Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

SZk, ale ja napisałem, że w starszych artykułach nie było NIC o jego powiązaniu, ale w Polsacie w Informacjach tydzień temu bodaj - wspomnieli o pseudokibicach.

 

Stronniczy nie artykuł, lecz gazeta (Głos Szczeciński) i nie chodzi o winę Buszmena, bo mi on lata, on nie był kibicem, a o stronniczość w kwestiach kibicowskich (inne artykuły, których nie będę już podawał).

 

Napisałem, że w "nowym" artykule (nie z 2009 roku kiedy zajmowano się sprawą I raz) pojawia się zbitka słów "chuligan" i "ustawka", mi się to kojarzy, tak, wiem słaby argument, ale zauważam, że wcześniej go nie było.

Odnośnik do komentarza

Słowa chuligan i ustawka nie są przyporządkowane do kibiców. Duża część ludzi którzy demolują miasto i leją się po mordach to kibice, ale nie wszyscy. Więc to był słaby argument, nikt tu kibiców nie wciągnął. Bo ciężko mówić o wiadomościach (których nie widzieliśmy) albo innych artykułach (których nie wrzucisz). A skoro ten artykuł stronniczy nie jest, stronniczy nie jest artykuł z gazety.pl, to czemu mówisz o tej sprawie i dajesz ten link? Nie rozumiem :/ Sam mówisz że była ustawka (mówiono o ustawce gangsterów, przestępców), a o samym facecie nie można powiedzieć że chuliganem nie był (To były typowe ciemne typy, które zajmowały się nielegalnymi rzeczami, siejący strach wśród mieszkańców), a teraz mówisz że przedtem o ustawce i chuligaństwie nie wspominano.

 

A jeszcze dodatkowo: nie podoba mi się trend przyporządkowywania złego wizerunku kibiców głównie mediom. Ja, przeciętny mieszkaniec Wrocławia widzę że większość ludzi robiących awantury na ulicach, piszących/szczających po murach, naklejających setne vlepki w autobusie itp. robi to w szalikach/czapkach/koszulkach klubowych. Siłą rzeczy potem się z tym kojarzą. Nie zakładam że wszyscy są tacy, mam wśród nich kolegów, ale nie są potrzebne media żeby kibice mieli zły wizerunek. Btw, nie wiem jak można łączyć "lokalny patriotyzm" i miłość do swojego miasta z jego ustawicznym niszczeniem.

Odnośnik do komentarza

http://www.sport.pl/...Fuck_Euro_.html

W trakcie treningu Holendrów kibice ubrani w koszulki Wisły Kraków wywiesili flagę z przekreślonym symbolem Euro 2012 i skandowali "Fuck Euro".

 

Na początku nic nie zapowiadało wulgarnego zachowania. Kilkanaście tysięcy kibiców przywitało wicemistrzów świata i Europy oklaskami. Część była ubrana w pomarańczowe koszulki i tylko czekała, gdy zawodnicy podbiegną pod ich sektor, by zrobić zdjęcia i kolejny raz poklaskać.

 

Kibole ubrani w koszulki Wisły przyśpiewki zaczęli w 20 minucie trenin

gu. W tym samym momencie wywiesili flagę z przekreślonym symbolem Euro 2012. Na początku część trybun zaczęła klaskać wraz z nimi, ale gdy zorientowali się co śpiewają - przestali.

a Europa patrzy...
Odnośnik do komentarza

I dobrze, może zainteresuje się dlaczego kibice są negatywnie nastawieni do Euro.

No jasne. jmk, prezentujesz poziom naiwności jeszcze większy, niż w czasach wojny kibiców z Tuskiem. Europa jeśli się tym zainteresuje, to ewentualnie pod kątem "Stadionów nienawiści" by BBC. I uzna, że ci polscy utrasi to jednak faktycznie orangutany z ewolucyjnym bonusem artykulacyjnym. Błagam, przejrzyjcie wreszcie na oczy.

Odnośnik do komentarza

http://www.sport.pl/...Fuck_Euro_.html

W trakcie treningu Holendrów kibice ubrani w koszulki Wisły Kraków wywiesili flagę z przekreślonym symbolem Euro 2012 i skandowali "Fuck Euro".

 

Na początku nic nie zapowiadało wulgarnego zachowania. Kilkanaście tysięcy kibiców przywitało wicemistrzów świata i Europy oklaskami. Część była ubrana w pomarańczowe koszulki i tylko czekała, gdy zawodnicy podbiegną pod ich sektor, by zrobić zdjęcia i kolejny raz poklaskać.

