Skocz do zawartości

Wielka rodzina


wenger

Wyniki są wiążące.  

88 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to faktycznie śmiesznie wygląda, jak u siebie klepiecie każdego, a na wyjeździe dostajecie z każdym :keke:

Może to zbieg okoliczności? A może nie radzimy sobie na dłuższych i szerszych o 10 metrów boiskach?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Prezes.

- Brawo, panie trenerze, brawo! Wygraliśmy z pierwszoligowcami! Wynik pójdzie w świat, będziemy sławni!

- Przypomnę szanownemu prezesowi, że gramy w 4 lidze, a Hammarby TFF, to nie jest Hammarby IF. To znaczy jest, ale tylko drużyną rezerwową tegoż klubu.

- To my nie gramy w 1 lidze?

- Ani my, ani Fenomen nie gramy w pierwszej lidze, może pan chociaż to zapamiętać? I nie gramy w hokeja, więc nasza kadra powinna być liczniejsza. A jak ma być liczniejsza, skoro nie pozwolicie mi zatrudnić scouta? 15-latkowie też nie chcą podpisywać kontraktów, mają w dupie Varmbols i szukają sobie nowych klubów. A mnie to wcale nie dziwi, skoro widzą prezesa, który na boisko treningowe przywozi bramki do hokeja na lodzie. Dobrze, że nie do rugby…

 

Zwycięstwo nad liderem odbiło się szerokim echem w naszym miasteczku. Młodzież ochoczo oddała się nocnym uciechom, które zakończone zostały chóralnymi śpiewami o 5 nad ranem i triumfalnym przemarszem ulicami miasta, znaczonym wykwintnymi haftami przy każdej napotkanej, ulicznej latarni.

Na drugi dzień przybiegł do mnie z ogromnymi pretensjami jeden z rodziców:

- Panie, co wy tutaj, dzieciom alkohol na stadionie dajecie?

- Skądże znowu, tylko odżywki.

- To dlaczego syn mi całą butlę domowego wina z piwnicy wykradł?

- A tego to nie wiem, może probówka na lekcje fizyki była mu potrzebna?

 

......

 

KB Karlskoga, 7 miejsce.

U siebie, czyli można powalczyć o wygraną.

Ale każda seria się kiedyś kończy.

 

4 liga – 9 kolejka

Varmbols[4] – KB Karlskoga[7] 1:1 (1:1)

21’ – Karlsson 0:1 samob.

45’ – Borjesson 1:1

 

Widzów: 285

Notes: Sprawiedliwy remis, tyle można powiedzieć o tym meczu.

Odnośnik do komentarza
Prezes młodogeniuszuje ;] ale jak się okazuje, da się grać? da się :]

Gramy, gramy... tylko nie wiadomo jak długo. Zaraz zaczną się zawieszenia za kartki.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

I nadszedł dzień, który zadowolił nawet naszego wybrednego prezesa. Ten znawca lekkoatletyki i pasjonat hokeja na lodzie piał mi do słuchawki przez dobre półgodziny:

- Co za mecz, jaka dramaturgia, wprawdzie przegraliśmy, ale po walce!

- Punktów nam przez to nie przybędzie.

- Było za to dużo goli! Szkoda, że tutaj nie ma trzeciej tercji, dalibyśmy im radę!

- Taaa… gdybym całą jedenastkę wymienił, jak w hokeja?

 

Mecz z Nykoping pokazał, że moi młodzi zawodnicy wykazują oznaki pierwszego przemęczenia. Przeciwnicy z łatwością ogrywali defensorów, a bramkarz Martensson opuścił plac gry jeszcze przed przerwą. Przy stanie 3:0 dla gospodarzy nie wierzyłem już w nic, a tymczasem sportowa złość wyzwolona przez Borjessona i świetny debiut Gunillassona o mały włos nie doprowadziły nas do remisu. Końcówka należała do mojego zespołu, ale nie mieliśmy już sił na precyzyjne uderzenie.

 

4 liga – 10 kolejka

Nykoping[3] – Varmbols[4] 4:3 (3:1)

9’ – Holmstrom 1:0

19’ - Funes 2:0

36’ – Pettersson 3:0

39’ – Borjesson 3:1

56’ – Gustafsson 3:2

65’ – Funes 4:2

73’ – Gunillasson 4:3

 

Widzów: 483

Notes: Gunillassona wzięliśmy na mecz prosto z jego szesnastych urodzin…

Odnośnik do komentarza

Mówisz, jakbyś nie znał współczesnej młodzieży :impreza:

--------------------------------------------------------

 

Pierwszą rundę kończyliśmy meczem wyjazdowym z IFK Eskilstuna. Nie mogłem skorzystać z Karlssona, pauzującego za żółte kartki, więc środek obrony musiał być przemeblowany. Poza tym kibice coraz głośniej domagali się posadzenia na ławce trójki pozostałych obrońców, ale ja bezradnie rozkładałem ręce i wysyłałem ich z petycją do prezesa. Nie miałem przecież zmienników, martwiłem się, czy wszystkie mecze dogramy w jedenastoosobowym składzie.

 

Mecz z trzecią drużyną w tabeli zapowiadał się na prawdziwą rzeź. Gospodarze z łatwością mijali każdego napotkanego obrońcę i aż dziw bierze, że w pierwszej połowie strzelili tylko cztery gole.

