Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam laptopa dla zony. Jedynym kryterium jest wlasciwie cena (im mniej, tym lepiej) i dysk ssd (dobrze gdyby hdd byl 1tb). Reszta absolutnie bez znaczenia, bo komputer bedzie uzywany tylko do puszczania muzyki na kolumnach (przez usb 2) i przegladania internetu. Jakies pomysly? :-k

Odnośnik do komentarza

Szukam laptopa dla siebie. Zastosowania - internet, multimedia i programowanie. Gry jak juz to raczej bez rozbuchanej grafiki, bardziej cos w stylu Europy Universalis.

Cena - do 3500 zl (kwota sztywna, kupuje na firme, a powyzej tej kwoty musze sie bawic w amortyzacje, czego wole uniknac).

 

Z gory dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Szukam laptopa dla zony. Jedynym kryterium jest wlasciwie cena (im mniej, tym lepiej) i dysk ssd (dobrze gdyby hdd byl 1tb). Reszta absolutnie bez znaczenia, bo komputer bedzie uzywany tylko do puszczania muzyki na kolumnach (przez usb 2) i przegladania internetu. Jakies pomysly? :-k

 

 

Przyjąłem budżet 1500-2000

 

http://www.x-kom.pl/p/331097-notebook-laptop-156-lenovo-v310-i3-6100u-4gb-1201000-dvd-rw.html

 

Jedyny, który ma dwa dyski SSD i HDD 1TB, które są wewnętrzne. Jeśli odpowiada zewnętrzny HDD w obudowie to możemy poszukać o wiele więcej, lepszych modeli.

Odnośnik do komentarza

 

 

To ja też poproszę o pomoc. Szukam łapka do gier, internetu i Excela (i wielu lig w FM-ie). Zależy mi na dość dużym ekranie i dobrej jakości dźwięku. Budżet to 7000-8000. Może być minimalnie więcej jak będzie to racjonalnie uzasadnione.

W co grasz poza FM? I jak często, ładowanie tyle hajsu pod FM to trochę rozrzut kasy.

 

Na razie nic, bo mam złoma na którym niewiele poza FM-em chodzi. Ale pograłbym chętnie chociażby w różne nowe RPG (wiedźmin). Niemniej jednak głównie chodzi o to, że dużo ostatnio podróżuję i potrzebuję mieć wysokiej jakości centrum rozrywki. Stąd i muzyka i dość duży ekran i dobra wydajność w temacie gier.

 

na pewno chcesz tak dużo wydać? jeśli tak to bierz to co jmk zaproponował, spokojnie orzy okazjonalnym graniu można wydać okolice połowy tej kwoty(4000+)

Szukam laptopa dla zony. Jedynym kryterium jest wlasciwie cena (im mniej, tym lepiej) i dysk ssd (dobrze gdyby hdd byl 1tb). Reszta absolutnie bez znaczenia, bo komputer bedzie uzywany tylko do puszczania muzyki na kolumnach (przez usb 2) i przegladania internetu. Jakies pomysly? :-k

hmm, patrzyłeś na chromecast audio? mam od kilku tygodni i sobie chwale, obsługuje z dwóch telefonow, tabletu i elegancko działa. kupowanie laptopa z ssd, hdd i jeszcze wielkiego sprzecicha do takiego zastosowania to ... troche kiepski pomysł.

 

jakiś DAC na usb? używka wchodzi w gre?

 

Szukam laptopa dla siebie. Zastosowania - internet, multimedia i programowanie. Gry jak juz to raczej bez rozbuchanej grafiki, bardziej cos w stylu Europy Universalis.

Cena - do 3500 zl (kwota sztywna, kupuje na firme, a powyzej tej kwoty musze sie bawic w amortyzacje, czego wole uniknac).

 

Z gory dzieki za pomoc :)

netto czy brutto? sprzęt stacjonarny czy bardziej mobiilny?
Odnośnik do komentarza

 

hmm, patrzyłeś na chromecast audio? mam od kilku tygodni i sobie chwale, obsługuje z dwóch telefonow, tabletu i elegancko działa. kupowanie laptopa z ssd, hdd i jeszcze wielkiego sprzecicha do takiego zastosowania to ... troche kiepski pomysł.

