Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi o to. Pisałem, że w tym tramwaju też był jakiś "cwaniak" co sapał, i głównie przez to trzymali nas dość długo. Chodzi mi o tzw. odpowiedzialność zbiorową. Jeden dajmy na to zrobi gnój a reszta wypierdolona z tramwaju traktowana jak bydło. W tym tramwaju na pewno byli też ludzie którzy nie wracali z meczu i oni też zostali wyrzuceni. Dobrze, że każdy nie dostał z pały ot tak prewencyjnie ;)

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi o to. Pisałem, że w tym tramwaju też był jakiś "cwaniak" co sapał, i głównie przez to trzymali nas dość długo. Chodzi mi o tzw. odpowiedzialność zbiorową. Jeden dajmy na to zrobi gnój a reszta wypierdolona z tramwaju traktowana jak bydło. W tym tramwaju na pewno byli też ludzie którzy nie wracali z meczu i oni też zostali wyrzuceni. Dobrze, że każdy nie dostał z pały ot tak prewencyjnie ;)

Spoko, to teraz mi powiedz, czy temu jednemu co robi gnoj ktos zwrocil uwage, poprosil o spokoj, ewentualnie wyprosil z tramwaju?

 

Jesli nie to Policja zajela sie wszystkimi, bo nie jest w takiej sytuacji od tego, ze stanac w drzwiach i pytac o to czy ten Pan co robi burdel w wagonie moze laskawie wyjsc...

Odnośnik do komentarza

Może niedługo będziecie mieli dowód taki, jaki chcecie mieć, czyli wyrok:

 

W dniu dzisiejszym do Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie złożone zostało zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w związku z interwencją policji na dworcu PKP w Świnoujściu 18 września 2011 roku. Mając uzasadnione podejrzenie przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy policji w trakcie wykonywania czynności operacyjnych do wniosku dołączone zostały zebrane dowody obrazujące rzeczywiste wydarzenia na dworcu wobec grupy kibiców wracających z meczu oraz osób postronnych, które przebywały na peronie. O dalszych czynnościach informować będziemy na bieżąco. Ponadto przypominamy, iż:

 

 

Na podstawie art. 175. § 1 kodeksu postępowania karnego podejrzany/oskarżony ma prawo składać wyjaśnienia; może jednak bez podania powodów odmówić odpowiedzi na poszczególne pytania lub odmówić składania wyjaśnień. O prawie tym należy go pouczyć. Ma on bowiem prawo do wyboru takiej obrony, jaką uważa za najskuteczniejszą. Może więc wybrać obronę bierną i korzystać z prawa do milczenia ( odmowy składania wyjaśnień), co jest konsekwencją zasady domniemania niewinności. Co więcej odmowa złożenia wyjaśnień lub odmowa odpowiedzi na poszczególne pytania (podobnie jak nie przyznanie się do winy i brak skruchy) nie mogą powodować żadnych negatywnych następstw dla oskarżonego. W szczególności nie może być uznawana za milczące przyznanie się do winy lub okoliczność wzmacniającą podejrzenie popełnienia przestępstwa bądź obciążającą przy wymiarze kary.

 

Kolejną kwestią na jaką zwrócić należy uwagę jest okoliczność, iż przyczyną zatrzymania osób w Świnoujściu było podejrzenie popełnienia czynu z art. 254 § 1 k.k. Brak jednak przesłanek uzasadniających podejrzenie popełnienia tego rodzaju czynu. Po pierwsze zauważyć należy, iż w doktrynie podkreśla się, iż zbiegowisko publiczne charakteryzuje się spontanicznym, niekontrolowanym powstaniem i przebiegiem, nawet gdy uczestnicy kierują się wspólnym powodem (motywem), np. przeciwstawienia się władzy, zaatakowania „innych” - w tym kibiców wrogiej drużyny sportowej, przeciwników politycznych, etnicznych, rasowych i in. Nie jest natomiast "zbiegowiskiem" zorganizowany pochód, manifestacja, uroczystość weselna albo procesja religijna, która odbywa się za zgodą czy na podstawie powiadomienia odpowiednich władz. W okolicznościach przedmiotowej sprawy, stwierdzić należy, iż nie mamy do czynienia ze zbiegowiskiem, bo fakt wyjazdu na mecz piłkarski uznać należy za zorganizowaną imprezę, o której posiadały informację m.in. funkcjonariusze KMP w Świnoujściu. Co za tym idzie, przebieg zdarzenia na dworcu kolejowym, nie charakteryzował się spontanicznym, niekontrolowanym powstaniem i przebiegiem, albowiem kibice zebrali się w tym miejscu, w celu odbycia podróży powrotnej. Po drugie, nie może być mowy o czynnym, gwałtownym zamachu na mienie lub osoby, w świetle przytoczonych okoliczności stanu faktycznego

 

No i druga sprawa: kibicezabezpieczenstwem.pl ma juz 50 tysiecy podpisów! :)

Odnośnik do komentarza
Wiec cos tu jest nie tak, bo wychodzi na to, ze to tylko fanatycznych niewinnych kibicow leja, paluja, gazuja, a oni sa swieci.

