Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jutro kupuję Lenovo Y550, jak wcześniej mi doradził Smetek.

Tyle, że kupuję trochę lepszy od tego, którego podałem wcześniej. Core 2 Duo, P8600, 4GB DDR3 1066 MHz, 500GB SATA 5400 rpm, 15,6'', GF GT130M 512 MB Blu-ray Combo VHP. Pewnie będę miał w poniedziałek. Jak coś - służę recenzjami :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na co zwracać uwagę przy kupnie netbooka? Ma być on wykorzystywany do robienia notatek i pracy na uczelni. Ważne żeby długo trzymała mu bateria ale nie wiem jaką pojemność powinna mieć żeby przyzwoicie długo działał bez zasilania. Netbook ma być dla dziewczyny za około 1000zł jak będzie warto to nawet do 1300zł. W necie wyszukałem MSI Wind U100, warto brać coś takiego? Może polecicie coś innego.

Odnośnik do komentarza

Poszukuję lapka, który ma pełnić głównie funkcję rezerwowego sprzętu - zależy mi żeby był tani, miał w miarę porządną baterię, ekran 15, ma słuzyć głównie do programów biurowych i internetu. Jakieś sensowne propozycje?

w carrefourze masz teraz Tośke za 1799 [t3400/3gb/320/vhb]

w auchan masz asusa 1899 [ t4200/4/320/vhb]

pewnie jakies acery tez mają ...

generalnie spokojnie znajdziesz cos do netu i biura za mniej niz 2000zl.

Odnośnik do komentarza

Poszukuję lapka, który ma pełnić głównie funkcję rezerwowego sprzętu - zależy mi żeby był tani, miał w miarę porządną baterię, ekran 15, ma słuzyć głównie do programów biurowych i internetu. Jakieś sensowne propozycje?

Wybacz, ale pogrubione cechy się wzajmenie wykluczają. Jak ma być tani i długo działać na bateri to netbook, albo inny maluch (LCD to największy pożeracz prądu). Można kupić netbooki, które działają kilka godzin bez podłączania, polecam szukać takich z procem Z5X0, lub ewentualnie N280 oraz oczywiście patrzeć na pojemność baterii. Nawet w okolicach 1500zł da się coś znaleźć.

 

@adamus - patrz drugi post tego tematu. Dla kobiety to możesz mierzyć w netbooki - rady jak powyżej.

Odnośnik do komentarza

Szukam laptopa dla siebie. Jako że mam blade pojęcie na ten temat komputerów przenośnych propozycje mile widziane. Komputer dla studenta, który będzie głównie korzystał z internetu i nie obrazi się, jeśli będzie mógł sobie pograć od czasu do czasu np. w nba 2k10 :D Cena to tak do 2500 zł ;)

Odnośnik do komentarza

Pytanie do ekspertow: czy oplaca sie kupowac mocne laptopy z XP? Nie jestem przekonany do Visty, slyszalem wiele opinii o jej pamieciozernosci i dziurawosci, a z drugiej strony XP nie wykorzysta wiecej niz 3 GB i jest juz systemem z pokazna metryka, a ja chce kupic komputer na kolejne 3-4 lata (FM-y, czasem multimedia). Robilem male rozeznanie rynku w laptopach 15,4-15,6'', RAM 3-4 GB, dysk 320-500 GB z mocniejszymi Core 2 Duo i w miare sensowna grafika (ATI) - celuje w Dell, Lenovo, cenowo do 3500 zl i nie wiem, w co pojsc - egzemplarzy z XP jest oczywiscie duzo mniej, natomiast Visty przewaznie 32-bitowe, co rowniez powoduje, ze powyzej 3 GB nie wykorzystam (o ile dobrze rozumiem, prosze o sprostowanie, jesli sie myle).

 

I druga sprawa: laptop 15,6'', na pare lat, ale glownie do internetu i ogladania filmow (karta graficzna ma znaczenie drugorzedne), wiec powinno wystarczyc 2 GB RAM i dysk 250 GB. Rowniez pytanie: Vista czy XP, a konkretnie czy oplaca sie obciazac 2 GB RAM bardziej pamieciozernym systemem? Preferowane marki - Dell, Lenovo, moze HP, moze Toshiba, cena maksymalnie 2500 zl. Jakies propozycje?

Odnośnik do komentarza

Próbuję się zdecydować na podstawkę chłodzącą do laptopa, jednak standardowo mam pewne wątpliwości. Zacząłem poszukiwania od polecanej przez Johnissa podstawki Zelman NC-1000, która sporo kosztuje, jednak zbiera same pozytywne oceny. Chciałem już ją zakupić, kiedy nagle się zorientowałem, że posiadam laptopa o monitorzez 15'4 (DELL Inspiron 6400), a w specyfikacjach jest wypisane, że do 15 cali, co mnie zastanawiło. Później znalazłem Zelmana NC-1500, który miał być większy wg. specyfikacji, jednak później w jednym z angielskich opisów wyczytałem, że z każdym komputerem powyżej 15 cali będzie trochę wystawał, co mnie zastopowało. Czy jest ktoś kto się na tym zna i mógłby udzielić mi rad w tych kwestiach?

