Skocz do zawartości

Przytułek hipochondryka


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

To ja mam pytanie do kolegow po fachu - alergikow: jakie uzywacie krople do oczu? Jesli juz pisaliscie to nie doczytalem... Ja uzywam betadrinu, choc ostatnio slyszalem, ze moze w przyszlosci powodowac jaskre (nie wiem jak to traktowac, w sumie wszystko moze powodowac wszystko).

Bez recepty dostępny był kiedyś lek o nazwie Cromohexal (kromoglikan sodowy). Spróbuj.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Mi ostatnio zaczęła schodzić skóra z opuszków palców u rąk. Na dodatek są pomarszczone tak jakbym trzymał ręce przez długi czas w wodzie. To jakiś niedobór witamin czy czegoś? Miałem już kiedyś tak w jakieś wakacje, więc zdaje mi się, że to nie żadna choroba skóry. :>

Raczej alergiczne, kontaktowe zapalenie skóry :) Nie dotykałeś jakichś chemikaliów ? Np. nowe kosmetyki, olejki do opalania, mydła, szampony etc. ? :>

Odnośnik do komentarza

Dix_ ja bym prosil o informacje na temat przewleklej bialaczki szpikowej. Jak przebiega leczenie, jak dlugo moze trwac, jaki % wyleczalnosci - pani doktor powiedziala, ze 100% - jak z tym jest? Czy przeszczep szpiku tutaj jest konieczny i jak zwieksza szanse?

 

W necie znalazlem glownie jakies stare artykuly a wiem, ze to sie zmienia dosyc szybko.

Odnośnik do komentarza
Dix_ ja bym prosil o informacje na temat przewleklej bialaczki szpikowej. Jak przebiega leczenie, jak dlugo moze trwac, jaki % wyleczalnosci - pani doktor powiedziala, ze 100% - jak z tym jest? Czy przeszczep szpiku tutaj jest konieczny i jak zwieksza szanse?

 

W necie znalazlem glownie jakies stare artykuly a wiem, ze to sie zmienia dosyc szybko.

A w jakim wieku jest osoba, która choruje ?

Odnośnik do komentarza
Moj brat - 27 lat :( Moze jutro lub wtorek uda sie dostac na hematologie to bedziemy wiecej wiedziec.

Skoro tak, to jednak odsyłam do hematologa, który się bratem zajmuje. To zbyt poważna sprawa, aby pisać o tym na Forum. Trzymam kciuki za braciszka :_exclaim:

Odnośnik do komentarza

a ja znowu zapalenie spojowek:/ juz poraz kolejny:/ wszystko pewno przez to ze nosze soczewki kontaktowe:/ tylko ze nie mam normalnych okolarow tak ze w soczewkach chodze caly czas. teraz sie zastanawiam jak to wyleczyc:/ bo jak kupie nowe soczewki to zakazenie moze na nie przejsc, ale z drugiej strony okulistka powiedziala ze jedna z tych ktore mam teraz jest ogolnie w nienajgorszym stanie i od razu jej nie musze wyrzucac tylko za pare dni jak to oko juz podlecze. Troche oko boli, ale najgorszy jest ... swiatlowstret;p i to jeszcze nie na swiatlo sztuczne, ale kraktycznie tylko na sloneczne:/ dzis praktycznie po polu chodzilem z zamknietymi oczami:/ mam nadzieje ze jutro bedzie lepiej, bo pasuje autem jutro pojezdzic.

Odnośnik do komentarza

A ja wczoraj popilem i rano sie obudzilem bol glowy mysle kac. Ale i potworny bol gardla. No i to gardlo zostalo nadal. I to taki mocny ostry bol. Nie ma zadnego kaszlu czy co. Nalotow na migdalach jeszcze nie stwierdzono, jedynie wydzielina na tylnej scianie czasem cienka struzka splywa, goraczki raczej nie (a na pewno nie jakiejs wysokiej). Buuu. Oby przeszlo za pare dni. Poki co zaaplikowalem sobie poczworna dawke Rutinacei, plucze gardlo woda utleniona (tak mi chirurg kiedys polecil) i sse Neo Angin. Nie chce lezc po antybiotyk.

