Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Sam juz nie wiem, co zrobic. Chcialem oszczedzic troche kasy i caly czas myslalem o tej wersji Paviliona AMD (ktora, oprcz procka ma te same parametry co 6350ew), ale po przeczytaniu poprzednich postow nabralem watpliwosci. Poza tym podobno HP, nie ma miedzynarodowej gwarancji, co w przypadku wyjazdu za granice z opcja przyajzu do Polski co ok. 3 miesiace moze byc nieciekawe, jesli zdarza sie jakies problemy techniczne. W Vobis'ie powiedzieli mi, ze miedzynarodowa gwarancje ma tylko Toshiba. I w sumie moglbym sie na jakas zdecydowac w okolichac 3,5 tysiaca, tylko odstraszaja mnie troche IGM 950 i GF 7300 (liczylem na cos minimalnie lepszego, ale oczywiscie bez szalenstw :P ). Znalazlem dosyc ciekawa finansowa opcje - Toshiba Satellite A100-011 za troche ponad 3,5. Ma niezly procesor, przyzwoita grafike, 1GB ram i wyglada solidnie. Niestety nie ma ani kamery (choc tu akurat moglbym sobie poradzic z osobnym sprzetem), ani czytnika wielu kart (tylko MS) :/

Odnośnik do komentarza

Ta Tosia, o której wspominasz to poprzednia generacja Satellite, na starej platformie. 3,5 k za to to nie jest dobra cena, kilka dni temu dałem linka do sklepu gdzie oferowali w tej cenie dużo mocniejszą Tecre w tej samej budzie ale z tego co wiem to już wszystkie sprzedali.

Co do tej Satellite to mam podobną (trochę słabszą) kupiłem ją w maju w USA za 800 $ (międzynarodowa gwarancja). W zasadzie służy mi tylko do grania w FM i słuchania muzyki i do tego jest świetna, poważne rzeczy robię na bardzo mocnych desktopach. Zatem jeśli potrzebujesz laptopa głównie do rozrywki i będziesz się z nią woził po świecie to Toshiba jest nieżłą opcją ponieważ jest solidna i daje Ci w razie kłopotów dostęp do serwisu praktycznie w każdym cywilizowanym kraju. Ale poszukaj jeszcze, pewnie kupisz taniej.

Odnośnik do komentarza
Ta Tosia, o której wspominasz to poprzednia generacja Satellite, na starej platformie. 3,5 k za to to nie jest dobra cena, kilka dni temu dałem linka do sklepu gdzie oferowali w tej cenie dużo mocniejszą Tecre w tej samej budzie ale z tego co wiem to już wszystkie sprzedali.

 

Za te 3,5 moge tez miec Satellite A200-1GH, ktory jest chyba nowszy technologicznie od tego Satellite A100, jezeli dobrze rozumiem?? Co prawda ma slabsza grafike, ale za to jest kamera i czytnik kart. Gwrancja miedzynarodowa jest dla mnie dosc wazna i chyba skusze sie na Toske z tego powodu. Zastanawiam sie tylko czy nie dolozyc troszke i nie dokupic od razu drugiej kosci RAM, zeby Vista i FM lepiej smigaly. I wtedy komputer spelni 90% moich wymagan :)

Odnośnik do komentarza
Za te 3,5 moge tez miec Satellite A200-1GH, ktory jest chyba nowszy technologicznie od tego Satellite A100, jezeli dobrze rozumiem?? Co prawda ma slabsza grafike, ale za to jest kamera i czytnik kart. Gwrancja miedzynarodowa jest dla mnie dosc wazna i chyba skusze sie na Toske z tego powodu. Zastanawiam sie tylko czy nie dolozyc troszke i nie dokupic od razu drugiej kosci RAM, zeby Vista i FM lepiej smigaly. I wtedy komputer spelni 90% moich wymagan :)

 

 

A200 jest na nowej platformie Santa Rosa i pewnie zgodzisz się że ma dużo lepszy design (chociaż poprzednia buda też brzydka nie jest).

