Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, wojt3k napisał:

Cześć, wracam z pytaniem o laptopa, ale tym razem chodzi o coś dla mnie, ponieważ mój macbook air ma już rocznikowo prawie 9 lat i zaczynam rozglądać się za czymś innym. Nie wiem czy to najlepszy okres na poszukiwania laptopów, gdyż zapewne promocje świąteczne się pokończyły, ale chciałem prosić o pomoc w zorientowaniu się w rynku.

Sam powoli się nastawiam, że w najbliższym czasie zmienię lapka.

I zdążyłem się zorientować, że jak nie masz dużego ciśnienia, to warto się jeszcze chwilę wstrzymać. Nie długo (coś przebąkują o pierwszym kwartale) powinny zacząć się pojawiać lapki z nowymi prockami AMD i ponoć wywróci to rynek do góry nogami. W chwili obecnej AMD słabo wygląda w tym segmencie. Ale nowa seria ma to całkowicie odmienić.

Albo będzie można coś wybrać z nowości, bo ceny mają być niższe niż obecnie podobne konfiguracje, albo sklepy będą robić jakieś promocje na Intela. W każdym razie ja się tego trzymam ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.01.2020 o 18:35, wojt3k napisał:

8300h a 9300h

3000 to już absolutnie górna granica ? 

 

w laptopach raczej intel, w stacjonarkach ryzen sobie nieźle radzi, choć... nie wiem dla Football Managera. Nie znam nikogo, inne gry działają bardzo sprawnie, AMD odrobiło po wielu latach pracę domową. w urządzeniach mobilnych ponoć coś nie pykło, ale testów nie widziałem, na youtube tego pełno. 

 

ja bym poczytał recenzje układów chłodzenia w pierwszej kolejności danego modelu, po pierwsze wystepuje throttling, po drugie duża baza w FM to będzie mielonka dla kompa, może nie od razu, ale jednak będzie. słabe chłodzenie = niższa wydajność = wkurw

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
mówisz o własnych doświadczeniach

 

Wojtek... masz do mnie numer ? weź zadzwoń ... 

Zachciało Ci się sextelefonu?

Postanowiłem poczekać na te premiery nowych procków, ponieważ nie mam jakiegoś mega parcia na tego lapka już teraz, a z drugiej strony konieczność zmiany okularów zmniejszyła mi budżet na głupoty

Ale przynajmniej wiem, że na razie chyba jednak lepiej iść w intela o ile amd nie wymyśli czegoś mega.

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, wojt3k napisał:

Ale przynajmniej wiem, że na razie chyba jednak lepiej iść w intela o ile amd nie wymyśli czegoś mega.

Coś tam niby ogłosili na targach i ludzie się ponoć nakręcili pozytywnie ;) Krótkie info.

Lista nowych procesorów:

AMD Ryzen 7 4800H: 8C/16T, 45 W, do 4,2 / 2,9 GHz, Radeon Graphics, 7 rdzeni GPU, 12 MB pamięci L2/L3,

AMD Ryzen 5 4600H: 6C/12T, 45 W, do 4 / 3 GHz, Radeon Graphics, 6 rdzeni GPU, 11 MB pamięci L2/L3,

AMD Ryzen 7 4800U: 8C/16T, 15 W, do 4,2 / 1,8 GHz, Radeon Graphics, 8 rdzeni GPU, 12 MB pamięci L2/L3,

AMD Ryzen 7 4700U: 8C/8T, 15 W, do 4,1 / 2 GHz, Radeon Graphics, 7 rdzeni GPU 12 MB pamięci L2/L3,

AMD Ryzen 5 4600U: 6C/12T, 15 W, do 4 / 2,1 GHz, Radeon Graphics, 6 rdzeni GPU, 11 MB pamięci L2/L3,

AMD Ryzen 5 4500U: 6C/6T, 15 W, do 4 / 2,3 GHz, Radeon Graphics, 6 rdzeni GPU, 11 MB pamięci L2/L3,

AMD Ryzen 3 4300U: 4C/4T, 15 W, do 3,7 / 2,7 GHz, Radeon Graphics, 5 rdzeni GPU, 6 MB pamięci L2/L3,

AMD Athlon Gold 3150U: 2C/4T, 15 W, do 3,3 / 2,4 GHz, Radeon Graphics, 3 rdzenie GPU, 5 MB pamięci L2/L3,

AMD Athlon Silver 3050U: 2C/2T, 15 W, do 3,2 / 2,3 GHz, Radeon Graphics, 2 rdzenie GPU, 5 MB pamięci L2/L3.

