Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2009]


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Co to znaczy że w ustawieniach jest opcja:" Kompresuj zapisane stany gry"? Lepiej ją mieć włączoną czy wyłączoną?

Save zajmuje mniej miejsca jeśli masz tą opcję włączoną. Nic więcej.

 

No nie do końca nic więcej - do skompresowanych plików jest dłuższy dostęp, a więc wczytywanie i zapisywanie trwa dłużej

Odnośnik do komentarza

Hej,

Mam problem z edytorem Fm'a. Mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc.

 

Nie potrafię zmienić wysokości budżetu wynagrodzeń. Budżet transferowy zmienić łatwo, jednak cokolwiek bym nie wpisał w remaining wage budget po przejściu w inne pole i tak zmienia się na szare -1. Próbowałem, więc kombinować z balance i transfer budget (zmniejszając, zwiększając), ale nic nie pomaga. Budżet płac pozostaje bez zmian. Jedyne co uległo zmianie to wynagrodzenie dla mnie - trenera.

 

Czy da się jakoś zrobić by w remaining wage budget było to co wpisałem, a nie -1? Czy jest może jakiś inny sposób zmiany budżetu wynagrodzeń?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Gra się wczytuje, wcześniej wszystko było ok. Kontynuuję, dochodzę do konkretnego momentu (dokładnie 12.05.2020r) i nagle gra się zamyka. Wyskakuje komunikat: Program Football Manager 2009 przestał działać. Nie wiem czym to może być spowodowane, wcześniej było dobrze. Zawsze dzieje się to w tym samym momencie. Czy ktoś wie co mogę zrobić, żeby to naprawić? :(

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Dobra dałem się skusić na wersję 2009, jednak tryb 3 D to jest coś co mnie kompletnie odrzuca, jak dla mnie powinni go wyrzucić. Mecze rozgrywam w 2D, lepszy podgląd na rozstawienie grajków na boisku no i, co również ważne, wyobraźnia pracuje.

Odnośnik do komentarza

Gra się wczytuje, wcześniej wszystko było ok. Kontynuuję, dochodzę do konkretnego momentu (dokładnie 12.05.2020r) i nagle gra się zamyka. Wyskakuje komunikat: Program Football Manager 2009 przestał działać. Nie wiem czym to może być spowodowane, wcześniej było dobrze. Zawsze dzieje się to w tym samym momencie. Czy ktoś wie co mogę zrobić, żeby to naprawić? :(

 

pzdr

 

Spróboj ten okres przejść na urlopie. Jeśli to nie pomoże to prawie napewno uszkodzony jest save.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich

 

Gram w FM 2009 z łatką 3.0 i mam pewien problem. Zabrałem sie za prowadzenie zespołu z 6 ligi angielskiej Redditch United. Pierwszy sezon awans do blue square premier po barażach grając taktyką Gknap 4-4-2. Problemy zaczeły się w blue square premiere gdzie po sprowadzenie nowych lepszych zawodników wzmocnieniu składu tracę w okolicach 80-85 bramek na sezon strzelając przy tym ok 90. Próbowałem wielu taktyk z tych podanych na stronie ale nic nie działa. Co ciekawe po zmianie taktyki pierwsze 2-3 mecze jeszcze w miarę ,potem tylko gorzej. Jeśli chodzi o skład to wygląda następująco:

 

BR- G. SOBIECH

OS- W. ŚWIDEREK

OS -D. TRZEBIŃSKI

OP- M. ROGALSKI

OL- P. ŻUK

PS. A. KONOPELSKY

PS. M. TRZECIAKIEWICZ

PP. M. WANIA

PL. S. MAZIARZ (D. ŻUBEREK)

NS.J. GRONOWSKI

NS. K. HUDEK

 

REZERWOWI

 

T. TAIWO DPS

P.BAJERA NS

I. MARCINKOWSKI OL

M. WINCEL OS

R. KYCKO DPS

G.PIESIO OP/PP

W. CANINBOL

S. SZELIGA

 

Skład jak na V lige angielską bardzo mocny. Porównując swój skład ze składami innych drużyn na podstawie indywidualnych atrybutów piłkarzy wychodzi na to że mam najmocniejszy zespół w lidze w każdej formacji. Jednak żadna taktyka nie działa. Ani ta z wysuniętą linią obrony ( Dostaje bramki po długich podaniach za kołnierz stoperów nawet od bramkarza !) ani z tą cofniętą linią obrony ( Zbyt duże luki między obroną a atakiem. Gram taktyką Power of the goal. Kompletnie straciłem koncepcje. Co z tego że do przerwy prowadze np 4-0 u siebie skoro mecz kończy się wynikiem 4-4... Nawet w meczu ze słabeuszami typu Boston Utd posiadanie piłki jest po stronie rywali, ilość strzałów, celność podań też. Obecnie zajmuje 7 miesce w tabeli ( Prognoza mediów 24)wiec nie jest tak źle jak w sezonie w którym byłem beniaminkiem ( zakończyłem na 15 miejscu)ale mając taki skład powinienem być spokojnie na miejscu barażowym. Wiadomo że nie ma jakiejś uniwersalnej taksy ale może mieliście podobne problemy? Może macie jakąś taktyke godną polecenia w której mógłbym bardzo dobrą drugą linię, szybkich bocznych pomocników, w której to ja dyktowałbym warunki gry??

