Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuacja tematu http://forumcm.net/forumcm/index.php?showtopic=7891 .

 

Có?, nadchodzi ten czas kiedy musz? kupi? laptopa. Kupowa? go b?d? na prze?omie czerwca i lipca ale ju? teraz chc? si? mnie wi?cej zorientowa? co i za ile.

 

Moje wymagania co do takiej maszyny przedstawiaj? si? nast?puj?co:

- procesor (pod FM ;) )

- ram (my?le, ?e 1GB to minimum, op?aca si? 2GB?)

- grafika (je?li uci?gnie najnowsze PES b?dzie mi?o;)

- karta muzyczna (przyda?by si? jaka? przyzwoita gdy? lubi? pos?ucha? muzyki dobrej jako?ci na g?osnikach podpi?tych do kompa)

- system operacyjny (bro? Bo?e przed Vist?, XP mile widziany; chcialbym równie? doinstalowac Ubuntu wi?c dobrze by by?o gdyby powy?sze podzespo?y by?y solidnie wspierane przez ten system).

 

Teraz najwa?niejsze, dysponuj? ok. 4 ty? z mo?liwo?ci? powi?kszenia tej kwoty (cho? wola?bym tego nie robi?)

 

Jakie? propozycje? :D

Odnośnik do komentarza

IMHO najwa?niejsze elementy w laptopie to matryca, klawiatura i obudowa. Bebechy maj? mniejsze znaczenie. Zapytacie dlaczego? Otó? obudowy nie wymienicie, a wymiana lub naprawa klawiatury czy matrycy to du?e koszty. Solidna obudowa mo?e uratowa? Wasz sprz?t przed zniszczeniem.

 

Zatem radzi?bym wszystkim szukaj?cym laptopa poogl?da? przyk?adowe modele w jakim? sklepie komputerowym i oceni?, czy klawiatura jest wygodna, matryca daje ostry i jasny obraz, a obudowa jest solidna i starannie wykonana. Kolejnym krokiem powinny by? opinie innych u?ytkowników. Cho? do nich zawsze nale?y podchodzi? z dystansem, to jednak cz?sto mo?na si? dowiedzie? np. o irytuj?cych szczegó?ach konstrukcyjnych.

 

Testy w czasopismach te? mog? okaza? si? przydatne, ale cz?sto s? tendencyjne, a bywa ?e nie s? wiarygodne (np. brak sprz?tu czo?owego producenta). Polecam testy na stronie: http://www.egielda.com.pl/?str=art&kat=8 Tu do?? wnikliwie oceniaj? funkcjonalno?? i jako?? laptopów. Testy wydajno?ciowe oczywi?cie te? s? obecne.

 

Teraz wystarczy dobra? odpowiadaj?ce nam bebechy i sprawdzi?, czy producent oferuje je w wybranej przez nas serii laptopów. Je?li tak, to jeste?my w domu. Jeszcze tylko rzut okiem na tebel? porównuj?c? wydajno?? naszego laptopa z konkurencj? posiadaj?c? podobne podzespo?y. Je?li nie odstaje zbytnio od przeci?tnej to OK, w przeciwnym razie mo?e to zwiastowa? b??d konstrukcyjny, lub niedopracowany produkt.

 

Jeszcze s?ówko o wydajno?ci. Producenci stosuj? coraz bardziej zaawansowne systemy oszcz?dzania energii, zwykle kosztem wydajno?ci. Prowadzi to do sytuacji, gdy pe?n? wydajno?? komputera osi?gamy spe?niaj?c szereg warunków (np. pod??czenie do sieci elektrycznej, odpowiednia konfiguracja sterowników, dop?yw ch?odnego powietrza do obudowy itd.). St?d prosty wniosek, by nie kierowa? si? syntetyczn? wydajno?ci?.

 

Pami?tajmy, ?e laptop to komputer przeno?ny i jako taki zosta? zaprojektowany. Je?li chcemy mie? maksymalny power (w danej cenie) to zdecydujmy si? na desktopa.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio przekona?em si? tak?e, jak wa?ne jest mie? porz?dnego producenta. Nie wiem jak to wygl?da w innych krajach, ale jak ostatnio u mnie ?adowarka przesta?a dzia?a? (co jest spraw? do?? wa?n? w laptopie :|) to zadzwoni?em do serwisu producenta, gostek mnie maglowa? przez 20min, dopytywa? si? czy co? jeszcze jest nie tak, odnotowa? ka?dy najmniejszy szczególik, ?eby jakby w przysz?o?ci co? si? dzia?o, to ?eby pami?tali, ?e ju? to wcze?niej zg?asza?em, no i nast?pnego dnia dosta?em ju? nowiutk? ?adowark?, by?o tylko podpisa? odbiór i tyle, nawet tej starej nie zabrali. Bratu klawiatur? te? wymienili w jeden dzie?, plus go?? przeczy?ci? wiatraczek i wyt?umaczy? co mo?e powodowa? ekstra podgrzewanie si? lapka. Super serwis, jestem bardzo zadowolony.