Ale tamta A100 posiada silniejszy procek C2D no i lepszą grafikę, pozatym to kosntrukcja sprawdzona, wyjątkowo mało awaryjna. Z kolei jeśli chodzi o matryce to te stosowane w A100 mają słabe konty pionowe, czasami mi to przeszkadza chociaż nie aż tak bardzo, jednak myślę że w nowych A200 matryce są lepsze. No i sprawa kamerki oraz czytników skoro są dla Ciebie ważne to kolejny plus dla A200. Suma sumarum minimalnie lepsza wydaje mi się A100 i gdybym miał osobiście wybierać z tych dwóch to bym wziął tę starszą ale kwestia jest trudna do rozstrzygnięcia.

 

Co do dodatkowej kostki to ja na Twoim miejscu bym się wstrzymał do czasu aż dwogigowe stanieją, kostkę zawsze możesz kupić i wsadzić nie tracąc gwarancji a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na lepszy procek i grafę bo tu o pożniejszy upgrade będzie trudniej. Na mojej Toshibie z 1GB Vista z Aero śmiga jak trzeba a FM praktycznie nie ma żadnych przerw grając z 15toma ligami na średniej bazie z retain players wszystkich klubów na świecie do których mogłem znależć facepaki w necie.

Odnośnik do komentarza

@Dr No: chcesz powiedzieć, że ten zestaw co złożyłeś jest znacznie mocniejszy niż laptop podany przez Mike'a? Zgodzę się, że ma lepszą grafę, procek pewnie też. IMHO to nie jest różnica klasy. Pozstaje się zastanowić, czy dla Mike'a taka różnica jest do przyjęcia. BTW: dość drogie podzespoły wziąłeś (obudowa, zasilacz).

Odnośnik do komentarza
Gość MikeMitnick
Pozstaje się zastanowić, czy dla Mike'a taka różnica jest do przyjęcia.

 

Tzn ja powiem tak: dzisiaj kupuje stacjonarke polecona przez Doktorka :D

 

Dlaczego ? Doszedlem do kilku wnioskow ktore nasunely mi sie po rozmowie z paroma osobami bardziej obeznanymi w temacie budownictwa. Praca na laptopie jest wygodna, komfortowa, lapek jest mobilnym urzadzeniem itd ale...PC to PC. Przy projekcie budowlanym (wszelakie rzuty rysunkowe, wyliczenia statyczne itd) spedza sie sporo czasu. Na ten przyklad bateria w lapku bedzie trzymala mi 3 godziny. Mam reszte dnia siedziec podpiety do sieci ? Co to za komfort pracy na 15" matrycy ? Wiadomo, ze sa dobre i lepsze monitory w lapkach jednak do powaznej pracy "dlugodystansowej" potrzebny jest PieC. Dobry 20" monitor, porzadny procek, sporo ramu...Po czesci mozna osiagnac to kupujac lapka. Tylko czy warto wydawac 4k na rzecz ktora moge miec za 3,5k (takie porownanie lapka z PC) ? Dla mnie kazda stowa ma ogromne znaczenie. Kiedy sie rozkrece tzn. ogarne w wiekszym stopniu branze, zaczne pracowac na "dwa baty" od stycznia to pomysle nad zakupem laptopa, ktory wtedy bedzie potrzebny mi bardziej do tego aby na biezaco korygowac "projekty" czy to u klienta, studenta czy pracodawcy.

 

Jednak nie ma co ukrywac, ze Doktorek sporo namieszal i na zakup stacjonarki zdecydowalem sie praktycznie w ostatniej chwili :>

Odnośnik do komentarza
@Dr No: chcesz powiedzieć, że ten zestaw co złożyłeś jest znacznie mocniejszy niż laptop podany przez Mike'a? Zgodzę się, że ma lepszą grafę, procek pewnie też. IMHO to nie jest różnica klasy. Pozstaje się zastanowić, czy dla Mike'a taka różnica jest do przyjęcia. BTW: dość drogie podzespoły wziąłeś (obudowa, zasilacz).

Wyszedłem z założenia, iż laptop to zabawka na godzinę dziennie. Spędzanie przy niej więcej czasu jest męczące a co dopiero tworzenie jakiegoś projektu, co na 15'' będzie po prostu katorgą, pomijając już kąty widzenia. Kolejna sprawa to koszty ewentualnej modernizacji i naprawy, bo to też trzeba wziąć pod uawgę. Chyba przyznasz, że modernizacja PieCa jest sprawa łatwą i tanią zaś modernizacja laptopa to rzecz w zasadzie niewykonalna jeżeli mamy na myśli coś więcej niż dołożenie RAMu.