 

Poczekamy, zobaczymy, jak to będzie wyglądało w testach. Tylko 2 modele są z wysokim TDP.

Przy FM chyba nie ma aż takiego ciśnienia i serie U dają radę?

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Panowie, prośba o rzucenie fachowym okiem. Znajoma prosiła o sugestię w temacie lapka:

a) budżet do 3k

b) rozdziałka minimum 15 cali, jak się coś znajdzie sensownego to nawet i 17

c) lapek typowo biurowy - Word, programy księgowe typu Optima, żadnego grania

d) patrząc po cenach - wydaje mi się, że z 8 GB pamięci minimum

e) kombinacja SSD (z 256 GB + HDD z 1 TB)

f) grafa raczej zintegrowana

g) Win 10

 

Jak to przefiltrowałem na Allegro to takie coś z grubsza https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?bmatch=baseline-cl-dict43-ele-1-1-1127&stan=nowe&offerTypeBuyNow=1&rozdzielczosc-px=1920 x 1080&powloka-matrycy=matowa&wielkosc-pamieci-ram=8 GB&typ-pamieci-ram=DDR4&typ-dysku-twardego=SSD %2B HDD&price_to=3000&system-operacyjny=Windows 10 Home&order=p&przekatna-ekranu-od=15&przekatna-ekranu-do=18&pojemnosc-dysku-od=1250 tylko zupełnie nie ogarniam obecnie, które procki najlepiej wypadną. 

Odnośnik do komentarza

Jakbym miał coś kupować do pracy biurowej, chciał dobrego wykonania i ewentualnie dobrego serwisu, to chyba tylko Dell.

Z tej listy celowałbym w https://allegro.pl/oferta/laptop-dell-inspiron-3593-i5-8gb-256ssd-1tb-win10-8677223594

Procek i5 jest najnowszej generacji. W razie czego jest dodatkowy slot na RAM. Napęd nie jest potrzebny?

Ale może koledzy zaproponują coś innego :)

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.01.2020 o 19:17, Perez napisał:

Panowie, prośba o rzucenie fachowym okiem. Znajoma prosiła o sugestię w temacie lapka:

a) budżet do 3k

b) rozdziałka minimum 15 cali, jak się coś znajdzie sensownego to nawet i 17

c) lapek typowo biurowy - Word, programy księgowe typu Optima, żadnego grania

d) patrząc po cenach - wydaje mi się, że z 8 GB pamięci minimum

e) kombinacja SSD (z 256 GB + HDD z 1 TB)

f) grafa raczej zintegrowana

g) Win 10

 

Jak to przefiltrowałem na Allegro to takie coś z grubsza https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?bmatch=baseline-cl-dict43-ele-1-1-1127&stan=nowe&offerTypeBuyNow=1&rozdzielczosc-px=1920 x 1080&powloka-matrycy=matowa&wielkosc-pamieci-ram=8 GB&typ-pamieci-ram=DDR4&typ-dysku-twardego=SSD %2B HDD&price_to=3000&system-operacyjny=Windows 10 Home&order=p&przekatna-ekranu-od=15&przekatna-ekranu-do=18&pojemnosc-dysku-od=1250 tylko zupełnie nie ogarniam obecnie, które procki najlepiej wypadną. 

poleasingowy? jesli tak napisz SMS

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.01.2020 o 14:30, jmk napisał:

Ja czekam na ultrabooka z fajna grafika w rozsądnej cenie, ale póki co 4500-5000:/

1) Kwota przeznaczona na zakup:

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

5) Osobiste preferencje:

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

 

Może będę w stanie pomóc?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Techcik2 napisał:

1) Kwota przeznaczona na zakup:

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

5) Osobiste preferencje:

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

 

Może będę w stanie pomóc?

 

1) póki co 0;) obserwacje cen

2. 14 lub 15

3. dobra grafika

4. matowa

5. lekki

6. może być bez win i bez dysku, wezmę ze starego

 

Ogólnie to tak, potrzebuję laptopa na co dzień, żebym mógł pograć też w coś z lepszą grafą plus płynnie FM, ale często jestem w ciągu roku jestem w szpitalach, dojeżdżam do nich pociągami itp, więc chciałbym, żeby był lekki, bo od mojej kobyłki bolą plecy ;) (Asus F550J).

 

Na oku miałem tak:

 

Kiedyś:

- ASUS UX331

- ASUS VivoBook S15 S510UN

Teraz:

- Lenovo Y540 -15

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...