Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, wenger napisał:

Sprawdz na eurortvagd, czy nie maja i porównaj ceny. X-kom ma wyższe ceny i brak 0%, co akurat było dla mnie ważne.

Odnośnik do komentarza

Z laptopa korzystam tylko do grania w CS:GO, nic innego. Obecnie gram na https://www.x-kom.pl/p/171914-notebook-laptop-156-lenovo-z510-i7-4702qm-8gb-1000-dvd-rw-win8x-gt740m-braz.html (tam jest karta graficzna, ta GT740M, nie widać jej później w specyfikacjach) i gra działa OK, ale mam wrażenie, że mogłaby chodzić lepiej.

 

Alternatywnie mam służbowego Macbooka Pro, czy tam by chodziła lepiej? Macbook ma tylko zintegrowaną grafę, ale nie wiem czy przy takiej dość starej grze ma to znaczenie, czy ważniejszy jest procek czy RAM?

image.png.60c48dcbaed25e4701f1601ee6c7e6f8.png

 

Jeszcze właśnie kupuję z pracy żony poleasingowego Lenovo T450, do którego muszę dodać dysk SSD (bo firma zabiera dysk, bezpieczeństwo danych). 

 

Który z tych trzech powinien najlepiej podźwigać CS-a? Oczywiście gram na zewnętrznej klawie, myszce i monitorze, więc matryca nie ma znaczenia żadnego.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, wenger napisał:

Jeszcze jakaś alternatywa dla tego Acera nitro 5, żeby porównać. A za parę stówek więcej, czy sprzęt będzie duzo lepszy? Tak do 5300 zł.

 

To zależy ;)

 

Można tak podbijać cenę, chyba musisz powiedzieć jaki maks i co chcesz w niej mieć - czy maksymalne podzespoły: procesor + grafika + matryca i możliwość rozbudowy o ram, dysk, system czy jednak w tej cenie zmieścić się, żeby i dysk był na już, ram na już + windows?

 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Reaper napisał:

Z laptopa korzystam tylko do grania w CS:GO, nic innego. Obecnie gram na https://www.x-kom.pl/p/171914-notebook-laptop-156-lenovo-z510-i7-4702qm-8gb-1000-dvd-rw-win8x-gt740m-braz.html (tam jest karta graficzna, ta GT740M, nie widać jej później w specyfikacjach) i gra działa OK, ale mam wrażenie, że mogłaby chodzić lepiej.

 

Alternatywnie mam służbowego Macbooka Pro, czy tam by chodziła lepiej? Macbook ma tylko zintegrowaną grafę, ale nie wiem czy przy takiej dość starej grze ma to znaczenie, czy ważniejszy jest procek czy RAM?

image.png.60c48dcbaed25e4701f1601ee6c7e6f8.png

 

Jeszcze właśnie kupuję z pracy żony poleasingowego Lenovo T450, do którego muszę dodać dysk SSD (bo firma zabiera dysk, bezpieczeństwo danych). 

 

Który z tych trzech powinien najlepiej podźwigać CS-a? Oczywiście gram na zewnętrznej klawie, myszce i monitorze, więc matryca nie ma znaczenia żadnego.

 

Nie znam się na Makach, ale użytkownicy discorda mają problem z grafiką w FM-ie podczas streamów ;) W CS-ie podejrzewam, że liczą się fpsy więc bardziej procesor jest potrzebny niż lepsza grafika. To, że ważniejszy procek nie oznacza też, że na słabej grafie gra będzie śmigać na wypasionym procku, bo będzie wąskie gardło.

 

Podaj specyfikację lapka żony. Twój ma fajny procesor, ale już dość stary (strzelam, że kolo 7 lat?). Kwestia czy ten % więcej klatek by Cię zadowalał.

Odnośnik do komentarza

Pojawia mi się temat nowego laptopa dla żony. Zastosowanie: obróbka zdjęć, filmy, programy biurowe. Wymogi 17 cali, spory dysk i dobry ekran. Budżet powiedzmy do 4500 zł. Z tego co się orientowałem to w 17 calowych chyba dominują dell inspiriony.

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, adamus napisał:

@Reaper pomiędzy tymi kartami graficznymi co podałeś różnica jest prawie zerowa. Przy czym wskazywałbym, że Iris może sobie lepiej radzić bo to z tego co wiem jest chyba nowsza konstrukcja. Jednak ta różnica może będzie prawie niezauważalna.

Ale mówisz o różnicy między Iris vs ta GT740M?

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, wenger napisał:

Ja się będę skłaniał ku tej opcji:

https://www.x-kom.pl/p/564123-notebook-laptop-156-acer-nitro-5-i7-9750h-16gb-512-w10-120hz.html#Specyfikacja

 

A tu jeszcze trzeba klawiaturę, słuchawki i głośniki ? Pomocy!

 

System jest wymagany Acer Nitro 5 i7-9750H/16GB/512/W10 120Hz tak to raczej nie dostaniesz wydajniejszy.

 

Alternatywa bez systemu Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/512 RTX2060 z lepszą jakościowo matrycą lecz jedynie 60hz. Z kodem ready2play jest za 5199 zł

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Techcik2 napisał:

 

System jest wymagany Acer Nitro 5 i7-9750H/16GB/512/W10 120Hz tak to raczej nie dostaniesz wydajniejszy.

 

Alternatywa bez systemu Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/512 RTX2060 z lepszą jakościowo matrycą lecz jedynie 60hz. Z kodem ready2play jest za 5199 zł

Nie wiem teraz o co ci chodzi ? Przecież wstawiłeś ten sam link co ja, z systemem ?

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Techcik2 napisał:

Dałem alternatywę dla wersji bez systemu. Jeżeli chodzi o system to podpisałem się pod Twoim modelem z pierwszego wyboru :) 

Jak to zwykle bywa, im więcej się czyta, tym więcej wątpliwości. Czy karta GTX 1660 Ti byłaby dużo gorsza niż RTX 2060, bo przeglądam porównania, ale niewiele wiem z tych fachowych terminów ;) Chyba o chłodzenie coś chodzi...I co z tym bleedingiem, to jest jakoś uciążliwe? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...