Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2009]


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek ten stanowi połączenie dawnych STOP! i "gadki-szmatki" => możecie tu pisać na tematy wszelakie związane z najnowszym FMem, a w szczególności zadawać pytania jak w dawnym STOP!ie (po uprzednim przeczytaniu tematu "Najczęściej zadawane pytania o FM 2009"). Tutaj możecie dyskutować o wszystkim, co wiąże się z grą w FM 2009, nie łamie regulaminu i nie powiela już istniejących wątków takich jak te poświęcone dodatkom, błędom, przyszłości FM, etc.

 

Wartościowe porady i rozwiązania nowych problemów będą na bieżąco przenoszone do "Najczęściej zadawanych pytań...".

 

Przypomnienie => ustawiczne powtarzanie pytania nie przyspiesza uzyskania na nie odpowiedzi. CMF to nie Onet i takie zachowanie może skutkować upomnieniami.

 

Śmiecenie w tym temacie (podziękowania, proszenie o linki itp) nie jest mile widziane i będzie odpowiednio traktowane.

Odnośnik do komentarza

Pytałem Odnośnie treningów

 

otrzymana odpowiedz

 

"Terminarz > wybierasz rodzaj rozgrywki > wybierasz rywala lub rywali > wybierasz termin > proponujesz odpowiednią kwotę sałaty za rozegranie sparingu > zatwierdzasz.

Wsio "

 

 

Kurde Terminarz to kalendarz ? bo nie mogę tam nic wybrać , ok moge tryb widoku w prawym górnym rogu :/ mogłbyś przybliżyć mi to Eddie69 ??

i jeszcze pytanko gdzie znajde przykładowe treningi ? zeby moc pobrac i ich uzywac ? z jakich wy korzystac np ?

Odnośnik do komentarza

Terminarz to terminarz, a kalendarz to kalendarz.

Terminarz znajdziesz w menu zespołu. Powinien być tam jeszcze trening i piłkarze.

 

Treningi musisz sobie pobrać z sieci lub stworzyć własny (większość graczy tworzy własne reżimy).

W dodatkach z pewnością znajdziesz jakieś.

Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanie. Jaka jest zależność pomiędzy budżetem klubu, a budżetem transferowym?

Bo ustawiłem w Man City budżet 500 mln, a budżet transferowy na 85 mln, a w grze budżet klubu wynosił 30 mln Ł. Jak ustawiać, żeby i budżet klubu był wysoki i kasa na transfery tez się zgadzała?

Odnośnik do komentarza
Zapytam ponownie, bo tam przez ~5 stron nikt mi nie udzielił odpowiedzi, bo pewno połowa ludzi nie zauważyła pytania :P.

Czy jeżeli utalentowane młodziana będę czasem dopuszczał do gry w pierwszym zespole, przyspieszy to jego rozwój ? I jeżeli tak, to czy znacząco ?

 

Mysle ze przyspieszy, a takze zapewni staly rozwoj. Jezeli bedzie ciagle siedzial na lawce albo gral w rezerwach to zatrzyma sie w rozwoju i zmarnuje swoj talent. Radze takich zawodnikow wpuszczac na mecze z latwiejszymi rywalami, badz na koncowe 20-30min, a przy dobrym treningu, klasowych trenerach i swietnej bazie treningowej wykorzysta w pelni swoj potencjal.

Odnośnik do komentarza

Miał ktoś problem z działaniem myszki? Tzn, że zamiast jednego kliknięcia jest pierwsze co powoduje tak jakby 'zaznaczenie' przycisku a drugie dopiero to potwierdza? Uciążliwe strasznie no i nie można zmian zrobić podczas meczu bo zamiast przeciągania numerka on się poprostu robi 'wklęsły' i dupa blada.

Pewnie masz zestaw klawiatura i myszka Ultra flat wireless firmy labtec chytry.gif

Jeśli tak to problem tkwi w tej myszce.

 

Próbowałem na starej myszce PS/2 i jest to samo. Aby pograć muszę wywalić folder Cache i restartować kompa. Po jakimś czasie podczas gry problem znów się pojawia.