Plus na przewinienia Policji zawsze są tysiące świadków, setki filmików, a jak przychodzi co do czego, to wychodzi, że to jeden kibol drugiemu kibolowi coś opowiedział i powstaje fantastyka. Siedzę akurat w temacie, nie jest tak, że jak funkcjonariusz przekroczy uprawnienia, to ma problemy, więc opowieści o tym, jak to nie da się ich ruszyć (a takie padały w tym temacie) to też jest fantastyka.

Też byłem we wszystkich sytuacjach podawanych przez Qcza i jakoś nigdy nic mi się nie stało, dziwne. No ale zdaniem Qcza pewnie mając na sobie szalik w chwili zatrzymania przez Policję wylądowałbym w jakimś utajonym Oświęcimiu otwartym dla kiboli. :lol:

 

 

Widzicie nic sie Wam nie stało, a kibic co wystawił głowę z tramwaju i zapytał co się dzieje dostał pałką w głowę wink.gif

Raz, na poprzedniej stronie było o pięści. Jak widać opowieść mutuje nie tylko będąc przekazywana, ale i sam Qcz dodaje coraz to nowe efekty do niej. :D

Dwa, jakiekolwiek dowody? Bo wiesz, jak się poruszamy bez dowodów, to ja mogę mówić, że wczoraj kibole Lecha wkroczyli na rynek katowicki, zdewastowali przystanki, a sam widziałem, jak gwałcili staruszkę.

Tylko wiesz, fantastyka raczej w absurdalnym.

Kibole jak dotąd niczym sobie nie zasłużyli na zaufanie - dziesiątki czy setki opowieści o tym, jak strasznie są traktowani, nie znalazły potwierdzenia ani w odpowiedzialności Policji, ani w odszkodowaniach dla kiboli, ani nawet w filmikach, zdjęciach, nic poza wzruszającymi historyjkami. Dla przykładu taki Biedroń raz mając nieprzyjemne starcie z funkcjonariuszami natychmiast doczekał się filmiku na youtube.

Odnośnik do komentarza

Jedna rzecz mnie zaciekawiła, cytowany artykuł pochodzi z serwisu gazeta.pl, jak to ma się do tezy o jednostronności GW ? Prezes Falubazu który poparł rzecznika klubu jest senatorem PO, to też trochę nie pasuje do koncepcji.

 

Dziwi mnie ten film, ciągle mówią że wszystko nagrywają, ale jakoś (poza ogólną atmosferą, gdzie są zarówno rozmowy z dzieckiem jak i śpiewanie co będzie się działo zawsze i wszędzie z policją) nic tam nie widać. A ja z urazem głowy leżałem tydzień w szpitalu, bez żadnych bandaży i opatrunków, już drugiego dnia swobodnie rozmawiałem przez telefon itp. Normalna procedura. Dalej nie widzę w braku bandaży powodu do zmniejszania odpowiedzialności ludzi którzy zniszczyli X radiowozów i uszkodzili coś (bo raczej nie rozwalili całego budynku) na stacjach benzynowych, rzucali brukiem w innych ludzi. Nie w jakieś mityczne potwory, tylko w ludzi.

 

PS. Poza tym chyba nikt nie polemizuje z tym że kibice skopali policjantkę, doprowadzając do tego że

kobieta ma stłuczoną szczękę i kilka szwów na policzku

cała dyskusja dotyczy tylko tego że ma jedynie takie uszkodzenia, a nie wspomnianą przez prokuratora złamaną szczękę. IMO mało zmienia to w ocenie ich zachowania. Kibice w tym temacie pisali że są czarne owce, itp. ale gdy pytałem jasno czy są nimi np. kibice Śląska którzy atakowali kibiców Lecha to już odpowiedzi nie było, więc spytam jeszcze raz: kibice Falubazu rzucający brukiem w policjantów albo ci konkretnie którzy skopali policjantkę (nie łamiąc jej szczęki) to czarne owce (czyli ludzie którzy popełnili przestępstwo i powinni normalnie się z niego tłumaczyć przed sądem), czy nie?