 

jakiś DAC na usb? używka wchodzi w gre?

 

Ogolnie temat juz nie aktualny (bo wlasnie okazalo sie, ze laptop zony ma usb 2.0 a nie 1.0, tak jak wczesniej sadzilem, a to bylo najwazniejszym kryterium - dla mnie ;)). Dokupie tylko dysk zewnetrzny 1tb i bedzie git.

 

 

Laptopa potrzebuje do puszczania FLACow przez usb do Arcama irDAC (z niego do stereo i kolumn). Co prawda irDAC obsluguje tez usb 1.0, ale wtedy jakosc dzwieku jest mocno przycieta.

Odnośnik do komentarza

 

Szukam laptopa dla siebie. Zastosowania - internet, multimedia i programowanie. Gry jak juz to raczej bez rozbuchanej grafiki, bardziej cos w stylu Europy Universalis.

Cena - do 3500 zl (kwota sztywna, kupuje na firme, a powyzej tej kwoty musze sie bawic w amortyzacje, czego wole uniknac).

 

Z gory dzieki za pomoc :)

netto czy brutto? sprzęt stacjonarny czy bardziej mobiilny?

 

Mobilnosc jest dla mnie dosc istotna. Jesli chodzi o brutto czy netto to mnie troche zagiales, bo nie wiem szczerze mowiac, od jakiej kwoty liczy sie te limity. Zalozmy, ze chodzi o laczna cene, jaka jest na fakturze, razem z VAT-em.

Odnośnik do komentarza

Do wszystkiego, a co jest nie tak z kartą i procesorem?

 

edit: dobra, może do wszystkiego to źle powiedziane. Przede wszystkim ma chodzić płynnie i bezproblemowo, a poza tym Wiedźmin 1 i 2 mają na nim śmigać, to jest dla mnie bardzo ważne.

karty od AMD charakteryzują się niższą wydajnością niż ich konkurencja, na sztucznych benchmarkach tego nie zobaczysz. procesory z literką U z 3MB cache nie są królami wydajności w grach.

 

z drugiej strony jeżeli myślisz o W1 i W2, to taki laptop spokojnie sobie poradzi. patrząc przyszłościowo szukałbym della w oparciu o jednostkę i5 QM(quad mobile) z 4 rdzeniami fizycznymi i kartą od nvidia(budżet w okolicy 4k obstawiam i to raczej na przełomie stycznia/lutego pojawią się pewnie nowe jednostki), ale jak nie grasz, to do podstawowych zadań taki laptop wystarczy.

nie wiem na ile grasz jeszcze w FM, ale różnica między i5 xxxxI a i5 xxxxQM będzie znaczna.

 

dużo z kwotą się nie pomyliłem

http://www.x-kom.pl/p/336647-notebook-laptop-156-dell-inspiron-7566-i5-6300hq-8gb-2401000-win10-gtx960.html

 

mimo wszystko dzisiaj poczekałbym na premierę kabylake i kart 1050(będą troche wydajniejsze i na pewno dłużej otrzymają wsparcie)

 

 

Szukam laptopa dla siebie. Zastosowania - internet, multimedia i programowanie. Gry jak juz to raczej bez rozbuchanej grafiki, bardziej cos w stylu Europy Universalis.

Cena - do 3500 zl (kwota sztywna, kupuje na firme, a powyzej tej kwoty musze sie bawic w amortyzacje, czego wole uniknac).

 

Z gory dzieki za pomoc :)

netto czy brutto? sprzęt stacjonarny czy bardziej mobiilny?

 

Mobilnosc jest dla mnie dosc istotna. Jesli chodzi o brutto czy netto to mnie troche zagiales, bo nie wiem szczerze mowiac, od jakiej kwoty liczy sie te limity. Zalozmy, ze chodzi o laczna cene, jaka jest na fakturze, razem z VAT-em.

 

ok czyli brutto, jeszcze napisz co rozumiemy pod pojęciem "programowanie"
Odnośnik do komentarza

 

 

 

Szukam laptopa dla siebie. Zastosowania - internet, multimedia i programowanie. Gry jak juz to raczej bez rozbuchanej grafiki, bardziej cos w stylu Europy Universalis.

