Skocz do zawartości

Przytułek hipochondryka


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry. :)

 

Lekarz skierował mnie na badania krwi i moczu. Dzisiaj odebrałem wyniki, a że w tym tygodniu mam drugą zmianę, do lekarza wybiorę się dopiero w przyszłym. 4 wartości nie mieszczą się w normie. Gdyby ktoś znający się na rzeczy, wywnioskował coś z tego, byłbym wdzięczny. :)

 

 

WBC 11,2 10^3/ul

LYMPH 2,4 10^3/ul (21,6%)

 

Erytrocyty świeże 10-15 komórek

Białko C-reaktywne 14,2 mg/L

 

 

A, jeszcze: składniki mineralne niel. szczawian wapnia, erytrocyty 25,0 /ul.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Teraz trzeba mieć skierowanie do alergologa? Do dermatologa też?

Bez skierowania idziesz do lekarza rodzinnego, stomatologa, dermatologa/wenerologa, psychiatry i okulisty. Kobiety maja jeszcze opcję z ginekologiem. Pozostali specjaliści bez skierowania cię nie przyjmą, chyba że prywatnie ;)

 

Dobry. :)

 

Lekarz skierował mnie na badania krwi i moczu. Dzisiaj odebrałem wyniki, a że w tym tygodniu mam drugą zmianę, do lekarza wybiorę się dopiero w przyszłym. 4 wartości nie mieszczą się w normie. Gdyby ktoś znający się na rzeczy, wywnioskował coś z tego, byłbym wdzięczny. :)

 

 

WBC 11,2 10^3/ul

LYMPH 2,4 10^3/ul (21,6%)

 

Erytrocyty świeże 10-15 komórek

Białko C-reaktywne 14,2 mg/L

 

 

A, jeszcze: składniki mineralne niel. szczawian wapnia, erytrocyty 25,0 /ul.

Sporo czasu już minęło, ale Ameryki nie odkryję stwierdzając, że suche wyniki badań bez opisu dolegliwości czy też beż badania pacjenta nie nadają się do niczego oprócz opracowań statystycznych.

Odnośnik do komentarza

Panowie! Jestem przerażony! Mniej więcej po dwóch tygodniach od ukąszenia kleszczem wyskoczył mi rumień. Lekarz rodzinny przepisał mi Duomox. Biorę go regularnie, a za tydzień będę miał wizytę u specjalisty w Zielonej Górze. Jak jest w końcu z tą boreliozą? Czy faktycznie szybka reakcja powoduje skuteczne wyleczenie? Boję się jak cholera...

Odnośnik do komentarza
Panowie! Jestem przerażony! Mniej więcej po dwóch tygodniach od ukąszenia kleszczem wyskoczył mi rumień. Lekarz rodzinny przepisał mi Duomox. Biorę go regularnie, a za tydzień będę miał wizytę u specjalisty w Zielonej Górze. Jak jest w końcu z tą boreliozą? Czy faktycznie szybka reakcja powoduje skuteczne wyleczenie? Boję się jak cholera...

Biez antybiotyk i nie panikuj. Będzie OK.

Przeciwciała IgM i IgG pod kątem boreliozy ci zmierzono?

Odnośnik do komentarza

od jesieni mialem problemy z zoladkiem, nudnosci, odbijanie kwasem zoladkowym, czasem zgaga itp. na poczatku poszedlem do rodzinnego, ktory wypisal mi pantoprazolum 30mg i dopoki bralem bylo w miare ok. przestalem - dolegliwosci powrocily. wizyta u gastrologa, endoskopia, wynik - zapalenie zoladka, brak wrzodow, brak H. pylori - leczenie podobne, zmiana na 40mg pantoprazolum. lykam od lutego i jest podobnie, poki biore wszystko jest w najlepszym porzadku. skonczyly sie tabletki - po tygodniu znow problemy, fakt, ze nie tak uciazliwe jak na samym poczatku, ale mimo wszystko nieprzyjemne. jak dlugo moge brac ten specyfik? na ulotce jest napisane, by po 6 tygodniach od zazywania pojsc do specjalisty. czy mam sie przygotowac na kolejna wizyte u gastro czy dalej faszerowac sie lekami?

Odnośnik do komentarza

hej, wiecie czego powodem mogą być krwotoki z nosa? na poczatku mówili mi, że to osłabienie, no i początkowo się z tym zgadzałem, ale to się powtarza coraz częściej i częściej, aż zaczeło mnie to niepokoić.

chętnie wykonałbym jakieś badania, tylko gdzie muszę się udać? ze względu na mój młody wiek wolałbym zrobić to samemu, rodzice póki co nic nie wiedzą, a nie chciałbym ich niepokoić.

