Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję lapka, który ma służyć mi w firmie (ma uciągnąć sporą bazę danych) no i dobrze by było pograć w FM, tudzież jakąś wyścigówkę. Kasy planuję przeznaczyć ok 4000, a jeżeli uda się dostać dotację to i może 5000. Mam w związku z tym parę pytań, może coś poradzicie.

Jak to jest z Vistą, czy rzeczywiście taka beznadziejna? Czy samodzielna zmiana systemu wpływa na gwarancję? Podobno 1 GB to już maławo, szczególnie pod Vistą.

Która matryca jest lepsza: szklana czy matowa. Szklana odbija światło ale podobno ma lepsze parametry. Prawda li to?

Jaką kartę graficzną możecie polecić by na te powiedzmy 3 lata starczyła?

Czy są jakieś problemy przy współdziałaniu lapka z urządzeniami zewnętrznymi, typu urządzenie wielofunkcyjne. Czy na coś powinienem zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Jak to jest z Vistą, czy rzeczywiście taka beznadziejna? Czy samodzielna zmiana systemu wpływa na gwarancję? Podobno 1 GB to już maławo, szczególnie pod Vistą.

Która matryca jest lepsza: szklana czy matowa. Szklana odbija światło ale podobno ma lepsze parametry. Prawda li to?

Jaką kartę graficzną możecie polecić by na te powiedzmy 3 lata starczyła?

 

1. Vista na dzis nie jest zła, w USA nie kupisz już nowego kompa z xp. W Polsce też tak za moment bedzie (jeśli nie juz, nie wiem). Większość popularnych programów, które początkowo nie biegały pod Viste teraz już ma nowe wersje. Wszystkie zewnetrzne gadżety jakie miałem w domu na Viste się nie obrażały. Kolejnym argumentem za Vistą jest jej wyższa stabilnośc i ponoć wyższy poziom bezpieczeństwa (wiadomo, nowa rzecz, hackerzy potrzebują czasu...) Do tego nowy system w wersjach lepszych od basic wygląda kosmicznie, oczywiście quid pro quo i wymagania sa więsze ale jak narazie u mnie 1gb wystarcza.

2. Zmiana systemu nie powoduje utraty gwarancji, ale nie wiem jak to jest w przypadku skasowania partycji recovery.

3. 1 gb jak mówiłem spokojnie wystarcza, nie zaszkodzi jednak od razu kupic 2gb i to najlepiej w jednej kośći - wtedy drugi bank bedzie wolny (nowe laptopy mogą zmieścic 4gb w dwóch bankach)

4. Co do matrycy to zależy od tego czy będziesz z laptopem na słoneczko wychodził. Jeśli nie, to bierz szklaną -ma lepsze kolory i kontrast, matowa jest bardziej niewyrażna ale dużo lepiej spisuje sie przy pracy na zewnątrz.

5. Raczej każda dziesiejsza karta graficzna (z tych w granicach przyzwoitości cenowej) za 3 lata bedzie złomem. Na tę chwilę najlepszy stosunek ceny do wydajności ma GF 8600m gt.

Odnośnik do komentarza

niby model ma wsadzone dobre komponenty, ale wykonanie i stylistyka tego notebooka pozostawia duzo do zyczenia. Wiem bo kolega ma własnie ten model, i ciągle narzeka na klawiaturę, i troszke trzeszczącą obudowe. Ja bym tam na twoim miejscu pooglądał HP. Sam jestem uzytkowniekim Hp od 2 tygodni i zarówno komputer jak i jego wygląd ciągle mnie zaskakują. Ten model co polecił Elf też jest niczego sobie, ale jesli zależy Ci na markowym sprzęcie to raczej odpada.

Odnośnik do komentarza

Od 2 dni użytkuję Toshibę (też z serii A200, ale nieco słabszy model) i ani trzeszczącej obudowy, ani specjalnie zrytej klawiatury nie dostrzegłem. Inna sprawa, że mi klawiatura akurat w HPku zupełnie nie pasowała i rozwiązanie z Tośki zdecydowanie bardziej przypadło mi do gustu.

Odnośnik do komentarza

Koniec końców trzeba było nieco przyciąć koszty i wybór padł na ten model. Rozwiązanie może nie idealne, ale spełniające pokładane w nim nadzieje. Na razie nie narzekam - na potrzeby moje i mojej dziewczyny sprzęt jest wystarczający, a ok. 200 zł zostało w kieszeni kosztem zbędnych dla nas bajerów w postaci kamery i mikrofonu.

Odnośnik do komentarza

Mysle o zakupie TEGO sprzetu, albo czegos o podobnych parametrach. Komputer ma byc do wszystkiego, oprocz oczywiscie wymagajacych dobrej garfiki gier. Zaly mi na dobrej wydajnosci, szczegolnie jezeli mam korzystac z niezbyt szybkiej Visty. Co sadzicie o tym sprzecie za taka cene? Na razie czytalem taka recenzje i sprzet nie wypada w niej najgorzej.

