Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, wenger napisał:

Jak to zwykle bywa, im więcej się czyta, tym więcej wątpliwości. Czy karta GTX 1660 Ti byłaby dużo gorsza niż RTX 2060, bo przeglądam porównania, ale niewiele wiem z tych fachowych terminów ;) Chyba o chłodzenie coś chodzi...I co z tym bleedingiem, to jest jakoś uciążliwe? 

Przyszłościowo na pewno lepiej 2060, bo to karta, która obsługuje ray tracing.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.06.2020 o 21:42, wenger napisał:

Ja się będę skłaniał ku tej opcji:

https://www.x-kom.pl/p/564123-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i7-9750h-16gb-512-w10-120hz.html#Specyfikacja

 

A tu jeszcze trzeba klawiaturę, słuchawki i głośniki ? Pomocy!

Kupiłeś to?

Bo teraz jest ciekawa opcja https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-fa506-r7-16gb-512ssd-2060-no-os.bhtml

Procek najnowszej generacji, i7 zostaje w tyle. Trochę kuleje chłodzenie, no ale to chyba wszędzie będzie z tym problem, przy tych bebechach.

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.06.2020 o 11:15, wenger napisał:

Jak to zwykle bywa, im więcej się czyta, tym więcej wątpliwości. Czy karta GTX 1660 Ti byłaby dużo gorsza niż RTX 2060, bo przeglądam porównania, ale niewiele wiem z tych fachowych terminów ;) Chyba o chłodzenie coś chodzi...I co z tym bleedingiem, to jest jakoś uciążliwe? 

Różnica między grafikami to 10-15%.

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.06.2020 o 20:22, Łonio napisał:

Kupiłeś to?

Bo teraz jest ciekawa opcja https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-fa506-r7-16gb-512ssd-2060-no-os.bhtml

Procek najnowszej generacji, i7 zostaje w tyle. Trochę kuleje chłodzenie, no ale to chyba wszędzie będzie z tym problem, przy tych bebechach.

Właśnie się zabierałem za zakup, bo to dla syna, uskładał kasę ;) Ta opcja już chyba nieaktualna ;) A za ile to było? Bo bez systemu. Czyli Ryzen 4800 połyka i7?

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, wenger napisał:

Właśnie się zabierałem za zakup, bo to dla syna, uskładał kasę ;) Ta opcja już chyba nieaktualna ;) A za ile to było? Bo bez systemu. Czyli Ryzen 4800 połyka i7?

4600zł jak pamiętam.

Ryzen 4800 to bliżej do i9.

Obecnie na rynku z nowymi Ryzenami są tylko Asusy. Ale w najbliższej przyszłości ma się pojawić Lenovo, HP i Acer.

W tym Asusue TUF słabo wygląda chłodzenie. Ale udało się to rozwiązać poprzez mały wpis w rejestrze. Delikatnie przycinany jest taktowanie procka, ale temperatury spadają pięknie.

Pozwolę sobie wkleić tutaj post z innego forum, bo ktoś może będzie też chciał z tego skorzystać. Ja jestem zadowolony z tego rozwiązania.

http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=108644&st=40&p=1199960&#entry1199960

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.07.2020 o 16:30, wenger napisał:

Właśnie się zabierałem za zakup, bo to dla syna, uskładał kasę ;) Ta opcja już chyba nieaktualna ;) A za ile to było? Bo bez systemu. Czyli Ryzen 4800 połyka i7?

Zdecydowanie lepiej iść w 17-calowy, ze względu na lepszą kulturę pracy. Są wersje z GTX1060ti, nie wiele słabsze około 10%.

ASUS TUF Gaming A17 FA706IU R7-4800H/16GB/512 120Hz

ASUS TUF Gaming A17 FA706IU R7-4800H/16GB/512/W10 120Hz - wersja z systemem.

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.07.2020 o 21:36, Techcik2 napisał:

Zdecydowanie lepiej iść w 17-calowy, ze względu na lepszą kulturę pracy. Są wersje z GTX1060ti, nie wiele słabsze około 10%.

ASUS TUF Gaming A17 FA706IU R7-4800H/16GB/512 120Hz

ASUS TUF Gaming A17 FA706IU R7-4800H/16GB/512/W10 120Hz - wersja z systemem.

To trzeba było tak od razu ;) Za późno, kupiłem ten, co proponowałeś wcześniej, czyli Acera Nitro 5 i7 RTX 2060. Teraz trzeba klawiaturę i słuchawki, tylko nie wiem, czy to jest odpowiedni temat.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
W dniu 8.07.2020 o 22:35, wenger napisał:

To trzeba było tak od razu ;) Za późno, kupiłem ten, co proponowałeś wcześniej, czyli Acera Nitro 5 i7 RTX 2060. Teraz trzeba klawiaturę i słuchawki, tylko nie wiem, czy to jest odpowiedni temat.

 

 

Jeśli kupiłeś w xkom lub RTV, to warto skorzystać z tej promki: https://pl-promocje.acer.com/nvidia-rozegraj-to-madrze/

Nitro 5 w latach 2017-2019 miał spore problem z wydajnością wentylatorów, ale teraz jest już dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.10.2020 o 18:38, krzysfiol napisał:

Moja koleżanka poprosiła mnie o pomoc w wyborze komputera, więc ja proszę Was :) przedstawiła mi trzy wymagania: 

- do 3000 złotych 

- dotykowy ekran

- fizyczny napęd 

 

Ma służyć do codziennej pracy, office, internet, bez żadnego growego szaleństwa ;) 

Z dotykowych w okolicach tej ceny Lenovo IdeaPad Flex 5-15 i3-1005G1/8GB/256/Win10
Jeżeli chodzi o napęd, tylko zewnętrzny na USB.

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.11.2020 o 13:13, Lockheedhunter napisał:

@Techcik2mam prośbę. Szukam laptopa dla żony. Praca biurowa, przeglądanie Internetu. Zależy mi by był szybki i miał dość sporą pamięć ram i rom. Najczęściej będzie działać na nim pulpit zdalny. Myślę że to nie duże wymagania i nie ma co podawać przedziału cenowego...

Dzięki za pomoc :)

Sorka nie widziałem wcześniej wiadomości, ja lubię mieć jednak komplet informacji.

1) Kwota przeznaczona na zakup:

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

5) Osobiste preferencje:

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

 

Ranking laptopów styczeń 2021 https://techlords.pl/polecane-laptopy/

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Przymierzam się do zmiany laptopa. Poczciwy Lenovo już siódmy rok ze mną. W międzyczasie dysk wymieniony na SSD i dołożyłem RAM, ale rozdzielczość 1366x768 pod FM zaczyna mnie irytować. No i stąd moje pytanie - coś w większej rozdzielczości, dyskiem SSD i co najmniej 16 GB RAM. Jaki budżet szykować? Laptop typowo do FM-a, do reszty gier mam konsolę. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...