Odnośnik do komentarza
hej, wiecie czego powodem mogą być krwotoki z nosa? na poczatku mówili mi, że to osłabienie, no i początkowo się z tym zgadzałem, ale to się powtarza coraz częściej i częściej, aż zaczeło mnie to niepokoić.

chętnie wykonałbym jakieś badania, tylko gdzie muszę się udać? ze względu na mój młody wiek wolałbym zrobić to samemu, rodzice póki co nic nie wiedzą, a nie chciałbym ich niepokoić.

 

Heh, bac sie o to, ze rodzice doznaja szoku moglbys wtedy, gdybys zrobil dziecko jakiejs osiedlowej pieknosci, ale w takiej sprawie nie masz sie czego obawiac. Wiem, ze napisze teraz teraz banal, ale powinienes pogadac z rodzicami, isc do lekarza i miec jasna sytuacje. I choc z medycyna mam malo wspolnego, to jestem swiecie przekonany, ze ukrywanie tego typu spraw przed swiatem nie ma najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
od jesieni mialem problemy z zoladkiem, nudnosci, odbijanie kwasem zoladkowym, czasem zgaga itp. na poczatku poszedlem do rodzinnego, ktory wypisal mi pantoprazolum 30mg i dopoki bralem bylo w miare ok. przestalem - dolegliwosci powrocily. wizyta u gastrologa, endoskopia, wynik - zapalenie zoladka, brak wrzodow, brak H. pylori - leczenie podobne, zmiana na 40mg pantoprazolum. lykam od lutego i jest podobnie, poki biore wszystko jest w najlepszym porzadku. skonczyly sie tabletki - po tygodniu znow problemy, fakt, ze nie tak uciazliwe jak na samym poczatku, ale mimo wszystko nieprzyjemne. jak dlugo moge brac ten specyfik? na ulotce jest napisane, by po 6 tygodniach od zazywania pojsc do specjalisty. czy mam sie przygotowac na kolejna wizyte u gastro czy dalej faszerowac sie lekami?

Podbijam, mam identyczne dolegliwości, były mi przepisywane identyczne leki z identycznym skutkiem. U mnie to właściwie sama zgaga, ale czasami tak mocna, że aż zginam się w pół z bólu. Potrafi występować codziennie.

Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanie. W ostatnich kilku dniach pracowalem w miejscu, gdzie mialem ciagla stycznosc z roznego rodzaju chemikaliami. Przeszkadzalo mi to, bowiem ciagle czulem zatkany nos. Wczoraj po powrocie do domu zauwazylem... ze na czole mam takie jakby dwa... pagorki? Nie rzucaja sie w oczy, jednak pod swiatlo sa widoczne. Pomyslalem sobie: "No tak, pewnie nigdy nie zwrocilem na to uwagi". Ale dzis doszedlem do wniosku, ze to nie zaden guz z dziecinstwa, bowiem sa to dwa oddzielne, proporcjonalne uwypuklenia, znajdujace sie nad brwiami, przy srodku czola. No i wydedukowalem, ze to ma jakis zwiazek z nosem, a nastepnie sie bardzo zmartwilem. Bo nie wiem czy mi to po prostu zejdzie po dniu, dwoch, siedemnastu, czy musze cos z tym zrobic? Swoja droga do tej pracy juz nie wracam, bo nie mam zamiaru sobie zdrowia pogarszac kosztem pieniedzy (choc nie mam pojecia z czym mam do czynienia). No i w google rowniez nic nie znalazlem.

Odnośnik do komentarza
od jesieni mialem problemy z zoladkiem, ...endoskopia, wynik - zapalenie zoladka, brak wrzodow, brak H. pylori - leczenie podobne, zmiana na 40mg pantoprazolum. lykam od lutego i jest podobnie, poki biore wszystko jest w najlepszym porzadku. skonczyly sie tabletki - po tygodniu znow problemy, fakt, ze nie tak uciazliwe jak na samym poczatku, ale mimo wszystko nieprzyjemne. jak dlugo moge brac ten specyfik? na ulotce jest napisane, by po 6 tygodniach od zazywania pojsc do specjalisty. czy mam sie przygotowac na kolejna wizyte u gastro czy dalej faszerowac sie lekami?

 

możesz bezpiecznie przyjmować pantoprazol nawet przez wiele lat- przy zaostrzeniu 2 x dz. 40 mg, a później, skoro objawy nawracają dawke profilaktyczną 1 x 20mg/d

 

 

Podbijam, mam identyczne dolegliwości, były mi przepisywane identyczne leki z identycznym skutkiem. U mnie to właściwie sama zgaga, ale czasami tak mocna, że aż zginam się w pół z bólu. Potrafi występować codziennie.

 

miałeś gastroskopię?

jakie rozpoznanie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...