Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił mi się problem z baterią w lapku - nie wiem czy to wina samej baterii czy może sprzętu. Do wczoraj działała w miarę normalnie, komputer wytrzymywał ok. 4 godzin pprzy normalnej pracy. Wczoraj w pociągu bateria rozładowała mi się po 2,5 godz. Gdy podłaczyłem zasilacz w domu to okazuje się, że bateria ma 2% i nie ładuje. Według narzędzia diagnostycznego "wystąpiła awaria baterii i trzeba ją niezwłocznie wymienić na nową". Nie mam niestety innej baterii pod ręką żeby sprawdzić czy to rzeczywiście problem baterii. Jakieś rady co jeszcze mogę sprawdzić?

Odnośnik do komentarza

Kupiłem nową baterię i wszystko jest ok. Dziwi mnie jednak, że bateria padła nagle, bez wcześniejszych symptomów niedomagania.

wszystko zależy od usterki, czasem zdarza sie, ze podzespol daje symptomy uszkodzenia, czasami usterka od razu powoduje awarie czy to baterii czy plyty glownej. nic w tym dziwnego

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jakby ktoś mógł mi coś doradzić w temacie:

*lapek
*budżet 500 złotych
*przeglądanie stron i map
*możliwie jak największa matryca
*możliwie jak najlżejszy
*wi-fi

Bateria może być słaba, bo i tak lapek będzie podpięty w kamperze cały czas ;)

Będę wdzięczny ;)

Odnośnik do komentarza

Jakby ktoś mógł mi coś doradzić w temacie:

 

*lapek

*budżet 500 złotych

*przeglądanie stron i map

*możliwie jak największa matryca

*możliwie jak najlżejszy

*wi-fi

 

Bateria może być słaba, bo i tak lapek będzie podpięty w kamperze cały czas ;)

 

Będę wdzięczny ;)

dell e5410 powinien miescic sie w budzecie

Odnośnik do komentarza

Jestem praktycznie zdecydowany na zakup Macbooka Air. Różnica cenowa między wersjami 128GB a 256GB jest tak duża, że zastanawiam się nad zakupem 128GB i dorzuceniem do tego karty SDXC 128GB. Bo system ma zajmować ~20GB, więc powiedzmy, że z wersji 128GB zostanie realnie 90+GB. Niby wystarczająco, ale jakoś tak mam wątpliwości. Zastanawiam się czy słuszne i lepiej się zabezpieczyć i mieć większą pojemność kartą SDXC czy starczy mi podstawowa pojemność Maca. Nie trzymałbym na nim muzyki (Spotify), zdjęć (chmura/dysk zewnętrzny), a może jedynie czasem jakieś odcinki seriali czy film. Moje obawy dotyczące pojemności są słuszne i lepiej kupić kartę czy sobie wymyślam ;) ?

Odnośnik do komentarza

Hajd, a Ty na Macu grasz w FM-a z ciekawości czy nawet nie próbowałeś i jedynie praca biurowa?

jako uzytkownik MBA zdecydowanie odradzam, uważam to za najbardziej przepłacony zakup ever. pytanie ile $$ Cie to dzisiaj kosztuje?

 

od FM16 działa dużo gorzej na MacOS, wcześniej mimo słabej konfiguracji działało podobnie do dobrego PC jak na rok 2015. największą wadą MBA jest okrutny hałas w momencie jak go obciążysz czy to FM, flashem czy montażem prostego video, obróbką większego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza

jeżeli jest to poniżej 3000 jak piszesz to bierz, jeszcze jedna rzecz jak jest głośny to też jest strasznie gorący, ponieważ jest słabo zaprojektowany system chłodzenia, tak przynajmniej było do 2016 roku, nie wiem czy w tym roku wypuścili coś innego

 

pracuje cicho pod uwagą, że oglądasz nie wymagajace www albo piszesz w word/xls(na małych plikach, bez rozbudowanych makr) - to tak wtedy jest niesłyszalny

 

używam modelu z early/mid 2014 roku bodajże, generalnie drugi raz nie kupiłbym pomimo posiadania jeszcze iPhone 6(który już zamula) i iPad air I generacji, który działa bardzo ok

Odnośnik do komentarza

Ja odpaliłem sobie właśnie FM 17 i przy meczach 3D wyje i się przycina, ale w trakcie rozgrywki śmiga OK. Pewnie za sezon czy dwa to się mocno pogorszy, bo duży save, ale póki co jest ok. Co nie zmienia faktu, że Air to nie jest komp do grania w cokolwiek, raczej mega rekreacyjnie, jak ja teraz - odpaliłem sobie tylko ligę portugalską i żadnej innej, bo już mi gwiazdki wydajności spadały.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

HELP!
znajdę laptopa do 1000zł(im taniej tym lepiej) z ekranem minimum 16'', wi-fi i wejściem HDMI? Ma służyć do przeglądania Internetu oglądania filmów, więc fajnie jakby pociągnął filmy w dobrej jakości, no i jakieś proste czynności w excelu, czy wordzie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...