 

Z góry dzieki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza

Zastosuj taktykę, którą opisałem w odpowiednim dziale ;) Awansowałem grając nią Kidderminster z BSP do Premiership i po jakimś czasie wygrałem LM :) awans miałem praktycznie co roku (mimo że chyba tylko raz bez baraży). dopiero w Championship zatrzymałem się na 2 sezony.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem, wina leży po stronie rozmów motywacyjnych. Źle dobrana i można sobie zepsuć mecz. Musisz uważać więc co i kiedy mówisz do swoich piłkokopaczy. Dodatkowo sądząc po tym co napisałeś, wymieniłeś cały skład, a to tylko kolejny błąd. Dajmy przykład: grasz sobie z kolegami w gałę na osiedlowym podwórku, dochodzi do twojej drużyny nowy koleś. Pierwszy raz na oczy widzisz, ale nic, grasz z nim. Każde Twoje podanie do niego ląduje na aucie, a drugą stronę on nie wie kiedy wykonasz ruch na wolne pole i tym podobne. To się nazywa zgranie. Nie dziw się więc, że twoi zawodnicy nie grają dobrze. Ich umiejętności indywidualne, prawda, że na tą ligę są wysokie, ale piłka nożna to gra drużynowa. Rozwiązania są dwa - wczytać grę zanim dokonałeś tych wzmocnień i ograniczyć je do kilku, na najważniejsze pozycje, lub poczekać aż ta zbieranina zacznie się rozumieć na boisku, ale to może porwać, wybór należy do Ciebie. Powodzenia życzę ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o rozmowy motywacyjne pełna zgoda. Ale co do składu to chcąc z roku na rok piąć się do wyższych lig siłą rzeczy musisz wzmacniać skład. Jeśli dokonasz kosmetycznych zmian twój team albo spadnie bo będzie za słaby na skuteczną walkę z lepszymi drużynami albo w najlepszym razie będzie się w ogonie ligi. Zastanawiam się jak to możliwe by mając jak na 5 lige mocną obronę tracić 85 bramek czyli ponad 2 bramki na mecz. Tak się zastanawiam przecież każda taktyka w końcu przyniesie efekt jeśli wzmocnimy klub odpowiedniej klasy piłkarzami grunt żeby dobrać taktyke pod konkretny zespół i wycisnąć z niego wszystko co najlepsze. Co do taktyki kolegi prowadzącego Kiderminster stosowałem ją wcześniej prowadząc Fisher i nie podołała. Stosując ją przez 3 sezony nic w Coca cola league two nie zdziałałem,ale może teraz zadziała

Odnośnik do komentarza

ja tą taktyką grałem praktycznie od początku gry i nie było z nią żadnych problemów. może po prostu trzeba do niej dobrać odpowiednich ludzi, a jak tego nie chcesz robić to musisz trochę pomyśleć i zdecydować jaka gra będzie pasowała twojemu zespołowi. sam stwórz taktykę, najlepiej znasz swój zespół. jakie są jego słabe, mocne strony...

 

 

co do save'a niestety nic nie dało zainstalowanie od nowa FM09 :( wie ktoś może co mogę zrobić, żeby jeszcze zagrać moim Kidderminster? :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o wzmocnienia. Gram Odrą Wodzisław już hoho... 2027 rok. Bodajże 5 razy z rzędu wygrałem Ligę mistrzów. Jakby porównać składy, to 50% piłkarzy gra u mnie conajmniej 2 sezony zaznaczając, że tylko kilku z nich prezentuje najwyższy poziom. Więc wg mnie, robienie wielkich zakupów co sezon nie jest konieczne. Ja zazwyczaj kupuję kilku utalentowanych juniorów oraz 2 góra 3 piłkarzy będących wzmocnieniem lub uzupełnieniem 1-go składu, a tych słabszych lub bez większego potencjału sprzedaje i stoję na tym jak widać nieźle. Pomyślicie, że się chwale moimi osiągnięciami, ale gram w tego FM tyle, że niemal rozpracowałem tą grę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...