Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Jahu, a ile lig, po ilu latach?

 

Lad: dysk ssd to szybki start windowsa, klikniesz przeglądarkę i od razu masz okno ;) FM zdecydowanie też szybciej śmiga na SSD. Testuję od weekendu - widać różnicę. 

Może na black friday będzie ciekawa oferta.

 

Jak tylko do FM-a to bierz SSD 256gb a może nawet 128gb, system + sam FM nie zajmują dużo (później tylko zapisy, grafiki itp).

Odnośnik do komentarza

Dajcie znać gdybyście z okazji black friday trafili na jakieś fajne oferty laptopów. Interesuje mnie coś spełniającego warunki:

W dniu 24.10.2017 o 11:32, tio napisał:

Na początku przyszłego roku będę kupował nowego laptopa. Generalnie szukam sprzętu biurowego ale chciałbym móc zagrać w nowego FMa. 

Wymogi to:

  • 15 calowa matryca, matowa ale taka by dało się na niej obejrzeć w miarę realnych kolorach film (FHD)
  • lekki bo często z nim będę jeździł
  • złącze VGA
  • dysk SSD

Rozglądam się wśród DELLi bo mają fajną 3 letnią gwarancję. Prawdę mówiąc zachwycił mnie trochę nowy VOSTRO 7570. Ale jak już ochłonąłem to stwierdziłem, że raczej jest za ciężki i nie potrzebuję aż tak mocnych bebechów bo w gry to gram na konsoli a na laptopie to ewentualnie gry typu FM, Civilization, CK2.

Budżet powiedzmy do 5 tys. zł.

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.11.2017 o 10:11, lad napisał:

A do czego mi to właściwie? Tak jak pisałem - laptop ma służyć głównie do grania w FM.

musisz juz kupowac czy mozesz sie wstrzymac?

 

amd zrobiło dobrą robotą pobudzając konkurencję do działania

 

w budżecie do 3000 dziś dostaniesz 2 rdzeniowy procesor o średnich parametrach jak na FM, warto moim zdaniem poczekać albo kupić jakąś używkę z SSD

 

SSD to przedewszystkim komfort pracy pod systemem operacyjnym, na wpływ FM ma marginalne działanie

 

z tych komputerów co wcześniej były wrzucane, to jedyne rozsądne przyszłościowo pod FM to procesory i5 xxxxHQ - czyli fizyczne cztery rdzenie, budżet pewnie od 3500 - ja na Twoim miejscu zaczekał.

 

jeżeli masz kupić jakiś "nowy" za 2500 pod FM, to kupiłbym coś poleasingowego za połowę tej kwoty - różnica w wydajności na pewno nie będzie 2x

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Tylko ryzenów chyba nie montują w lapkach :>

 

Smetek, mylisz się z tym marginalnym. Ja na swoim rzęchu wymontowałem cd-rom, wrzuciłem 128gb SSD, sklonowałem na niego windowsa, włączyłem bootowanie z niego, mam na nim windowsa + kilka programów + FM. Wgrałem też sobie tam zapisy i grafiki. I zmiana jest odczuwalne - szybciej przetwarza dni.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, jmk napisał:

Tylko ryzenów chyba nie montują w lapkach :>

 

Smetek, mylisz się z tym marginalnym. Ja na swoim rzęchu wymontowałem cd-rom, wrzuciłem 128gb SSD, sklonowałem na niego windowsa, włączyłem bootowanie z niego, mam na nim windowsa + kilka programów + FM. Wgrałem też sobie tam zapisy i grafiki. I zmiana jest odczuwalne - szybciej przetwarza dni.

 

a to Intel Twoim zdaniem ma dwie technologie dla danej rodziny procesorow :D? gdyby nie ryzen to w zyciu w PC nie przeszło by na 6 jajek dla massmarketu, przeczytaj że "przypadkiem" to samo w H1 2018 będzie dotyczyło laptopow, kupowanie dziś laptopa 2c/4t to strzał w kolano, a to niestety wiekszosc komputerów poniżej 3000

 

jak robiłem testy przetwarzania, to z SSD czy bez, różnia w wynikach była w graniach błędu statystycznego - zawsze można dołożyć go później

