Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2009]


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie jest natomiast odwrotnie. Dzięki nowemu trybowi 3D gra zyskała w moich oczach bardzo duże uznanie :). Gram lechem i już sporo sezonów przeszedłem. Gra wciąga niemiłosiernie! Chyba od czasów CM 01-02 tak dobrze mi się w FM nie grało.

 

Chociaż gdyby nie te błędy to chyba byłby to najlepszy menadżer piłkarski w jaki grałem. A może jest? :)

Odnośnik do komentarza
A może jest?

Moim zdaniem nie jest. To zdecydowanie najgorszy manager z serii FM. Odniesienie sukcesu przychodzi zdecydowanie za łatwo, do tego bardzo irytujące błędy i głupoty jak np. Castillia potraktowana jako klub filialny Realu Madryt. Do tej pory FM starał się odzwierciedlać rzeczywistość, a tutaj pojawiają się zależności wzięte chyba z dupy.

Wzięli by się ludzie z SI raz w garść i zrobili solidną grę, a nie taki syf na odpierdol, byle kasę ściągnąć. Widać, konkurencji im brakuje, że sobie na takie olewanie klientów pozwalają. Ale wszystko do czasu, konkurencja z czasem się pojawi i wtedy to klienci oleją SI...

Odnośnik do komentarza

Tyle opinii co ludzi ;P...

Mnie bardzo podoba się nowy FM. Wszystkie rażące błędy zostały poprawione przez łatki, w rezultacie mam wrażenie, że FM 09 z łatkami jest mniej zabugowany i bardziej relaistyczny niż np. FM 08 z łatkami (nie ma już killer rz. rożnych czy masy bramek z dystansu).

Odnośnik do komentarza
Tyle opinii co ludzi ;P...

Mnie bardzo podoba się nowy FM. Wszystkie rażące błędy zostały poprawione przez łatki, w rezultacie mam wrażenie, że FM 09 z łatkami jest mniej zabugowany i bardziej relaistyczny niż np. FM 08 z łatkami (nie ma już killer rz. rożnych czy masy bramek z dystansu).

 

A jak Ci się podobają transfery w lidze polskiej :>? Bo mnie w każdym sejwie po pół roku z Polski odchodzi ponad 120 zawodników (koło 90 do Czech, koło 30 do Bułgarii), a jakoś nikt z zagranicy nie przychodzi :P To ja już wolę rzuty rożne, albo bramki z dystansu...

Odnośnik do komentarza

Ja gram w PL lidze :) Lechem Poznań i idzie mi nieźle w Uefa doszedłem do 1/8 a w LM może uda mi się wyjść z grupy :). Największy sukces to remis z Barcą! :)

 

Tak twócy niedopracowali zwiększania reputacji lig i np po 3 latach Polska liga mimo moich sukcesów nie wzrasta :(. Dlatego ja używam edytora czasu rzeczywistego i ciut zwiększam reputację co sezon tak w miarę realnie oraz aby nie wyszło na oszustwo :) No ale największych gwiazd nigdy nie zakupię.

Odnośnik do komentarza
Ja gram w PL lidze :) Lechem Poznań i idzie mi nieźle w Uefa doszedłem do 1/8 a w LM może uda mi się wyjść z grupy :). Największy sukces to remis z Barcą! :)

 

Tak twócy niedopracowali zwiększania reputacji lig i np po 3 latach Polska liga mimo moich sukcesów nie wzrasta :(. Dlatego ja używam edytora czasu rzeczywistego i ciut zwiększam reputację co sezon tak w miarę realnie oraz aby nie wyszło na oszustwo :) No ale największych gwiazd nigdy nie zakupię.

Czy ja wiem, czy nie zakupisz? :-k

Też pogrywałem Lechem, w 2011 roku za 2M € udało mi się zakupić Daniela Parejo, prosto z wielkiego Realu Madryt ;). Wcześniej jedynym sukcesem była 1/4 UEFA.

Odnośnik do komentarza
Tyle opinii co ludzi ;P...

Mnie bardzo podoba się nowy FM. Wszystkie rażące błędy zostały poprawione przez łatki, w rezultacie mam wrażenie, że FM 09 z łatkami jest mniej zabugowany i bardziej relaistyczny niż np. FM 08 z łatkami (nie ma już killer rz. rożnych czy masy bramek z dystansu).

