Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

To ze się wtrącę apropos tego ostatniego stwierdzenia - a ci związkowcy to się znikąd biorą? W teczkach ich przywożą, czy jednak ktoś ich wybiera? Sorry, jeżeli faktycznie odbywa się to tak jak mówisz, to potem nie ma się co dziwić, że opinia na temat całego środowiska jest taka a nie inna...

Odnośnik do komentarza

mam nadzieję, że masz jakieś dowody na temat "częstowania alkoholem w dużych ilościach", bo jeśli nie to nazywa się to oszczerstwo i jest karalne.

 

pomijając już fakt, że tak doświadczeni manifestanci jak ludzie z Sierpnia doskonale wiedzą, że pijani uczestnicy jakiejkolwiek akcji to balast, który na pewno zostałby wykorzystany przez media i policję do zdezawuowania charakteru i wiarygodności protestu.

 

no i zupełnie już nie ważne jest pewnie to, że brałem udział w każdym chyba proteście górników/pielęgniarek/kolejarzy/nauczycieli/alterglobalistów itd w W-wie (i nie tylko) w ciągu ostatnich ok. 10 lat i nie zarejestrowałem jakoś dużych ilości protestujących "na gazie". a jeśli już się jacyś zaczynali rzucać w oczy to organizatorzy kierowali ich z powrotem do autobusów, ewentualnie usuwali.

Odnośnik do komentarza
To ze się wtrącę apropos tego ostatniego stwierdzenia - a ci związkowcy to się znikąd biorą?

Owszem. Są to najlepsi manipulatorzy jakich uświadczysz w Polsce.

mam nadzieję, że masz jakieś dowody na temat "częstowania alkoholem w dużych ilościach", bo jeśli nie to nazywa się to oszczerstwo i jest karalne.

Dowody? Chłopie, ja pracuję w Jastrzębskiej Spółce Węglowej i mam wielu znajomych górników. I wiele razy do znudzenia byłem świadkiem rozmów o tamtym wyjeździe. Jeden związek nawet miał kiedyś biuro naprzeciwko mojego.

no i zupełnie już nie ważne jest pewnie to, że brałem udział w każdym chyba proteście górników/pielęgniarek/kolejarzy/nauczycieli/alterglobalistów itd w W-wie (i nie tylko) w ciągu ostatnich ok. 10 lat i nie zarejestrowałem jakoś dużych ilości protestujących "na gazie". a jeśli już się jacyś zaczynali rzucać w oczy to organizatorzy usuwali ich z powrotem do autobusów, ewentualnie usuwali.

Jesteś ZOMOwcem?

Odnośnik do komentarza
Dla porównania:

nauczyciel stażysta - 2 287 zł

nauczyciel kontraktowy - 2 538 zł

nauczyciel mianowany - 3 293 zł

nauczyciel dyplomowany - 4 208 zł

 

są to kwoty brutto, po tegorocznych podwyżkach.

OT

brutto to gowno nie liczba ;)

M rok temu jako starzysta na reke dostawala 900, teraz jako kontraktowy 1100 niecale.

/OT

To kwoty po podwyżce, którą ja na przykład dostanę od maja, są w nie wliczone wskaźniki z różnych dodatków przysługujących nauczycielom, mimo, że nie wszyscy je dostają, czyli realnie są o wiele niższe.

http://bip.men.gov.pl/akty_prawne/rozporza..._20090324_2.pdf

Odnośnik do komentarza
M rok temu jako starzysta na reke dostawala 900, teraz jako kontraktowy 1100 niecale.

Niech przyjdzie pracować na kopalnię to zarobi 5000. Tak przynajmniej piszą w warszawskich gazetach ;)

Nie no jasna sprawa, ze operowanie kwotami brutto jest smieszne.

Dziwi mnie tylko to jak to jest, ze jak sam piszesz srednia pensja w gornictwie jest zawyzana przez pracownikow niefizycznych. To ile oni zarabiaja? ze kilkaset (?) osob podwyzsza srednia dla tysiecy (?) gornikow o kilka tysiecy?10-15k??

wg mnie gornicy maja ciezka prace (wiem wiem zaraz odezwa sie glosy, ze inni tez maja ciezko i ze nikt ich nie zmusza) i te 3-4k na reke pracujacy na dole powinni miec. Dziwne jest tylko, ze ludzie pracujacy na gorze, w nadrorze czy obsludze maja kosmiczne pensje podbijajace srednia a nie robia nic gorszego niz miliony innych ludzi.

 

To kwoty po podwyżce, którą ja na przykład dostanę od maja, są w nie wliczone wskaźniki z różnych dodatków przysługujących nauczycielom, mimo, że nie wszyscy je dostają, czyli realnie są o wiele niższe.

http://bip.men.gov.pl/akty_prawne/rozporza..._20090324_2.pdf

podaj mi kwoty netto - brutto nic mi nie mowia.