Odnośnik do komentarza
Nie chce lezc po antybiotyk.

A po co CI antybiotyk :>

Popijaj wapno musujące, ssij Neo lub Septolete, weź Panadol i jaką Flegaminą popij. Dużo chlej (ciepłe napoje, nie wódeczkę) i powinno być OK. A jak nie to dopiero do lekarza po diagnozę i ewentualnie antybiotyk.

Odnośnik do komentarza

A ja mam problem z lewym barkiem.

 

Jakoś dwa tygodnie temu robiłem na siłowni ćwiczenia właśnie na barki (wyciskanie sztangi za głową do góry w pozycji siedzącej) i od tamtego czasu coś mi strzela w lewym barku przy samym ruchu. Powoli mnie to denerwuje, gdyż np jak uderzam sierpa, to mi 'psztyko' i ręka traci na prędkości. Idzie to jakoś samemu nastawić, czy muszę iść do lekarza?

Odnośnik do komentarza
Nie chce lezc po antybiotyk.

A po co CI antybiotyk :>

Popijaj wapno musujące, ssij Neo lub Septolete, weź Panadol i jaką Flegaminą popij. Dużo chlej (ciepłe napoje, nie wódeczkę) i powinno być OK. A jak nie to dopiero do lekarza po diagnozę i ewentualnie antybiotyk.

 

No sse, biore Codipar (bo to bylo w domu), pije herbate miodowo-zenszeniowo-cytrynowa, plucze gardlo dalej i juz przestalo troche bolec ale za to zaczalem kaszlec i mi z nosa leci ;)

Odnośnik do komentarza

Trzy tygodnie temu skręciłem staw skokowy. To drugie skręcenie w ciągu roku. Podejrzewam, że poszły mi także kości śródstopia. Prawdopodobnie mam odprysk kości w tkance miękkiej. Muszę zrobić dodatkowe zdjęcie. Prywatnie oczywiście, bo nikt nie chce dać mi skierowania. Pewnie pójdę do szpitala w Bogucicach, bo mają nowy rentgen.

 

Tak, czy siak muszę oszczędzać nogę, bo skończę na stole operacyjnym. Dlatego moje pytania o usztywnienia stawu skokowego i stopy. Ojciec kupił mi jakąś opaskę na staw w aptece za 10zł. Nawet dość usztywnia, ale uciska mnie w stopę (konkretnie w kości). Znacie może jakieś wkładki, czy inne rozwiązania usztywniające stopę? Przydałoby się coś takiego jak miał Beckham na mundialu :)

Odnośnik do komentarza
Trzy tygodnie temu skręciłem staw skokowy. To drugie skręcenie w ciągu roku. Podejrzewam, że poszły mi także kości śródstopia. Prawdopodobnie mam odprysk kości w tkance miękkiej.

No bez jajek. Czyżbyś miał 80 lat i zaawansowaną osteoporozę ? Skąd pomysł o złamaniu kości ? :doh!:

Odnośnik do komentarza

Dobra pytanie z gatunku śmiesznych.

 

Z reguły ziewam bardzo mocno, na całą rozwartość jamy ustnej ;), od pewnego czasu bardzo boli mnie prawa strona żuchwy (?), idąc w stronę ucha, kilka dni temu nie mogłem nawet gryźć pokarmu, bo tak bolało, a przy zaciśnięciu zębów bolało jakby ucho środkowe.

 

Teraz jak ziewam to czuję, jakby jakaś kość mi się "kruszyła", albo inaczej mówiąć prostowała. Słychać charakterystyczny zgrzyt, trzask. Czy jest to powód do niepokoju? Do jakiego lekarza mam się udać?