Cena - do 3500 zl (kwota sztywna, kupuje na firme, a powyzej tej kwoty musze sie bawic w amortyzacje, czego wole uniknac).

 

Z gory dzieki za pomoc :)

netto czy brutto? sprzęt stacjonarny czy bardziej mobiilny?

 

Mobilnosc jest dla mnie dosc istotna. Jesli chodzi o brutto czy netto to mnie troche zagiales, bo nie wiem szczerze mowiac, od jakiej kwoty liczy sie te limity. Zalozmy, ze chodzi o laczna cene, jaka jest na fakturze, razem z VAT-em.

 

ok czyli brutto, jeszcze napisz co rozumiemy pod pojęciem "programowanie"

 

Po pojeciem programowanie rozumiem odpalanie srodowisk programistycznych, jak na przyklad IntelliJ (ktory jest dosc zachlanny jesli chodzi o RAM) i kompilacje niekiedy dosc zlozonych aplikacji, co zajmuje troche pamieci i zasobow obliczeniowych.

Odnośnik do komentarza

bez grania w nowsze gry karta zintegrowana:

http://www.x-kom.pl/p/336293-notebook-laptop-156-dell-vostro-3568-i5-7200u-8gb-2401000.html

 

niewiele więcej zapłacisz za to co wkleił hyde

http://www.x-kom.pl/p/323663-notebook-laptop-156-dell-inspiron-5567-i5-7200u-8gb-240-10pro-r7-fhd.html

http://www.x-kom.pl/p/323103-notebook-laptop-156-dell-inspiron-5567-i5-7200u-8gb-240500-win10-r7.html

 

z drugiej strony identyczny komp i 600zł droższy(a jeszcze nie ma hdd), dziwne.

 

za niezły dobry laptop do grania(wyraźnie lepsze GPU i 4 fizyczne rdzenie) http://www.x-kom.pl/p/318817-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i5-6300hq-8gb-240-gtx960m-fhd.html

 

 

Hyde,

starsze wiedźminie na tym co wrzuciłem na pewno pójdą, ta grafika jest niewiele lepsza od integry:

http://www.notebookcheck.pl/Testy-Wiedzmin-3.142971.0.html

Odnośnik do komentarza

z tego co widzę

 

  • 1 GB RAM minimum, 2 GB RAM recommended
  • 300 MB hard disk space + at least 1 GB for caches
  • 1024x768 minimum screen resolution

https://www.jetbrains.com/help/idea/2016.3/requirements-for-intellij-idea.html#d908873e21

to wygląda to pobłażliwie, z czego teraz korzystasz, że uważasz to za zachłanne na ram?

Wiem po prostu z doswiadczenia, ze potrafi sie przyciac, gdy zaladuje z dwa/trzy zlozone projekty (a czesto lubie tak pracowac), a do tego idzie w tle jakis proces i jeszcze rownoczenie cos sobie debuguje. :) Trudno mi sobie wyobrazic prace na 2GB RAM szczerze mowiac, moze chodzi o wymagania samego IntelliJ-a, ale do niego zawsze cos ladujemy, co tez zajmuje pamiec.

Odnośnik do komentarza

8 nie styknie? ile jeden projekt i kompilacja zajmują równolegle zasobów pamięci RAM?

Myślę, że 8 powinno wystarczyć do większości moich potrzeb. Jednak pracy z 4GB bym sobie już nie wyobrażał. W razie czego rozbudowa RAM-u w kompie to raczej najmniejszy problem, więc pozostańmy przy tych 8. :)

Odnośnik do komentarza

wkurwiam, się bo mając 6gb ramu nie moge normalnie przegladac neta i miec odpalonego filmu na drugim monitorze, no i kurwa sie jeszcze firefox wiesza....

co tu się odpierdala? :|

http://i.imgur.com/C1qo4tV.png

powiedział bym, że podejrzanie wysokie użycie dysku. ram to nie wszystko

 

patrząc na to co wklejałeś poprzednio masz syf w systemie -> format lub CC Cleaner(możesz śmiało zacząć od drugiego),

 

alternatywnie wysokie zużycie dysku(masz HDD a nie SSD - correct?) może świadczyć o końcu jego żywotności, zrób backup, odpal HD tune i zrób test w zakładce health.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...