 

Kibole ubrani w koszulki Wisły przyśpiewki zaczęli w 20 minucie trenin

gu. W tym samym momencie wywiesili flagę z przekreślonym symbolem Euro 2012. Na początku część trybun zaczęła klaskać wraz z nimi, ale gdy zorientowali się co śpiewają - przestali.

a Europa patrzy...

Ojej, straszne. Śmieli przyjść na stadion w koszulkach swojej drużyny! I śmieli nie zachwycać się atmosferą zbliżającego się Euro. A Europa patrzy...

Odnośnik do komentarza

http://www.sport.pl/...Fuck_Euro_.html

W trakcie treningu Holendrów kibice ubrani w koszulki Wisły Kraków wywiesili flagę z przekreślonym symbolem Euro 2012 i skandowali "Fuck Euro".

 

Na początku nic nie zapowiadało wulgarnego zachowania. Kilkanaście tysięcy kibiców przywitało wicemistrzów świata i Europy oklaskami. Część była ubrana w pomarańczowe koszulki i tylko czekała, gdy zawodnicy podbiegną pod ich sektor, by zrobić zdjęcia i kolejny raz poklaskać.

 

Kibole ubrani w koszulki Wisły przyśpiewki zaczęli w 20 minucie trenin

gu. W tym samym momencie wywiesili flagę z przekreślonym symbolem Euro 2012. Na początku część trybun zaczęła klaskać wraz z nimi, ale gdy zorientowali się co śpiewają - przestali.

a Europa patrzy...

Ojej, straszne. Śmieli przyjść na stadion w koszulkach swojej drużyny! I śmieli nie zachwycać się atmosferą zbliżającego się Euro. A Europa patrzy...

Ja rozumiem, że ze względu na źle pojętą elitarność ultrasi chcą pozostać w gettcie, tylko dlaczego co jakiś czas jęczą, że nikt ich nie rozumie?

Odnośnik do komentarza

http://www.sport.pl/...Fuck_Euro_.html

W trakcie treningu Holendrów kibice ubrani w koszulki Wisły Kraków wywiesili flagę z przekreślonym symbolem Euro 2012 i skandowali "Fuck Euro".

 

Na początku nic nie zapowiadało wulgarnego zachowania. Kilkanaście tysięcy kibiców przywitało wicemistrzów świata i Europy oklaskami. Część była ubrana w pomarańczowe koszulki i tylko czekała, gdy zawodnicy podbiegną pod ich sektor, by zrobić zdjęcia i kolejny raz poklaskać.

 

Kibole ubrani w koszulki Wisły przyśpiewki zaczęli w 20 minucie trenin

gu. W tym samym momencie wywiesili flagę z przekreślonym symbolem Euro 2012. Na początku część trybun zaczęła klaskać wraz z nimi, ale gdy zorientowali się co śpiewają - przestali.

a Europa patrzy...

Ojej, straszne. Śmieli przyjść na stadion w koszulkach swojej drużyny! I śmieli nie zachwycać się atmosferą zbliżającego się Euro. A Europa patrzy...

 

Ja gdy narzekam na poziom polskiej kinematografii, to nie chodzę na Szyca, Karolaka i Adamczyka z transparentami "jebać polskie komedie".

Odnośnik do komentarza

Byłem, widziałem. Gdy kibice zaczęli klaskać po zagraniach Holendrów, to w ogóle nie było słychać krzyku tej hołoty, która najwidoczniej stara się popsuć święto na które tak długo czekamy i do którego tak długo się przygotowywaliśmy. Trudno mi oceniać dlaczego nikt nie zdjął tej kibolskiej szmaty z przekreślonym logiem Euro, ale być może służby porządkowe nie chciały zaogniać sytuacji. Po jakimś czasie kibole zeszli z trybuny i wydaje mi się, że opuścili stadion. W kuluarach usłyszałem, że Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków otrzymało jakąś liczbę zaproszeń na trening (nie jest to potwierdzona informacja), więc być może to akurat byli ci ludzie spod tej ciemnej gwiazdy.

Odnośnik do komentarza

No jasne. jmk, prezentujesz poziom naiwności jeszcze większy, niż w czasach wojny kibiców z Tuskiem. Europa jeśli się tym zainteresuje, to ewentualnie pod kątem "Stadionów nienawiści" by BBC. I uzna, że ci polscy utrasi to jednak faktycznie orangutany z ewolucyjnym bonusem artykulacyjnym. Błagam, przejrzyjcie wreszcie na oczy.

a kto mówi o tym, że ich celem jest zainteresowanie zagranicznych mediów tym problemem ?

