Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, jmk napisał:

Teraz:

- Lenovo Y540 -15

A to podchodzi po Ultrabooka? ;)

Poczytaj sobie ten temat.  Potrafi skutecznie odwieść od zakupu tego Lenovo. Owszem, ciężko znaleźć sprzęt o podobnej specyfikacji w tej cenie, ale idą za tym jakieś wkurzające problemy, typu ocierające o coś wiatraki, czy też wysokie temperatury. Ludki na dzień dobry robią UV i smarują nową pastą, bo występuje throttling. Choć pewnie przy jakiś mniej wymagających grach daje radę i bez tego.

Odnośnik do komentarza
46 minutes ago, Łonio said:

A to podchodzi po Ultrabooka? ;)

Poczytaj sobie ten temat.  Potrafi skutecznie odwieść od zakupu tego Lenovo. Owszem, ciężko znaleźć sprzęt o podobnej specyfikacji w tej cenie, ale idą za tym jakieś wkurzające problemy, typu ocierające o coś wiatraki, czy też wysokie temperatury. Ludki na dzień dobry robią UV i smarują nową pastą, bo występuje throttling. Choć pewnie przy jakiś mniej wymagających grach daje radę i bez tego.

 

Pracuje na co dzień na Lenovo, 8-9h katowania, pracowałem w poprzedniej firmie i pomijając konflikt dwóch kości ramu na początku, nie mogę powiedzieć złego słowa. Ale fakt, nie napierdalam w gry, żeby mordować grafikę :) 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, adamus napisał:

Możesz to rozważyć: https://www.x-kom.pl/p/529565-notebook-laptop-156-acer-aspire-7-i5-9300h-16gb-512.html

Kwestia tego czy wystarczająco mocny i czy mieści się w budżecie.

 

No właśnie nie wiem czy jest sens pchać się w coś mniej niż GTX1660Ti, tym bardziej, że ja pewnie będę to kupował to gdzieś plus/minus pół roku albo i potem.

 

15 godzin temu, Reaper napisał:

A matowa matryca sie przydaje, jak i tak 99% czasu korzystasz z kompa w pomieszczeniu? Ja sobie kupilem matowa, ale wlasciwie bez sensu chyba :-k

 

Taras ;)

 

8 godzin temu, Łonio napisał:

A to podchodzi po Ultrabooka? ;)

Poczytaj sobie ten temat.  Potrafi skutecznie odwieść od zakupu tego Lenovo. Owszem, ciężko znaleźć sprzęt o podobnej specyfikacji w tej cenie, ale idą za tym jakieś wkurzające problemy, typu ocierające o coś wiatraki, czy też wysokie temperatury. Ludki na dzień dobry robią UV i smarują nową pastą, bo występuje throttling. Choć pewnie przy jakiś mniej wymagających grach daje radę i bez tego.

 

 

7 godzin temu, T-m napisał:

 

Pracuje na co dzień na Lenovo, 8-9h katowania, pracowałem w poprzedniej firmie i pomijając konflikt dwóch kości ramu na początku, nie mogę powiedzieć złego słowa. Ale fakt, nie napierdalam w gry, żeby mordować grafikę :) 

 

55 minut temu, Łonio napisał:

Ja też mam Lenovo, ale model, który kilka lat temu był hitem, czyli Y580. I też daje rade, a kilka wywrotek z taboretu wykonał ;)

 

 

Mam wrażenie, że na każdą markę można tak narzekać.  Szwagrowi poleciłem Lenovo jak szedł na studia, jest już mgr inż, a ten Laptop sprzedał mojej żonie i dalej śmiga, nawet na baterii koło godziny, dwóch. Wymieniłem tam dysk na SSD i dołożyłem ram no i wymieniłem matrycę jej, bo zalała kawą ;) A szwagrowi poleciłem nowego Lenovo i dalej go używa. Ja mam Asusa kilka lat i w nim już sporo grzebałem, dysk na ssd, cd rom na drugi hdd no i musiałem wymieniać kartę wifi oraz wiatraki na na procku, bo za wolno kręciły.

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, jmk napisał:

 

1) póki co 0;) obserwacje cen

2. 14 lub 15

3. dobra grafika

4. matowa

5. lekki

6. może być bez win i bez dysku, wezmę ze starego

 

Ogólnie to tak, potrzebuję laptopa na co dzień, żebym mógł pograć też w coś z lepszą grafą plus płynnie FM, ale często jestem w ciągu roku jestem w szpitalach, dojeżdżam do nich pociągami itp, więc chciałbym, żeby był lekki, bo od mojej kobyłki bolą plecy ;) (Asus F550J).

