Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Panowie, cel: laptop dla żony

cena: do 2k

wymagania: lap w 95% przypadków będzie "stacjonarny", więc nie musi być mały, lekki i z dobrą baterią. Ekran, im lepszy i większy, tym lepiej (ale nie kosztem pozostałych komponentów). Bebechy - dysk duży, grafika nieważna, procesor - do biura i filmy - absolutnie nic więcej.

 

Jakbym miał poczuć jakiś duży skok jakościowo-przyszłościowy bo wydam np. 300 więcej to mogę budżet zwiększyć. Najlepiej gdyby lap był oparty na nowych technologiach (tj. procek, pamięć itp), aby w razie czego można było pamięć tanio dołożyć itp.

 

Macie jakieś propozycje?

 

PS. Czytnik kart pamięci oraz bluetooth będą dodatkowymi atutami

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kolega poszukuje laptopa do 1800 zł. Twierdzi, że laptop musi mieć Windowsa 7. Poza tym do zwykłego użytkowania, tj. głównie internet, od czasu do czasu jakiś film albo starsza gierka typu Max Payne. Co polecacie ?

Odnośnik do komentarza

Mam ostatnio 2 problemy z HP 2230s:

1. Raz na jakiś czas potrafi mi wygasić się matryca. Dotychczas zdarzało mi się to tylko przy podłączeniu do zasilacza, jednak dzisiaj kiedy pracowałem na baterii zrobiło się to samo. Niestety dzieje się to na tyle rzadko, że zapominam sprawdzić czy da się z powrotem rozjaśnić klawiszami funkcyjnymi i ledwo dostrzegając to co jest na ekranie, uruchamiam ponownie komputer ;)

2. Kiedy pracuje na baterii i mam włączony tryb oszczędzania energii lub HP Optimized, tryb potrafi mi się sam zmienić na maksymalną wydajność. Czasami dzieje się to tak, że kilkakrotnie pod rząd mając ustawiony tryb oszczędzania/HP Optimized zmienia mi się na max. wydajność. Jest to cholernie irytujące. Robiłem niedawno aktualizację softu do HP, mając nadzieję, że to może coś da...

 

Ma ktoś jakieś pomysły? Mogę teoretycznie wysłać go na gwarancji, ale jeszcze potrzebuję na studiach trochę na nim popracować, więc dobrzy byłoby w swoim zakresie coś spróbować zrobić.

Odnośnik do komentarza

Kolega poszukuje laptopa do 1800 zł. Twierdzi, że laptop musi mieć Windowsa 7. Poza tym do zwykłego użytkowania, tj. głównie internet, od czasu do czasu jakiś film albo starsza gierka typu Max Payne. Co polecacie ?

Ostatnio czytalem oferte ktoregos z hipermarketow (chyba Carrefour, ale glowy nie dam uciac). Mieli Samsunga z przyzwoitymi bebechami za 1600. Oczywiscie Win7

Odnośnik do komentarza

Poszukuję laptopa do 3k zł. W tej chwili mam 3 propozycje:

Asus N61VG-JX006C

IdeaPad Y550 T6600

IdeaPad Y550 T4200

Najciekawszą propozycją wydaje się być drugi jednak może ktoś się na tym zna lepiej ode mnie i może mi doradzi? Laptop ma głównie służyć do grania. No i może ktoś ma jeszcze propozycję jakiegoś innego modelu w podobnej cenie? Najlepiej by było z oferty tego samego sklepu co w linkach :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jako, że na dniach planuje kupić laptopa to chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o takiej konfiguracji. Laptop ma być głównie do gier, typu FM 2010, czy najnowszy PES.

 

Procesor Inter Core 2 Duo T6600 (2,2 GHz, FSB 800 MHz, cache L2 2MB)

4 GB RAM

Ncidia GeForce G102M 512 MB

Windows 7 HP

320 GB dysk twardy

Odnośnik do komentarza

Spokojnie na tych parametrach będzie działa nowy FM i PES. A co do grania można podłączyć laptopa pod tv i grać na 32/37/43 calach zamiast na 14. Co do konfiguracji to nie znam się na kartach graficznych, więc nie wiem czy dobra ale dysk mógłby być troszkę większy. Teraz gry całkiem sporo zajmują. Sam kupiłem laptopa parę miesięcy temu 500 gb dysku i już połowa zajęta nie wiadomo czym i kiedy.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Rozgladam sie dla laptopem do uzytku wlasnego, moglby ktos cos sensownego doradzic?:].

 

Cena: ok. 2500zl

Przeznaczenie: przede wszystkim FM, filmy, internet, do grania mam Xboxa takze grafika nie musi byc dobra

Wymagania: Windows 7, nie zadne z darmowym Visty z upgradem :P.

 

Troche przegladalem i poki co najbardziej sensowny wydaje mi sie ten laptop. W gre moze wchodzic zakup na raty takze fajnie jakby ktos ewentualnie podal inne oferty z Euro, jednak jesli trafi sie dobra oferta w innym sklepie to nie wykluczam zakupy za gotowke, wiec do innych tez mozecie podawac ;).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...