A to wszystko to DELL, który nie wiem czy jest tak bardzo popularny w Polsce, ale u mnie w Norwegii to w?a?ciwie same DELL'e si? widzi.

Odnośnik do komentarza

ja nie do koncxa o laptopach ale o konsoli , a mianowicei chcialem zapytac czy oplaca sie jeszcze kupowac PS2. Na PS 3 mnie nie stac a mam czasem ochote pograc w jakiegos Tekkena czy nawet PES 6. Kosz nowej takiej konsoli to teraz w granicach 550 zl w wersji Slim , a moze polecicie jakas inna konsole w tych granicach cenowych

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak ma być ładny, to MacBook :keke:

 

Trudno coś doradzić, różne są gusta. Mi się podoba klasyczny design HP, czy IBM. Wiem, że kobietom podobają się nowe HP z serii Pavilion. IBM Leonvo też całkiem ładny jest. LG też może się podobać.

 

Na uczelni widziałem dziewczynę z bardzo ładnym małym laptopkiem w kolorze kremowym. Bardzo kobiecy. Niestety, nie wiem co to za model.

Odnośnik do komentarza

Primo, olałbym nieco lepszy procesor. Ważniejsze jest to, co opisałem w drugim poście tego tematu. Podejrzewam, że ta kobieta i tak nie wykorzysta w pełni mocy obliczeniowej.

 

Secundo, jak troche poszukać (tak z jedną gołotę) to można znaleźć Pavulona z sinym zębem: http://allegro.pl/item198375783_hp_pavilio...hb_wawa_ss.html

Odnośnik do komentarza

No i na mnie przyszła pora, by przyjrzeć się takiemu sprzętowi. Miałby on służyć dwóm osobom (mi i mojej dziewoi). Potrzeby: pakiety biurowe, net, filmy, ale i raz na jakiś czas zagranie w coś zasobożernego (np. FM) bądź grafikolubnego (np. jeszcze nie wiem, co ;]). Tym samym marzy mi się sprzęt z 17'' ekranem (ale nie będę się upierał, bo koszty mogą mnie przerazić), ca. 100-120 GB HD, 1 GB RAM, DVD RW, Bluetooth. Nie ukrywam, że jestem w temacie laikiem i mam tylko ogólne pojęcie o funkcjonowaniu tych urządzeń i moich oczekiwaniach wobec nich.

Odnośnik do komentarza

Z tego 17'' ekranu jestem w stanie spokojnie zrezygnować. Karta graficzna z TV-OUT i kabel do TV spokojnie wystarczą :) Innymi słowy - potrzebny jest przyzwoity sprzęt do ok. 3500 zł w zbliżonej konfiguracji, którą podałem kilka postów temu. Coś możecie polecić?

Odnośnik do komentarza

W internecie ciężko coś dla siebie wyszukać, lepiej pójść do paru sklepów i będziesz wszystko wiedział :] Osobiście polecam Ci HP Paviliona dv6000, a i podkreśle nie ma reguły na sprzęt w nim, np. w jednym masz kartę graficzną GeForce Go 7200 (128MB, dynamiczna, odradzam), w innych GeForce Go 7400 (256MB), niezła karta, polecam Stalkera na wysokich detalach udźwignie ;) Z innych rzeczy, oczywiście 1GB Ramu, procesor też dobry, Intel Core 1,73, DVD RW i wszystkie pozostałe bajery ;) Cena całkiem przyzwoita, pierwotnie kosztował 3999zł, po krótkich negocjacjach udało się zejść do ceny 3700zł i do tego dostałem jeszcze Windowsa Viste.

 

http://allegro.pl/item202577704_hp_pavilio...mb_kamera_.html - tutaj możesz zobaczyć jak to wygląda

Odnośnik do komentarza

Po co Ci ta partycja?

 

Jak się domyślam to jest partycja z obrazem systemu. Takie ułatwienie dla serwisu. Więc jeśli nie masz obrazu całego dysku, lub obrazu tej partycji to niewiele wskórasz. Z drugiej strony możnaby zrobić swój obraz systemu i go umieścić na tej ukrytej partycji, ale kij wie jaki format obrazu używany jest w tym sofcie do odzyskiwania "factory defaults".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...