Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Misiek napisał:

Lenovo ma lepszą grafikę. Ram zawsze sobie możesz dołożyć, z grafiką może być gorzej ;)

Z tego co wiem to różnica zbyt duża nie jest, ale może się mylę.

Różnica nie jest tylko w ramie i grafice ale też w dysku ssd, w obudowie i w matrycy (na której w lenovo oszczędza jak czytałem w necie jesienią gdy szukałem laptopa dla siebie).

 

Tak czy tak bardzo porównywalne opcje.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś nie długo będzie szukał jakiegoś mobilnego, gamingowego lapka i miał do wydania kilka tysi, to polecam obejrzeć ten filmik

Sam dalej czekam na coś nowego z Ryzenem, ale celuję raczej w coś o mniejszych możliwościach. Liczyłem, że w tym czasie będę już miał upatrzony model, no ale zaraza trochę pomieszała plany.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś chciałby kupić laptopa HP to niech ogarnie promkę od nich - jak macie jakiegoś starego, nawet rupiecia HP lapka to można uzyskać voucher do 650 złotych na zakup nowego laptopa od nich. Trzeba znać numer seryjny laptopa, czasem fotę trzeba wysłać.

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.08.2019 o 13:55, Gabe napisał:

Chyba w nagrodę staremu dziadowi kupię nową baterię.

 

No i kupiłem. I pojawił się kolejny problem.

 

Byłem przeświadczony, że stara bateria jest totalnie zużyta i dlatego nie trzyma na niej nawet sekundy, tymczasem okazało się, że... to może być prawda, ale i nie działa prawidłowy odczyt stanu baterii oraz prawdopodobnie jej ładowanie. Nowa bateria przyszła naładowana, dlatego utrzymuje laptopa bez zasilania, ale pokazuje 0% naładowania. Tak samo podpięta ładowarka/zasilacz nie pomaga, bo laptop sygnalizuje rozładowaną baterię (zarówno ubuntu jak i chyba BIOS, bo miga kontrolka na obudowie), system mówi  Charging 0%. :(

 

I pytanie moje brzmi: co mogłoby mi pomóc? Co odpowiada za prawidłowy odczyt stanu baterii? Software? Aktualizacja BIOSu? Kabel do ładowania?

@klinsmann

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.04.2020 o 10:47, Gabe napisał:

I pytanie moje brzmi: co mogłoby mi pomóc? Co odpowiada za prawidłowy odczyt stanu baterii? Software? Aktualizacja BIOSu? Kabel do ładowania?

hmm, pierwsza myśl to jakiś moduł na płycie głównej. to jest na tyle wysublimowany problem, że chyba bym poszukał lokalnego serwisu. jak korzystałem kilka razy w Warszawie to często sama diagnoza i wycena była bezpłatna. jeżeli działało i przestało to problem dotyczy jakiegoś hardware - moim zdaniem coś w płycie głównej. 

 

jak rozbierasz lapka to gniazdo od podłączenia zasilacza jest w płycie głównej? jakiś dupsztyk wyziąnał ducha, ale nie znam się na tym co by coś zasugerować, szukałbym lokalnego serwisu. jeśli Ci zależy reanimować dinozaura

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-hp-omen-15-dc1048nw-i5-9300h-8gb-512gb-ssd-gtx1660ti-6-15-6-w10

 

Panowie hot or not? Dobra propozycja?

 

Czy lepiej dołożyć i brać z i7?

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-hp-omen-15-dc1018nw-i7-9750h-8gb-512gb-ssd-gtx1660ti-6-15-6-w10 

 

Generalnie mój prywatny Lenovo Z510 już zasłużył na odpoczynek, szukam solidnego laptopa, na którym popracuję, coś obejrzę, napiszę, a jak Cyberpunka odpali to już w ogóle będzie bailando - i żeby tak z 5 następnych lat też się amortyzował. Im taniej tym lepiej, te 5000 wydaje mi się lekko przesadzone, może podobny efekt osiągnę obecnie przy 3500?

Odnośnik do komentarza

IMO warto ;)

 

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i7-9750H-vs-Intel-i5-9300H/3425vs3448

 

 

W dniu 6.04.2020 o 19:50, jmk napisał:

Jak ktoś chciałby kupić laptopa HP to niech ogarnie promkę od nich - jak macie jakiegoś starego, nawet rupiecia HP lapka to można uzyskać voucher do 650 złotych na zakup nowego laptopa od nich. Trzeba znać numer seryjny laptopa, czasem fotę trzeba wysłać.

 

 

może ogarnij od kogoś?

  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza

Ja nad tym się zastanawiam https://allegro.pl/oferta/laptop-acer-aspire-5-i5-10210u-16g-1ssd-int-win10h-9128239124?fbclid=IwAR1hFzGIOZ7RGSnz6JTerpVGISRexYqMDxAjCCjxjwawONeMwaYIRiCLRfA 

 

Zanosi się, że jednak uziemienie jeszcze potrwa, no i muszę kupić coś do pracy, bo teraz córka często ma np. zajęcia online, a na moim 10-letnim Asusie to nie sposób już sensownie coś robić, nawet mikrofon padł i muszę telefonem się łączyć, żeby na Zoomie pogadać :D. 

