Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Czy w dłuższe perspektywie (powiedzmy 5lat) opłaca się teraz dopłacać do mocniejszego procesora (i7-9750h zamiast i5-9300h), a reszta konfiguracji pozostawałaby taka sama? Karta graficzna to GTX 1650 (4gb). Przez te lata w użytkowaniu myślę, że będzie ograniczać mnie tylko karta graficzna niezależnie czy będzie współpracować z i5 czy i7.

Odnośnik do komentarza

siostra szuka lekkiego, mobilnego sprzętu (dom<->praca) wielkość matrycy bez znaczenia - excel, statistica, jakieś inne laboratoryjne programy statystyczne, adobe ilustrator no i jakies internety i pewnie filmy na większym ekranie (więc HDMI ważne). Dobrze byłoby, gdyby był jakiś rozkładany, odczepiany, ale w takiej cenie to chyba nie takie bajery ;) Maksymalny budżet ok. 3000, oczywiście im taniej tym lepiej :D

https://www.komputronik.pl/product/666178/lenovo-ideapad-s540-14iwl-81nd00depb-12gb.html
taki sprzęt jest wystarczający, czy potrzebne będzie coś lepszego i droższego? Ewentualnie, czy w takiej cenie są jakieś lepsze rozwiązania?

Odnośnik do komentarza

[Off-topic]

Excel, Statistica i Illiustator... jak bardzo to się rozjeżdża :keke: 

[Off-topic]

 

Jeśli dużo korzysta z Illustratora i nie ma cierpliwości, to nie wiem czy ten procek nie będzie jej wkurwiał. Jak sporadycznie, to z perspektywy osoby, która kiedyś katowała InDesigna, Illustratora i Photoshopa, wystarczy :) 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Kaczy napisał:

z tego co wiem, to służy jedynie do prezentacji wyników - nie wiem jak to działa (czy to zamiennik power pointa, czy nie), ale obecnie ma znacznie gorszy procek a4-3305M APU i 4gb RAM-u, zmieniać chce głównie dlatego, że stary lapek się rozsypuje od przewożenia ;)

 

AI to narzędzie do grafiki wektorowej. Wydaje mi się, że można znaleźć lepsze narzędzie do prezentacji wyników (zwałaszcza jeśli są dane ze statistici albo excela). Coś na kształt PowerBI. :-k 

Odnośnik do komentarza

Panowie który lepszy? Na pierwszy rzut oka nr 2 ale pamięć karty graficznej to tylko 3 a nie 4 GB i to mnie martwi. Pierwszy:

https://www.komputronik.pl/product/599282/lenovo-ideapad-330-15ich-81fk00gqpb-.html

 

Drugi:

https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-l340-i5-8gb-512ssd-gtx1050-w10.bhtml

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...