Ponadto koszty naprawy laptopa są koszmarne. W mojej Toshibie padł touch-pad i Bogu dziękuję, że maszyna była na gwarancji bo koszt naprawy (wymiany) wyniósł około tysiąca złotych (1/4 wartości laptopa!!!). Inny przykład? Wymiana połamanego zawiasu w laptopie Della (Dell Latitude C600) kosztuje w serwisie około 600-700 złotych! Nikogo nie obchodzi, że to połowa wartości komputera.

 

Drogi zasilacz i obudowa? I jedno i drugie to bardzo ważny element kompa. Jeśli chcesz podkręcić proc a robi to coraz więcej osób to musisz odprowadzić ciepło. Core 2 Duo kręcą się świetnie (mój o 50%) i "Majki" może to w pełni wykorzystać zyskując zdecydowanie lepszy proc niż jest w specyfikacji fabrycznej. Na temat zasilacza w zasadzie nie warto pisać. Kto miał kiedyś tani zasilacz ten wie dlaczego powinien splunąć dwa razy przez lewe ramię zanim go w przeszłości nabył.

 

A na koniec - spróbuj sprzedać używany, niemarkowy laptop. Czy zastanawiałeś się ile za niego dostaniesz w godzinę po wyniesieniu ze sklepu? :keke:

Odnośnik do komentarza
A200 jest na nowej platformie Santa Rosa i pewnie zgodzisz się że ma dużo lepszy design (chociaż poprzednia buda też brzydka nie jest).

Ale tamta A100 posiada silniejszy procek C2D no i lepszą grafikę, pozatym to kosntrukcja sprawdzona, wyjątkowo mało awaryjna. Z kolei jeśli chodzi o matryce to te stosowane w A100 mają słabe konty pionowe, czasami mi to przeszkadza chociaż nie aż tak bardzo, jednak myślę że w nowych A200 matryce są lepsze. No i sprawa kamerki oraz czytników skoro są dla Ciebie ważne to kolejny plus dla A200. Suma sumarum minimalnie lepsza wydaje mi się A100 i gdybym miał osobiście wybierać z tych dwóch to bym wziął tę starszą ale kwestia jest trudna do rozstrzygnięcia.

 

Kamerka i czytnik kart to dla mnie 2 duze plusy i mysle, ze jednak skusze sie, na wersje a200. Jutro ma byc dostawa w Vobisie. Do tego daja torbe i myszke gratis ;) Sprzet podoba mi sie wizulanie i technicznie tez mi wystarczy (moze oprocz tego GF 7300, ale mam na nadzieje, ze starsze gierki jakos odpala - z reszta na moim GF FX5200, tez bajerow nie mam wiec jestem przyzwyczajony :keke:). Chociaz na placu boju pozostal jeszcze jeden model HP - dv6420. Czy procesor, ktory sie w nim znajduje jest duzo slabszy, niz ten ze wspomnianej przeze mnie Toshiby? Bo z nazwy wydaje sie, ze to jakas starsza technologia, ale na prockach sie zupelnie nie znam. W tym tygodniu mysle, ze podejme decyzje i na 90% wybiore, ktorys z tych dwóch modeli.

 

Co do dodatkowej kostki to ja na Twoim miejscu bym się wstrzymał do czasu aż dwogigowe stanieją, kostkę zawsze możesz kupić i wsadzić nie tracąc gwarancji a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na lepszy procek i grafę bo tu o pożniejszy upgrade będzie trudniej. Na mojej Toshibie z 1GB Vista z Aero śmiga jak trzeba a FM praktycznie nie ma żadnych przerw grając z 15toma ligami na średniej bazie z retain players wszystkich klubów na świecie do których mogłem znależć facepaki w necie.

 

Ja mam na stacjonarnym 512, wiec podejrzewam, ze na lapku z 1gb gorzej nie bedzie ;) A z koscia sie wstrzymam. W Toshibie jest 1x1024, wiec dolozenie nie bedzie problemem. Gorzej z HP, gdzie jest 2x512 i rozbudowa ram'u bedzie na pewno bardziej kosztowna. Poza tym musze sprawdzic, czy w Anglii RAM nie bedzie tanszy.

