Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ostrzegalem juz kiedys Profa, to i Ciebie lukas ostrzege. Rozmowa z Iconem nt. Slaska, Odry, gornikow itp. ze sie wie cos lepiej na dany temat to tak jak powiedziec Profesorowi, ze sie lepiej od niego zna angielski :keke: W ogole nie wiem po co ta dyskusja czy ida pieniadze z naszych kieszenie na inwestycje. Czy Wy ludzie nie macie sie na prawde czym przejmowac tylko tym na co ida nasze zlotowki? Dla mnie to bez roznicy bo w tym kraju nie bylo i nie jest normalnie. Pomijajac czasy Kazimierza Wielkiego :>

Odnośnik do komentarza
Ale co chcesz udowodnić albo do czego kogoś przekonać? Jeżeli do tego, że nauczyciele w Polsce zarabiają za mało to nie musisz się wysilać bo uważam, że nie tylko nauczyciele ale również lekarze i kilka innych zawodów jest słabo opłacanych.

 

To żeś pan teraz krotochwilę zapodał ... Chciałbym choć połowę tego, ba 1/3, co dostaje mój szwagier.

Odnośnik do komentarza
Powtarzam kolejny raz - nie masz bladego pojęcia o strukturze kopalń węglowych dziś i w okresie restrukturyzacji. Spora część zakładów upadła lub została przymusowo zamknięta. Spółki nie chciały zamykać tych kopalń, to było odgórne ustalenie rządu i to rząd zobowiązał się pokryć długi kopalń. Gdyby wtedy tego nie zrobił polskie górnictwo i przemysł energetyczny upadłyby. Jakie tego by były skutki chyba nie muszę tłumaczyć. Kwota umorzeń wyniosła około 18 miliardów złotych. W okresie 2003-2007 KHW i JSW wypracowały prawie 5,5 miliarda zysku. Nie wiem jakie zyski wypracowała KW, nie są znane także bilanse za rok 2008. Kopalnie nie mogą wiecznie płacić za to, że nieudolny polski rząd nie potrafił odpowiednio zreformować przemysłu górniczego na początku lat 90. Zmiany w polskim górnictwie są opóźnione o co najmniej 8 lat i winę za to ponosi tylko i wyłącznie rząd. A wieczne pretensje wnoszone pod adresem kopalń są żałosne. Kopalnie nie przynoszą strat.

 

Podsumowując dyskusję: kopalnie przynoszą zyski i te zyski winny być sprawiedliwie dzielone między pracujących w nich górników i lokalną społeczność, a koszty odpraw dla górników odchodzących z nierentownych kopalni winny być równie sprawiedliwie rozłożone na całe społeczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Ale co chcesz udowodnić albo do czego kogoś przekonać? Jeżeli do tego, że nauczyciele w Polsce zarabiają za mało to nie musisz się wysilać bo uważam, że nie tylko nauczyciele ale również lekarze i kilka innych zawodów jest słabo opłacanych. Dla porównania z niemieckimi górnikami to nasi tak naprawdę dostają ochłap.

 

Dlatego właśnie, że są tak słabo opłacani w bankach ich dochód jest estymowany i to na takim poziomie, że mało kto ma tak dobrze. I dlatego lekarze tak często zmieniają autka, budują domy i tak dalej. Odpowiem Ci tak, jak zazwyczaj Ty odpowiadasz. Nie masz pojęcia o czym mówisz, ale się wypowiadasz. I mówię to ja, który ma siostrę lekarkę, Ojca prowadzącego wydawnictwo medyczne, współpracującego między innymi ze Starowiczem, Zdrojewiczem, Steciwką, etc. który ma w rodzinie jeszcze paru lekarzy i wierz mi, że żadnemu z nich nie żyje się źle.

Odnośnik do komentarza
Dlatego właśnie, że są tak słabo opłacani w bankach ich dochód jest estymowany i to na takim poziomie, że mało kto ma tak dobrze. I dlatego lekarze tak często zmieniają autka, budują domy i tak dalej. Odpowiem Ci tak, jak zazwyczaj Ty odpowiadasz. Nie masz pojęcia o czym mówisz, ale się wypowiadasz. I mówię to ja, który ma siostrę lekarkę, Ojca prowadzącego wydawnictwo medyczne, współpracującego między innymi ze Starowiczem, Zdrojewiczem, Steciwką, etc. który ma w rodzinie jeszcze paru lekarzy i wierz mi, że żadnemu z nich nie żyje się źle.

Jak nie sierpem to młotem? :D

 

Jesteś żałosny T-m a to, że Twój poziom ignorancji u Ciebie jest jednym z najwyższych wśród userów na tym forum nie jest niczym nowym co udowadniałeś zresztą niejednokrotnie w KZS, Car Audio czy innych tematach. Zastąp sobie lekarze służbą zdrowia i zrób sobie rekreacyjną wycieczkę na chaszcze bo jad Ci uszami wylatuje.

