejsze i wyświetlać w 4K. To mi raczej zbędne, ale mimo wszystko - jakie są Wasze opinie na podstawie tego co wiadomo, warto będzie czekać na Neo czy to olać?

 

Rozumiem, że dysk 500GB jest wymienny. Gry zazwyczaj zajmują podobne wielkości jak na PC (20-30GB) czy mniejszą? No i w takim wypadku - inwestowaliście w twardziela?

No i ogólne - czy na coś musiałbym zwrócić uwagę, czy warto zainwestować w jakieś akcesorium czy cokolwiek ;) ?

Odnośnik do komentarza

Kiedyś pisałem jak to wygląda:

500 GB to jest mało dla osoby, która chomikuje wszystko na dysku, bo "kiedyś zagram jeszcze" - tak jak ja :| Jeśli grasz na zasadzie "przechodzę i do widzenia" to jest to całkowicie wystarczające, bo raz kupiona gra na zawsze pozostaje w Twojej bibliotece i możesz ją instalować kiedy chcesz. Odinstalowane gry zachowują z automatu sejwy i ustawienia i dopóki ich nie usuniesz ręcznie są na dysku. Problem jest tylko taki, że nie zachowują się pacze i jeśli ponownie instalujesz grę z płyty, to może Cię piorun strzelić, bo będzie się ściągało kilkadziesiąt GB paczy (tak, paczę na ciebie Destiny). Zmiana dysku nie jest podobno problemowa, ja się w to nie bawiłem, bo się na tym nie znam zupełnie, ani nie znam kogoś kto mi to mógłby zrobić, o utracie gwarancji nie wspominając. Dyski oidp były dość kosztowne, bo do konsoli mieszczą się te najmniejsze gabarytowo (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę), ale nie jest to cena, która wyklucza podmiankę. Warto też mieć na uwadze, że jeśli planujesz grac online musisz corocznie uiszczać haracz w wysokości ~200 zł (można kwartalnie) na PS+

Akcesorium? Na pewno drugi pad, nakładki na pady, bo oryginalne gumki ścierają się bardzo szybko. Do tego nie każdemu pasuje standardowy "headset" jaki jest dołączony do konsoli, ale to kwestia indywidualna. Ja w ramach czegoś ekstra dokupiłem sobie ładowarkę do padów, która jest o wiele bardziej estetyczna niż wijące się kable :)

Odnośnik do komentarza

Siemanko, mile widzieć potencjalnie nowego gracza do multi ;)

 

O Neo i samym 4K pisaliśmy tutaj trochę, ale ogólnie chodzi tutaj o lekko lepszy sprzęt, aby mieć możliwość gry w 4K i z goglami VR. Jeśli stać Cię na gogle (bodajże 2000zł w Polsce), oraz masz lub chcesz kupić porządny telewizor z 4K to możesz poczekać na nowego Sonacza. Ja jednak tonowałbym te zapędy, bo pewnie nowe PS Neo będzie kosztować więcej, aniżeli te 1500zł z paczką Uncharted o której wspomniałeś. Ja osobiście choć mnie stać olewam ten temat bo nie będę kupował gogli bo mnie to nie jara.

 

Co do dysków to oczywiście w miare jest wymienny. Musisz jednak pamiętać, żę nie jest to dysk przenośny, a bodajże 2.4 cala SATA. Z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że sam jadę od 2 lat na 500GB i kilka miesięcy temu dopiero go zapakowałem. To wszystko zależy jakim jesteś graczem - czy kończysz gry i je kasujesz, czy lubisz mieć mnóstwo śmieci na dysku i mieć 15 rozpoczętych, ale nie do końca ukończonych tytułów. Sam jestem graczem pokroju pół na pół pudełka i digitale, bo pudełka zawsze można odsprzedać. OTo lista kilku gier które mam poinstalowane lub mam w pudełkach i rozmiar który zajmują na dysku:

 