Odnośnik do komentarza
Mysle o zakupie TEGO sprzetu, albo czegos o podobnych parametrach. Komputer ma byc do wszystkiego, oprocz oczywiscie wymagajacych dobrej garfiki gier. Zaly mi na dobrej wydajnosci, szczegolnie jezeli mam korzystac z niezbyt szybkiej Visty. Co sadzicie o tym sprzecie za taka cene? Na razie czytalem taka recenzje i sprzet nie wypada w niej najgorzej.

 

Stary, 4k za tego Asusa to porażka, przyjmij to za aksjomat bo nie ma nad czym tu dyskutować. Spójrz lepiej na to: http://promo.vobis.pl/fscpi/

Odnośnik do komentarza

Zupełnie się na sprzęcie nie znam, więc uprzedzam, że pytanie jest wyjątkowo laickie :> :

Jaka jest różnica w wydajności między starymi procesorami typu powiedzmy PIV a Core2D? Jeżeli byśmy powiedzmy powiedzieli że PIV 2.0GHz to 100% wydajności to C2D 2.0Ghz to by było ile %?

A może takie porównanie nie ma z jakichś powodów żadnego sensu?

Odnośnik do komentarza
Mysle o zakupie TEGO sprzetu, albo czegos o podobnych parametrach. Komputer ma byc do wszystkiego, oprocz oczywiscie wymagajacych dobrej garfiki gier. Zaly mi na dobrej wydajnosci, szczegolnie jezeli mam korzystac z niezbyt szybkiej Visty. Co sadzicie o tym sprzecie za taka cene? Na razie czytalem taka recenzje i sprzet nie wypada w niej najgorzej.

 

Stary, 4k za tego Asusa to porażka, przyjmij to za aksjomat bo nie ma nad czym tu dyskutować. Spójrz lepiej na to: http://promo.vobis.pl/fscpi/

 

Jak na mnie ASUS lepszy. Prawda FS tańszy, ale jaka jest grafika? W Asusie jest o niebo lepsza karta. Nie ma tam też info o tym ile można włożyć pamięci w tego FSa.

 

Zupełnie się na sprzęcie nie znam, więc uprzedzam, że pytanie jest wyjątkowo laickie :> :

Jaka jest różnica w wydajności między starymi procesorami typu powiedzmy PIV a Core2D? Jeżeli byśmy powiedzmy powiedzieli że PIV 2.0GHz to 100% wydajności to C2D 2.0Ghz to by było ile %?

A może takie porównanie nie ma z jakichś powodów żadnego sensu?

 

C2D polega na tym, że równocześnie działają dwa procesory. W tym przypadku dwa procki 2 GhZ. Ich wartości nie można sumować. Więc trudno powiedzieć jaka jest wydajność C2D w stosunku do PIV.

Odnośnik do komentarza
Jak na mnie ASUS lepszy. Prawda FS tańszy, ale jaka jest grafika? W Asusie jest o niebo lepsza karta. Nie ma tam też info o tym ile można włożyć pamięci w tego FSa.

 

Skoro dla Ciebie core2duo T5450 1.66GHz jest lepsze od T7100 1,8 przy wyrażnej różnicy ceny na korzyść FS z T7100 to szkoda czasu na polemikę.

 

Co do karty graficznej jak i całosci to przeciez marges stwierdził że:

Komputer ma byc do wszystkiego, oprocz oczywiscie wymagajacych dobrej garfiki gier. Zaly mi na dobrej wydajnosci, szczegolnie jezeli mam korzystac z niezbyt szybkiej Visty.

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Co do karty graficznej jak i całosci to przeciez marges stwierdził że:

CYTAT(maregs @ 2007-08-27, 14:36) *

Komputer ma byc do wszystkiego, oprocz oczywiscie wymagajacych dobrej garfiki gier. Zaly mi na dobrej wydajnosci, szczegolnie jezeli mam korzystac z niezbyt szybkiej Visty.

 

 

Pozdrawiam serdecznie smile.gif

 

No grafika nie jest tak wazna, bo w sumie to grywam tylko w FM'a, alno w gry sprzed 2,3 lat, ktorych wiekszosc az takich wymagan nie ma. A cena tego FS dosc atrakcyjna. Jedyne co to musze sie dowiedziec jak wyglada kwestia gwarancji. Bo zalezy mi na firmie, kktora ma gwarancje wazna na terenie UE jako, ze sprzet zabieram do Anglii. Z tego co wiem to jest tak np. w Toshibie. Nie wiem jak z FS i Asusem. Jest jeszcze opcja kupienia komputera na wyspach, ale z tego co patrzylem to w przypakdu sprzetu, ktory mnie interesuje jest to roznica ok. 100zl, a jak kupie Notebooka w Polsce to nie bede musial zabierac tyle plyt z softem ze soba i bede mogl go troche potestowac na miejscu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...