Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy gdyby większość z was pojechala na wyjazd ukochanej drużyny i miala podobne zajścia potem zostala zawinięta przypadkowo przez "stróżów prawa" także by teraz pisala że To TYLKO MY KIBICE stwarzamy jakies chore zajścia... Oni nie patrzą czy chłopak ma 20 lat czy 7 (ostatnio 7-latek ze Śląska dostal gazem w twarz) czy jesteś pijany czy trzeźwy biorą jak popadnie... Ciekawie jak Wy byście się zachowali

Niech Gieksa walczy z tymi policjantami i niech pokaże że policja nie jest pępkiem świata...

Odnośnik do komentarza
Możesz przybliżyć sytuację?

 

Widząc co się dziele kilka osób próbowało interweniować wśród wyższych rangą. Jeden z nich, ów rudy, słysząc stwierdzenia ?co robicie? odwrócił się do ludzi (przedtem przezornie stał plecami, żeby nie musieć im patrzeć w twarze) i spryskiwaczem z gazem łzawiącym poleciał po wszystkich stojących za nim. Wszystkich, czyli trzech osobach, w tym najmłodszy miał? 7 lat. Ten dostał po oczach. Kiedy ojciec krzyczał na rudą świnię ?co robisz, nie widzisz, że to dziecko?, pomagier rudego walnął ojca w głowę pałką. Ojciec po raz kolejny dostał pałą kilkanaście metrów dalej, gdy przechodził przez kordon chcąc znaleźć kogoś, kto udzieliłby pomocy jego synowi.

 

za fanslask.pl

Odnośnik do komentarza

Wszystko miało miejsce w Katowicach i tym razem Śląska prewencja się nie popisała. O ile się nie mylę miało to miejsce tuż pod trybunami a odpowiedzialne za to są SPECJALNIE WYSZKOLONE na obstawianie imprez masowych służby. Wiem, bo kumpel jest teraz w akademii policyjnej i obstawiał ten mecz, jednak Ci młodzi, którzy są w akademiach czy odrabiają służbę wojskową mieli nasrane bardziej niż kibice a tacy cwani byli właśnie zawodowi. No niestety, tym razem biła policja a prowokowali kibice wyzwiskami, czy pluciem na pałkarzy. To się już chyba nigdy nie zmieni.

Odnośnik do komentarza

@Bake: I czego to dowodzi? Niczego. W prewencji trafiają się idioci i debile, na trybunach trafiają się idioci i debile, tu i tam w podobnych proporcjach. To nie rola, tylko mentalność czyni z nich bydło, a - co szczególnie ciekawe - zamiana ról przychodzi im bardzo łatwo. [Z pamięci, więc mogą być niedokładności] Po jednej z zadym na trybunach w Chorzowie zwinięto kibola, który okazał się policjantem, w jednym z zabójstw kibica w Krakowie uczestniczył marzący o karierze w policji kibic Wisły. Takich przypadków w obie strony na pewno jest więcej - zwłaszcza w prewencji.

Odnośnik do komentarza

Brawa dla wszystkich, którzy rozumieją nasz problem i pomagają. Jest potrzebne na prawdę sporo kasy, żeby wyciągnąć z ciupy niewinnych chłopaków, którzy dostali 3 miesiące aresztu za to, że nie podobali się psiarni. Były prezes Jagi oddał do licytacji koszulkę, bo sam był aktywnym kibicem i wie co znaczy dostać pałą za nic. Brawa dla Tego Pana!! Wsparcie finansowe przyszło pokaźne od kumpli z Górnika Zabrze, od Unii Tarnów, kibice Legii którzy mają niestety doświadczenie w tych sprawach przekazali wiele rad do kogo się zwrócić, kto im pomógł. Z tego co wiem, to przyszły wpłaty nawet od kibiców Ruchu Chorzów. Jak widać łączy nienawiść do jednego wroga.

 

CHWDP!!