 

 

Wiem, że dziwny przypadek, ale co tam, może mi Dix pomoże? :)

Odnośnik do komentarza
No i bylem u lekarza. Angina sie zaczyna. Antybiotyk dostalem (Fromilid). Pytanie do Dixa: Czy to prawda ze w czasie anginy zaleca sie godzinny spacer na swiezym powietrzu codziennie? (tak wikipedia mowi :P)

Pierwsze słyszę. A czy owa wikipedia mówi coś o celu takiego spaceru ? :) Co do antybiotyku to dostałeś z przysłowiowej "grubej rury". Ja z reguły zaczynam od cefadroksylu, zalecanego zresztą jako lek pierwszego rzutu. Fromilid masz zwykły czy Uno ?

 

Dobra pytanie z gatunku śmiesznych.Z reguły ziewam bardzo mocno, na całą rozwartość jamy ustnej ;), od pewnego czasu bardzo boli mnie prawa strona żuchwy (?), idąc w stronę ucha, kilka dni temu nie mogłem nawet gryźć pokarmu, bo tak bolało, a przy zaciśnięciu zębów bolało jakby ucho środkowe.Teraz jak ziewam to czuję, jakby jakaś kość mi się "kruszyła", albo inaczej mówiąć prostowała. Słychać charakterystyczny zgrzyt, trzask. Czy jest to powód do niepokoju? Do jakiego lekarza mam się udać?Wiem, że dziwny przypadek, ale co tam, może mi Dix pomoże? :)

Trudno mi coś powiedzieć nie widząc Cię. Może to być zapalenie stawu skroniowo-żuchwowego (boli przy poruszaniu czy tylko trzeszczy?) a może i początek zapalenia nerwu V lub VII (nie życzę). Nie jeździłeś ostatnio jakimiś środkami transportu z paszczą za oknem tzn. w przeciągu? :-k

Odnośnik do komentarza
Dobra pytanie z gatunku śmiesznych.Z reguły ziewam bardzo mocno, na całą rozwartość jamy ustnej ;) , od pewnego czasu bardzo boli mnie prawa strona żuchwy (?), idąc w stronę ucha, kilka dni temu nie mogłem nawet gryźć pokarmu, bo tak bolało, a przy zaciśnięciu zębów bolało jakby ucho środkowe.Teraz jak ziewam to czuję, jakby jakaś kość mi się "kruszyła", albo inaczej mówiąć prostowała. Słychać charakterystyczny zgrzyt, trzask. Czy jest to powód do niepokoju? Do jakiego lekarza mam się udać?Wiem, że dziwny przypadek, ale co tam, może mi Dix pomoże? :)

 

Trudno mi coś powiedzieć nie widząc Cię. Może to być zapalenie stawu skroniowo-żuchwowego (boli przy poruszaniu czy tylko trzeszczy?) a może i początek zapalenia nerwu V lub VII (nie życzę). Nie jeździłeś ostatnio jakimiś środkami transportu z paszczą za oknem tzn. w przeciągu? :-k

 

Nie, jakoś nie miałem takiej przyjemnoiśći, zwykle w pociągach to siedzę i piję... ;)

 

Trzeszczy czasami przy ziewaniu na maxa, bolało przez 2-3 dni jakieś 3 dni temu przestało. Na razie odpukać jest okej ;)

Odnośnik do komentarza
No i bylem u lekarza. Angina sie zaczyna. Antybiotyk dostalem (Fromilid). Pytanie do Dixa: Czy to prawda ze w czasie anginy zaleca sie godzinny spacer na swiezym powietrzu codziennie? (tak wikipedia mowi :P)

Pierwsze słyszę. A czy owa wikipedia mówi coś o celu takiego spaceru ? :) Co do antybiotyku to dostałeś z przysłowiowej "grubej rury". Ja z reguły zaczynam od cefadroksylu, zalecanego zresztą jako lek pierwszego rzutu. Fromilid masz zwykły czy Uno ?

 

 

Fromilid 500 mam. Co 12 godzin. Wez poprawke na to ze ja czesto choruje na drogi oddechowe i waze 140 kilo ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...