Odnośnik do komentarza

@Dr No: ja od paru miesięcy pracuję na takiej zabawce z ekranem 14". Przyznaję, że praca jest nieco bardziej męcząca ze względu na leciwą matrycę i niedostosowane biurko (za wysokie, z wnęką na klawiaturę). Klawisze w lapku mi pasują, ale ja wybierałem pod tym kątem. Matryca najlepsza nie jest, ale ten model ma swoje lata. Zaznaczam, że u mnie mobilność była istotna.

 

@maregs: w tym HP jest starszy proc - Core Duo. Brałbym tą Tośkę na Twoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
@Dr No: ja od paru miesięcy pracuję na takiej zabawce z ekranem 14". Przyznaję, że praca jest nieco bardziej męcząca ze względu na leciwą matrycę i niedostosowane biurko (za wysokie, z wnęką na klawiaturę). Klawisze w lapku mi pasują, ale ja wybierałem pod tym kątem. Matryca najlepsza nie jest, ale ten model ma swoje lata. Zaznaczam, że u mnie mobilność była istotna.

I to podstawa. Tego Mitnick tak napawdę jeszcze nie potrzebuje.

Odnośnik do komentarza

maregs: oba procesory to Core Duo T2XXX, między sobą różnią sie pewnie tylko taktowaniem tzn. ten z Toshiby jest szybszy ale obydwa są już lekko przestarzałe. Core Duo to poprzednia generacja mobilnych procesorów Intela, wg. testów są wolniejsze od swoich nowszych odpowiedników Core2Duo o jakieś 10-15%.

Odnośnik do komentarza

Takie sprzęt fdo użytku domowego, pisanie, oglądanie filmów, tworzdenie stron www, gry w typie Sims

procesor Intel Celeron-M

model procesora Celeron M 530 (1.73 GHz, 1MB cache)

przekątna ekranu LCD 15,4 cali

nominalna rozdzielczość LCD 1280 x 800 pikseli

wielkość pamięci RAM 1 024 MB

pamięci RAM rozszerzalna do 4 096 MB

wolne gniazda pamięci 1

dysk twardy - pojemność 120 GB

dysk twardy - rodzaj Serial ATA

5400 RPM

napęd optyczny DVD+/-RW DL

(Light Scribe)

karta graficzna Intel Graphics Media Accelerator X3100

karta graficzna - złącza wyjście D-Sub

pamięć karty graficznej 384 MB

karta dźwiękowa wejście liniowe

wejście mikrofonu

czytnik kart pamięci SD

komunikacja LAN 100 Mbps

modem analogowy

WiFi IEEE 802.11b/g

interfejsy 3x USB

ExpressCard

zainstalowany system operacyjny DOS

szerokość 358 mm

głębokość 267 mm

wysokość 35,8 mm

waga 2,5 kg

Odnośnik do komentarza

Przyszła moja kolej...

 

Poszukuję laptopa 15'4 z możliwie najsilniejszą grafiką, prockiem i ramem. Cena to powiedzmy 3000 może 3500, lepiej nie więcej. Ma służyć do zwykłego użytkowania (internet itp), ale też czasem do gier.

 

Jakieś propozycje? Sprawdzałem te laptopy, co polecaliście Markowi, ale nigdzie nie widziałem testów wydajności ich. Do mnie najbardziej przemawiają ów testy, gdzie widać faktyczne możliwości maszyny, a nie suche cyferki jaki to procesor i grafika ;)

 

 

Jakieś stronki z testami laptopów może znacie?

Odnośnik do komentarza
Turion ma to do siebie, ze sie zajebiscie grzeje i Ty zamiast grac, resetujesz co chwile kompa :]

 

:/

Mnie w HP 6715s się nie grzeje. Po prawie 10 godzinach pracy (dłużej jak na razie mi się nie zdarzyło :) ) bez problemów trzymam go na kolanach - bez żadnego uczucia dyskomfortu.

 

 

Powiedz to swoim jajcom :keke:

Odnośnik do komentarza

Pewnie w Acerach nie pasuje im tandetność wykonania i awaryjność :)

 

og02r: zainteresuj się tym kadłubkiem COMPAL FL90. Chyba najlepsza wydajność za tą cenę. Nie mam pojęcia jak z serwisem, ale skoro jakaś firma takie coś składa, to i rozebrać pewnie umie. Podejrzewam, że z reinstalacją Windows latać do serwisu nie będziesz ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...