+ Kings Quest 25GB

+ Helldivers 7.75GB

+ Guns, Gore & Cannoli 5.8GB

+ AC: Black Flag 29.5GB

+ Enter the Gungeon 2.5GB

+ Broken Age 2.5GB

+ Nom Nom Galaxy 470 MB

+ NBA 2k16 52GB

+ Tom Clancy: The Division 43GB

+ The Escapist 330MB

+ The Escapist: The Walking Dead 680MB

+ Shadow of Mordor 37GB

+ Terraria 230MB

+ Far Cry 4 26GB

+ Wiedzmin 3 - 48.5GB (razem z dwoma dodatkami)

+ GTA V - 55GB

+ FIFA 16 25GB

+ Worms Battlegrounds 50MB

 

 

Sam widzisz po tym, że średnią jest trudniej znaleźć. Liczyłbym 20-40GB na grę. Tak więc 15 tytułów łykniesz spowrotem. Digitale ściągają się nieco wolno, ale możesz zawsze usunąć coś jednego (zostawiając sejwy lub wysyłając je na chmurę) i zainstalować coś drugiego. Co do akcesoriów to pamiętaj, że dostajesz słuchawkoheadset, który wpinasz do pada. Działą to dobrze, ale osobiście nie mogłem z tym wytrzymać w uchu dłużej niż półtorej godziny. Dlatego zawsze możesz z czasem pomyśleć o headsecie (mam headset Sony, który polecam, ale stosunkowo nie jest tani). Dodatkowo zainwestowałem w stosującą ładowarkę i dodatkowego pada (a tak serio to zrobiła to żona ;))

 

Pytaj ile chcesz, i o co chcesz tutaj mistrzu ;)

 

Co do problemów hardware'owych to nie widzę za dużo. Stabilność (tak Sony, słyszymy to cały czas!) to przede wszystkim zaleta tej konsoli. Czasami 16h sesje wytrzymuje, a moje PS3 już by się gdzieś tam wiesznęło z 2 razy po drodze. Jeśli boisz się o chłodzenie to zawsze są podstawki pod konsole z wiatrakami, ale to zbędny gadżet. Sam mam konsole na stoliku pod telewizorem więc nie ma to mega przepływu powietrza i nie narzekam.

 

PS - (znowu edytuje) przy wspomnianym abonamencie przez micha dostajesz darmowe gry co miesiąc. Niektóre są ok, drugie słabe ;) Zależy jak leży Sony.

Edytowane przez szkodi
Odnośnik do komentarza

Mam PS4 juz ponad 2 lata, kupuje sobie gre co 3-4 miechy potem staram sie sprzedac - dysku nie zapchalem :)

Ogolnie przez te 2 lata konsola mi sie zresetowala 1 raz :P Gdyby nie PSN to powiedzielabym, ze w zyciu nie widzialem takiej stabilnej platformy :) Ogolnie rzecz biorac polecam, kupuj, zalowac nie bedziesz! Nawet nie grajac online jest masa fajnych funkcji sieciowych, sam uzywam youtube podczas imprez, czasami Spotify, do tego dostepne sa apki Netflix'a i NBA League Pass - wygoda nie do opisania :)

Odnośnik do komentarza

W sumie macie racje. PSN ma swoje zwiechy (jak choćby świąteczna zabawa Lizard Squad), ale Xbox w sumie tez. Swiat nie jest doskonały nawet online ;) Ja sam nie mialem problemów ze ściąganiem plików, procz samego NBA, ale to była wina 2K (tak przynajmniej mysle). Co do stabilności imprez i łącz nie moge tez narzekać bo w wiekszosci wszystko działa na tyle dobrze na ile mam słabe łącze. Na szczęście sie to zmieni, bo po przeprowadzce na swoje mieszkanie bede miał wreszcie światłowód. Ale moje doznania do PSN mogą byc całkowicie inne do waszych bo mieszkam na wyspach, a to moze oznaczać inne serwery.

 

Co do PS Plus (bo tak sie nazywa abonament online) to procz darmowych 6 gier miesięcznie na rożne platformy Sony (Vita, PS4,PS3) dostajesz rabaty na zakupy digitali (do 60%), 10 giga na chmurze na sejwy, szer plej i oczywiscie grę multi. Dodam ze niektóre gry multi nie wymagają abonamentu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...