Podczas przerwy wszedłem do szatni z rękami w kieszeniach i długą chwilę spacerowałem tam i z powrotem, pogwizdując pod nosem jakiś oklepany przebój. Zawodnicy pomyśleli zapewne, że zwariowałem. Po chwili nastała całkowita cisza, ja usiadłem na stole i wymachując durnowato nogami zacząłem mówić:

- Nie mogę doczekać się drugiej połowy, cieszę się na samą myśl o wznowieniu gry! Jestem bardzo ciekaw, co będzie dalej! Mam w pamięci finał Ligi Mistrzów Milan – Liverpool, kiedy angielska drużyna nie przejęła się wynikiem 0:3 i po beznadziejnej pierwszej połowie, wzięła się ostro do roboty… Tutaj jest 0:4, naprawdę jestem bardzo ciekaw, co się dalej stanie!

 

W chłopców wstąpiły nowe siły, które nakazywały iść tylko do przodu - nie było odwrotów, nie było hamowania. Kiedy Gunillasson strzelał bramkę na 4:3, zacząłem wierzyć w cud, byliśmy naprawdę blisko. Jednak obrona popisywała się rzadko spotykaną nieporadnością, a sześć straconych bramek obciąża tylko i wyłącznie jej konto.

 

4 liga – 11 kolejka

IFK Eskilstuna[3] – Varmbols[6] 6:4 (4:0)

12’ – Larsson 1:0

24’ – Uusihannu 2:0

37’ – Liden 3:0

32’ – Larsson 4:0

48’ – Borjesson 4:1

60’ – Borjesson 4:2

62’ – Gunillasson 4:3

83’ – Larsson 5:3

86’ – Borjesson 5:4

90’ – Uusihannu 6:4

 

Widzów: 483

Notes: Takiego wyniku jeszcze nie miałem! Mylą się ci, którzy myślą, że po pierwszej rundzie będzie jakaś przerwa. Niestety, gramy od razu drugą rundę, a mnie przybywa zawieszonych i kontuzjowanych. Zapowiada się gorące lato!

Odnośnik do komentarza

Tabela na półmetku rozgrywek

 

| Poz| Zespół			  | M	| Z	| R	| P	| ZdG  | StG  | R.B.| Pkt   | 
| 1. | Hammarby TFF	   a| 11   | 8	| 1	| 2	| 27   | 12   | +15 | 25	| 
| 2. | Nyköping			| 11   | 6	| 2	| 3	| 27   | 16  | +11  | 20	| 
| 3. | IFK Eskilstuna	  | 11   | 6	| 2	| 3	| 24   | 22   | +2  | 20	| 
| 4. | KB Karlskoga		| 11   | 4	| 4	| 3	| 18   | 18   | 0   | 16	| 
| 5. | Arameiska-Syrianska | 11   | 5	| 0	| 6	| 19   | 20   | -1  | 15	| 
| 6. | Rynninge			| 11   | 4	| 2	| 5	| 14   | 22   | -8  | 14	| 
| 7. | Enskede			 | 11   | 4	| 2	| 5	| 21   | 31   | -10 | 14	| 
| 8. | Tyresö			  | 11   | 4	| 1	| 6	| 24   | 19   | +5  | 13	| 
| 9. | Värmbol			 | 11   | 4	| 1	| 6	| 24   | 25   | -1  | 13	| 
| 10.| Eskilstuna City   br| 11   | 4	| 1	| 6	| 20   | 25   | -5  | 13	| 
| 11.| Akropolis		  s| 11   | 2	| 6	| 3	| 25   | 27   | -2  | 12	| 
| 12.| Sparvägen		  s| 11   | 3	| 2	| 6	| 23   | 29   | -6  | 11	|

 

Wnioski pozytywne:

Mamy Borjessona i dwóch kolejnych, bardzo młodych napastników, którzy strzelają mnóstwo goli w drużynie U-18. Wiele asyst zalicza prawoskrzydłowy Pontus Lund, skutecznością imponuje pomocnik Gustafsson. Oni stanowią fundament pod przyszłą budowę drużyny. Nasza siła ofensywna na ten poziom rozgrywek jest wystarczająca.

 

Wnioski negatywne:

Słabi bramkarze i katastrofalna obrona mogą przegrać nam każdy mecz i w konsekwencji spuścić z ligi. Czarny scenariusz mam już przed oczami, mam nadzieję, że się nie sprawdzi.

 

Przypuszczalne scenariusze.

 

Optymistyczny:

Będziemy strzelać więcej bramek, niż tracić i uratujemy się przed spadkiem. Wygramy wszystkie mecze na naszym małym boisku i to w zupełności wystarczy. Po Borjessona zgłosi się IFK Goeteborg, wyłoży za niego okrągły milion, a to zapełni świeżą gotówką nasz zadłużony skarbiec. Wtedy zatrudnimy scouta, dobrych trenerów, solidnych piłkarzy i będziemy budować drużynę na miarę trzeciej ligi.

 

Pesymistyczny:

Borjesson złapie kontuzję i zabraknie nam jednego punktu do bezpiecznego miejsca. W konsekwencji zagramy baraże o utrzymanie, w których zostanie mi garstka zmęczonych całym sezonem piłkarzy i pożegnamy się z 4 ligą.

 

IMO ten Borjesson to prawdziwy kozak i szacuje, ze jak mina go kontuje ze ~20 bramek w sezonie powinien pyknąć :]

Feno > Ja myślę, że 20 to minimum

Na półmetku ma 14 strzelonych bramek :]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...