Odnośnik do komentarza
Nie no jasna sprawa, ze operowanie kwotami brutto jest smieszne.

Dziwi mnie tylko to jak to jest, ze jak sam piszesz srednia pensja w gornictwie jest zawyzana przez pracownikow niefizycznych. To ile oni zarabiaja? ze kilkaset (?) osob podwyzsza srednia dla tysiecy (?) gornikow o kilka tysiecy?10-15k??

wg mnie gornicy maja ciezka prace (wiem wiem zaraz odezwa sie glosy, ze inni tez maja ciezko i ze nikt ich nie zmusza) i te 3-4k na reke pracujacy na dole powinni miec. Dziwne jest tylko, ze ludzie pracujacy na gorze, w nadrorze czy obsludze maja kosmiczne pensje podbijajace srednia a nie robia nic gorszego niz miliony innych ludzi.

To jest efekt wieloletnich niedopatrzeń. Swego czasu mówiono, że to są fachowcy i fachowcowi trzeba dużo zapłacić ;) fakt, są to ludzie bardziej wykształceni (w większości mgr-inżynierowie) i części z nich należą się wyższe wynagrodzenia. Mnie irytuje jedynie to, że wrzuca się ich do jednego wora z fizycznymi kiedy oni tak naprawdę są pracownikami umysłowymi.

 

Ile zarabiają. Np. taki nadsztygar około 7000-8000 złotych na rękę. O geodetach itp. nawet nie wspominam bo ich zarobki sięgają prawie 20000 złotych miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Dowody? Chłopie, ja pracuję w Jastrzębskiej Spółce Węglowej i mam wielu znajomych górników. I wiele razy do znudzenia byłem świadkiem rozmów o tamtym wyjeździe. Jeden związek nawet miał kiedyś biuro naprzeciwko mojego

czyli nie masz. bo ja znowu mam znajomych w związkach i też słyszalem wiele rozmów.

ba od wielu lat współpracuję m.in. z Sierpniem właśnie przy organizacji różnych protestów, manifestacji itp i wiem, że nie ma możliwości dopuszczenia pijanych, czy zaćpanych ludzi do udziału w tego typu akcjach.

mamy dość kłopotów z policją i mediami i bez tego.

Jesteś ZOMOwcem?

pewnie w Twoich kategoriach tak. w końcu od ponad 10 lat jestem działaczem organizacji radykalnie (wg polskich mediów) lewicowych.

Odnośnik do komentarza
Nauczyciel stażysta i kontraktowy, z tytułem magistra i przygotowaniem pedagogicznym około 1300 zł, plus ewentualne dodatki od gminy, czy powiatu zależy w jakiej szkole pracuje.

ok dzieki za info, to moze i w Poznaniu podniosa do 1300. Pamietaj, ze podawanie pensji brutto to jak podawanie dlugosci ch*** razem z kregoslupem ;)

 

To jest efekt wieloletnich niedopatrzeń. Swego czasu mówiono, że to są fachowcy i fachowcowi trzeba dużo zapłacić ;) fakt, są to ludzie bardziej wykształceni (w większości mgr-inżynierowie) i części z nich należą się wyższe wynagrodzenia. Mnie irytuje jedynie to, że wrzuca się ich do jednego wora z fizycznymi kiedy oni tak naprawdę są pracownikami umysłowymi.

 

Ile zarabiają. Np. taki nadsztygar około 7000-8000 złotych na rękę.

No i to jest wlasnie "niesprawiedliwe", bo w innych zawodach osoby z mgr, fachowcy w swoich dziedzinach moga liczyc na 1200-1600pln. Miejmy nadzieje, ze te "niedopatrzenia" w gornictwie "poprawia". Mozna by z tych pensji pokrywac podwyzki dla fizycznych.

btw: ci niefizycznie tez dostane te powyzki teraz o te 8.3%? jesli mieli 8k beda miec 8600? :/

Odnośnik do komentarza
btw: ci niefizycznie tez dostane te powyzki teraz o te 8.3%? jesli mieli 8k beda miec 8600?

Nie wiem. Te podwyżki tyczą się jedynie KW. Ja pracuję w JSW. U nas żadnych podwyżek w tym roku nie będzie.

 

Nie byłbym taki pewien:

 

Jerzy Markowski: myślę, że załogi KHW i JSW też dostaną podwyżki

07-04-2009 08:32

Taką samą elastycznością, jak w Kompanii, będą się niebawem musiały wykazać zarządy JSW i KHW - mówi dla portalu wnp.pl Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki

Czy po tym, jak górnicze związki wywalczyły podwyżki w Kompanii Węglowej, należy się spodziewać bardziej zdecydowanej walki o wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej i Katowickim Holdingu Węglowym?