Odnośnik do komentarza
Ciekawe czy gdyby większość z was pojechala na wyjazd ukochanej drużyny i miala podobne zajścia potem zostala zawinięta przypadkowo przez "stróżów prawa" także by teraz pisala że To TYLKO MY KIBICE stwarzamy jakies chore zajścia...

Dla mnie temat jest krotki: nie byloby hamulca recznego i demolki dworca w Tarnowie -> prewencja nie mialaby zadnego powodu, by zatrzymac pociag w Krakowie. Ale przeciez chuliganka jest potrzebna, bronienie barw i takie tam...

 

Oni nie patrzą czy chłopak ma 20 lat czy 7 (ostatnio 7-latek ze Śląska dostal gazem w twarz) czy jesteś pijany czy trzeźwy biorą jak popadnie...

A ci, ktorzy rzucaja kamieniami, nie patrza, czy trafia w puste okno, czy w takie, za ktorym siedzi pani kasjerka. Ten, ktory pociaga za reczny, nie zastanawia sie, czy maszynista jest tego dnia wyspany i przygotowany psychicznie na jazde z bydlem w wagonach pasazerskich. Wymagamy od innych - wymagajmy od siebie.

 

Jak widać łączy nienawiść do jednego wroga.

CHWDP!!

Zapomniales dodac bon-motu o ZOMO i gestapo. BTW: bawi mnie dociekanie zomowskich doswiadczen wsrod owczesnej prewencji - glowe daje, ze wiekszosc z tych chlopakow w czasach ZOMO robila w pieluchy, ew. ganiala po podworku z patykami i bawila sie w wojne. Chyba ze w ogole sie nie znam, a polska policja jest na tyle glupia, ze zamiast wystawiac przeciwko mlodym kibicom mlodydch policjantow, pcha na linie frontu raczych czterdziestolatkow, ktorzy chcieliby poczuc sie jak podczas pacyfikacji 'Wujka' czy rozpedzania demostracji studentow...

Odnośnik do komentarza
Dla mnie temat jest krotki: nie byloby hamulca recznego i demolki dworca w Tarnowie

 

Uściślijmy - ręcznego w Tarnowie nie było, bo pociąg miał tam planowy postój :).

 

Wyczuwam w Twojej wypowiedzi sugestie że kibice GieKSy specjalnie zatrzymali pociąg żeby rzucać w psiarnie kamieniami z czystej chęci pobawienia się - mam rację? Nie chce mi się tego tłumaczyć bo mam kilka innych ciekawszych rzeczy do roboty ale powiem tyle - ŻADEN!! kibic nie zrobiłby czegoś takiego jak GKS bez poważnego powodu.

 

A w ogóle ciekawe czemu akurat w Tarnowie rzucali kamieniami w policje, skoro była ona na każdym innym dworcu - nie zastanawia Cię to?

Odnośnik do komentarza

Właśnie chciałem to napisać. Tak jak mówi Bake postój był planowany, czemu nie chcieli się na to zgodzić policjanci?? Nie wiem. Byłem na wielu wyjazdach i

jeszcze nigdy, ale to nigdy nie zdarzyło się, żeby kibic bez powodu zaatakował policjanta. Kibice mieli przez siebie wynajęty pociąg, są dorosłymi ludźmi i nikt nie będzie im narzucał, czy mogą się zatrzymać by sie załatwić, czy zrobić zakupy. A już na pewno nikt nie będzie próbował wyegzekwować tego pałą. Nie byłem na tym wyjeździe, ale byli moi kumple, którzy nie są chuliganami i na pewno tego nie popierają. Wszyscy zgodnie odpowiadali na moje pytanie "czy rzeczywiście nasi chłopcy zaatakowali te policję bez powodu?". Wszyscy mówili NIE. Bita jednego z nas, to normalne, że reszta stanęła w jego obronie. A najciekawsze są relacje psów jak to 140 kibiców rzucało kamieniami, to dlaczego zatrzymano tylko 39 z czego już 9 uwolniono?? Co by się nie działo, na pewno wina jest także po stronie kibiców. Gdyby policja zatrzymała rzeczywiście tych, którzy się rzucili na nich w Tarnowie i zachowała się jak przystaje na stróża prawa, to nikt nie robił by z tego żadnej afery.