 

Na oku miałem tak:

 

Kiedyś:

- ASUS UX331

- ASUS VivoBook S15 S510UN

Teraz:

- Lenovo Y540 -15

 

Ciężko bez budżetu coś określić. Jeżeli koniecznie chcesz grafikę GTX1660ti, najlepszy stosunek ceny do wydajności
Lenovo Legion Y540-15 i7-9750H/16GB/256 GTX1660Ti
HP Pavilion Gaming R7-3750H/16GB/512 GTX1660Ti 144Hz 
- tylko design, nie jest już stonowany.

Odnośnik do komentarza

Ja miałem Lenovo Y580 przez prawie 9 lat i tamta konstrukcja była bardzo spoko. Niestety obecne modele Lenovo są plastikowe (co można przeżyć) ale największą wadą jest podobno kiepskiej jakości ekran.

17 godzin temu, Reaper napisał:

A matowa matryca sie przydaje, jak i tak 99% czasu korzystasz z kompa w pomieszczeniu? Ja sobie kupilem matowa, ale wlasciwie bez sensu chyba :-k

Obecne matowe ekrany to nie to co kiedyś. Nie przygaszają kolorów jak stare matowe ekrany. Nawet w monitorach masz już matowe ekrany, a nie błyszczące.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nieśmiało noszę się z zamiarem zakupu laptopa i chciałbym zasięgnąć opinii w tej kwestii. Co polecacie przy budżecie do 2200 zł. Sprzęcik miałby służyć do zastosowań raczej biurowo-edukacyjnych, czasem, na wyjazdach wakacyjnych do odpalenia eFeMka. Przydałoby się z dyskiem SSD.

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.02.2020 o 18:25, Nigel napisał:

Nieśmiało noszę się z zamiarem zakupu laptopa i chciałbym zasięgnąć opinii w tej kwestii. Co polecacie przy budżecie do 2200 zł. Sprzęcik miałby służyć do zastosowań raczej biurowo-edukacyjnych, czasem, na wyjazdach wakacyjnych do odpalenia eFeMka. Przydałoby się z dyskiem SSD.

Lenovo Ideapad 530s-14 Ryzen 5/8GB/256/Win10

Model 14-calowy mobilniejszy. Posiada matrycę FULL HD IPS, aluminiową obudową, procesor wydajności i5U 8 generacji, dodatkowo Vega podobnie jak MX130.

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
W dniu 5.01.2020 o 14:15, wojt3k napisał:


Raczej tak. Dołożenie 100-200zł ponad tę kwotę to granica absolutna, po przekroczeniu której czekają mnie w domu ciche dniemoji6.png

 

@wojt3k

 

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-laptop-fx505-r5-8gb-512ssd-gtx1650-no-os.bhtml

 

https://www.ceneo.pl/39082735

 

https://soft360.pl/windows-10/23windows-10-professional-0885370920819.html?utm_source=ceneonomap&utm_medium=pricewars2&utm_campaign=windows-10-professional&ceneo

 

Może tak?

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Warto na początku określić wymagania

1) Kwota przeznaczona na zakup:

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

5) Osobiste preferencje:

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-y540-i7-8gb-256ssd-gtx1660ti-w10_1.bhtml?utm_source=2208151|lowcygier.pl+PL&utm_medium=TradeDoubler&utm_campaign=(TradeDoubler)&utm_content=%2F

 

 

Kozak promka, na takiego polowałem, ale aktualnie nie mam hajsu, zostało 5 sztuk.

 

Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i7-9750H - 8GB RAM - 256GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10  za 4k zł

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jmk napisał:

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-y540-i7-8gb-256ssd-gtx1660ti-w10_1.bhtml?utm_source=2208151|lowcygier.pl+PL&utm_medium=TradeDoubler&utm_campaign=(TradeDoubler)&utm_content=%2F

 

 

Kozak promka, na takiego polowałem, ale aktualnie nie mam hajsu, zostało 5 sztuk.

 

Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i7-9750H - 8GB RAM - 256GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10  za 4k zł

Chyba się promka skończyła, bo mi już pokazuje 4,7 tysia. 4 tysie to z kartą 1650.

Ja tylko zwrócę uwagę na 2 rzeczy. Ostatnio też mega promkę na te lapki dawał xcom. Później się okazywało, że większość tych lapków jest ze zwrotów. Niby to dalej w pełni wartościowy produkt, ale ludzie byli z deka rozczarowani. A ludzie odsyłają to Lenovo, bo jest tam jakiś problem z głośnym działaniem wiatraków. Oczywiście nie twierdzę, że tu jest tak samo.

A drugi kamyczek do ogródka samego rtveuroagd. Kupiłem żonie ostatnio Della. Według opisu był to model 5490. Dotarł do mnie model inny, bo 5485. Oba modele nie różnią się mocno i tylko dlatego go nie odesłałem. Teraz widzę, że poprawili na stronie model, choć opis dalej jest skopany, bo ten model ma karte sieciową.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...