 

- Zarząd Kompanii Węglowej wykazał się elastycznością. I bardzo dobrze. Myślę, że taką samą elastycznością, jak w Kompanii, będą się niebawem musiały wykazać zarządy Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Katowickiego Holdingu Węglowego.

Trzeba zrobić wszystko, by uniknąć strajku. Strajk oznaczałby bowiem eliminowanie polskiego węgla z rynku.

 

Zarządy Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Katowickiego Holdingu Węglowego podjęły decyzję o zamrożeniu płac w 2009 roku. Jednak negocjacje płacowe będą się odbywać. Już 15 kwietnia dojdzie do nich w Katowickim Holdingu Węglowym, gdzie zarząd w ramach sporu zbiorowego będzie rozmawiał z Sierpniem 80. A w Jastrzębskiej Spółce Węglowej zanosi się na utworzenie przez wszystkie związki wspólnego sztabu protestacyjno-strajkowego.

- Niepotrzebnie zarządy Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz Katowickiego Holdingu Węglowego same narzuciły sobie taki rygor w postaci zamrożenia płac w 2009 roku.

 

Przecież należało sobie zostawić jakąś furtkę na potrzeby negocjacji płacowych. Potrzebna jest pewna elastyczność, by nie doszło do strajku, który przyniósłby opłakane skutki.

 

Czyli jednak zakłada Pan, że w tym roku jakieś podwyżki będą w Jastrzębskiej Spółce Węglowej i Katowickim Holdingu Węglowym?

 

- Zdecydowanie. Myślę, że tak. Potrzebny będzie pewien kompromis.

 

http://gornictwo.wnp.pl/jerzy-markowski-my...7535_1_0_0.html

Odnośnik do komentarza
czyli nie masz.

Mam. Chyba, że moje zdanie Ci nie wystarcza to mogę Cię zaprosić do siebie i przedstawić kilku z tych, co to swego czasu byli w Warszawie na tej słynnej manifestacji.

 

Tak swoją drogą to zjechaliśmy z tematu.

starcza, nie starcza... ja też mogę Ciebie zaprosić na spotkanie z organizatorami tego i wielu innych protestów różnych grup zawodowych i oni pewnie powiedzą, co innego. ba - sam jestem osobą zajmującą się organizowaniem różnych manifestacji i protestów i nie wyobrażam sobie po prostu dopuszczenia do udziału w nich ludzi "pod wpływem".

media od razu rzuciłyby się na tak łakomy kąsek jak "grupa pijanych górników/hutników/nauczycieli demoluje stolicę". starcza nam już bycie komuchami.

i policja miałaby używanie, sprawy przeciwko organizatorom sypałyby się jak z rękawa, a ja na prawdę nie przepadam za wyprawami na Bemowo do sądu grodzkiego...

jasne - kilka czarnych owiec zawsze się trafi, ale od tego są służby porządkowe i ochrona wyznaczone przez organizatorów.

 

a wracając do tematu. wg mnie protesty z paleniem opon i blokowaniem głównych arterii komunikacyjnych niestety są na razie jedyną formą, która ma szanse na przebicie się do mediów, czyli na to, żeby ktoś poza zainteresowanymi dowiedział się o problemie. w Polsce nie ma tradycji wychodzenia na ulice w czyimś innym interesie niż swój. powoli ten trend próbuje przełamywać m.in. Sierpień (udział górników w protestach pielęgniarek), ale jedna jaskółka...

spędziłem ostatnich kilka miesięcy w Hiszpanii i we Francji i tam wygląda to zupełnie inaczej.

kiedy rząd Hiszpanii upiera się przy wprowadzeniu planu bolońskiego studentów w protestach wspomagają lekarze, transportowcy i ogólnie tzw. zwykli ludzie. na głupim marszu antybolonskim w listopadzie tamtego roku na oko było jakieś 60-80 tys. ludzi i średnia wieku nie była zbyt niska. I coraz więcej grup zawodowych mówi o strajku generalnym a Zapatero zaczyna mieć na ulicy gorsza prasę niż Leszek Miller w swoim schyłkowym okresie

 

to samo ma miejsce w protestach lekarzy przeciwko prywatyzacji sluzby zdrowia...

Odnośnik do komentarza
Najpierw zniszczyli Migalskiego,

OT: Migalski sam się zniszczył dając rywalom bicz do ręki i wystawiając cztery litery do chłosty. Gdyby on nie zaczął przeprowadzać brudne akcje pod kierownika instytutu i kilku innych osób, to nikt nigdy nie zwróciłby na jego pracę uwagi. Przynajmniej do czasu, gdy jego - miernej jakości - habilitacja nie zostałaby odrzucona nie przez jego idiotyczne zagrywki, ale przez jej poziom naukowy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...