 

Skoro więc ta służba zdrowia tak świetnie zarabia to czemu kiedy protestują nie ma takiego oburzenia wśród społeczeństwa jak kiedy strajkować zamierzają górnicy? Czemu kiedy służba zdrowia protestuje nikt nie pisze tutaj przeciekających nienawiścią postów żeby im wszystko odebrać, że mają za dużo itp? Nie odpowiadaj bo to pytanie przerasta Twoje wyżyny intelektualne.

Odnośnik do komentarza
Skoro więc ta służba zdrowia tak świetnie zarabia to czemu kiedy protestują nie ma takiego oburzenia wśród społeczeństwa jak kiedy strajkować zamierzają górnicy? Czemu kiedy służba zdrowia protestuje nikt nie pisze tutaj przeciekających nienawiścią postów żeby im wszystko odebrać, że mają za dużo itp? Nie odpowiadaj bo to pytanie przerasta Twoje wyżyny intelektualne.

Jak nie ma :lol:

Idź sobie do dowolnej placówki zdrowia publicznego, to się nasłuchasz co należy zrobić lekarzom :D"Sprawdź lekarzu co masz w garażu" na pewno słyszłeś...

Nikt nie protestuje pewnie dlatego, ze

a) lekarze nie rozpierdalają połowy miasta

b) ich klientela zazwyczaj nie jest w stanie protestować przeciwko protestom

c) nie obrażają jak górnicy w prostacki sposób adwersarzy

Odnośnik do komentarza
a) lekarze nie rozpierdalają połowy miasta

Górnicy też nie. Udowodnij albo przeproś.

b) ich klientela zazwyczaj nie jest w stanie protestować przeciwko protestom

To właśnie na ich plus.

c) nie obrażają jak górnicy w prostacki sposób adwersarzy

Również udowodnij albo przeproś.

Odnośnik do komentarza
Nadal niczego nie udowodniłeś. Gdzie tam pisze żeby rozwalili "pół miasta"?

A może poszukam 1/6 miasta? Albo 1/8? Dobrze wiesz o co chodzi i zacząłeś się czepiać szczegółów.

Chodzi o rozpierduchę, którą górnicy robili nie raz i nie dwa. Strajk to jedno, nikt nie będzie miał pretensji zapewne. Ale jak się pojawiają górnicze żądania, to po odmowie zazwyczaj kwitowane jest to "ahm, to my wpadniemy do Warszawy". I nie muszą rozwalić "pół miasta" (co jest wyolbrzymieniem, taki literacki zabieg) wystarczy, że się będą napierniczać pod budynkiem RM żeby tacy gorole jak ja mieli głęboko w dupie ich żądania wymuszane przemocą.

 

Ja nie jestem górnikiem. Strzał chybiony, jedno okrążenie dodatkowe.

Łopatą do głowy, ciąg dalszy:

nie jesteś, ale masz ich mentalność a do tego reprezentujesz ich interesy na forum z żarliwością godną lepszej sprawy. Dlatego celowo zaliczyłem Cię do grupy górników, bo jestes takim CMFowym górnikiem.

Odnośnik do komentarza
Chodzi o rozpierduchę, którą górnicy robili nie raz i nie dwa.

Raz! I ta rozpierducha została tak wyeksponowana przez prasę jak III wojna.

No chyba, że myślisz jeszcze o Wujku czy innych kopalniach okupowanych przez złych górników, którzy narażali i oddawali życie za demokratyczną Polskę :doh!:

Ale jak się pojawiają górnicze żądania, to po odmowie zazwyczaj kwitowana jest "ahm, to my wpadniemy do Warszawy". I nie muszą rozwalić "pół miasta" (co jest wyolbrzymieniem, taki literacki zabieg) wystarczy, że się będą napierniczać pod budynkiem RM żeby tacy gorole jak ja mieli głęboko w dupie ich żądania wymuszane przemocą.

Ale tak samo robią wszystkie inne związki zawodowe. Co robili stoczniowcy albo kolejarze? Ile dni pod namiotami w Warszawie siedziały pielęgniarki? Chłopie, przejrzyj na oczy.

(co jest wyolbrzymieniem, taki literacki zabieg)

Ale jak pięknie brzmi, propaganda zupełnie jak za komuny. Zadyma z policją w jednym miejscu i spuszczenie wpierdolu bojówce Legii = rozwalenie pół największego miasta w Polsce ;)

nie jesteś, ale masz ich mentalność a do tego reprezentujesz ich interesy na forum z żarliwością godną lepszej sprawy. Dlatego celowo zaliczyłem Cię do grupy górników, bo jestes takim CMFowym górnikiem.

Ja prezentuję logiczne argumenty żeby niektórym z Was otworzyły się w końcu oczy. Dajecie się tak łatwo manipulować i okłamywać prasie. Naprawdę wygodniej jest Ci żyć w zakłamaniu? I to aż tak wielki problem przejrzeć fakty na temat górnictwa a nie żyć w świecie fantazji?

Odnośnik do komentarza
Dla porównania:

nauczyciel stażysta - 2 287 zł

nauczyciel kontraktowy - 2 538 zł

nauczyciel mianowany - 3 293 zł

nauczyciel dyplomowany - 4 208 zł

 

są to kwoty brutto, po tegorocznych podwyżkach.

