Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, ale to, że są w tym funduszu pieniądze, to nie znaczy, że jak będziesz miał hulajnogę, to za swoją niepełnosprawność tę hulajnogę dostaniesz. Jak pisał Stefan wcześniej te pieniądze i tak nie są wystarczające na potrzeby niepełnosprawnych, więc muszą być ograniczane dodatkowymi kryteriami, by uniemożliwić dokonanie błędnego wyboru pomiędzy gościem, który chciałby załadować w FM więcej lig a gościem, który nie może poprosić wykonać podstawowych czynności urzędowych, bo nie potrafi pisać na klawiaturze i potrzebuje wsparcia w komunikowaniu się ze światem.

 

Nie wiem co ma do tego wzrost świadczenia pielęgnacyjnego czy dodatkowe wsparcie na warsztaty terapii zajęciowej (a do tego linki podesłałeś), więc w ramach wrzutek od czapy powiem, że ostatnio z Milanem trenuje Gabriel Paletta i mam względem tego odczucia ambiwalentne. Wrzutka ta ma się tak samo do tematyki celowości uzyskania dofinansowania dla osób z barierami w komunikacji przez osobę nieposiadającą barier w komunikacji jak wzrost świadczenia pielęgnacyjnego.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Myślę, że tak w 80% macie rację, ale te 20% zostawiam jednak, że nie tak to powinno funkcjonować. Jeśli by tą hulajnogą miał dojeżdżać do pracy, aby uniknąć kontaktu z ludźmi w tramwaju Hmmm... I nie wiem czemu dałeś taki przykład, chyba ad personam, ja potrzebuję laptopa akurat do pracy ze szpitala czy podczas takich dni jak teraz, gdzie wszyscy kaszlą, kichają, a ja chodzę z podwyższoną temperaturą do roboty. Tak czy siak będę musiał go kupić, ale to jak znajdę fundusze od razu z dostosowaniem sobie miejsca pracy - biurko, krzesło, ale to nie ma znaczenia w tym momencie akurat ;)

 

Linki są dla komentarzy, co ludzie sądzą o takiej pomocy, ostatni już dotyczy tej daniny. BTW samo słowo jest uwłaczające.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jmk napisał:

I nie wiem czemu dałeś taki przykład, chyba ad personam, ja potrzebuję laptopa akurat do pracy ze szpitala czy podczas takich dni jak teraz, gdzie wszyscy kaszlą, kichają, a ja chodzę z podwyższoną temperaturą do roboty.

 

Jeśli potrzebujesz laptopa do pracy, to jako narzędzie pracy powinien Ci go zagwarantować pracodawca :-k (nawet w przypadku b2b, chyba, że w umowie masz inaczej). 

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, jmk napisał:

To nie korpo, jest nas dwóch - ja i szef ;) 

 

To nie jest kwestia korpo, tylko kwestia tego, że jeśli masz wykonać konkretną pracę zleconą Ci przez twojego szefa, to musisz ją mieć na czym wykonać i to coś ma Ci zagwarantować twój pracodawca.
 

Cytat

[...] Szczegółowo przejawia się to w tym, iż pracodawca ma obowiązek dostarczenia pracownikom:
*narzędzi i materiałów niezbędnych do wykonywania powierzonej pracy; [...]

 

Cytat

Obowiązkiem pracodawcy jest wyposażyć pracowników w sprzęt niezbędny do wykonywania pracy. Powinien uwzględnić rodzaj pracy i jej charakter. Typowymi narzędziami pracy są dziś telefon, komputer (laptop) połączony z internetem oraz urządzenia towarzyszące – drukarka czy faks.

Narzędzia udostępnione przez pracodawcę należy wykorzystywać zarówno zgodnie z przeznaczeniem, jak i do pracy – na rzecz pracodawcy, którego są własnością. To o tyle zrozumiałe, że obowiązkiem podwładnego jest świadczenie pracy pod kierownictwem pracodawcy w miejscu i czasie wskazanym do wykonywania obowiązków. Wyjątkiem od tej zasady są przerwy w pracy wliczane do czasu pracy, np. 15-minutowa, która należy się pracującemu przynajmniej sześć godzin.

 

 

Aż się moich lasek z kadr zapytam w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Profesor napisał:

Wychodzi na to, że przykrycie się nie udało, w "prawdziwej aferze KNF" prokuratura odstępuje od stawiania jakichkolwiek zarzutów, w "fejkowej aferze KNF" jeden siedzi w areszcie.

 

Ale że jak? Ostatnie co znalazłem, to że postawiono im zarzuty, ale wypuszczono za kaucją, więc do końca posprzątane nie jest. Wydaje mi się zresztą, że to co chcieli już zostało osiągnięte. Wiadomości TVP puściły w świat fake newsa o tym, że to afera PO-PSL i łyknięte. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Brudinho napisał:

 

Ale że jak? Ostatnie co znalazłem, to że postawiono im zarzuty, ale wypuszczono za kaucją,

Nie postawiono mu zarzutów, a właśnie celem poręczenia majątkowego ("kaucji") jest to, by w trakcie postępowania przygotowawczego, którego celem jest zbadanie zasadności hipotetycznych zarzutów, nie mataczył.

Biorąc pod uwagę to, że tego gościa parę lat temu pobito za to, że drążył temat malwersacji w systemie SKOK, zatrzymanie go teraz za podejrzenie wzięcia udziału w tych malwersacjach uważam za jeden z najpodlejszych rozdziałów władzy PiS.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
29 minut temu, Reaper napisał:

Oj tam oj tam, mało takich zbiegów okoliczności we wszechświecie? :roll: 

 

To nawet nie jest sarkazm, tylko jest to oficjalna linia obrony Ministerstwa Zdrowia oraz przedstawicieli tej firmy farmaceutycznej.

 

Zaskoczenie, bo na ogół to jest hurr durr PO - Amber Gold, OFE, Taśmy Sowy! 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...