 

Edit: Bo dostali bęcki ich koledzy z Tarnowa, pytanie retoryczne mam rozumieć.

Odnośnik do komentarza

http://s24.pl/koszecki_bylismy_palowani_to...ani-s42486.html

 

Jak czytamy w wywiadzie, w Tarnowie nie tylko kibice chcieli załatwić swoje sprawy, ale i miało dojść do zmiany maszynisty. A poza tym kolejny rzetelny opis całej akcji.

Ciekawym motywem jest zabranie pracownika klubu, który jednak też nosi szarą bluzę i jest bardzo krótko obcięty. Został pobity z innymi i oskarżony o napaść na psy w Tarnowie, gdy zorientowano się, że pracuje dla klubu nagle go puścili do przedziału, gdzie siedzieli kierownicy pociągu. Puścili go, ale bez 4tyś należących do klubu.

Odnośnik do komentarza
Spoxik, Ty chyba na PiS glosowales? :crazy: Bo demagogie niczym "Nasz dziennik" uprawiasz..

/OT

 

Z demagogią to nie ma nic wspólnego ;) (głosowałem na PSL)

 

OM/

Spoxik, przyhamuj z tym rynsztokowym słownikiem bo może się nie skończyć na tym jednym ostrzeżeniu.

/OM

 

Po prostu nie jestem w stanie inaczej ich nazywać, tak jak chuligan nie jest kibicem tak skur.... nie jest stróżem prawa. Ale już kończę ten temat, chociaż to dopiero początek burzy;)

Odnośnik do komentarza

Ciekaw jestem jak jest w Niemczech, Anglii, czy Hiszpanii. Już nie wspomnę o stadionach bo tam jest wszystko 10 razy lepiej zabezpieczone, zresztą u nas w kraju też pomału zadymy stają się nie możliwe. Ale jak jest na ulicy? W trasie na wyjazd? Na osiedlu? Czy Polska pod względem bezpieczeństwa jest taka zacofana....bo chyba jednak nie?

Odnośnik do komentarza
Spoxik, Ty chyba na PiS glosowales? :crazy: Bo demagogie niczym "Nasz dziennik" uprawiasz..

/OT

A co do tego ma PiS ? :|

 

dorzuce swoje 3 grosze :keke:

 

Otóz pojechalem na jeden wyjazdowy mecz mojej IV-ligowej druzyny wraz z klubem kibica, zapowiadalo sie fantastycznie. W trakcie meczu fantastyczny doping, a co najwazniejsze kulturalny. Ale widocznie to sie komus nie spodbalo bo w przerwie meczu wpadła policja z psami tropiacymi... itp itd. Nie dosc ze zabraniali kibicowania to jeszcze co mlodszych brali na komisariat zeby sprawdzic czy nie sa w stanie wskazujacym a jak sie pozniej okazalo wszystkich puscili.. tylko bylo niepotrzebne zamieszanie, pretensje i rodzice musieli przyjezdzac po swoje dzieci. Ale tak w ogole byla ocrona na tym meczy , ktora jakos nie zglaszala zadnych pretensji co do naszego zachowania to skad sie policja wziela? ale najlepszy byl trener gospodarzy : " czego oni od was chca ? " ale na oslode pozostalo 3bramkowe zwyciestwo :P

I od tamtej pory zmienilem zupelnie zdanie... wczesniej jakos nie chcialo mi sie wierzyc ze policja potrafi tak sie zachowywac wobec kibiców bez powodu...ale jednak.

Dobrze ze nie uzyli przemocy :keke:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...