Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

lepiej szerzyć "mit o zawsze niewinnych kibolach i złej policji"

 

Kto tu napisał, że zawsze? Wina raz leży po stronie jednych, a raz drugich. Oczywiście, że częściej za uszami mają kibole, ale jeżdżąc na wyjazdy też nie raz, nie dwa miałem styczność z łamiącymi prawo debilami z prewencji. I nie piszę tutaj, że policja to debile, ale tacy też tam są, tak samo jak wśród kibiców. Temat staje się żałosny przez osobników/idiotów(skreślić niepotrzebne wg. własnego uznania) pokroju kaderra. Kiedyś zostałem wyjebany z forum przez Icona za nazwanie Gacka pajacem(trzymasz formę), szkoda że teraz moderatorzy mają w dupie obrażających się użytkowników.

 

Dziwne, że osoby wypowiadające się zawsze po stronie policji w tym temacie to osoby nie mające z nią styczności np. na wyjazdach. Odmienne zdanie mają osoby, które mogą coś na ten temat powiedzieć. No ale tak, pewnie wszyscy tu jesteśmy hools'ami, którzy odpalają pirotechnikę.

Odnośnik do komentarza
Kiedyś zostałem wyjebany z forum przez Icona za nazwanie Gacka pajacem(trzymasz formę)

Po pierwsze od kogoś takiego jak Ty to właściwie komplement, po drugie chodziło raczej o całokształt twórczości.

 

szkoda że teraz moderatorzy mają w dupie obrażających się użytkowników.

A gdzie tu są obrażający innych użytkownicy? Bo ja widziałem jednego. I to stojącego po Twojej stronie.

 

Jeszcze wczoraj na meczu z Bełchatowem gościu przede mną otworzył cytrynówkę i wlał co Coli

To coś dobrego? Godnego szacunku? Chwalebnego?

Codziennie miliony ludzi robią z własnej rzeczy, które są słusznie zakazane. To świadczy nie tylko o niskiej skuteczności organów państwa, ale przede wszystkim o niskim poziomie moralnym tych ludzi.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam frustrację kiboli gdy zderza sie ich utopijne urojenia z rzeczywistoscia normalnych ludzi :)

A mnie śmieszy jak najwięcej mają do powiedzenia Ci, którzy najmniej wiedzą ;) Zresztą nie chce być złośliwy, ale utopijne to są/były raczej Twoje posty z KZS(wiesz o czym mówię) i to one kłóciły się z rzeczywistością normalnych ludzi. Ale przy Gacku* to i tak mały pikuś ;)

Nie ważne. Zmierzam do tego, że to wszystko tak na prawdę to jałowe gadki ;) Prawda jest taka, że już nie długo nie będzie czegoś takiego jak kibicowanie w dzisiejszym wymiarze. No bo patrzcie, władze karają teraz za wszystko począwszy od demolowania, skończywszy na przeklinaniu** i wieszaniu flag na sektorze. Jasne ja jestem za karaniem pojebów, którzy przychodzą na mecz tylko po to, żeby coś rozpierdolić, narobić bydła i pokazać jaki to jeden z drugim nie jest mocarz. Trochę umiaru w pozycjonowaniu win i orzekaniu ewentualnych kar.

Druga kwestia: obraz kibica. Media wolą napisać o paru debilach, bo to ludzie łykną, aniżeli o całej masie pozytywnych akcji i inicjatyw, które też są "dziełem" kibiców. Jestem ciekaw ilu z Was- przeciwnicy - wandali i bandytów, odwiedziło domy dziecka w okresach świątecznych dając radość dzieciakom poszkodowanym przez los. Albo kto z was wysprzątał groby ludzi zasłużonych dla danej społeczności czy regionu? Pytanie retoryczne. Bo zawsze łatwiej jest skrytykować, niż pochwalić(nie jestem specem od socjologii, ale nie ma w tym czegoś takiego jak wybielanie własnej osoby, poprzez deprecjonowanie innych?). Także nie bójcie się, jeszcze lat 10, 15(albo i wcześniej***) i będziecie mogli przyjść na stadion bez rac, bez flag, bez dopingu i będzie pełne szczęście :). Tylko obawiam się, że wtedy wielu z Was stwierdzi, że jednak nie było tak źle...

Post pozornie nie na temat, w gruncie rzeczy raczej tak. Chce tylko podkreślić, że najłatwiej jest wrzucić wszystkich do jednego wora i udawać, że jest fajnie. A nie jest, bo w ten sposób prezentujecie myślenie jeszcze gorsze niż te pojeby z trybun. Wbrew pozorom kibice też samokrytykę posiadają i wiedzą, że nie są bez winy, ale frustrujący jest brak obiektywizmu, czy wręcz prowadzona nagonka.

 

Nie czekam na wasze odpowiedzi(z wyjątkiem jednego Pana, któremu niżej zadałem pytanie), życzę dużo radości na te kończące się już swięta :)

 

*A i Gacek bardzo Cię proszę(bo nie daje mi to jakoś spokoju) skonkretyzuj mi, za co tak na prawdę nie lubisz tych "kiboli"?