 

Także jestem tego samego zdania ;P No ... może gdyby jeszcze piłka nie miała tak wielkiej tendencji do szukania zawodników przeciwnika, gdyby jednak realizm był znacznie większy niż max 10%, gdyby bramkarze jednak chcieli podawać piłkę do najbliższego kolegi a nie bezmyślnie wykopywali piłkę jak najnieceliniej i daaaaleko(przy nakazie gry krótką piłką), i ogólnie gdyby atrybuty do czegoś służyły, a tak mamy gościa który wedle atrybutów powinien potykać się o własne nogi a drybluje i panuje nad piłką niczym gwiazdor... Ale tak to gra jest "zajebiaszcza"... ;P

Odnośnik do komentarza

Grr i jak tu cieszyć się tą grą... gram mecz pucharu ligi, wchodzę do ekranu wyboru składu i http://img214.imageshack.us/img214/2636/fmscrpg5.jpg . Denerwuje się bo nie mam bramkarza ani obrońcy środkowego. Ide do zespołu U21. Patrze: wszyscy młodzi i zdolni grają w swoich reprezentacjach. Bramkarza nie mam. Więc biorę jakiegoś 16-latka, który ma 3 atrybuty w których jest liczba dwucyfrowa. Obrońca ten sam wiek, troche lepsze atrybuty. Łączna wartość tych dwóch piłkarzy - 2tysiące euro. A więc ide na mecz. Ławka rezerwpwych składa sie z 3 zawodników: Całkiem niezły OPŚ i dwóch lewych obroncow z czego jeden emeryt.

 

Druga minuta meczu: wybrany w trybie awaryjnym środkowy obrońca goni piłkę przez pół boiska, ponieważ źle wyliczył gdize ona wyląduje. Dobiegł do piłki i podał ją do bramkarza, który również został zaszkoczony powołaniem do pierwszego zespołu, piłka widocznie leciała do niego za szybko, ze odbiła mu sie od nogi na 3metry. Doskoczył do niej zawodnik polonii i 0:1.

 

20. minuta meczu: Moj napastnik łapie kontuzję. Zostawiam jednego napatnika i za niego wrzucam OPŚ. Zostają mi dwie osoby na ławce

 

70minuta meczu: prawy obronca i pomocnik nie mają siły juz grać. Wypadałoby zmienić ale nie ma na kogo. Teoretycznie mogłbym wrzucić emeryta na prawą stronę, który grał dwa lata temu na tej pozycji przez jeden mecz. Ale boje sie o jego serce i zostawiam ledwo chodzącego zawodnika do konca meczu.

 

Po cudem zremisowanym meczu kibice Legii i tak są zadowoleni:) Parę tygodni temu ich drużyna pokonała Barce na wyjeżdzie a teraz chyba zrozumieli, ze dokonałem jeszcze trudniejszej rzeczy.

 

Taka ma historia:) Nie gram już dzisiaj bo sie zdenerowałem...

Odnośnik do komentarza

O przepraszam, Vanden Borre był w siódmym niebie, ze do mojego zespołu przechodzi. Viana też. 2 razy uefę wygrałem i nie było problemu z nimi:) Pomoglem tlyko Veloso przejść do mojego klubu, bo Sporting jest tylko trochę słabszy od mojego zespołu i nie był pewien

Odnośnik do komentarza

No już to widzę jak zawodnik przechodząc z Serie A do Polski jest w siódmym niebie, tak samo z Vianą, wątpię żeby bodajże z Hiszpanii chciał na takie zadupie przechodzić.

Akurat reputacja klubu to nie wszystko przy transferach, musiałeś zmienić reputację ligi lub kraju, bez tego praktycznie nie możliwe byłoby ich sprowadzenie.

No ale każdy gra jak lubi.

Odnośnik do komentarza

Mam mały problem z pozwolenienm na pracę, a mianowicie, gram klubem z Anglii i sciągnąłem zawodnika, który podpisał kontrakt, jest u mnie w skladzie, ale nie ma pozwolenia na pracę ;/ pobiera ogromną (jak na ten klub) płacę, ma pretensje że nie gra w pierwszym składzie, ale grać nie może, bo nie ma tego pozwolenia... I tutaj pojawia się pytanie. Kiedy dostanie to pozwolenie?

Odnośnik do komentarza
Musi najpierw zadomowić się w swojej reprezentacji albo uzyskać obywatelstwo UE. Na pierwsze nie masz wpływu, możesz wypożyczyć go na przykład do Belgii lub Polski, gdzie dostanie obywatelstwo po 3 sezonach. Najlepiej znajdź sobie tam klub filialny.

 

 

Jak to zrobić? Chodzi o to, że gdy kupuje piłkarza transfer jest automatycznie anulowany, jeżeli nie dostanie pozwolenia na pracę. Można zrobić tak, żeby wziąć go mimo wszystko i gdzieś wypożyczyć?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...