 

Tak że jakby ktoś miał jakąś kontrpropozycję to słucham :). Nie do gier, tak że grafa dedykowana nie jest konieczna, ma śmigać (optymalnie ze 16 GB RAM), dysk SSD (może być z 512, akurat ten model co wrzuciłem ma 1 TB), Win 10. 

Odnośnik do komentarza

Może ten?

 

https://www.x-kom.pl/p/545819-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-s340-15-i5-1035g1-20gb-256-win10.html

 

Porównanie procków:

 

 

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-10210U-vs-Intel-i5-1035G1/3542vs3558

 

Reszta podobnie, w Lenovo masz już te docelowe 20 GB RAM, w Acerze masz 16 z możliwością rozszerzenia do maks. 20. W Acerze masz dysk 1 TB, Lenovo 256, ale dysk zawsze można wymienić, a procesora nie ;)

 

Ewentualnie w Lenovo możesz zejść na 12 GB - minus 200 zł i dać 500 GB dysk - plus 300 zł.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem ogólna wydajność procesora nie jest znacząco lepsza po stronie tego z Lenovo. Wyniki na jednym wątku są praktycznie niezauważalne, a podstawowe taktowania są ze wskazaniem na 10210u z Acera. Do zwykłego codziennego zastosowania nie ma znacznej pomiędzy tymi procesorami.

Ilość 20gb ramu jest raczej zbędna. Wolałbym wybrać dysk 1tb. Acer montuje też lepsze matryce niż lenovo w ideapadach. Przynajmniej na notebookcheck dość mocno narzekają na matryce TF w lenovo.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Perez napisał:

Ja nad tym się zastanawiam https://allegro.pl/oferta/laptop-acer-aspire-5-i5-10210u-16g-1ssd-int-win10h-9128239124?fbclid=IwAR1hFzGIOZ7RGSnz6JTerpVGISRexYqMDxAjCCjxjwawONeMwaYIRiCLRfA 

 

Zanosi się, że jednak uziemienie jeszcze potrwa, no i muszę kupić coś do pracy, bo teraz córka często ma np. zajęcia online, a na moim 10-letnim Asusie to nie sposób już sensownie coś robić, nawet mikrofon padł i muszę telefonem się łączyć, żeby na Zoomie pogadać :D. 

 

Tak że jakby ktoś miał jakąś kontrpropozycję to słucham :). Nie do gier, tak że grafa dedykowana nie jest konieczna, ma śmigać (optymalnie ze 16 GB RAM), dysk SSD (może być z 512, akurat ten model co wrzuciłem ma 1 TB), Win 10. 


Dobrze kolega wyżej pisze. Choć osobiście nie wybrałbym żadnego z tych modeli. 
Wątpie, że wykorzystasz 16 GB ram. Huawei MateBook D 15 R5-3500/8GB/480/Win10 szary

W porównaniu do ww posiada aluminiową obudowę oraz matrycę IPS z szerszymi kątami widzenia.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dziś zadzwoniła do mnie siostra i poprosiła abym się rozejrzał za jakimś laptopem dla jej syna. Sprzęt ma służyć do nauki, internetu i ewentualnie do pogrania. Cena w granicach 3000-3300 (max 3500) - preferowany sklep Mediaexpert

 

moja propozycja:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/notebook-hp-omen-15-dc1044nw-i5-9300h-8gb-512gb-ssd-gtx1650-4-15-6-w10

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.04.2020 o 18:53, adamus napisał:

Moim zdaniem ogólna wydajność procesora nie jest znacząco lepsza po stronie tego z Lenovo. Wyniki na jednym wątku są praktycznie niezauważalne, a podstawowe taktowania są ze wskazaniem na 10210u z Acera. Do zwykłego codziennego zastosowania nie ma znacznej pomiędzy tymi procesorami.

Ilość 20gb ramu jest raczej zbędna. Wolałbym wybrać dysk 1tb. Acer montuje też lepsze matryce niż lenovo w ideapadach. Przynajmniej na notebookcheck dość mocno narzekają na matryce TF w lenovo.

 

Tutaj jest fajne podsumowanie wszystkich procków 10 generacji. Możesz @Perez zobaczyć na czym Ci zależy. Ogólnie ten z Lenovo jest nieco bardziej przyszłościowy.

 

Co do ram dysk - co kto woli, to są podzespoły, które można wymienić w każdej chwili. Do tych wymagań co Perez napisał 1 TB SSD? Chyba nawet 256 starczy, a dyski ssd nie są drogie jak coś. Ja bym wolał kupić od razu więcej RAM, bo te nie tanieją raczej a wymagania mogą rosnąć, teraz te 12-16 na luzie starczy, ale kto wie co będzie niedługo.

 

 

@Techcik2 8GB wlutowane w płytę bez możliwości dołożenia to chyba strzał w stopę.

W dniu 17.04.2020 o 19:54, Techcik2 napisał:


Dobrze kolega wyżej pisze. Choć osobiście nie wybrałbym żadnego z tych modeli. 
Wątpie, że wykorzystasz 16 GB ram. Huawei MateBook D 15 R5-3500/8GB/480/Win10 szary

W porównaniu do ww posiada aluminiową obudowę oraz matrycę IPS z szerszymi kątami widzenia.

 

 

/ogólnie jak sie nie pali tez bym czekal do maja.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...