OT

brutto to gowno nie liczba ;)

M rok temu jako starzysta na reke dostawala 900, teraz jako kontraktowy 1100 niecale.

/OT

Odnośnik do komentarza
Raz! I ta rozpierducha została tak wyeksponowana przez prasę jak III wojna.

No chyba, że myślisz jeszcze o Wujku czy innych kopalniach okupowanych przez złych górników, którzy narażali i oddawali życie za demokratyczną Polskę

No tak, przeszkadzali nam komunistom, że czołgami skurkowańców...

No oczywiście, ze chodzi o "bitwę warszawską". Górnicy - albo osoby się pod nie podszywające - dojebały taki spektakl, że koniec. Że nawet teraz jak przyjdą z oponą do spalenia, to sa wichrzyciele i szatany.

 

 

Ale tak samo robią wszystkie inne związki zawodowe. Co robili stoczniowcy albo kolejarze? Ile dni pod namiotami w Warszawie siedziały pielęgniarki? Chłopie, przejrzyj na oczy.

A ile bitew stoczyli z policją?? Co innego okupacja co innego jednorazowy zryw, żeby "pokazać gorolom".

 

Ale jak pięknie brzmi, propaganda zupełnie jak za komuny. Zadyma z policją w jednym miejscu i spuszczenie wpierdolu bojówce Legii = rozwalenie pół największego miasta w Polsce

Możesz nazwać jak chcesz, ale nie sądzę by "pół miasta" w odniesieniu do burd było jakimś strasznym wyolbrzymieniem. Tym bardziej, ze to potoczne stwierdzenie jest.

Ja prezentuję logiczne argumenty żeby niektórym z Was otworzyły się w końcu oczy. Dajecie się tak łatwo manipulować i okłamywać prasie. Naprawdę wygodniej jest Ci żyć w zakłamaniu? I to aż tak wielki problem przejrzeć fakty na temat górnictwa a nie żyć w świecie fantazji?

Dopóki górnicy nie rozpierdalają "połowy miasta" to nic do nich nie mam.

I nie odzywałem się dopóki nie naskoczyłeś na T-m i "jego" lekarzy.

Odnośnik do komentarza
M rok temu jako starzysta na reke dostawala 900, teraz jako kontraktowy 1100 niecale.

Niech przyjdzie pracować na kopalnię to zarobi 5000. Tak przynajmniej piszą w warszawskich gazetach ;)

 

me_who - śmieszy mnie taka postawa. Przez ile lat jeszcze będzie się to wypominać? A jak bydło rozwaliło stadion Śląski w 1993 roku to było ok? Albo jak kibole leją się na stadionach i rozwalają cudze mienie to jest ok? Albo jak lekarz nie udzieli choremu pomocy bo strajkuje to też jest ok?

Odnośnik do komentarza
me_who - śmieszy mnie taka postawa. Przez ile lat jeszcze będzie się to wypominać? A jak bydło rozwaliło stadion Śląski w 1993 roku to było ok? Albo jak kibole leją się na stadionach i rozwalają cudze mienie to jest ok? Albo jak lekarz nie udzieli choremu pomocy bo strajkuje to też jest ok?

Ale czy to pierwszy raz "czarne owce" rzutują na całość?

Po naszych zlotach sam wiesz, że 2-3 osoby mogą zrobić tak, że na pozostające dni czujesz się co najmniej niekomfortowo.

Dlatego teraz górnicy - gdy skopiowali na "dzień dobry" amerykańskie shock&awe mogą robić teraz zwykłe demonstrację.

Albo najlepiej puścić Schmeichela co był w kopalni i po godzinie go musieli wywieźć bo miał dość. Nikt nie powie, że górnicy nie napierdalają jak szatany. Ale nikt też nie zgodzi się, że w protestach potrafią przeholować i ich żądania toną w dymie.....

Odnośnik do komentarza
Ale nikt też nie zgodzi się, że w protestach potrafią przeholować i ich żądania toną w dymie.....

I to jest kolejny mit, którego żadna gazeta nie chce obalić i wyjaśnić jak jest naprawdę. Wszystkiemu są winne związki zawodowe. Pewnie nie wiecie jak odbywa się selekcja osób, które mogą pojechać na takie demonstracje. A odbywa się ona tak, że selekcjonowani są ci najbardziej krewcy, którymi łatwo jest manipulować. W drodze na manifestację częstuje się ich alkoholem w sporych ilościach. Przed miejscem gdzie odbywa się demonstracja związkowcy mają lud posłuszny, gotowy do zrobienia wszystkiego co im się tylko powie. Nieliczni, którzy nie dali się spić nie są w stanie powstrzymać swoich pijanych kolegów. Chyba nie powiesz, że nie widziałeś na materiałach wideo pojedynczych osób wśród protestujących próbujących powstrzymać dzicz. Ale niestety związkowcy tak dobrze wyselekcjonują osoby żeby tych myślących było jak najmniej.

 

I teraz sobie odpowiedz na pytanie kto tak naprawdę jest winny i czy jazda po górnikach jest zagraniem fair.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...