 

Ja rozumiem, że ze względu na źle pojętą elitarność ultrasi chcą pozostać w gettcie, tylko dlaczego co jakiś czas jęczą, że nikt ich nie rozumie?

w gettcie to można trzymać pedofili, a nie ultrasów. ULTRAS to elitarne grupy kibiców, a nie wyrzutki społeczeństwa kibicowskiego. Mają siedzieć cicho jak mysz pod miotłą, cicho zgadzając się z represjami jakie ich dotykają ze strony rządu przed Euro ? Stanowcze NIE dla rządowej propagandy, jak ludzie wyszli na ulice w latach 80tych to rozumiem, że też Twoim zdaniem jęczeli, bo walczyli o swoje ?

Odnośnik do komentarza

a kto mówi o tym, że ich celem jest zainteresowanie zagranicznych mediów tym problemem ?

Nie odnoszę się do intencji tych ultrasów (które są dla mnie tak samo hermetyczne, jak fizyka kwantowa), lecz do nadziei jmk (Europa może przejrzy na oczy czy jakoś tak).

 

w gettcie to można trzymać pedofili, a nie ultrasów. ULTRAS to elitarne grupy kibiców, a nie wyrzutki społeczeństwa kibicowskiego. Mają siedzieć cicho jak mysz pod miotłą, cicho zgadzając się z represjami jakie ich dotykają ze strony rządu przed Euro ? Stanowcze NIE dla rządowej propagandy, jak ludzie wyszli na ulice w latach 80tych to rozumiem, że też Twoim zdaniem jęczeli, bo walczyli o swoje ?

Całkowicie mnie nie zrozumiałeś. Po pierwsze: słowo getto nie oznacza bynajmniej wyłącznie obszaru, na którym osadza się ludzi przymusowo. Wydawało mi się, iż wyraźnie napisałem o autozamykaniu się w tymże gettcie. Po drugie: już tysiąc razy wykazywano wam, że takimi akcjami to akurat dajecie amunicję rządowi w stosowaniu tych "represji". Po trzecie, gdy ludzie wychodzili na ulice w latach osiemdziesiątych, to czynili to w ten sposób, który nie zabijał ich sprawy w oczach ogółu. Czyli czynili to skutecznie. Zastanów się, co uzyskali Ci kibice krzycząc te swoje bezsensowne hasła. Znaczy się, co osiągnęli in plus. Bo in minus....
Odnośnik do komentarza

Mnie to jednak bawi, ze szczawik w moim wieku opowiada w filmie, jak to za komuny bylo... Piekne sa te kombatanckie opowiesci dwudzestokilkulatkow, ktorzy moga tylko tesknie spogladac za atmosfera prawdziwej konspiracji, drugiego obiegu, biciem ZOMO etc. Takie mamy czasy spokojne, ze im zostaja jedynie ganianki o barwy (znacznie mniejszy ciezar gatunkowy niz walka z komuna) albo desperackie szukanie komuny w obecnej rzeczywistosci oraz laczenie sie w sojusze z tymi, ktorzy tez szukaja (a wtedy sprawa sie rozmywa, bo trudno polaczyc cele roznych grup).

 

O porownywaniu obecnych czasow do komuny juz chyba sie kiedys wypowiadalem, w kazdym razie uwazam, ze jest roznica miedzy demokratycznie wybrana wladza a demokracja ludowa rodem z PRL-u - i chocby ze wzgledu faktu, ze pochodzi ona z wyboru, nalezy jej sie minimalny szacunek, wyrazajacy sie m. in. w niestawianiu jej na rowni z wladza z nadania.

Odnośnik do komentarza

Kibole przyrównani do protestów Solidarności - priceless. Only on CMF. :lol:

e tam! nawet dzisiejsze protesty Solidarności są uznawane przez Bolka za złe w przeciwieństwie do tych z lat 80ych, które były dobre - cóż... punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

 

O porownywaniu obecnych czasow do komuny juz chyba sie kiedys wypowiadalem, w kazdym razie uwazam, ze jest roznica miedzy demokratycznie wybrana wladza a demokracja ludowa rodem z PRL-u - i chocby ze wzgledu faktu, ze pochodzi ona z wyboru, nalezy jej sie minimalny szacunek, wyrazajacy sie m. in. w niestawianiu jej na rowni z wladza z nadania.

Ja też się wypowiadałem i wciąż uważam, że zyjemy w PRLu bis, a propaganda sukcesu nawet przebija gierkowską, gdyż teraz znacznie łatwiej i na więcej sposobów można prać lemingom móżdżki.

Co do szacunku dla władzy z wyboru - nie mam swojego przedstawiciela w Sejmie od czasów pierwszej kadencji - taka to demokracja, warto też przypomnieć, że również wybitny socjalistyczny polityk Hitler i jego jaczejka też zostali wybrani demokratycznie, więc bez przesady z tym szacunkiem. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...