Odnośnik do komentarza

Pytanie do ekspertow: czy oplaca sie kupowac mocne laptopy z XP? Nie jestem przekonany do Visty, slyszalem wiele opinii o jej pamieciozernosci i dziurawosci, a z drugiej strony XP nie wykorzysta wiecej niz 3 GB i jest juz systemem z pokazna metryka, a ja chce kupic komputer na kolejne 3-4 lata (FM-y, czasem multimedia). Robilem male rozeznanie rynku w laptopach 15,4-15,6'', RAM 3-4 GB, dysk 320-500 GB z mocniejszymi Core 2 Duo i w miare sensowna grafika (ATI) - celuje w Dell, Lenovo, cenowo do 3500 zl i nie wiem, w co pojsc - egzemplarzy z XP jest oczywiscie duzo mniej, natomiast Visty przewaznie 32-bitowe, co rowniez powoduje, ze powyzej 3 GB nie wykorzystam (o ile dobrze rozumiem, prosze o sprostowanie, jesli sie myle).

 

I druga sprawa: laptop 15,6'', na pare lat, ale glownie do internetu i ogladania filmow (karta graficzna ma znaczenie drugorzedne), wiec powinno wystarczyc 2 GB RAM i dysk 250 GB. Rowniez pytanie: Vista czy XP, a konkretnie czy oplaca sie obciazac 2 GB RAM bardziej pamieciozernym systemem? Preferowane marki - Dell, Lenovo, moze HP, moze Toshiba, cena maksymalnie 2500 zl. Jakies propozycje?

SZk prosze Cie, gdzie ty zyjesz. Jakie 3,5 K? Ja w styczniu kupilem laptoka takiego jak chcesz za 2,7 k PLN. Acer, 15,6, C2D 2,2 ghz, 4 GB ram, hdd 320, GF 9300 256 MB + VHP.

 

Dwie kwestie:

 

Nie kupilbym drugi raz lapka z matryca 15,6 - szerokie to i niskie, zle sie czyta, zle sie pisze. Taki ekran nadaje sie tylko do gier. Wogole gdyby sie jeszcze dalo to kupilbym zwykle 15 z matowym ekranem. Blyszczace sucks.

 

Dwa - czasem fajnie miec pelna klawiature (z numeryczna) ale na dluzsza mete to jest wkurwiajace bo siedzisz i piszesz asymetrycznie do osi ekranu. Moze Tobie nie bedzie to przeszkadzac bo mi przeszkadza. No i matowe knefle (przyciski synku) som lepsiejsze niz blyszczace i sliskie.

 

Trzy (wiem, ze mialy byc dwie): dostalem VHP do kompa i na poczatku istotnie nie moglem sie w tym swiecie odnalezc i postanowilem zainstalowac XP SP3 ktory jednak niespecjalnie chcial z moim kompem pracowac - brak softu, sterownikow itd...

 

Z musu ustawilem Viste pod siebie tak aby niewiele roznila sie od XP i da sie z tym zyc. W sumie wielkiej roznicy nie ma. Chodzi mi szybko, nic nie muli, poobcinalem wodotryski i nie mam problemow.

Odnośnik do komentarza

Kuzyn szuka laptopa do 3k zł. Chce mieć Vistę, a do tego Age of Empires III i The Sims 3 mają mu śmigać bardzo dobrze. Dysk tak od 320 do 500 GB. Myślę, że 4GB RAMu stykną. Nie orientuje się kompletnie w tym temacie, więc nie wiem co jeszcze dodać. Dobrze byłoby też gdyby bateria tak w miarę długo trzymała bo to zawsze wygodniej. Bajery typu blu-ray odpadają. Kamera i mikrofon jak najbardziej się przydadzą. Oczywiście wbudowane wi-fi i blue-tooth także wskazane.

Odnośnik do komentarza

Pilnie potrzebuje pomocy!

 

Potrzebuję dziś laptopa i neta (teraz nie jestem u siebie), a mój laptopek odmówił działania :/ Wczoraj grałem w FM 08, gdzieś do 2 w nocy po czym zahibernowałem lapka i poszedłem spać. Obudziłem się o 10:30, chcę włączyć go - a tu nic. Dioda włącznika się pali, ale światełko dysku już nie. Niby jest włączony, ale widać tylko czarny ekran, na nic nie reaguje np na caps locka, ctrl alt delete itp. Słychać dźwięk, że wiatraczek chodzi, więc co tu może być? Czyżby padł mi dysk? Tak z niczego mógł? Proszę o szybką odpowiedź jak ktoś coś wie, bo naprawdę dziś mi byl potrzebny :| :/

Odnośnik do komentarza

Miałem identyczne objawy w swoim lapku. Przy włączaniu świeciły tylko diody od zasilania, czarny ekran. Wyjmowałem baterie, wkładałem inny dysk, live-cd, resetowałem cmos i nic nie pomogło. Oddałem laptopa do serwisu i okazało się, że płyta główna umarła. To taki najczarniejszy scenariusz mi wyszedł.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...