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi o to. Pisałem, że w tym tramwaju też był jakiś "cwaniak" co sapał, i głównie przez to trzymali nas dość długo. Chodzi mi o tzw. odpowiedzialność zbiorową. Jeden dajmy na to zrobi gnój a reszta wypierdolona z tramwaju traktowana jak bydło. W tym tramwaju na pewno byli też ludzie którzy nie wracali z meczu i oni też zostali wyrzuceni. Dobrze, że każdy nie dostał z pały ot tak prewencyjnie ;)

Spoko, to teraz mi powiedz, czy temu jednemu co robi gnoj ktos zwrocil uwage, poprosil o spokoj, ewentualnie wyprosil z tramwaju?

Owszem. Nie wiem czy czytałeś to co wcześniej pisałem. Uciszaliśmy kolesia i w sumie dzięki temu nas w końcu puścili.

Odnośnik do komentarza

Na stadionie Legii przy kasach pojawiły się ohydne wlepki: kibice Legii stylizowani na członków Ku-Klux-Klanu piją piwko. Za nimi widać powieszonych na drzewach czarnoskórych. Hasło: "White Power". Odrażające, ale nie wolno tego przemilczeć.

 

Na Facebooku odbywa się na ten temat dyskusja. Ludzie zastanawiają się, co zrobić z kibolskimi wlepkami. Zgłosić na policję? Pewnie umorzą, bo sprawców nie wykryją. Jest i taki komentarz: "Byłbym zobowiązany za unikanie takich generalizacji. Kibicuję Legii i jestem wstrząśnięty, gdziekolwiek pojawiają się takie obrazki. Zbiera mnie na mdłości, jak widzę coś podobnego, ale ludzi, którzy produkują takie wlepki, nie da się nazwać kibicami. To przestępcy, którzy patologicznie rozumianą rywalizację między warszawskimi klubami wykorzystują na rzecz głoszenia swojej chorej ideologii. Są dostrzegalni, ale jest ich niewielu - większość kibiców Legii nie ma z taką wizją świata nic wspólnego".

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,10494715,Kibole_jak_Ku_Klux_Klan__na_wlepkach_wieszaja_czarnych.html

 

no tak, Nigdy Więcej powinno zawiesić swoją działalność...

Odnośnik do komentarza

http://a1.sphotos.ak...969432210_n.jpg

 

No tak, to też rasistowska vlepka... Zaraz będzie, że bronię swoich, ale ... nie widzicie tu prowokacji?

Ale nie do końca zrozumiałem - według Ciebie ten żart jest w porządku i OK? Gdyby ultrasi Polonii zrobili coś podobnego, ale w takim guście: grupa ss-manów zamiast KKK (bo "czarne koszule"), a na drzewie wisi Żyd w koszulce Widzewa z jakimś równie dowcipnym hasełkiem u góry, to też byłoby ok? Chyba, że nie wyłapałem kontekstu Twojego posta.
Odnośnik do komentarza

@Feanor - Chodzi mi o to, że "Nigdy więcej" oraz nieprzychylne nam media z góry zakładają pewną tezę i dziwnym trafem w ostatnich dniach widzę artykuły, w których do każdego negatywnego wątku stara się przypiąć kibiców. Poczytaj o akcji policji w Piasecznie, według której kibice... Polonii to gangsterzy, którzy planowali gangsterski odwet na Legionistach. Tak, już widzę gangstera spod Warszawy (przecież Poloniści to rdzenni Warszawiacy), który pomyka w czarnym szaliku po Konwiktorskiej. Identyczna sprawa z vlepkami - były, są i będą. Oczywiście, znajdą się i te rasistowskie (szczególnie w Krakowie czy Łodzi, gdzie te antagonizmy są największe), ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora.

Odnośnik do komentarza

Nie, nie oceniałem czy mnie się ona podoba czy jest zła. Mówię tylko, że Nigdy Więcej szuka tam czegoś, czego nie ma.

Osobiście dla mnie ta vlepka jest przesada i mnie się nie podoba, ale nie ma nic wspólnego z rasizmem w stosunku do czarnoskórych.

 

Nieeee wcaaale. KKK w towarzystwie wiszącego "Murzyna" (nawet jeżeli w tym kontekście znaczy to co innego) nie ma żadnego związku z rasizmem.

Odnośnik do komentarza

Dobrze, ja to wszystko rozumiem. Obecnie jest atmosfera, by wszystko próbować podciągnąć pod bezmózgi chuliganizm. Tylko, że... taka wlepka to jednak jest trochę podłożenie się pod cios. Owszem, może i nie jest celowo rasistowska, ale posługuje się rasistowskim zestawem archetypów. Ta moja propozycja antywidzewskiej naklejki też nie ma teoretycznie rasistowskiego celu: każdy wie, że na drużyny z Łodzi zwyczajowo krzyczy się Żydzi, wszyscy wiedzą że Polonia to czarne koszule, więc posłużmy się zestawem skojarzeń by dokopać przeciwnikowi... tyle że te skojarzenia są ohydne po prostu. I to jest podkładanie się pod cios.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...