Bo na dzień dzisiejszy wygląda mi to na zwykłe kompleksy...

 

 

**

Ośmiu kibiców zatrzymali kieleccy policjanci podczas sobotniego meczu Korony Kielce z Ruchem Chorzów. Policjanci mówią, że mężczyźni zakłócali przebieg meczu wulgarnymi okrzykami.

 

Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 18 do 32 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu kieleckiego. – Mężczyźni zakłócali przebieg imprezy masowej wulgarnymi okrzykami. Wszyscy byli nietrzeźwi – opowiadają policjanci.

Mężczyźni trafili do aresztu. Policjanci informują, że będą sądzeni w przyspieszonym trybie.

 

 

 

***na finał PP zakaz flag, sektorówek i flag na kijach

Odnośnik do komentarza

Mnie najbardziej bawi wybielanie kibiców przez akcje charytatywne. To nie jest ich działka. Jeżeli robią takie rzeczy to ok, ale co z tego? Ktoś słusznie napisał, że Mafia i podobne organizacje we Włoszech też dają dużo kasy na cele charytatywne.

 

W jednym masz na pewno rację. Odpowiedzialność zbiorowa to duży problem przy rozliczaniu kibiców, ale i policji. Tutaj zmiana takiego podejścia by wymagało dużo pracy i cierpliwości szczególnie ze strony kibiców, ale niestety na razie nie widzę nawet chęci by zacząć działać w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza

Mnie najbardziej bawi wybielanie kibiców przez akcje charytatywne. To nie jest ich działka. Jeżeli robią takie rzeczy to ok, ale co z tego? Ktoś słusznie napisał, że Mafia i podobne organizacje we Włoszech też dają dużo kasy na cele charytatywne.

Lepiej nie robić nic. Zajebiste podejście, na prawdę.

Aaa i jak myślisz, że pomoc innym ma służyć temu, żeby się wybielić to k***a nie zazdroszczę zakłamanego podejścia do życia. Powiedz o tym dzieciakom, które dostają prezenty na święta, na pewno się z Tobą zgodzą...

Odnośnik do komentarza

Będzie trochę prywaty, ale nie da się udawać, że pada deszcz, gdy ktoś pluje, zwłaszcza ktoś miary Flei.

*A i Gacek bardzo Cię proszę(bo nie daje mi to jakoś spokoju) skonkretyzuj mi, za co tak na prawdę nie lubisz tych "kiboli"?

Bo na dzień dzisiejszy wygląda mi to na zwykłe kompleksy...

Po pierwsze, czy Ty wiesz, skąd się biorą kompleksy? Z takim kwiatkiem wyskoczył wcześniej Spoxik, to jest całkowicie nieuzasadnione - czy masz kompleks na punkcie każdej rzeczy, za którą nie przepadasz? Odważna teza.

 

Na początek trzeba powiedzieć, że nie wszedłem do tego tematu z przyczyny, którą tu sobie niektórzy wyobrażają, tylko po to, by naprostować kilka głupich stereotypów o funkcjonariuszach Policji.

Po drugie - ja nie znajduje z kibolami z mojego rodzinnego miasta wspólnych pasji - nie mamy na stadionie punktów stycznych, ja interesuję się piłką i meczem, który oglądam, oni wulgaryzmami pod adresem rywali i prowadzeniem dopingu. Nie mamy wspólnych poglądów na wspieranie swojej drużyny, ale gdyby tak było, to nic - trzeba szanować poglądy innych, nawet jak nazywają mnie "*****" czy też "^#@^#%$%&" januszem.

Gorzej, że ja w swoim januszowaniu byłem niegroźny, natomiast ich sposoby na kibicowanie są niezwykle agresywne względem reszty - zawłaszczają przestrzeń, w której się znajdują, tramwaje przed meczem jadące w kierunku Dąbiu należą do podskakujących i wyjących kibiców, po Rynku później strach się poruszać, a na Rondo (punkt przesiadkowy dla Katowic) poruszać. Z autobusami w czasach, gdy sam jeździłem na mecze, było podobnie, tyle że wtedy byłem młodszy, jechałem z kolegami, a nie wychodziłem z zakupów z przestraszoną dziewczyną.

 

Już nie wspominam o moich przygodach prywatnych z kibolami GKSu, bo to były wyjątkowo prymitywne jednostki i choć jest takich mnóstwo, to jednak nie stanowią całości kibiców w moim mieście, tak samo jak przez pryzmat opisywanej przeze mnie gdzie indziej przygody z kibolami Legii nie oceniam wszystkich jej sympatyków.

Nic mnie nie interesuje to, jak się zachowują (z poszanowaniem prawa) na stadionie, bo to ich cyrk i ich małpy, gorzej, jak takie coś ma miejsce nie tyle w okolicach stadionu, ale na wszystkich przystankach linii jadących na stadion.

Ja im się nie wpieprzam na stadion recytując wiersze, więc nie życzę sobie, żeby oni się wpieprzali na tereny poza stadionem wyjąc swoje pieśni, wyrzucając ludzi z tramwajów, niszcząc mienie publiczne i robiąc ogólnie pojęty bałagan.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...