 

za predkosc FM odpowiada taktowanie procesora, bardzo wazny jest cache, nie wiem jak z predkoscia ram, podejrzewam przy nowszych architekturach ma to juz znaczenie(na socketach do haswella włącznie było to marginalnie wykorzystywane przez architekture). dysk SSD ma wpływ na zapis(w tym autozapis, który może w Twojej ocenie był między przetwarzaniem dni) - testowałem na FM16, w 17 tego nie robiłem, 18 nie mam

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-legion-y520-15ikba-15-6-intel-core-i5-7300hq-8gb-ram-256-gb-dysk-rx-560m-grafika-win10.bhtml

 

Powiedzcie mi, czy ten dysk 256GB SSD to nie będzie za mała pojemność? Tak mnie namawialiście na to SSD, że się chyba zdecyduje, ale trochę mnie zastanawia czy mi wystarczy miejsca na wszystko.

 

wołam @jmk i @klinsmann

Odnośnik do komentarza

A jaki masz budżet?

 

Nie lepiej taki:

https://www.x-kom.pl/p/373703-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y520-15-i7-7700hq-8gb-1281000-gtx1050.html

 

Nie ma tylko Windowsa. Określ budżet i zapotrzebowanie bliżej ;)

 

Ja mam teraz w lapku SSD 128 gb i hdd 1 tb - na ssd trzymam tylko windowsa, przeglądarki i FM-a. Można ustawić, żeby wszystkie dokumenty i pulpit zapisywały się na innym dysku. Natomiast ja mam rzeczy z FM-a grafiki, zapisy i muszę co jakiś czas zapisy przenosić/usuwać, bo mam autozapis co miesiąc do nowego pliku, a tak to jest git.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, jmk napisał:

A jaki masz budżet?

 

Nie lepiej taki:

https://www.x-kom.pl/p/373703-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y520-15-i7-7700hq-8gb-1281000-gtx1050.html

 

Nie ma tylko Windowsa. Określ budżet i zapotrzebowanie bliżej ;)

 

Ja mam teraz w lapku SSD 128 gb i hdd 1 tb - na ssd trzymam tylko windowsa, przeglądarki i FM-a. Można ustawić, żeby wszystkie dokumenty i pulpit zapisywały się na innym dysku. Natomiast ja mam rzeczy z FM-a grafiki, zapisy i muszę co jakiś czas zapisy przenosić/usuwać, bo mam autozapis co miesiąc do nowego pliku, a tak to jest git.

Do 4k, ale zależy mi na tych dostępnych z RTV Euro AGD bo mają raty 0%.

 

HDD można sobie dorzucić do tego jakoś?

Odnośnik do komentarza

No, jeżeli ma być RTV Euro to ten acer sensowny, chociaż ja bym nie polecał. Lepsze Lenovo, Asus, MSI, a Dell do biura.

 

Ale tak jak pisałem na fejsie - najlepiej będzie jak spytasz o możliwość montażu dodatkowego dysku, czy to jak kupisz HDD i aby była możliwość SSD czy odwrotnie. Wtedy kupisz fajnego lapa za te 3700 i za 300 spokojnie drugi dysk. A może nawet w sklepie to robią od razu na życzenie?

 

Niby wymagania masz małe, ale kwota już spora, wiec szkoda udupić hajs i potem nie mieć możliwości jak Ci się zachce popykać w jakąś FIFĘ czy coś ;).

 

Odnośnik do komentarza

ja bym sie zastanawial nad tym dyskiem, koniecznie jest Ci potrzebny? ja w kompie mam 250 SSD i mam ponad 100 GB wolnego ;) na kompie trzymam tylko potrzebne rzeczy, reszta na zewnetrznym/w chmurze, a wolalbym dolozyc pare djengow i miec lapa dobrej marki, ktory sie nie grzeje tak, ze mozna na nim jajecznice robic

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, BartuS napisał:

ja bym sie zastanawial nad tym dyskiem, koniecznie jest Ci potrzebny? ja w kompie mam 250 SSD i mam ponad 100 GB wolnego ;) na kompie trzymam tylko potrzebne rzeczy, reszta na zewnetrznym/w chmurze, a wolalbym dolozyc pare djengow i miec lapa dobrej marki, ktory sie nie grzeje tak, ze mozna na nim jajecznice robic

No właśnie też mi się wydaje, że na FM i jakieś CKII plus maks dwie inne gry spokojnie mi miejsca wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...