Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Gacek, naczytałeś się jakichś artykułów, wyrobiłeś swoje zdanie na ich podstawie i teraz próbujesz być wiarygodny.

Czarls - drobna rada: dowiedz się czegokolwiek na temat, na który chcesz się wypowiadać.

 

Okej, mój błąd. W takim razie: skąd posiadasz wiedzę na temat relacji kibice-policja?

Odnośnik do komentarza
z Twoich postów wynika, że wina ZAWSZE leży po stronie kibiców, a policja tylko robi co powinna i jest niemal święta

Oczywiście nigdzie nic takiego nie napisałem, żeby się komuś nie pomyliło.

 

Nie piszę, że Policja jest święta. Pisze, że w większości sytuacji podnoszonych przez kibiców jako naruszenie uprawnień Policja zachowuje się odpowiednio do sytuacji, a krzyki oburzenia wynikają z żenującego poziomu wykształcenia wspominanych kibiców - nie wiedzą, co wolno, a co nie, ale krzyczą, że Policja robi to, czego nie wolno.

Na Śląsku widziałem aż nadto takich sytuacji. Podobnie na Litwie, w Bełchatowie przy okazji finału PP i przy paru innych sytuacjach, gdy istniały niezbite dowody popełnienia przestępstwa przez chuliganów z monitoringu/transmisji telewizyjnej, ich "adwokaci" zawsze mówili, że czarne jest białe, jakoś zawsze kibice byli niewinni, a ta zła prewencja litewska, ta cholerna prewencja polska...

 

Pisałem wyżej - nie widziałem sytuacji, o której wspominał jmk, w którego opinii jak zawsze i wszędzie niewinni byli kibice, ale właśnie wspominając resztę takich sytuacji mam mocne podejrzenie, że Policja zachowywała się w porządku, a ktoś nam o czymś tu nie mówi.

Jak pisał tu ktoś powyżej - funkcjonariuszy aż nazbyt łatwo ukarać za przekroczenia uprawnień, więc ich niedozwolone wybryki mają miejsce aż nazbyt często. Wbrew stereotypowi to w większości nie są głupi, niewykształceni ludzie bez przeszkolenia.

Odnośnik do komentarza

Gacek ma kompleksy, ale pozostałych dwóch jestem ciekaw.

 

Acha, wbrew stereotypowi kibole to też w większości nie są głupi i niewykształceni ludzie. Powiem więcej, piszę właśnie pracę na temat piłkarzy GieKSy, a grupą badawczą są kibice i zdecydowana większość próby to ludzie z wyższym wykształceniem, więc mam dowody;) Tak samo zdecydowana większość deklaruje zainteresowanie piłkarzami i piłką nożną, więc Gacek schowaj swoje 'mądrości'. Tobie podobni mają pełną gębę takich tekstów w sieci, a jak przychodzi co do czego, to rura mięknie. Tak jak kiedyś dyskutując z Iconem o meczu bronił się zdaniem kibiców GKS z Żor, których w 100% muszę znać, to jak przyszło co do czego nie chciał powiedzieć o kogo chodzi, bo zresztą prawdopodobnie tacy nie istnieją. Tak samo Tobie kiedyś proponowałem pójście ze mną na mecz, żeby udowodnić Ci, że kibice GKS to nie są rozwścieczeni debile bez szkół, to też oczywiście cisza. Generalnie staram się ignorowanie tego, że na każdym kroku obrażasz wszystkich kibiców GieKSy, ale wszystko ma swoje granice.

Odnośnik do komentarza
Gacek ma kompleksy

Kompleksy? Na punkcie kibiców? Dlaczego niby? :lol:

 

Tak samo Tobie kiedyś proponowałem pójście ze mną na mecz, żeby udowodnić Ci, że kibice GKS to nie są rozwścieczeni debile bez szkół, to też oczywiście cisza

Nieprawda. Jeśli dobrze pamiętam, to odpisałem Ci, że już nie mam na to ochoty.

Chodziłem na Bukową w czasach gimnazjum, już wtedy do mnie nie trafiał klimat Blaszoka. Jakoś mnie nie kręci ten klimat, a co rozsądniejsi fani z mojego środowiska też albo przenieśli się na główną, albo przestali kibicować, bo towarzystwo mówiąc delikatnie nie było odpowiednie.

Żeby nie było - nic mnie jednak nie interesuje to, co ci ludzie robią na stadionie, bo to nie mój problem, nie chodzę na mecze, więc się nie wtrącam.

Nie mówiąc już o tym, co goście ubrani w barwy klubu robią "po godzinach" na ulicach.

 

na każdym kroku obrażasz wszystkich kibiców GieKSy

Miałem styczność z ludźmi z Blaszoka na stadionie, miałem styczność poza stadionem, cieszę się, że jest to już czas przeszły. Nie chcę mieć z nimi nic do czynienia, nie chcę należeć z nimi do jednej społeczności, obrzydzili mi sympatię do klubu, a co jakiś czas obrzydzają mi również zwyczajne rzeczy, jak jazda tramwajem, autobusem, czy przechadzka po rynku.

Nie obrażam ludzi z Blaszoka (odróżnić od ludzi z głównej, którzy są różni i różniści), po prostu wolę trzymać się od nich jak najdalej. Nie mówiąc już o tym, że nie robię tego na każdym kroku. :rotfl:

 

Spodziewałem się, że się odezwiesz, miałem nie pisać nic o GKS, ale jak piszesz takie rzeczy, to po prostu nie da się ich nie naprostować.

Edytowane przez Gacek
Odnośnik do komentarza
Pytanko do trzech panów wyżej? Po co ta szydera?

 

Z idiotów zawsze można się pośmiać, choćby dla poprawy samopoczucia. :)

mam w dupie Twoje gówno warte zdanie :)

tak samo, jak wszystkich którzy są mądrzy za klawiaturą, a nigdy nie byli na meczu :)

jeśli Gacku nie odpowiada Ci klimat stadionowy, to przestań to krytykować. Mi się nie podoba klimat w operze, więc tam nie chodzę i nie uważam za zasadne obrażania widowni tam zasiadającej. Taka jest specyfika piłki nożnej i kibicowania, więc albo się z tym pogódźcie, albo zamilknijcie bo i tak nic nie zmienicie :)

Odnośnik do komentarza
I niby kto jest tym idiotą? SZU, który wrzucił fotkę czy autorzy oprawy widocznej na tej fotce?

 

Chodziło mi o autorów "oprawy", ale w sumie SZU od jakiegoś czasu jest w świetnej formie, więc też się zalicza do "humoropoprawiaczy" ;)

 

mam w dupie Twoje gówno warte zdanie

 

Jest mi strasznie przykro.

 

Żeby nie było offtopa:

 

Byłem na meczu w Hiszpanii (Barcelony) i taki piknikowy klimat jest dla mnie naprawdę świetny - spokój, luz, relaks, piękna piłka i emocje wyłącznie na boisku. Oczywiście rozumiem ludzi, którzy szukają czegoś innego i kręcą ich bardziej klimaty niemieckie czy angielskie. O polskim środowisku kibicowskim mam, na podstawie jego - dość wybiórczej - obserwacji, nie najlepsze zdanie. Oczywiście jest wielu normalnych kibiców i jeszcze większy ich potencjał, który uwolniłby się w momencie wyeliminowania patologii ze stadionów. Pisząc to mam na myśli nie tylko ludzi regularnie chodzących na mecze, ale generalnie całe to środowisko kibicowskie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...