Odnośnik do komentarza

Panowie słyszałem, że są problemy ze wzrostem reputacji między innymi polskich drużyn? Gram lechem i idzie nieźle i awansowałem na 82 lokate wsrod najlepszych klubów.

 

ALe jest problem myślałem, że po 3 sezonach będę miał większą reputacją i co za tym idzie mógł kupować większe gwiazdy z najlepszych lig.

 

Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Zapytam ponownie, bo tam przez ~5 stron nikt mi nie udzielił odpowiedzi, bo pewno połowa ludzi nie zauważyła pytania :P.

Czy jeżeli utalentowane młodziana będę czasem dopuszczał do gry w pierwszym zespole, przyspieszy to jego rozwój ? I jeżeli tak, to czy znacząco ?

 

Mysle ze przyspieszy, a takze zapewni staly rozwoj. Jezeli bedzie ciagle siedzial na lawce albo gral w rezerwach to zatrzyma sie w rozwoju i zmarnuje swoj talent. Radze takich zawodnikow wpuszczac na mecze z latwiejszymi rywalami, badz na koncowe 20-30min, a przy dobrym treningu, klasowych trenerach i swietnej bazie treningowej wykorzysta w pelni swoj potencjal.

 

Jeśli rezerwy mają swoją ligę to lepiej trzymać go w rezerwach, o ile będzie tam grał. Każdy mecz, niekoniecznie o stawkę, wpływa na rozwój atrybutów. Wprowadzaj go stopniowo do składu, nie zawsze tylko atrybuty grają ;)

Odnośnik do komentarza

Bartus chciałem cię poinformować, że CA określa umiejętności ogólne nie do końca zależne od atrybutów. Piłkarz o wysokim CA jest jakby bardziej wytrenowany we wszystkich elementach piłkarskiego rzemiosła (są wszechstronniejsi) niż jakiś amator. Myślisz, że po co Gargule CA na poziomie 132 skoro atrybuty ma słabsze niż Malinowski? A jakby jakiemuś słabiakowi z amatorskiej ligi gra wygenerowała podania, technikę czy drybling o wartości 20 to myślisz, że normalne byłoby gdyby był w tym tak dobry jak Messi czy nawet lepszy?

Odnośnik do komentarza

Jestem researcherem i wiem co to jest CA. Jest ono do końca zależne od atrybutów, ale Ty nie widzisz tego bez specjalnego edytora od SI. Tam widać to dokładnie.

A jeśli ten piłkarz miałby kluczowe dla swojej pozycji atrybuty, ale niskie CA, to czemu miałby nie być lepszy? Dajmy na to, że masz napastnika z wykańczaniem akcji i opanowaniem na poziomie 17. Jednak reszta atrybutów jest słaba. I dlaczego miałby być słabszy od innego napastnika ze słabszymi atrybutami kluczowymi, a wysokimi np. podaniem, techniką, dryblingiem?

Odnośnik do komentarza

Witam :)

Panowie gram 1 sezon moim ulubionym klubem Ac Milan :)

 

Stosuję trening Tug 2009 :) I mam pytanko po jakim czasie atrybuty takim graczom jak Pato, Cardacio czy innym młodym zaczną widocznie wzrastać?

Jestem w połowie sezonu właśnie zaczynam rundę rewanżową w lidze :)

 

Czy na rozwój młodych graczy muszę czekać 2-3 może więcej sezonów ? Chciałbym wspomnieć że Pato gra u mnie w każdym meczu ligowym i ma na koncie 10 bramek :)

 

Z góry dziękuję za jakieś mądre opinie :)

Edytowane przez Eddie69
Nie wiesz, że na tym forum nie używamy tagu color i nie wytłuszczamy całych postów?
Odnośnik do komentarza

Powiedzcie mi jak to jest z Realem Madryt i Castillą. Wychodzi, że są to oba oddzielne kluby, bo Castilla interesuje się graczami, także składa ofery jako CASTILLA. A grając Realem nie ma przy graczu Castilli opcji 'przenieś do', Mógłby mi to ktoś wytłumaczyć jak to z tym jest ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...